Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Pe avg 14, 2009 4:18 pm

roomeo je napisal/-a:
ManIAK je napisal/-a:Zarečenga kruha se največ poje... ;)

Jaz vem, da če maš to v sebi boš nekega dne s5 vozu motor. Želja in moč po njem sta večji od zdrave pameti. Vrjami...


jaz pa verjamem, da bo vozil bolj pozorno če bo vozil ;)

Kupiš čoperja, pa je takoj 1000 krat manj možnosti, da se hudo poškoduješ ali ubiješ, uživaš pa enako kot na cestnemu.
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Pe avg 14, 2009 4:48 pm

fiatpowered je napisal/-a:
roomeo je napisal/-a:
ManIAK je napisal/-a:Zarečenga kruha se največ poje... ;)

Jaz vem, da če maš to v sebi boš nekega dne s5 vozu motor. Želja in moč po njem sta večji od zdrave pameti. Vrjami...


jaz pa verjamem, da bo vozil bolj pozorno če bo vozil ;)

Kupiš čoperja, pa je takoj 1000 krat manj možnosti, da se hudo poškoduješ ali ubiješ, uživaš pa enako kot na cestnemu.


ne miljon :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ Pe avg 14, 2009 5:18 pm

oooo bed!
pa vem da vsi tako pišejo ampak mene je res prav streslo, ko sem prepral kaj vse si doživel in preživel!! Res je .. izjemno srečo maš, da si preživel ... nisem veren, ne hodim v cerkev ampak tisti dan je nekdo gledal nate !!! Še posebno pa so me pretresle slike nog, ker sem pač študent zdravstvene fakultete (prej VŠZ) in mi je cilj pristati v rešilcu kot poklicni reševalec!!! Upam, da se na cesti nikoli ne srečava, ko bom v službi :D
Srečno okrevanje in če s5 zajahaš motor veliko srečnih in pametnih kilometrov!!!
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX Pe avg 14, 2009 9:29 pm

Okej. Dejansko sem čist padu v to temo. Sploh ko sm prebral vse, kar se ti je pripetilo. Tut sam sem velik oboževalec motorjev. Pa ko se spovnem, mojih bližnjih srečanj smrti. Enkrat bi celo lahko pristal v tovornjakovi mašini, vendar ne po moji krivdi, ampak vse eno. Na koncu bi bilo po meni.

Res po tvoji zgodbi sem začel malo drgač razmišljat o motorjih. Sej je res da so užitek, vendar pomembno je da je to užitek z pametjo. Tak da od zdaj naprej mislim, da se bom vozil počasneje, kot sem se do sedaj. Ker to kar si ti prestal si sigurno ne želim. Za tebe pa res svaka čast, da si vse tole prestal, pa čim prejšno okrevanje ti želim.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK So avg 15, 2009 1:24 pm

fiatpowered je napisal/-a:
roomeo je napisal/-a:
ManIAK je napisal/-a:Zarečenga kruha se največ poje... ;)

Jaz vem, da če maš to v sebi boš nekega dne s5 vozu motor. Želja in moč po njem sta večji od zdrave pameti. Vrjami...


jaz pa verjamem, da bo vozil bolj pozorno če bo vozil ;)

Kupiš čoperja, pa je takoj 1000 krat manj možnosti, da se hudo poškoduješ ali ubiješ, uživaš pa enako kot na cestnemu.


A daj, ne bluzi.

Kolko sem jaz prebral njegov prvi post je zapeljal na neznano tekočino, zato ga je spodneslo in je padu. A misliš da z čoperjem se pa ne rabiš nagnet da ovinek zvoziš? A misliš da z čoperjem neboš nikol ničesar povuzu?

Motor je motor, pa naj bo to APN ali hybusa...
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered So avg 15, 2009 2:09 pm

ManIAK je napisal/-a:
fiatpowered je napisal/-a:
roomeo je napisal/-a:
ManIAK je napisal/-a:Zarečenga kruha se največ poje... ;)

Jaz vem, da če maš to v sebi boš nekega dne s5 vozu motor. Želja in moč po njem sta večji od zdrave pameti. Vrjami...


jaz pa verjamem, da bo vozil bolj pozorno če bo vozil ;)

Kupiš čoperja, pa je takoj 1000 krat manj možnosti, da se hudo poškoduješ ali ubiješ, uživaš pa enako kot na cestnemu.


A daj, ne bluzi.

Kolko sem jaz prebral njegov prvi post je zapeljal na neznano tekočino, zato ga je spodneslo in je padu. A misliš da z čoperjem se pa ne rabiš nagnet da ovinek zvoziš? A misliš da z čoperjem neboš nikol ničesar povuzu?

Motor je motor, pa naj bo to APN ali hybusa...

Ja samo pozabil si dojet, da so na cestnem motorju hitrosti povprečno vsaj enkrat višje napram čoperjih... :idea:
Kar povej ko bereš po črni kroniki, kolk se jih s cestnim pobije in kolk čoperistov, pa pri cestaših je skoraj vedno vzrok, neprilagojena hitrost, čoperista mora pa en izsilit da se ponesreči. Tko da se en sprenevedaj.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK So avg 15, 2009 2:48 pm

Je napisal da ni divjal.
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX So avg 15, 2009 2:52 pm

ManIAK je napisal/-a:Je napisal da ni divjal.


No ja ne bi se popolnoma strinjal z tabo.

zmanjšam gas,pogledam na števec,igla se suče nekje na 120 km/h.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK So avg 15, 2009 5:10 pm

Kaj te 120 km/h za cestaka?

Sm vozu oba motorja. Tako čoperja kot cestaka, pa tudi čoperji niso tako leni kot si marsikdo predstavlja..
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX So avg 15, 2009 5:13 pm

Omejitev hitrosti velja tako za avto, kot za motor. Če ne bi imeli potem posebne pod table, kjer bi pisalo še maxsimalna hitrost za motor.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo So avg 15, 2009 7:27 pm

..sem biu v "temi" še 18 dni po nesreči :huh: (nič v zvezi s prometom) ..pa ni lih lušno ..tko da želim ti čim boljše okrevanje ker tudi to ni lih tko v "izi" ...samo volje ne izgubi pa boš dobr okreval - se splača verjam , pa s pametjo naprej 8) ...



lp
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a damjan So avg 15, 2009 8:14 pm

AVX je napisal/-a:Omejitev hitrosti velja tako za avto, kot za motor. Če ne bi imeli potem posebne pod table, kjer bi pisalo še maxsimalna hitrost za motor.


in ti hočeš sedaj obsojat in povedat,da je na odprti cesti z omejitvijo 90,vožnja s 120 norenje?
čestitam; g.Vzoren Voznik
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX So avg 15, 2009 9:19 pm

Če se želimo grdih igric se pa pojdimo. Prvo sem ti želel, čim prejšno okrevanje, tudi sedaj ti ga. Jaz sem samo povedal, da če so pravila za vse so pravila za vse. Če je vojna je vojna za vse, tako pač je. Nekateri pa tega žal ne upoštevajo(te/mo) in potem pride do podobnih nesreč, kot se je pri tebi zgodilo, ki te je tudi po moje skoraj stala življenja.

Ampak za moje pojme, če bi se pripeljal ti 90 km/h bi imel več časa za zavirat, mogoče bi se celo ustavil pred neznano tekočino na vozišču. Pa če tudi se ti ne bi uspelo ustavit, bi definitivno zmanjšal hitrost. Kar posledično bi prišlo do manjšega trženja pri tvojemu telesu. Kar pomeeni, da bi v tvojih okoliščinah, ti ne bi bilo treba prestat 12 operacij in teh muk, ki si jih moral prestati.

Ti pa lahko povem, da je tudi en moj kolega pred leti bil že na smrtni postelji. Prihajal je na avtocesto, zaradi prevelike hitrosti mu je motor spodneslo in treščil v ograjo. Še sedaj vozi motorje, vendar ne več cestaka, ampak te potovalne motorje. Od tiste nesreče mi je povedal da niti enkrat ni prekoračil hitrost.

Po eni strani ti je bila to zelo dobra šola. Mogoče celo predobra in prehuda.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a damjan Ne avg 16, 2009 8:58 am

s teboj definitivno nimam namena diskutirat o moji nesreči in o vsem kar opisuješ v svojem postu....
glede na tvoje pisanje se imaš za angelčka.....v eni temi kupuješ in hvališ VR6-ke in kako to gre in oh in sploh.....in celo v moji temi si napisal da si že parkrat ti osebno za las ušel smrti....ampak zakaj???saj ti in tvoj prijatelj nikoli ne prekoračita hitrosti....dont get it?vsi smo krvavi pod kožo....eni bolj eni manj.dam si pa tamalga odrezat glede na izjavo,da prijatelj po nesreči nikoli ni prekoračil omejitve....
in vprašanja o tem kako bi bilo in kaj bi bilo če bi bilo mi grejo že počasi na k.......
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne avg 16, 2009 9:08 am

Off:
VSEM

Opozarjam vas....ker bo tema počasi prešla v kregarijo in posledično zaklep...kar pa si verjetno še damjan najmanj želi, ker hoče delit z nami svojo zgodbo. Prosim upoštevajte to in bodite toliko človeški , da mu prihranite še živce zaradi foruma...

Pustimo zaj govorice kaj bi bilo če bi bilo....vsak kdaj nardi napako ali pa vsak je kdaj nepreviden. Žal take napake plačamo z zelo drago šolnino ampak važno je , da se poberemo in pridemo k "pameti".

Damjan tebi pa čimprejšno in čim bolšo okrevanje.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a damjan Ne avg 16, 2009 12:26 pm

lisko hvala ti da si povedal namesto mene....
vglavnem lifes go on in to je to...
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX Ne avg 16, 2009 12:49 pm

damjan je napisal/-a:s teboj definitivno nimam namena diskutirat o moji nesreči in o vsem kar opisuješ v svojem postu....
glede na tvoje pisanje se imaš za angelčka.....v eni temi kupuješ in hvališ VR6-ke in kako to gre in oh in sploh.....in celo v moji temi si napisal da si že parkrat ti osebno za las ušel smrti....ampak zakaj???saj ti in tvoj prijatelj nikoli ne prekoračita hitrosti....dont get it?vsi smo krvavi pod kožo....eni bolj eni manj.dam si pa tamalga odrezat glede na izjavo,da prijatelj po nesreči nikoli ni prekoračil omejitve....
in vprašanja o tem kako bi bilo in kaj bi bilo če bi bilo mi grejo že počasi na k.......


2x izsilili prednost peljal 80km/h. Enkrat se je pa tovornjak pripeljal na eno pasovni cesti, po moji desni strani, tako da je že praktično na moji bankini bil. Izognil sem se tako da sem ciljal med odsevnikom in kapelco. ;) toliko o mojih podvigi proti smrti. Ne mislim več komentirat tukaj.

Da pa VR6 fajn leti, je pa moje osebno sklepanje iz posnetkov, ki sem jih videl in pa vožnje mimo mene. Sam še pa nisem sedel niti v Golfu 2 GTI
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
rumena ibiza
Poznavalka foruma
 
Prispevkov: 997
Pridružen: To nov 01, 2005 10:12 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rumena ibiza Po avg 17, 2009 9:02 pm

to je bla prekruta šola in take šole si ne zasluži noben ( še najbl žleht človk ne ) ne pa najboljš prjatu, vzoren sin...
tole je zgodba za vse tiste, ki mogoče ste "norci" po duši, da se umirite oz. skulirate vaš način vožnje, ker si niti predstavljat ne morete kako je staršem ( družini ), punci/ fantu, prijateljem....
nikol se ne boste in upam, da se ne boste zavedal kako je porivat prjatla na vozičku, da bi loh skup spila en kufe, kako je grozno videt prijatelja, ki leži priklenjen na sto tisoč cevk in iz njega visi tono železa, kako mučno je nekomu dopovedat, da bo vse kul in ob tem komi zadržat solze, ker veš, da ni vse kul...čakat po 12 ur, da bo konc ene pa druge pa trejte operacije, da sporočijo, da je operacija mimo...
še najhuje od vsega je bil pa glas damjanove sestre, ko je sporočila, da je damjan v komi in da niti ne vedo kaj je z njim...si zamišljate tak klic?!
zato nikar ne "pametovati" kaj bi lahko bilo in če bi bilo...in dvomiim, da se bo še kdaj usedel no peljal z motorjem, in si ga lastil...mogoče čez 30 let...
prekruta in prehuda " kazen" je bila tole....
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Po avg 17, 2009 9:09 pm

off: nekateri smo to doživeli in preživeli ;)

@damjan : ..glede na to kar si dozivel in kaj se dozivljas dobro napredujes :tomidelej: kar je lepo slisat ;) ..kr tko naprej ! ..drzim pesti zate da cim bolj okrevas,pa čeprau te osebno nepoznam,ker wem kako je ko si neki cajta v KC :?


lp
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon To avg 18, 2009 5:03 pm

Če to potem ni bilo mišljeno kot opozorilo pred norostjo, objestnostjo, pretiravanjem in prehitro vožnjo (ob padcu z 120kmh po tisti nikakvi cesti), potem res ne vem čemu služi tvoj prispevek.

Zgleda kot bi to bila le hvala brez moralnega nauka, ki ga ta tema še kako zahteva, zatorej res ne vem kaj je bil cilj pisanja.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vsaka čast da si preživel, berem da celo noge delajo. Kaj več od tega si res nisi mogel želeti. Ne vidim pa kako to ni bilo objestno dejanje. Meni je prav žal, samo motoristi (daleč predvsem s cestnimi motorji) ste popolnoma objestni. Že res da je praktično nesreča povzročila nesrečo, vendar z vožnjo nad 100, kjer se tudi pri 90 ne pelješ normalno, dobesedno izzivaš nesrečo.

Še najbolj pa me preseneča ravno nasprotovanje argumentu da si norel. Da. Norel si. Tudi jaz sem že naredil lepo sranje (nobenemu nič, tudi avto je izgledal cel), vendar sem si zapomnil za celo življenje kakšen i**** sem bil in kaj sem naredil. Krivdo sem prevezl povsem nase, brez izgovorv. To bi moral storiti tudi ti, ne pa se otepati da je 120kmh tam normalno.




To je samo moje mnenje. Da se ne boš strinjal z njim mi je že zdaj jasno, vendar sem vseeno mnenja da imam bolj prav!



Srečno, predvsem pa pametno v prometu!
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov