Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a urska_rad Ne jan 13, 2013 8:56 am

mucek je napisal/-a:Ne primerjat firm kar na splošno. Če že, je treba narediti primerjavo znotraj istega ranga. Jasno je, da bo XXX za 2k EUR boljši in kvalitetnejši od YYY za 500 EUR. Ali to pomeni, da YYY firma dela slabše računalnike?


Se strinjam. Sicer pa po dolgoletni uporabi (vsak 3+) Sony Vaio, pa potem HP in na koncu Lenovo, ki sem se ga ob nakupu malo otepala prav zaradi videza, lahko rečem, da se je pod črto Lenovo izkazal kot najbolj stabilen od treh.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a nebivedu Ne jan 13, 2013 5:20 pm

scorpion 007 je napisal/-a:Živ!

Za družinsko rabo se bo rabil en laptop. Rabim nekaj močnega, vsaj 17" ali več ekran, elegantno ohišje, vsaj 2gb rama, 500GB+ disk. Uporabljal se bo za montiranje filmov, razvijanje aplikacij, igranje zahtevnih igric..tako da rabim nekaj močnega, da ne zašteka, da ob kupov programov in zafilanim diskom vse dela normalno, pa da se da gor nakižit XP Professional. Hvala za predloge.

LP!


Imam Lenovo Thinkpad hibrid med prenosnikom in tablico. Cena novega je bila nekaj nad 2200 evrov. Ima 12.5" ekran (touch screen), brez dvd-ja, za takrat zelo zmogljivim L9400 procesorjem (intel C2D LS9400, 6MB cache), 8GB rama, SSD 180GB, wifi, modem 3G + prostor za sim kartico, BT, 3x USB in VGA priključkom. Za ta prenosnik sem dokupil ultrabay (docking station). V docking stationu je bil DVD, ki sem ga zamenjal z adapterjem za disk in vtaknil 2.5" 1TB disk vanj. in na dockingu je še: 4X usb porti, 1X 1Gbit mrežni priključek, HDMI priključek in priključek za zvočnike in mikrofon. Na docking imam tako priklopljen 24" monitor in brezžično miško ter tipkovnico pa printer.

Ko sem doma, je prenosnik samo vtaknjen v docking in ga tudi odprem ne. Samo stikalo za vklop je pa na dockingu in je računalnik lahko zaprt, ter ga uporabljam kot workstation. Ko pa hodim naokoli, mi je pa 12.5 cole ekran dovolj za tisto, kar moram na hitro narest. _Na disku v dockingu imam pa backup, če bi se slučajno kaj na prenosniku uničilo, da so podatki vedno podvojeni + na terenu ne potrebujem torentov in ostalega, tako da je vse tako skonfigurirano, da se z neta vleče, ko je priklopljen na docking, ko sem na terenu, pa samo tisto, kar je nujno za delo (preko 3G modema).


Imel sem pa doma za takrat full hudo namizno mašino z I5-2500K procesorjem, pa sem odkril nekaj bednega. Da od vsega skupaj največ plačujem za elektriko. Ko sem se ga znebil je prišel račun elektriko zmanjšan za 8 evrov na mesec. Ko sem se odrekel še ostalim takim "močnim" mašinam in jih zamenjal z ITX mašinami, ki žrejo po 30W, je elektrike za plačat celih 15 evrov manj na mesec.
Uglavnem te mašine preveč žrejo in je treba mal tudi na to gledat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a nooblette Če mar 07, 2013 4:21 pm

Bom kar v teji temi uprašal če bo kdo vedel, da ne odpiram nove.

Rabim oziroma kupujem Laptop ali pogojno tablični računalnik za težke razmere. Gledal sem tole recimo : http://www.google.si/search?q=panasonic ... 00&bih=792

Ima mogoče kdo kakšno idejo, link...

Cena niti ni toliko pomembna.
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
DiF0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po nov 10, 2003 12:35 pm

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a DiF0r Če mar 07, 2013 4:35 pm

IcEm4n je napisal/-a:Sam imam že 3 leta HP Pavilliona in dela kot urca. Razen to, da se poznajo vsi prstni odtisi, nimam nobenih drugih pripomb. Takrat sta bila v igri še Asus in pa Toshiba (ista cena in praktično ista konfiguracija), drugo niti namena nisem imel gledat. Toshiba je takoj izpadla iz izbora, ko se je ob pritiskanju tipk ukrivljala cela tipkovnica (!?!?!?!?). Glede Acerja, ki sem si ga pred tem lastil dobri 2 leti, pa škoda izgubljat besede...


Tudi sam še imam doma enega HP Pavilliona (star 7 let) in še zmeraj deluje BP :)
Slika
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a nooblette Pe mar 08, 2013 9:44 pm

nooblette je napisal/-a:Bom kar v teji temi uprašal če bo kdo vedel, da ne odpiram nove.

Rabim oziroma kupujem Laptop ali pogojno tablični računalnik za težke razmere. Gledal sem tole recimo : http://www.google.si/search?q=panasonic ... 00&bih=792

Ima mogoče kdo kakšno idejo, link...

Cena niti ni toliko pomembna.


Nobene ideje? :)
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Je to dober nakup računalnika?

Napisal/-a Matey_ Ne mar 17, 2013 3:42 pm

Pozdravljeni!

Kupuje se računalnik za domačo uporabo - igranje igric, filmi ipd.
Specefikacije:
- procesor: AMD A6 5400k 3.6 GHz
- grafična: radeon hd 7540m
- ram 8Gb
- 500 Gb trdi disk

Predvsem me zanima kako se obnese kombinacija matične in grefične za igranje igric.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
majesty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: So jul 30, 2011 5:03 pm

Re: Je to dober nakup računalnika?

Napisal/-a majesty Ne mar 17, 2013 3:57 pm

Matey_ je napisal/-a:Pozdravljeni!

Predvsem me zanima kako se obnese kombinacija matične in grefične za igranje igric.

Matej


Ni primerno za novejše igre!
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Je to dober nakup računalnika?

Napisal/-a Matey_ Ne mar 17, 2013 4:29 pm

majesty je napisal/-a:
Matey_ je napisal/-a:Pozdravljeni!

Predvsem me zanima kako se obnese kombinacija matične in grefične za igranje igric.

Matej


Ni primerno za novejše igre!


Kakšni predlogi?
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Je to dober nakup računalnika?

Napisal/-a srcnik Ne mar 17, 2013 4:33 pm

Delalo ti bo vse, samo na nizkih do srednjih nastavitvah (grafična je drugače v procesorju, btw). Odvisno kaj igraš, je pa res to poceni varjanta.

Če si za low budget, glej vsaj A8 procesorje ali kak A10 5800k bi že znal bit kar dobra varjanta. Ne vem, povej proračun, kje bi kupil oz kje gledaš, itd...

Drugače pa za večji budget intelov processor in namenska grafična.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Je to dober nakup računalnika?

Napisal/-a Matey_ Ne mar 17, 2013 6:11 pm

srcnik je napisal/-a:Delalo ti bo vse, samo na nizkih do srednjih nastavitvah (grafična je drugače v procesorju, btw). Odvisno kaj igraš, je pa res to poceni varjanta.

Če si za low budget, glej vsaj A8 procesorje ali kak A10 5800k bi že znal bit kar dobra varjanta. Ne vem, povej proračun, kje bi kupil oz kje gledaš, itd...

Drugače pa za večji budget intelov processor in namenska grafična.


Hja zaenkrat je budget okoli 500€ ... ni pa nuje tako, da se lohk tudi počaka pa kej našpara ;)
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Je to dober nakup računalnika?

Napisal/-a srcnik Ne mar 17, 2013 10:11 pm

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p ... 3350p.html 160€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m ... a-p45.html 60€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g ... 0-1gb.html 100€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s ... z-cl9.html 60€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o ... -bebe.html 20€
http://www.mimovrste.com/artikel/241008 ... w#galerija 30€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t ... -blue.html 60€

=cca. 500€ Pa maš bomba comp.

Če pa ne znaš sam sestavit oz. če ne poznaš koga, ki bi ti sestavil, pa naroči vse pri enemu prodajalcu (agt mi je bil trenutno najcenejši), pa maš tam sestavi si ga sam, samo nimajo poceni ohišij z napajalnikom.... v glavnem potem ti ga ponavadi oni sestavijo (samo se prej pozanimaj, ker nimajo tega povsod), pač tako izpolni:

Slika
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a .com Ne mar 17, 2013 11:16 pm

v tako sestavo nikakor ne paše micro-atx plošča!!!! -kriminal :D
drugače pa; poizkusi tudi na sestavi.si :!: :D
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a Matey_ Po mar 18, 2013 7:24 am

Najlepša hvala za nasvete in predloge :)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a yashica Po mar 18, 2013 8:40 am

Z AGT Računalniki imam dobre izkušnje. Pred tremi leti sem pri njih kupil vse komponente, ohišje še svetovali so kaj je med seboj kompatibilno in ga na koncu še brezplačno sestavili, takrat sem odštel 1000€. V tem primeru je bila garancija na komponente in do sedaj so mi vse menjali brez ene same težave pri uveljavljanju reklamacije. 1x je bila menjana dvd enota, 2x grafična (prvič zaradi slabe serije, ki so jo nadomestili z novejšo, čeprav so imeli star tip še na zalogi in drugič, ker je začel tulit ventilator in so menjali komplet grafično).
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a Energetik81 Po mar 18, 2013 10:03 am

Matey_ je napisal/-a:Najlepša hvala za nasvete in predloge :)

LP
Matej

Če nabavljaš za igre, je skoraj najvažnejša stvar (poleg procesorja) grafična kartica. Jaz bi pri zgornji sestavi vzel cenejši procesor in dražjo kartico.

Z AGT je tako - znajo svetovati in so prijazni, ampak dobavni roki so pa porazni. Prav tako laganje o dobavnem roku - kadarkoli pokličeš, kdaj bo prišel naročen artikel, pravijo da čez 2 dni. Ko pokličeš čez 1 teden, spet isto.
Jaz nabavljam pri Funtech, kjer ti točno povejo, kaj bo v roku 1-2 dni in kaj bo za čakat. Če vzameš tisto, kar predlagajo, vedno tudi je na voljpo po 1-2 dneh.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
majesty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: So jul 30, 2011 5:03 pm

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a majesty Po mar 18, 2013 11:07 am

Za ta budget:

Kopirano iz sestavi.si

Osnovna Plošča:
Mainboard Socket-FM1 ASUS F1A75-M Pro R2.0, Micro-ATX - info
Procesor:
Procesor AMD A8 X4 3870K FM1 3,0GHz BOX - info
Grafična Kartica:
Grafična kartica PCI-E 3.0 SAPPHIRE Radeon HD 7850, Lite retail, 2048MB - info
Pomnilnik:
DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance - info
Trdi disk:
Trdi disk WD Green 1TB SATA3 64MB WD10EZRX - info
Ohišje:
Ohišje LC ATX MIDI 7010B LC600H/12cm 600W - info
Napajalnik:
V ohišju.


Cena: 561,67€

Še link: http://www.sestavi.si/index.php/configu ... ion_type/3
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a srcnik Po mar 18, 2013 11:24 am

.com je napisal/-a:v tako sestavo nikakor ne paše micro-atx plošča!!!! -kriminal :D
drugače pa; poizkusi tudi na sestavi.si :!: :D


povej zakaj...

ima vse kar bo rabil, še 4 slote za ram, če bo želel nadgradnjo le tega, tudi prostor za pci kartico... Saj veš, da velikost ni vse, važna je tehnika ;)


btw, amdjevi a-serija procesorji (a6, a8, a10) se ne morajo kosati z intelovim, tako da je i5 za tvoj budget prava izbira ;) ker je tudi važno, kako ti kaj hitro odrara, zipa, film converta itd... ;)

predlagan i5 je cca. 50% hitrejši od a8 3870k ;)
Zadnjič spremenil srcnik, dne Po mar 18, 2013 11:29 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a nebivedu Po mar 18, 2013 11:26 am

Če se gre za gaming computer, potem res full size atx plata. Zadeve so bolj narazen in se lažje hladijo ob obremenitvah. Če je računalnik za pisarniško delo, ko ni obremenitev, potem lahko ITX ali micro ATX.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a srcnik Po mar 18, 2013 11:34 am

nebivedu je napisal/-a:Če se gre za gaming computer, potem res full size atx plata. Zadeve so bolj narazen in se lažje hladijo ob obremenitvah. Če je računalnik za pisarniško delo, ko ni obremenitev, potem lahko ITX ali micro ATX.


buče, micro atx ima samo spodnji del odrezan, torej manj pci oz pcie slotov, širina je ista, kot tudi odmiki...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: kakšen računalnik naj kupim?

Napisal/-a pinny Po nov 25, 2013 10:15 pm

.... da malo obudimo staro temo :D
Skratka, sem pred nakupom nove kište :D, pa me zanima, kjer je razmerje med kvalitweto in ceno dost dobro :). Ker se že 10 stara mašina skoraj ne premakne več kam, sploh ko zaženem kak oreng posnetek, sem že res prepotreben nove :D. Gledam pa nekako v tej smeri ...... http://www.markosoft.si/index.php?optio ... Itemid=230
Tuki zraven bi dodal le še Samsungov 128MB SSD disk, pa bi blo to to :). Morda je grafika višek tak pravi kolega, glede na to da ne igram špilov, če se mi bo pa zluštal kakega NFS-a, bo pa špilalo tak ko more. Drugače pa mašina ne bo ravno za kake špile, čeprav NSF bo morda le šel gor, glede na to da bo nova mašina ki se bo premikala :D, se bo pa z njo izvajalo video montaže z pinnaclom in podobnimi zadevami.
Torej kaj oz. bolj kje predlagate nakup zadevščine, morda na forumu kdo ki prodaja te reči, pa se kj zmenmo? :) Mašine ne bom ravno jutri kupu, ampak v decembru pa že, k je verjetnost kakega dobrega popusta kje malo večja :mrgreen:.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov