Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a marsus So jan 30, 2016 9:42 pm

Pozdrav.

Se opravičujem ampak rabil bi nasvet.Sem začetnik na področju pametnih telefonov in bi rabil en telefon tam nekje do vrednosti 150 evrov.Pri teh stotinah modelov enostavno ne vem kaj izbrati.Mi je pa izhodišče dobra baterija.
Vsakršen nasvet bo dobrodošel.

Lp.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Fnatic Po feb 01, 2016 7:39 am

Lenovo, Htc, Zopo, M.Lumia, Lg

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni# ... rice=0,200

Mogoče kaj od tega?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Cefizelj Po feb 01, 2016 5:33 pm

Odvisno kaj bi imel zaen operacijski sistem.

Jaz bom za mati vzel tegale, ker se mi zdi WIN10 dokaj preprost za uporabo.
https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/microsoft-lumia-550-crna?v=835896
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a marsus Po feb 01, 2016 5:38 pm

Kaj pa je s temi baterijami?a je dejansko kaj razlike recimo med 2100 in 4000 veliko baterijo?Ne morem pomagat sam enostavno sem naštelan na to da gledam da je baterija bolj močna.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Cefizelj Po feb 01, 2016 5:41 pm

Razlika sigurno je ampak moraš vedet da večji je telefon, večja je ponavadi baterija in obratno. Tako da v končni fazi si na istih časih glede uporabe. Realno več kot dneva in pol do 2 dni neke zmerne uporabe od teh telefonov ne gre pričakovat.
Očetu samsung drži 3 dni ampak so wifi, gps in podatkovni prenos 98% časa izklopljeni. Veliko je odvisno od tega za kaj boš telefon uporabljal in koliko bo prčkanja po njem.
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a pavlovich Po feb 01, 2016 6:05 pm

Če telefon uporabljaš za to čemur je namenjen torej ne samo klici/smsi, pričakuj, da se vsakodnevnemu polnjenju neboš izognil, s tem pa sicer če mene vprašaš ni nič narobe, telefon daš zvečer polnit, zjutraj izklopiš in to je to.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a avto fan1308 Če jun 16, 2016 4:35 pm

pozdravljeni kaj svetujete kupujem nov telefon za vsakdanjo rabo ne potrebujem veliko prostora zato izbiram med Iphone Se 16 gb in samsung galaxy s6 64gba hvala za odgovore
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Lignage To okt 18, 2016 11:29 am

Na telefonu Microsoft Lumia 535 mi je počil ekran skoraj povsem v vodoravni črti v spodnji polovici ekrana. Čez sem imel zaščitno folijo. Nad to razpoko dotik deluje, pod njo ne več - tako, da je telefon sedaj neuporaben. Na servisu pa hočejo za popravilo 60€. Seveda se mi zdi ta investicija precej nesmiselna, ker telefon ni ravno kakovosten in je prvi moj telefon, ki se je že prej pokvaril toliko, da sem ga bil prisiljen dati na servis. Moje vprašanje pa je, (ker telefon v tistem času, ko je poškodba nastala, ni bil izpostavljen kakšnim udarcem), če bi bilo mogoče, da bi ekran počil kar tako, sam od sebe, zaradi kakšnega drugega razloga (ne, pač zaradi udarca)? Mogoče smešno vprašanje, ampak me res zanima. Če se kdo spozna, naj mi napiše odgovor. Hvala :-)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a DePalmo To okt 18, 2016 2:04 pm

Odvisno od kvalitete ohišja in samega zaslona, je čisto možno da se je kdaj prepognil in zato tudi počil.

Drugače imaš na bolhi drugi zaslon za 24 + 10 montaža, ali pa drug, isti telefon za od 60e dalje.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a Lignage Sr okt 19, 2016 11:52 am

Hvala.

Lumia se mi je prikupila zaradi softwarea in bi jo še imel, če bi mi pri popravilu upoštevali garancijo. Naivno sem upal, da mi jo bojo, in to že zato, ker telefon ni ravno sinonim kakovosti. Kar verjetno vedo tudi na servisu. Če bi mi prišli nasproti, in mi telefon popravili, bi tako še kdaj izbral produkt od Microsofta, tako pa ga ne bom več. Zdaj bom uporabljal svoj stari Htc Desire 300, dokler ne najdem kaj novejšega, ...in boljšega (upam, da...).
 
mirko_77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če feb 06, 2014 11:59 am

Nezanesljivo Simobil omrežje?

Napisal/-a mirko_77 Sr okt 26, 2016 12:41 pm

Zdravo,
Zanima me, kateri Nokia / Microsoft telefon se splača kupiti?
Ker sem naročnik Simobila, se odločam med temi, ki jih imajo v ponudbi tukaj https://www.simobil.si/telefoni/microsoft

Glede na ceno se najbolj nagibam k 950, saj je bistveno cenejša od 950 XL. A je ta XL res toliko boljša, kolikor je dražja?
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: Nezanesljivo Simobil omrežje?

Napisal/-a PINki92 Sr okt 26, 2016 12:50 pm

Ponavadi ima XL večji zaslon, baterijo in boljšo kamero. Če ti je to pomembno/vredno presodi s svojo denarnico.
 
mirko_77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če feb 06, 2014 11:59 am

Re: Nezanesljivo Simobil omrežje?

Napisal/-a mirko_77 Sr okt 26, 2016 1:01 pm

Velikost zaslona, mislim, da mi je dovolj že takšen kot ga ima navadna 950.
Baterijo in kamero bi seveda, hotel imeti boljšo, vendar cena za navadno je 24 €, za XL pa 336 € na istem paketu.
Glede na ogromno razliko v ceni ne vem, če se mi splača vzeti XL.

Kaj pa te druge, ki jih imajo v ponudbi (550, 650, 535), so pa verjetno dosti slabše, domnevam.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Nezanesljivo Simobil omrežje?

Napisal/-a nejc1 Sr okt 26, 2016 1:05 pm

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=7263

Ni nekih velikih razlik, sigurno ne da bi dal 300+€ več za XL
 
mirko_77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če feb 06, 2014 11:59 am

Re: Nezanesljivo Simobil omrežje?

Napisal/-a mirko_77 Sr okt 26, 2016 1:18 pm

Nejc1 hvala za povezavo.

Mislim, da niti približno ni toliko razlike, da bi bila vredna 300 €.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a bostjannn Sr okt 26, 2016 3:41 pm

Ne kupuj xl ker je enostavno prevelik telefon. Jaz imam lumio 640 xl in jo prodajam samo zaradi velikosti. Sploh v službi ker imam delo kjer sem ves cas v gibanju, tudi prepogibanje sem moral vedno paziti da mi ni padel iz žepa. P.s ce slucajno kak morebiti kupec pa tudi ne bom jezen ce se javi.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a lisko Pe nov 18, 2016 10:32 pm

Kaj potem rečeš na 6 col ekran in je včasih še premali? :) Če ti je že 5.7 prevelik :)

Kok maš kaj cene? Ker gledam da tole zna bit za nikamor....win 10 1Gb raba in 8Gb spomina...in pa 4 jedrni 1.4 proc...
Tole bi najbolš delalo z win8, win10 zahteva že kar orng hardver.
Namreč vidim pri svojem pa ima 2Gb rama 4 jedrni 2.2 proc in pa 32Gb spomina....Pa z win10 kr pogosto krat naleti na "težavo".
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a gaszajla So jan 21, 2017 12:11 pm

Jaz sem prakticiral vedno nove androide,potem sem čist slučajno dobil i phone 5s ,se pravi tam iz leta 2013.Kljub android kameram tam do 16 megapixlov,ima tale iphone veliko boljšo sliko ,da o mehanski izdelavi ne izgubljam besed in kar mi je tudi všeč je normalna velikost,ds ga lahk nosim v žepu,ne pa tiste kalance ,ki so večje kot 5 col.Procesor deluje veliko bolj gladko kot recimo na xperii in podobno.Skratka v bodoče ,ko bom kupoval novi telefon,bo to iphone obvezno.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a drugmirko So jan 21, 2017 3:21 pm

Lignage je napisal/-a:Hvala.

Lumia se mi je prikupila zaradi softwarea in bi jo še imel, če bi mi pri popravilu upoštevali garancijo. Naivno sem upal, da mi jo bojo, in to že zato, ker telefon ni ravno sinonim kakovosti. Kar verjetno vedo tudi na servisu. Če bi mi prišli nasproti, in mi telefon popravili, bi tako še kdaj izbral produkt od Microsofta, tako pa ga ne bom več. Zdaj bom uporabljal svoj stari Htc Desire 300, dokler ne najdem kaj novejšega, ...in boljšega (upam, da...).


meni tudi! zadeva je izjemno logčno posetapirana in laufa ko puter na hardveru, na katerem 4/5 androidov ne bi niti "prdnlo"... neke manije za mrljavžente debilnih vremensko-fotografsko-socialnoomrežno-kuharsko-fitness aplikacij nimam, pa še tisto kar koristnega mam (viber, skype, office, navigacija...) uporabljam vse manj. v bistvu mi še največ pomeni, da ga -če glih ne drajsam po netu ali pa po par ur ne nabijam butastih igric- par dni ne rabim polnit! imam pa 830-ko, še brez nadgradnje na W10... čudovit telefon! me je decembra nekej držalo, da bi ga zamenjal za 950-ko, pa me je minilo, ker sem s tem, ki ga mam, čist zadovoljen =P

btw... a si polomljeno Lumio že zadegal v smeti? kolega ljubiteljsko šraufa... ga vprašam kolko bi blo, pa ti javim.
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kakšen telefon imate? (nakup, svetovanja)

Napisal/-a tha_man So jan 21, 2017 5:48 pm

gaszajla je napisal/-a:Jaz sem prakticiral vedno nove androide,potem sem čist slučajno dobil i phone 5s ,se pravi tam iz leta 2013.Kljub android kameram tam do 16 megapixlov,ima tale iphone veliko boljšo sliko ,da o mehanski izdelavi ne izgubljam besed in kar mi je tudi všeč je normalna velikost,ds ga lahk nosim v žepu,ne pa tiste kalance ,ki so večje kot 5 col.Procesor deluje veliko bolj gladko kot recimo na xperii in podobno.Skratka v bodoče ,ko bom kupoval novi telefon,bo to iphone obvezno.


Sm raje ga ne updatat na nov iOS, če bi rad da ti dela hitro še naprej. Ta model je že tolk star, da ga bo vsak nov iOS opazno bolj "zabremzal"... drugače pa ja, tale 4" form factor je idealen za telefon, sam imam iPhone SE 64 in sem tudi navdušen nad praktičnostjo in hitrostjo naprave. Pred njim sem imel Note 1, ki se mi kljub ogromnemu zaslonu (5.3" v 16:10 razmerju - po širini skoraj tak kot tipični 6" telefoni) ni zdel nič kaj bolj uporaben kot 4" iPhone. Celo še manj, ker sem moral skoraj za vsako malenkost uporabljat obe roki. Tako da res ne vem, kaj folk počne na svojih telefonih, da jim je velik zaslon tako pomemben. Ok mogoče za igre, le to je bilo na Note-u edino malo boljše počet (dokler jih je bil zmožen poganjat). Karkoli pod 8 col oz. cca velikosti iPada mini se mi zdi neuporabno za kakršnokoli daljše branje tekstov, surfanje po spletu, gledanje videa, za pisanje pa še manj...
Ampak to je samo moje mnenje :)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov