Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a esem So dec 19, 2015 9:31 pm

Kaj sploh hočeš povedat? :roll: Sprašuješ ali govoriš o izkušnjah (čigavih?)? :roll:
Piši bolj razumljivo!
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Aesthetics So dec 19, 2015 10:45 pm

To je pač, ko ne znaš vprašaja napisat. Zdi se mi da sprašuje. Pri mobitelu za 70€ ne pričakuj neke solidne kamere.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a tomzzi Ne dec 20, 2015 11:03 am

Sony Z3 Compact

Dober telefon. Baterija komot zdrži cel dan oziroma ob povprečni uporabi bi tudi dva dni komot.
Edin ekran ima rahlo hladne barve (se da v nastavitvah popravt).
Najbolj me je pa razočarala kvaliteta fotk. Lahko bi bilo boljše.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a ironmaiden Ne dec 20, 2015 11:19 am

samsung e1200

+baterija zdrži 14dni...
+majhen
+lahek
+poceni(10eur nov ,brez vezave)
+nima fotiča(za butaste selfie)

-ammmmm..................kaj ostane velikim(kot telefon za telefonirati) :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a fare Ne dec 20, 2015 12:26 pm

jaqckoo je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Lenovo A1000, kupil par tednov nazaj v Big Bangu za 70€. Majhen in deluje odlično!
Ta telefon mene tud zanima ,ne zmrzne,dela foto vredi slike....
l.p.
Telefon dela super. Res. Dva imamo doma, jaz in žena. Nič ne šteka. Slike so ok ampak recimo za slike raje uporabim pravi fotoaparat. Klici, sms, mms, vse ok. Internet tudi laufa... Baterija cel dan zdrži in prek.
Skratka za ta denar je top.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a jaqckoo Ne dec 20, 2015 8:03 pm

fare je napisal/-a:
jaqckoo je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Lenovo A1000, kupil par tednov nazaj v Big Bangu za 70€. Majhen in deluje odlično!
Ta telefon mene tud zanima ,ne zmrzne,dela foto vredi slike....
l.p.
Telefon dela super. Res. Dva imamo doma, jaz in žena. Nič ne šteka. Slike so ok ampak recimo za slike raje uporabim pravi fotoaparat. Klici, sms, mms, vse ok. Internet tudi laufa... Baterija cel dan zdrži in prek.
Skratka za ta denar je top.





Hvala za prijazen odgovor 8)
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a lisko Sr dec 23, 2015 11:48 pm

Ma kdo izkušnje ( že) z Lumio 950 ( XL) ? Dela kot more? Kako deluje vmesnik za domači računalnik? Ga imajo sploh pri nas?

Do sedaj leto in pol na lumii 1520...ne menjam za nič oz. za nič kaj drugega kot WP.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a esem Če dec 24, 2015 12:00 am

Iz čisto novega Monitorja
...Preizkusili smo še nov Microsoftov telefon Lumia 950, ob njem pa vmesnik Display Dock, ki omogoča, da telefon priključimo na monitor, s čimer se obnaša kot pravi računalnik. No, skoraj. Na vmesnik lahko priključimo tudi klasično tipkovnico in miš in s tem dobimo presenetljivo uporaben računalnik z Windows 10....

Na tem linku lahko prelistaš revijo in (na večjem monitorju - morda s pomočjo očal) tudi prebereš članek - str 18-19.

lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a 5cenic Če dec 24, 2015 12:11 am

Ker so mi poleti ukradli mojega Samsung S3 Lte, za katerega sem mislil, da bo do smrti, sem si nato omislil Huawei Mate 7. Za običajnega uporabnika malo velik telefon (6" ekran) ampak je pa super, nikoli več ne grem na manjšega in verjetno nikoli več vstran od Huawei-a, EMUI je odličen, nič ne šteka, baterija pa se tudi ob zelo zelo veliki uporabi ne uda prej kot v 2 dneh (4100 mAh baterija).

Malo specifikacij:
CPU: HiSilicon Kirin 925 (Quad-core 1.8 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7)
2 GB rama
13 MP zadnja kamera
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a metor Če dec 24, 2015 3:10 pm

Sam imam kakšne 3 mesece Huawei P8 in sem zelo zadovoljen s to znamko. Edino baterija je povprečna, vsakodnevnemu polnjenju se ne izognem, je pa res da telefon kar veliko uporabljam.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a lisko To dec 29, 2015 4:25 pm

esem je napisal/-a:Iz čisto novega Monitorja
...Preizkusili smo še nov Microsoftov telefon Lumia 950, ob njem pa vmesnik Display Dock, ki omogoča, da telefon priključimo na monitor, s čimer se obnaša kot pravi računalnik. No, skoraj. Na vmesnik lahko priključimo tudi klasično tipkovnico in miš in s tem dobimo presenetljivo uporaben računalnik z Windows 10....

Na tem linku lahko prelistaš revijo in (na večjem monitorju - morda s pomočjo očal) tudi prebereš članek - str 18-19.

lp



Ker sem ( verjameš ali ne) že predenj je sploh bil telefon pri nas, prebral vse o njem, me sedaj zanimajo dejanske izkušnje uporabnikov....Zato sem tudi napisal post.
No pa vseeno hvala za trud ;)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a el_diablo Pe jan 08, 2016 11:41 am

note3,super mi služi že dve leti.
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Aleennn Pe jan 29, 2016 12:28 pm

LG G3. Super telefon, odlične fotografije, hitro delovanje, v primerjavi z nekaj drugimi telefoni ima boljši sprejem prek WiFi. Edini minus je, da v prostorih, kjer je SLAB slignal zataji. Enostavno ne najde signala, čeprav ga drugi telefoni (cenejši ali istega ranga) lovijo brez problema. Sam sem sicer mal "popravil" to, s tem, da sem odstranil z zadnjega pokrovčka NFC enoto, pa se pozna.. :)
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a ironmaiden Pe jan 29, 2016 1:28 pm

odlične fotografije? :lol: .........no no, ni za pretiravat.Roko na srce noben smart phone ne dela odlične fotografije,ampak samo fotografije :mrgreen: .
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a pavlovich Pe jan 29, 2016 6:02 pm

HTC M8, svetujem ga vsakemu. Deluje res odlično, hitro, redkokdaj zašteka. Baterija zdrži 15ur od tega je 6ur on screen (to pomeni da je ekran užgan), kar je precej v primerjavi z ostalimi telefoni. Fotografije so solidne. Za moje pojme najbolj zanesljiv telefon za ta denar.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a 5cenic Pe jan 29, 2016 6:13 pm

pavlovich je napisal/-a:Baterija zdrži 15ur od tega je 6ur on screen (to pomeni da je ekran užgan), kar je precej v primerjavi z ostalimi telefoni.

Očitno še nisi uporabljal Huawei Mate 7 ;)

Tkole za primerjavo številke HTC M8 ima 2600 mAh baterijo, Huawei Mate 7 pa norih 4100 mAh veliko baterijo kar rezultira, da telefon zdrži 2 dni večje uporabe, če pa je uporaba normalna pa zdrži od 3-4 dni kar je naravnost neverjetno glede na to, da ima octa-core procesor in ogromen 6 inchni zaslon.
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a pavlovich Pe jan 29, 2016 6:43 pm

Ne res nisem :)
Ampak ne vrjamem da zdrži toliko časa, prevsem ne on screen in na auto svetlosti. Če pa si ga lastiš, pa bi te prosu, da si pobereš Gsam battery aplikacijo in boš točno vidu koliko telefon dejansko zdrži.

Verjamem pa da zdrži več kot HTC M8, sicer pa se zame telefoni končajo pri 5'' velikosti.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a sašo5 Pe jan 29, 2016 9:25 pm

Jaz sem bil velik zagovornik Nokie in zadnja C7 00 mi je delala 4,5 let odlično, žal je začela pešat baterIja, kakor tudi moj vid na blizu......decembra sem preko ECE-ja za tisti 1€ nabavil Lenovo A6000. Velikost kot se spodobi, razločnost in barve oz. konfiguracija ekrana kot pisave odlična, foto primerljiv s prejšno C7, se je pa pojavila ena stvar: malo več kot mesec dni je delal na original Androidu 4.4 nato se je "nenačrtno" posodobil na 5.0.2 če se ne motim....od takrat težave, ne da se ne da klicat, ampak vse kaj drugega, kot recimo da mi ne zabeleži klica, če me nekdo kliče, že prej nič posebnega baterija, je sedaj postala še slabša (2300 li-polymer) 2 dni, če se nič ne dotikaš interneta in sprotno brišeš aplikacije, ki jih "milijon" deluje v ozadju, pa neverjetno je ratal počasen.....za enkrat ga še trpim, nevem kako bo naprej :D Najbolj moteča stvar pa od začetka: neodgovorjen klic ali SMS nima nobene lučke, ki bi utripala kot znak (Nokia je imela) tako da za vsako, če tel. ni pri meni moram pritisnit oz. aktivirat ekran...
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a pixie So jan 30, 2016 10:39 am

Za vse tvoje probleme je ena (bolj ali manj) preprosta rešitev. Rootaj ga. Naloži gor preverjen cynogenmod rom, ki je zelo stabilen, baterija ti drži dlje. samo s tem ti gre garancija, saj s tem programsko odpreš telefon.

za led lučkjo pa poglej v natavitvah, saj je ponavadi v defaultu izklopljena
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a arijan So jan 30, 2016 12:10 pm

lisko je napisal/-a:Ma kdo izkušnje ( že) z Lumio 950 ( XL) ? Dela kot more? Kako deluje vmesnik za domači računalnik? Ga imajo sploh pri nas?

Do sedaj leto in pol na lumii 1520...ne menjam za nič oz. za nič kaj drugega kot WP.


Lahko ti povem iz osebnih izkušenj za Lumio 950.
Windows mobile 10 je še vedno buggy, rekli so da bo vsak mesec nov update, ki bo vseboval varnostne popravke in izboljšave. Lahko se prijaviš na windows insider, kjer dobiš enkrat tedensko update (slow update) s popravki.
Občasno se sam resetira, kakšna aplikacija se kar zapre. Najde se tudi kakšen UI bug, recimo gumb ima obrobo, ki je ne bi smel imet.

Samo delovanje je gladko in hitro. Baterija zdrži dva dni.
Klici in smsi delajo dobro, s tem nisem imel problemov.
Se mi pa dogaja, da ko priklopim v avtu na bluetooth, mi po kakšni minuti govora preko bluetootha, kar izklopi in moram potem telefon prijet v roke. Nato se pa spet sam poveže z avtom, kar med govorom. To se mi prej ni dogajalo na Lumii 925.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov