Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Fnatic Po jan 23, 2017 8:42 am

A ni zanimivo, kako so še nedolgo nazaj vsi tekmovali, kdo ima manjši telefon. Zdaj pa je že večje=boljše. Ne razumem. Prav tako za branje tekstov, prebiranje mailov, gledanje kratkih video vsebin itd.ne potrebuješ ogromnega telefona (razen, če nosiš očala in pač ne vidiš dobro). Če pa je nujno, pa si kupiš tablico oz.zdaj že skoraj izrinjene netbooke. Lahko pa tudi laptopa samo je pri vsej tehnologiji dandanes že malce okorel. Ampak pravim, da se je dalo prej vse počet normalno, zdaj pa obvezno ogromne telefone? Za kaj? Kar je poslovnežev, ki vseskozi uporabljajo telefon še za delo kot z računalnikom (čeprav telefoni dandanes so že to) imajo vedno še nekaj zraven, za lažji pregled. Ostali pa, ki govorijo, kako potrebujejo za delo čim večji telefon, ne ga sr*t. Za kaj vse se pa uporablja telefon? Vsaj polovico ljudi, ki bi jih sedaj vprašal, bi rekli za seveda osnovo (klici, smsi) potem pa še za ''maile''. Razna socialna omrežja, youtube itd.ne spada pod nujno. To je samo pre*eravanje. No ok, še za poslušanje glasbe seveda (jaz osebno ne, ker mi ne koristi trenutno nič). No in zato potrebuješ večji in novejši telefon? Vse to sem lahko počel že s Sony Erickssonom, ki še niti vedel ni, kaj je to touch screen. Edino bil je model Walkman, ker se je dalo dejansko glasbo veliko bolje poslušati. To je pa to. Seveda pa, če potrebuješ telefon za ''kazat se'', je pa nekaj drugega. Potem pa prec po tazadnji model Iphona+ z največ pomnilnika ali pa pogojno Samsunga zdaj s7?? pa še kak bonbonček zraven. Pa nič bat, nisem nastrojen proti ničemer in nikomur :D Samo ljudje so mi smešni, kot ovce. In potem vidim, kako bijejo bithe Apple vs.Samsung. Halo?? Nekaj let nazaj jih 90% niti ni vedlo, kaj je to Apple oz.kako Iphone izgleda. Zdaj pa vsi najpametnješi.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a jack86 Po jan 23, 2017 9:28 am

drugmirko je napisal/-a:
Lignage je napisal/-a:Hvala.

Lumia se mi je prikupila zaradi softwarea in bi jo še imel, če bi mi pri popravilu upoštevali garancijo. Naivno sem upal, da mi jo bojo, in to že zato, ker telefon ni ravno sinonim kakovosti. Kar verjetno vedo tudi na servisu. Če bi mi prišli nasproti, in mi telefon popravili, bi tako še kdaj izbral produkt od Microsofta, tako pa ga ne bom več. Zdaj bom uporabljal svoj stari Htc Desire 300, dokler ne najdem kaj novejšega, ...in boljšega (upam, da...).


meni tudi! zadeva je izjemno logčno posetapirana in laufa ko puter na hardveru, na katerem 4/5 androidov ne bi niti "prdnlo"... neke manije za mrljavžente debilnih vremensko-fotografsko-socialnoomrežno-kuharsko-fitness aplikacij nimam, pa še tisto kar koristnega mam (viber, skype, office, navigacija...) uporabljam vse manj. v bistvu mi še največ pomeni, da ga -če glih ne drajsam po netu ali pa po par ur ne nabijam butastih igric- par dni ne rabim polnit! imam pa 830-ko, še brez nadgradnje na W10... čudovit telefon! me je decembra nekej držalo, da bi ga zamenjal za 950-ko, pa me je minilo, ker sem s tem, ki ga mam, čist zadovoljen =P

btw... a si polomljeno Lumio že zadegal v smeti? kolega ljubiteljsko šraufa... ga vprašam kolko bi blo, pa ti javim.


Evo, tud jaz sem podobnih izkušenj in mnenja.
Lumia 830 mi je delovala do zadnje posodobitve vrhunsko. Odzivnost, preglednost, funkcionalnost,...
Nato je začela štekat. Stara je 2.5 let, izven garancije.
Več kot očitno, Microsoft nima nekih resnih načrtov za nove telefone. Še našo slovensko stran so ukinili..
Kaj izbrati namesto WP za naslednja tri leta?

Nekaj se šušlja, da naj bi se osredotočli na razvoj all in one naprave, katera zgleda kot telefon, jo postaviš na dock in rata PC. Imajo pa težave pri zmogljivosti baterije...

Zaenkrat sem šel na iPhone 7. Dobil sem ga službenega.
Resno se vprašam, kaj je folku, da so pripravljeni dat za to skorupcalo po 700, 800, 900€?

Ne rečem, če bi bil telefon pol cenejši. Price/performance bi bila usklajena.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a drugmirko Po jan 23, 2017 1:53 pm

nisem nek "telefon&gadget freak" in področja ne spremljam kej posebej... tisto kar me je malo "zaintrigiralo" pa je bil pojav W10 operacijskega sistema in telefonov, ki tečejo na njem. predvsem zato, ker bi enotni opreacijski sistem na telefonu, tablici in kompu bil zame, ki sem že malo "v letih" pač super stvar saj se mi ne bi treba več ubadat s tremi različnimi softverji (android na telefonu iOS na tablici in windowsi na kompu)... stvar o kateri govoriš se je deloma uresničila z Lumiami na W10, katere lahko preko "črne škatlice" priklopiš na miš, tipkovnico in monitor in veliko bolj udobno surfaš, urejaš dokumente v programih Officea... ampak, to še zmerej ni to, saj W10 na telfonih ni isti kot na kompjuterjih.

so se pa par mesecev nazaj pojavile prve vesti, da se je MS resno približal "svetemu gralu" telefonije, ali bolje rečeno -ultra prenosnemu računalništvu, saj naj bi jim ratalo prenest kompletne Windows 10 na ARM procesorje, ki poganjanjo današnje telefone (recimo Qualcomov Snapdragon 820 in 835). kar pomeni, da lahko na "telefon" instaliraš KATEROKOLI x86 win32 aplikacijo ali program... to naprimer pomeni tudi Photoshop ali igre za desktop kompjuterje...
mogoče se to sliši bedasto saj, kaj naj bi pa počel s polnim fotošopom na 5 inčnem telefonu, vendar... če one lahko priklopiš na normalen monitor ali povežeš z VR napravo (ki bodo po moje "next big thing" v računalništvu) ;) ...

evo link na prezentacijski video W10 Enterprise edition, ki teče na Snapdragon 820 procesorju:

https://www.youtube.com/watch?v=A_GlGglbu1U

sicer je res, da so prenehali z sedanjo Lumia linijo telefonov in najbrž bodo na trg najprej dali kakšno linijo "sub-surface" tablic ampak, mogoče ni nujno, da so telefonijo popolnoma pokopali... če vprašate mene imajo vse karte za to, da to kar danes poznamo kot smartphone spravijo v neko popolnoma novo dimenzijo! in to tako, da se nam bodo današnje super-duper naprave a'la Samsung S7 in iPhone 7 zdeli tako "primitivni", kot se nam danes zdi Nokia 6110 ali preklopni Ericsson t10 :p :)! vsaj upam, da bo tako, ker so že njihove Lumije konkretni in lepo delujoči telefoni, sploh pa so se v zadnjih par letih iz "grdega softveraškega Trola" prelevili v presenečenj polno hardveraško firmo (Surface tablice, Surface Book laptopi, Surface Pro desktop...)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a ojnica So jul 08, 2017 10:01 pm

Po 5 letih se je Nokia X6 skoraj poslovila, večkrat se ob tresljaju ugasne. Zanima se za en pocen telefon, najraje na dotik, ker so pocen. V oči mi je padla Lenovo A1000 čeprav gledal sem tudi London Umi a me je odvrnila 1 letna garancija in prevelik je za v žep. Kao je trpežen telefon....kot na tem posnetku, men se zdi bolj fake video.
https://www.youtube.com/watch?v=5IsYM0yWUDA&t=5s
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a wildbliw Ne jul 09, 2017 8:04 am

Zanima me, če ima kdo izkušnje z 1+? Baje je serija 5 tako vrhunska, da prekosi prav vse druge znamke (Tudi Samsung S8 in IPhone). Kako pa v praksi? Kdaj bo na voljo pri nas?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Renault VG Ne jul 09, 2017 8:30 am

Telefon naročiš na njihovi strani, pošljejo v SLO brez problema, v fizični trgovini ga ne boš videl. Nimam pa izkušenj, razen, da ljudje jamrajo, da posodobitev ne izdajajo prav hitro in hitro začnejo opuščati telefone nekih hudih kritik nisem slišal :)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a D12J12 Ne jul 09, 2017 10:21 am

Zaenkrat je lestvica nekako tako
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a pskoda Ne jul 09, 2017 1:56 pm

wildbliw je napisal/-a:Zanima me, če ima kdo izkušnje z 1+? Baje je serija 5 tako vrhunska, da prekosi prav vse druge znamke (Tudi Samsung S8 in IPhone). Kako pa v praksi? Kdaj bo na voljo pri nas?


In v čem je boljši, če prekosi vse?
Mogoče lahko zato hitreje govoriš ali zato ker lahko v 1ms prej odpre aplikacijo na bus pa čakaš ko bumba.r ali v mcdonalcu v vrsti in tako naprej?


Za moje pojme čista preserancija in nepotrebna šara, ki je samo za važenje in nič drugega
Lp
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a RedBull™ Ne jul 09, 2017 2:31 pm

Po specifikacijah prav nič ne zaostaja za ostalimi paradnimi konji, v nekaterih stvareh je celo boljši. Je pa cena nekoliko nižja od ostalih znamk. Čeprav je res, da je vsak naslednji model od one plus dražji od prejšnjega.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a wildbliw Ne jul 09, 2017 9:03 pm

Pskoda, ni preserancija. Npr. fotografije, ki bodo ostale mojim otrokom in unukom v spomin naredi najlepše od vseh. Tudi video dela v visoki kvaliteti in ja, hiter je in lahko ujamem stvari še v pravem trenutku in ne pa, ko je zadeva že zdaaaavnaj mimo. Ne, ni preserancija.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a alexwell Sr okt 13, 2021 8:22 pm

še je kakšen nov telefon brez zareze ali pike na zaslonu, to mi je namreč ful moteče. Nekaj sem gledal xperio 1 III ampak mi je malo predraga.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a D12J12 Če okt 14, 2021 6:13 am

Če ni črne pike je kamera skrita za zaslonom in je tam slika boga ali pa je zgoraj in spodaj črni rob in je zaslon manjši. Kamero imajo največkrat skrito gaming telefoni (zte, asus...) je to rang katerega iščeš? Sam imam piko direkt na sredi zaslona in sem na njo čisto pozabil dokler me nisi spomnil :lol:. Če že raje črni rob, kot pa občutek, da so pocrkali piksli zaradi slabe slike.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Doche Če okt 14, 2021 6:13 pm

alexwell je napisal/-a:še je kakšen nov telefon brez zareze ali pike na zaslonu, to mi je namreč ful moteče. Nekaj sem gledal xperio 1 III ampak mi je malo predraga.


Honor 9x

https://www.mimovrste.com/telefoni-na-dotik/honor-9x-mobilni-telefon-4gb-128gb-crn
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a alexwell Ne mar 20, 2022 3:59 pm

nek telefon bi rad kupil iz UK, ki je občutno cenejši kot pri nas, pa me zanima kakšni so stroški carine, če je cena malo manj kot 700 EUR + 50 poštnine. Torej bi moral še plačat DDV + carina al še kaj?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 20, 2022 4:31 pm

Ne splača se iz Angije več.... Ebay ti sam izračuna stroške pa si poglej https://www.ebay.co.uk/
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a DePalmo Ne mar 20, 2022 8:50 pm

Prej kot to bi mene zanimalo za kateri trg je narejen telefon in če podpira prave frekvence in bande pri nas.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov