Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic So maj 02, 2015 10:16 am

Evo šel v Merkurja, da se odločim kerga od obeh Lavorjev bom kupil in odšel iz Merkurja z tretjim katerega sploh nisem prej gledal :lol:

Kupil sem Lavor STM 150
2100 W
450 L/h
150 bar

Cena je bila 115 evrov, dokupil sem še garancijo do 5 let za 19 evrov tko da je mer za vsaj 5 let. Zraven pa je bil še nastavek za čiščenje tal tako, da bo še babica od žene vesela, ker bo imela čisto dvorišče.
Dokupit morem še tisti nastavek, ki spreminja curek vode iz širokega v ozkega pa bo perfekten komplet.

edit: stestiran, avto umit, deluje super. Prestrašil me je le vonj po zažganem pri prvem vžigu, sem si rekel evo pa se je skuru v 5 sekundah. Vendar je vonj v nasledjnih 5 sekundah izpuhtel in je vap deloval. Start and stop sistem tudi deluje odlično, nobenega puščanja nikjer, zdaj pa more le delovati naslednjih 10 let brez problemov :D
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a pinny So maj 02, 2015 12:58 pm

škoda ker nisi počakal z nakupom do kakega ponedeljka, da bi si še popust izžrebal :)
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic So maj 02, 2015 5:12 pm

Mah je bil že zdaj tako dovolj poceni, pa še avto je že danes čist namesto v ponedeljek.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a RedBull™ So jun 13, 2015 4:53 pm

Kje bi po najugodnejši ceni, s kakšnim popustom nabavil visokotlačni čistilec KARCHER HD 5/15 CX PLUS?
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a voznik5 Če jul 30, 2015 5:23 pm

Pozdravljeni

Za domačo uporabo in pranje 3 avtomobilov bomo kupili visokotlačni čistilnik. Odločitev je padla, da bo to Karcher.

Izbiram med modeloma Karcher K4 in K5:
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_ ... stilec_k_4
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_ ... stilec_k_5

Primerjava K4 in K5:
Cena: 210€ : 285€
Moč motorja 1800 W : 2100W
Pretok vode: MAX. 420 l/ h : MAX. 450 l/ h
Pritisk vode: 130 bar : 140bar
Teža: 11,0 kg : 13,3 kg
Tlak: 20 - 130 bar
Obratovalni tlak: 20 - 130 bar : 20 - 140 bar

Prosim za pomoč pri odločitvi in mnenja, kakšne so razlike, vaše izkušnje in katerega bi kupili vi. Kajti zgornje tehnične lastnosti mi ne povejo dosti..

Najlepša hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr avg 26, 2015 7:31 am

Si bom sposodu temo

Mam en problem in sicer imam Lavorjev visokotlačni čistilnik, ki ga že cca 6 mescev nisem uporabljal. Takrat sm nastavek pustil v pištoli, zdej ga pa ne morem več dobit ven.

Ne vem kako je pr drugih visokotlačnih ampak pr lavorju morš nastavek prtisnt mal proti pištoli in obrnt da ga narazen spraviš...no pr men se je neki zataknil al neki in ga ne morem prtisnt proti pištoli. Mejčken se premika levo desno ampak ne morem ga pa stisnt.

Probu sm že WD-40 našpricat pa ne gre, pa razstavt pištolo pa ni haska ker je tist del kamor paše nastavek narejen iz enga dela plastike, pa na silo prtisnt proti tlom pa ne gre!?!

Ma kdo kak nasvet kako to spravt narazen?
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr avg 26, 2015 9:03 pm

WD ni OK za tesnila ... jih razjeda (ali raztaplja) odvisno od materiala in se zlepijo z ohišjem.

Ko bo enkrat narazen bolje uporabiti glicerin ali kako silikonsko mazivo.

Lp.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a dzuro.na.izi Sr avg 26, 2015 9:26 pm

Sm že prej popoldne spravu narazen in namazu s silikonsko mastjo. WD je vseen pomagu spravt narazen! Sm pa pol takoj obrisu.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a pinny To sep 08, 2015 6:19 am

Imam viška, če kdo rabi 8eur za vse. Ima pa držalo z čistilo zadaj od 5 haklcev enega odlomljenega, drugače pa zadeva nerabljena, je pa od Karcherja serije K7.

Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a yashica To sep 08, 2015 6:17 pm

@pinny: Če prodajaš, daj pod oglas.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
murkoslavko
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po maj 13, 2013 9:09 am
Kraj: Maribor

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a murkoslavko To apr 25, 2017 8:46 pm

Hoj

Ravno sem nabavil Lavor vertigo 25. Čistilec ima posodo za detergent in v navodilih ni nič o uporabi.
Poskušam ugotoviti razmerje mešanja, ali rabim koncentrat itd...

Pred leti sem na prejšnjega Karcherja v podobni situaciji napolnil 1l avtošampona in je bilo premalo za umit en avto. ☺
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a nebivedu Sr apr 26, 2017 6:36 am

V lavor-ja vliješ 1deci steleksa(za šipe pucat), pa s tem skrtačiš cel avto. Pobira iz posode za čistila samo ko imaš krtačo namontirano.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a soso Sr okt 10, 2018 12:07 pm

Kaj pravite na BOSCH visokotlačni čistilec AQT 42-13 Car wash set 06008A7301? Trenutno se dobi po ceni
130 eur pri enem spletnem trgovcu
AH NI NAM LAHKO!
 
murkoslavko
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po maj 13, 2013 9:09 am
Kraj: Maribor

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a murkoslavko Sr okt 10, 2018 12:53 pm

Glej raje da bo tlak vsaj 120bar in vode 500l/min, to je minimum za univerzalne dimenzije šob 030.
Poglej npr. Fasa Techno 160 S v interdiscount.si (edit mod - verjetno interdiskont.si) za 130€ .
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a ribko Po mar 04, 2019 5:59 pm

Pozdravljeni
Kupujem visokotlačni čistilnik in se trenutno odločam med:

http://www.karcher-trg.si/lavor-giant-28.html

https://www.karcher-kusljan.si/hobi-program/visokotlacne-naprave/visokotlacni-cistilec-karcher-k-5-premium-full-control.html?___SID=U

Pri lavorju mi je všeč, ker ima kovinsko šobo. Piše tudi, da ima indukcijski motor ter medeninasto glavo. Za karcherja pa teh podatkov ne najdem. Zanima me tudi kako ste zadovoljni z eno in drugo znamko čistilca.
Lp, Ribko
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a vipe5s To mar 05, 2019 8:20 am

Pokliči v Kušljana, to ni najcenejši model čistilca, menda ni vse iz plastike? (šobe pomoje so kovinske, vprašaj za pumpo).
Drugače pa težko kategorizirat, ker je vsak model drugačen, je pa stric kupil (večjega, dražjega - z gretjem na nafto) Lavorja 10 let nazaj, in je žal odpovedal po parih letih (zagotovo ne zaradi prevelike obrabe), popravilo predrago, kupil se je podoben Karcher, ki še vedno dela BP.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a Robi-77 To mar 05, 2019 5:40 pm

ribko je napisal/-a:Pozdravljeni
Kupujem visokotlačni čistilnik in se trenutno odločam med:

http://www.karcher-trg.si/lavor-giant-28.html

https://www.karcher-kusljan.si/hobi-program/visokotlacne-naprave/visokotlacni-cistilec-karcher-k-5-premium-full-control.html?___SID=U

Pri lavorju mi je všeč, ker ima kovinsko šobo. Piše tudi, da ima indukcijski motor ter medeninasto glavo. Za karcherja pa teh podatkov ne najdem. Zanima me tudi kako ste zadovoljni z eno in drugo znamko čistilca.
Lp, Ribko


Tkole so mi lansko leto odgovorili iz Kušljana:

Spoštovani,

razred K 4 ima plastično črpalko , to je čisto v redu, vendar priporočamo delovanje naprave , brez prekinitev, do max. 30 min., nati 1/2 ure pavze in zopet 1/2 ure delovanja.

Razred K 5 ima črpalko iz litine aluminija in plastike, neprekinjeno delovanje max. 40 minut. Je pa razred K 5 nekoliko poseben, saj v tem razredu obstajata dve napravi, ki imata boljšo črpalko (iz kosa aluminija), ti napravi sta ; K 5 Premium Full Control Plus in K 5 Premium Full Control Home Plus. Ti dve napravi pa lahko delujeta neprekinjeno 70 min. in potem 1/2 ure pavze.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a DePalmo To mar 05, 2019 7:55 pm

Če nimaš kakšnih posebnih želja in ga ne boš rabil vsak dan, potem kupi enega za do 150 EUR.

Pred časom sem tudi jaz skoraj doktoriral katerega bi, nato sem pa vzel enega Karcherja ki je imel nastavek za pranje tlakovcev in šobo za visoki pritisk, več ne rabim. Cena je bila okoli 130 EUR, star je dobro leto in še vedno deluje. Z njim 2-4x na mesec perem avto in 2x na leto dvorišče.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a ribko To mar 05, 2019 9:08 pm

Potrebujem ga med marcem pa do oonca oktobra za pranje dveh avtomobilov 4x na mesec, za kosilnico enako vsak teden, plus betonska tla 2x na leto. do sedaj sem imel lavor stm 150 pa ni bil poceni ampak je imel zraven veliko opreme pa mi je zdržal 4 leta. Mogoce bi tudi kaksen k4 prisel v postev.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a DePalmo To mar 05, 2019 10:24 pm

Prejšnji Karcher (tudi nek pocen za do 150 EUR) mi je zdržal cca. 6 let, potem je počasi začel spuščati vodo ampak je še vedno delal. Nato je po daljši uporabi (cca. 20 minut in več, pranje dvorišča) začel smrdet, ampak je še vedno delal in ni zagorel. Ker pač nisem hotel probavat sreče, sem ga zamenjal z novim, isto z nekim poceni Karcherjem in kot rečeno, zaenkrat laufa. Ko bo crknil, bom spet kupil enega za do 150 EUR, kar je več, se meni zdi metanje denarja stran.

To je samo moje mnenje, lahko kupiš tudi kakšnega dražjega, ampak se meni zdi nepotrebno glede na to da nebo ravno v uporabi vsak dan.

Evo, sem šel pogledat v zgodovino nakupov in sem kupil tegale: https://www.mimovrste.com/visokotlacni- ... ll-control natanko eno leto nazaj. Z njim sem zadovoljen, svojo funkcijo opravlja dobro.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov