Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Če apr 16, 2009 8:37 pm

fiatpowered je napisal/-a:Seveda se da vse zmenit. Ampak pod črto, so delodajalci ki ponujajo študentsko delo, vsi po vrsti ene navadne izkoriščevalske pizde, kateri bogatijo na račun študentov. Z našim študentskim delom je marsikaj narobe, pošteno bi bilo če bi naredili tako, da bi delodajalec moral poleg tega da ti plača na uro ti plačat še socialno zavarovanje in davek in delovna doba bi ti moraqla tečt. Zdej je pač tako da kakor se delodajalec userje tako mora študent plesat. Dam ti samo en nasvet. Čim prej naredi šolo oz doštudirej in se zaposli redno.


ti pa si pametn a? Študiraj izredno pa bodi redno zaposlen, če hočeš da ti teče doba ;) Pa najbolj res, da so kar vsi po vrsti izkoriščevalske pizde, samo zato ker pač iščejo ljudi prek študenca. Ne študiraj pa se redno zaposli pa nehej jamrat pa bo, če ti ni všeč. Če ti pa delo ni všeč pa te delodajalec izkorišča pa zamenjaj ane.. Najbol da bi mel še sindikate pri študentskem delu, to bi blo fajn ja..

lp
Slika
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Če apr 16, 2009 9:48 pm

eclipse_R je napisal/-a:ti pa si pametn a? Študiraj izredno pa bodi redno zaposlen, če hočeš da ti teče doba ;) Pa najbolj res, da so kar vsi po vrsti izkoriščevalske pizde, samo zato ker pač iščejo ljudi prek študenca. Ne študiraj pa se redno zaposli pa nehej jamrat pa bo, če ti ni všeč. Če ti pa delo ni všeč pa te delodajalec izkorišča pa zamenjaj ane.. Najbol da bi mel še sindikate pri študentskem delu, to bi blo fajn ja..
lp

Kaj pa je tebe pičilo, pa ne da imaš ti ali tvoja družina podjetje, kjer zaposlujete tudi študente in sem ti sedaj stopil na žulj. Jas nič ne jamram, povem tako kot je. Sem že doštudiral in zdaj delam redno službo. Sem pa med študijem ko sem imel čas tudi kar precej delal in vem kako je. Pravzaprav sem se malce nerodno izrazil, ko sem napadel delodajlce, bolj pošteno bi bilo da bi napadel državo, ki dopušča da zadeve stojijo tako kot stojijo, torej da je študent plačan samo na uro in nič drugega. Ti dobro veš, da delodajalci na račun študentov še kako bogatijo, zato pa tako veliko povpraševanje po študentih. Od študentskega dela jim ni treba plačevat davkov, ne plačujeo v pokojninsko, ne plačujejo delovne dobe, ne plačujejo socialnega in dodatnega zavarovanja, ni jim treba plačat malico, ni jim treba dat za prevoz, ne dajo jim dopusta, ne dajo regresa, ne dajo 13 plače, ne plačujejo bolniške, nič od nič, samo od ure. In ja, to je izkoriščanje in bogatenje na njihov račun, 4 evre na uro in fertik. Daj povej, zakaj nebi blo v redu da bi bili sindikati, saj jih nebi ti plačeval, tist procent ali dva bi odtrgali študentom, ti plačuj te ki so za rednozaposlene ne, pa povej zakaj nebi bilo v redu da bi delodajalec za študentsko delo odtegoval še davek državi, ko zdaj tako jamrajo, da rednozaposlenim z minimalcem ne morejo za jebenih 5% povišat neto plače, ker bi v tem primeru javni sektor manj dobil in javni sektor nebi imel za plače. Nič ni urejeno v tej državi, kar se tiče študentskega dela, da ne govorim do kakšnih zlorab prihaja z napotnicami.
Pa povej mi še to, zakaj mi praviš da naj bi študiral izredno da bi mi tekla delovna doba, pa ne da je po tvoje študentsko delo kaj manj vredno od rednega dela, glih tako se dela ali še več. Kaj si ti da boš govoril katero delo je več vredno ?
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe apr 17, 2009 6:57 am

Da je bruto enako neto pri študentskem delu ni čisto res. Toliko kot vi zaslužite v enem mesecu, delodajalec potem plača med 15 in 20% več. Od tega gre nekaj študentskemu servisu ter tudi za davek..
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe apr 17, 2009 7:20 am

tako ja, delodajalec plača več študentskemu servisu. Imamo 2 podjetji, kjer delajo študenti, dobivajo malico, dopuste si študenti itak zmišljujejo bolj kot razvajene 13letnice (izkušnje še pri čisto vseh - nekje 15 do sedaj + 5× toliko na razgovorih) in se še vedno z vsemi vse zmenimo. Tudi povišice, nagrade in ostalo je možno.

Po pravici povedano, če bi morali delodajalci tudi za študente plačevati prispevke, potem jih ne bi jemali na delo, ampak bi raje vzeli kvalificirane delavce. Tudi kratkotrajna dela ne bi bla tok dostopna.

Zakaj bi moral študirati izredno, da ti teče doba? Zato, ker imaš odločitev. Ali boš študiral ali pa redno bil zaposlen. Kar se pač odločiš. Če hočeš pa študirati ob rednem delu pa se vpiši izredno. Študentsko delo ni namenjeno, da boš delal polno zaposlitev in državo okol prinašal. Po pravici povedano bi imeli študenti tudi nižje plače, če bi se jim plačevalo prispevke, ker bi blo najeti študenta delodajalcu večji strošek. Sicer pa od prispevkov, ki bi jih mogel delodajalec "doplačati" študentu so sami prispevki v ZPIZ, ker vse ostalo maš že prek mame.

In ja, delam že od svojega 14 leta, med gimnazijo pač občasno, kokr je šlo, že med osnovno sem služil. Zdej ko sem pa študent pa tudi vodim že lastno podjetje, tako da v bistvu študiram ob rednem delu, le da sem redni študent. pa ti povem da je dosti boljše kot, da bi plačeval prispevke. Doba ti teče? Za kaj pa jo boš rabil? Za penzijo, ki je ne boš dobil? Čez 10-15 let bomo dobili manj kot tretjino svoje povprečne plače za penzijo. Že tko se vztrajno znižuje. Tko da raje dam sam na stran toliko dnarja. kot bi ga moral odvesti v prispevke in bom stem imel 3× več, kot če bi zame to počela država. Že če bi polovico tega dejal na stran..

Na žulj si mi stopil pa s preprostim posploševanjem. Da smo kar vsi pizde, samo zato ker vzemamo študente.

Sicer pa če ti ni bilo všeč, da si bil plačan prek študenta, bi rekel, naj ti delo izplačajo kot honorarno plačilo! Bi namesto tistih 4 €na uro dobil manj kot 3, ker bi ti odvedli vse davke in prispevke ;) Ali pa bi odprl "popoldanski" s.p. pa bi ti nakazovali preko faktur in bi zopet lahko veselo odvajal davke in plačeval prispevke, če ti je toliko do tega ;)

lp
Slika
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Pe apr 17, 2009 10:34 am

eclipse_R je napisal/-a:tako ja, delodajalec plača več študentskemu servisu. Imamo 2 podjetji, kjer delajo študenti, dobivajo malico, dopuste si študenti itak zmišljujejo bolj kot razvajene 13letnice (izkušnje še pri čisto vseh - nekje 15 do sedaj + 5× toliko na razgovorih) in se še vedno z vsemi vse zmenimo. Tudi povišice, nagrade in ostalo je možno.

Sej sem vedel da sem ti stopil na žulj. Praviš da si študentje dopuste kar tako izmišljujejo, joj kakšna tragedija je to, ne poveš pa tega da jim dopusta ne plačate, to povej. Rednozaposlenemu pripada od 25 do 30 delovnih dni dopusta, katerega delodajalec plača. Sicer pa kot študenti imajo nekateri izpite in če je tisti dan izpit ne more priti na šiht. To o povišicah in nagradah pa govori komu drugemu, vem js kolk povišujejo/povišujete. Zanimivo je to, ko imate študente za razvajene 13 letnice, ampak še vedno pa ne morete brez njih, sej se ve kako je, date jim tiste 500-600 evrov na mesec pa čao. Ruknete lahko vsakega šudenta na cesto ko vam zmanjka dela za dva dni pa podobne fore, ne mi pravljic prodajat. Sej ej pa tako, prej ali slej bo država v tej smeri nekaj naredila, ker tako kot je trenutno, ne bo moglo vzdržat, ker od tega dela imajo študenti malo, država nič, penzjonisti nič, vi pa vse.
eclipse_R je napisal/-a:Po pravici povedano, če bi morali delodajalci tudi za študente plačevati prispevke, potem jih ne bi jemali na delo, ampak bi raje vzeli kvalificirane delavce. Tudi kratkotrajna dela ne bi bla tok dostopna.

Sej če bi država kaki zakon napisala okol tega, nebi bilo tako da bi moral delodajalec kar vse isto plačevat kot rednozaposlenemu, ampak prav pa bi bilo da bi jim plačeval delovno dobo, pokojninsko, nekaj davka. Prav bi bilo da bi se tako delodajalec s kako pogodbo obvezal za svoje dolžnosti in pravice kot študent. Še vedno pa vam študentom nebi bilo treba dati dopusta, še vedno bi ga odpustili kar tako ko ga nebi rabili, še vedno nebi imeli regresa in 13 plače, še vedno nebi bil zaščiten kot kočevski medvet, kot je danes rednozaposlen, zato pa imate veliko raje študente.
eclipse_R je napisal/-a:Zakaj bi moral študirati izredno, da ti teče doba? Zato, ker imaš odločitev. Ali boš študiral ali pa redno bil zaposlen. Kar se pač odločiš. Če hočeš pa študirati ob rednem delu pa se vpiši izredno. Študentsko delo ni namenjeno, da boš delal polno zaposlitev in državo okol prinašal. Po pravici povedano bi imeli študenti tudi nižje plače, če bi se jim plačevalo prispevke, ker bi blo najeti študenta delodajalcu večji strošek. Sicer pa od prispevkov, ki bi jih mogel delodajalec "doplačati" študentu so sami prispevki v ZPIZ, ker vse ostalo maš že prek mame.

Ne laži, da bi imel v takem primeru potem študent kaj manj na uro kot 4 evre, točno veš da ti skoraj noben študent ne bo delal za manj kot 4 evre.
eclipse_R je napisal/-a: Zdej ko sem pa študent pa tudi vodim že lastno podjetje, tako da v bistvu študiram ob rednem delu, le da sem redni študent. pa ti povem da je dosti boljše kot, da bi plačeval prispevke. Doba ti teče? Za kaj pa jo boš rabil? Za penzijo, ki je ne boš dobil? Čez 10-15 let bomo dobili manj kot tretjino svoje povprečne plače za penzijo. Že tko se vztrajno znižuje. Tko da raje dam sam na stran toliko dnarja. kot bi ga moral odvesti v prispevke in bom stem imel 3× več, kot če bi zame to počela država. Že če bi polovico tega dejal na stran..

Vodiš lastno podjetje ja, vsak mlad bi ga, če bi ga prevzel po družini, s tem se ne glih hvalit. Ni glih umetnost vodit že utečeno podjetje. Pa to o penziji, tudi slučajno ni res, penzije bodo, samo malo manjše bodo kot so sedaj. Bodo brihtne glave že kej pogruntale da se bo izšlo, čeprav na račun nevem česa, da enkrat zmanjka za penzije propade država, ker bodo šli penzjonisti brez denarja na ceste, pa bodo pokradli onim ko bodo kaj imeli, čist enostavno je to, ne bodo doma sedeli pa od lakote umirali in tega se oziroma se bodo politiki še kako zavedali.
eclipse_R je napisal/-a:Na žulj si mi stopil pa s preprostim posploševanjem. Da smo kar vsi pizde, samo zato ker vzemamo študente.

Ampak dejansko ste res vsi pizde, še bolj dejansko je pišuka država, ki vam to omogoče, če se ne strinjaš mi pa povej, zakaj nimate namesto študentov redno zaposlene, a veš zakaj, zato ker ste preškrti še minimalca izplačevali.
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe apr 17, 2009 10:48 am

Ko pride pa do primitivnega osebnega žaljenja se pa konča, še posebej ko se omenja tudi moje bližnje. Takoj vidim, na kakšni ravni je osebek, ki se z mano pogovarja.

Ko že tolk veš o tem, kako plačujemo študente, zakaj jih jemlemo in kako jih mečemo na cesto vsake 2 dni, (ter tudi to, kako sem prevzel posle družini si tudi bil takoj pameten), te pozivam da me pokličeš na 031 209 143 in prideš v Ljubljano, se bova usedla na pijačo in ti bom pokazal kaka PIZD-A zares sem.

Pokliči, boš tudi preživel dan, dva z mano v fermi pa boš videl kako ravnamo s študenti. Ti bom pa še kakega drugega mogoče predstavil, ki dela pri mami recimo pa da vidmo.

Res kaže to na tvojo inteligenco, kar tako iz glave nekaj na pamet natolcevat, žalit in sklepat kako jaz delujem in kako vsi delajo, samo zato ker je tebe nekdo izkoriščal ker si bil mlad ;)

Če kej sovražim je pa to, da nekdo sklepa nekaj o meni na podlagi osebnih frustracij in travm, ki so mu jih povzročili drugi.

(sicer si pa tudi v svojem odgovoru kompletno zaobšel vse argumente, ki so delovali proti tvojem mnenju in ki na njih nimaš odgovora)

btw,zakaj se ne plača dopusta študentu? zato, ker je študentsko delo KRATKOTRAJNO DELO, ni namenjeno, da delaš pri nekomu 3 leta po 8 ur na dan recimo. Tudi napotnic ti ne smejo izdat za več kot 3 strnjene mesece ravno zaradi tega. Pojdi nekam honorarno delat pa povej, če ti bodo priznali dopust, kljub temu da ti odvajajo vse prispevke in davke

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Pe apr 17, 2009 11:06 am

študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Pe apr 17, 2009 11:33 am

@eclipse_r
Priznam da me je spet zaneslo, ko sem kr se tiče plačevanja prispevkov študentom, vas delodajalce obdolžil da ste pizde. Evo ni res, vi niste pizde, pišuka pa je država ki vam dopušča da vam tega ni potrebno izplačevat, vi samo izkoriščate kar se da. Tako da se ti opravičujem ker sem te užalil.
Jaz ko sem delal še preko študentskega seriva nisem bil izkoriščen recimo verbalno ali kako drugače s strani delodajalca, ne z delodajlcem sem bil vedno kar v dobrih odnosih, sem se pa že takrat presneto dobro zavedal, da me delodajlci obirajo, obirajo zato ker niso plačevali nobenih prispevkov in zato ker so bil urne tarife relativno nizke, ampak so jih vsi držali na nekje isti ravni, tako da glih kaj mnogo množnosti ni bilo. Ampak že takrat nisem bil jezen na vas delodajlce, res ne, bil pa sem na državo iz dveh ratzlogov, prvi je ker ni uzakonila kakega reda da bi se tudi študentom plačevala delovna doba pa pokoj.....bla bla in pa ker ni uzakonila neke minimalne urne postavke, kot je pri rednem delu urna postavka. Pa to ko praviš da študentje premalo časa delajo da bi se jim štelo v delovno dobo, seveda, zato bi moral država nekako poskrbet, da bi ti šteli magari po mesecih.
In ne bom te klical ni hodil gledat v tvojo firmo kako delate s študenti, ti pa verjamem da z njimi če tako praviš delate korektno, in pohvalno je to. Ampak dvomim pa če jih pošteno plačujete, to pa res dvomim.
Ker namreč jaz sem mnenja da delo je delo, pa naj bo redno ali preko študenta.
 
goldhorn
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr maj 28, 2008 1:13 pm

Napisal/-a goldhorn Pe apr 17, 2009 11:57 am

Če bi se plačevali prispevki potem ne bi bilo razlike... zakaj bi vzel študenta, če bi za isti denar dobil nekoga z boljšim znanjem, izkušnjami in razvitimi delovnimi navadami?

Sicer pa če si tako kvaliteten odpri popoldanski S.P. (lahko ga kot študent) in se trži za več denarja.

P.S.: Bolniška in dopust ni plačana, prav boš med letom moral sam zaslužit za "regres" in "13. plačo".
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

!!

Napisal/-a eclipse_R Pe apr 17, 2009 12:43 pm

Ti tudi ne razumeš, da kot študent (in ker študij ni plačljiv) te ima mama v olajšavi, preko nje imaš plačano zdravstveno zavarovanje in urejeno vse ostalo razen ZPIZ-a. In če se odločiš bit redni študent, ti država to dovoli in ti tudi omogoči brezplačen študij (ne se spet obregnit kako študij ni plačljiv, ker moraš vseeno plačat stroške, kupovat knjige itd.). Če pa želiš nabirati delovno dobo in že biti redno zaposlen, ti pa država ne plača študija, tako da ga moraš plačati sam (izreden študij). Tudi za to se lahko odločiš in tudi ti bi se lahko!

Sicer pa čisto tako ne vem kaj se tako veseliš plačevanja prispevkov, saj kej veliko ne prinesejo.. In kot sem rekel iz ZPIZa bomo mi bore malo dobil, temu lahko kar verjameš. ZPIZ vsako leto prideluje OGROMNE izgube, ker je izplačil iz ZPIZa veliko več, kot vplačil iz plač redno zaposlenih (ker je vedno več starega prebivalstva, zdravstvo napreduje, dalj živimo, študentje vedno dalj študiramo, oz. večina niti prek študenca ne dela, ker jim vse doma plačujejo), tako da verjemi, da ne kej preveč računat da bo država vse rešla. rešla bo v neki meri, vendar ne zadostni, niti ne zadovoljivo. Eden izmed ukrepov je tudi ta ja, da bi se študentsko delo plačevalo tako da bi se odvajalo (sicer manjši delež) v ZPIZ pa recimo da bi tudi upokojenci lahko še delali, če bi se zato odločili (brez večjih prispevkov itd.)

Drugače pa prvo: Podjetja nisem prevzel od staršev. Pred dobrimi dvemi leti sem se samostojno začel ukvarjati s tem, na lastno pest in iz lastne vztrajnosti prišel na to, kjer sem sedaj. Mama me je celo življenje usmerjala da bi šel za njo, vpisal sem se celo na študij za njeno firmo, z namenom da bi to prevzel. In sem se po dveh letih premislil in šel po svoje, ker se tam nisem videl.

Drugo: Študenti pri mami so plačani začetnih 4€, potem pa se plača viša, če delo opravljajo kot je treba, povišajo se še več, če delo opravljajo zelo dobro. Plačila dobijo tudi če pripeljejo svoje stranke. S tem da vsak dan dobij obrok kvalitetne hrane! Suhe salame, sir, žemlje, pršut, vsaj enkrat tedensko tudi topla hrana PO IZBORU DELAVCEV. V moji fermi kdorkoli, redno zaposlen, s svojim s.p.jem, ali študent, je plačan ISTO! Plačan je po učinku, plačilo na učinek je znano, kako pa on dobi ta denar je pa od njega odvisno, Če si ga hoče izplačat preko študenca, bo dobil več, če hoče honorarno mu odbijemo 43% (kar je prispevkov), če je dovolj dober da se redno zaposli, se pač zaposli (zopet se odbijejo od plačila prispevki), nekateri pa odpirajo tudi svoje s.p.je in tako plačajo MANJ prispevkov ter več zadržijo. Jaz se ne obremenjujem kako bom njega izplačal, znesek, ki mu ga bom nakazal je znan, koliko bo šlo državi je pa njegova stvar.

Sicer pa ni da bi mi naganjali študente, imamo celo problem, ker so sami toliko ne resni, da bi hoteli kaj več. Vsakemu ponujamo redno zaposlitev, če se izkaže kot študent (sej drugače študenta tudi ne moreš vzet, razen če bi se on odločil izredno študirat, če pa opusti študij pa pač ne more delat pri nas, ker rabi izobrazbo), ali kot honorarec, čist vsak gre čez poskusno obdobje.

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe apr 17, 2009 6:21 pm

sašo5 je napisal/-a:študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:


Tak kot si reko! :!:
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Pe apr 17, 2009 6:58 pm

Samo ste se pa razpisali, noben nikogar ne sili, da dela preko servisa je pa to FENOMENALNA priložnost, da delaš veliko različnih del, čegar z redno zaspolitvijo nebi moral, ker delodajalci zahtevajo določeno izobrazbo, izkušnje preko servisa pa ne zahtevajo ta znanja, če kaj narobe narediš nimaš bit česa kriv, tud lahko vsak dan delaš drugje, nekateri se celo zajeb*vajo itd.
 
Uporabniški avatar
the_man
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 10, 2006 4:33 pm
Kraj: all around

Napisal/-a the_man So apr 18, 2009 8:11 pm

Courage™ je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:


Tak kot si reko! :!:


lahk pol vidva nekak še obrazložita kako si naj pol nas nekaj tisoč študentov ki si doma ne moremo/morejo privoščiti študija le tega plača? in to da študentje odjemamo delo tistim ki iščejo redno, ne mi s takimi, pri nas je socialna vedno polno oblepljena z oglasi za zaposlitev, ljudi pa od nikoder, sam na tist sestanek pridejo da jim podaljšajo pomoč, ne mi pa s takimi da študenti jemljemi delovna mesta...
za prepoznavnost športnosti avtomobilske firme tekmujejo v formuli 1, rally-u, nascar,...vw pa svojim izdelkom preprosto nadane oznako GTI
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc So apr 18, 2009 10:34 pm

the_man je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:


Tak kot si reko! :!:


lahk pol vidva nekak še obrazložita kako si naj pol nas nekaj tisoč študentov ki si doma ne moremo/morejo privoščiti študija le tega plača? in to da študentje odjemamo delo tistim ki iščejo redno, ne mi s takimi, pri nas je socialna vedno polno oblepljena z oglasi za zaposlitev, ljudi pa od nikoder, sam na tist sestanek pridejo da jim podaljšajo pomoč, ne mi pa s takimi da študenti jemljemi delovna mesta...


:pivo :clapclap :clapclap
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ So apr 18, 2009 10:58 pm

na isti način kot imajo to urejeno drugje po svetu...

delo se vedno najde, samo ljudi ki bi dejansko "delali" ni.
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Ne apr 19, 2009 11:05 pm

tuki se pa strinjam ja ;)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Po apr 20, 2009 12:37 am

sašo5 je napisal/-a:študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:


V tem primeru vsakemu študentu dobra štipendija. Za tiste ki nimajo možnosti da bi živeli doma pa rabijo stanovanje pa še ta, ki jih je pa premalo. Vsaj subvencioniranih. Boni se tudi potem ne smejo dražit. Sam redko kdaj jem na bone, do zdej sem trikrat, ker se mi ne da it iskat, za tolikokrat kot grem ven jest. Za ostale študente je pa lahko to kr problem. Pred podražitvijo si lahko za 30€ mel vsak dan pošteno kosilo, zej pa je to že nekje okoli 50+€. Zej pa recmo da maš najemnino za plačat, da maš v ljubljani, povečini to ni pocen, se prčakuje samo za najmenino od 100€ dalje. Potem so še stroški. Seveda se razdeli, ampak ni pocen. Potem maš še cel kup malih stvari za katere moraš poskrbet in se stroški sam nalagajo. Potem pa če hočeš it kdaj celo ven zvečer,... V glavnem, za ene sploh ni druge opcije kot da delajo. Če pa tega ni bi bla pa še kriza z štipendijami...
Sicer, ja, delat kot študent ni ravno mišljeno kot da cel študij delaš pri eni firmi in adijo, ampak, da pridobivaš izkušnje v celotnmu sistemu in da se prvadiš delat, ne pa, da ga znaš po faksu sam žurat dobr. Je fajn tud da probaš razne smeri, da vidš kam vohat, kam sploh ne. In če ti gre dobr nekje lahk tud dobiš redno zaposlitev po faksu. Ja no, velik je bonusov od študentskega dela...

Dobro, bruto in neto pri študentih res nista enaka, ampak bruto od študenta in od redno zaposlenega sta pa na drugi ravni.
Zdaj že objavlam občasno
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Po apr 20, 2009 12:45 pm

eclipse_R je napisal/-a:tuki se pa strinjam ja ;)

lp

Smem vprašat s čim se ukvarjaš? Lahko na PM
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Po apr 20, 2009 1:02 pm

sašo5 je napisal/-a:študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:


No no... na mesec dam 150€ za prevoz, 200€ za stanovanje, nekaj še za hrano in gradivo, ki ga potrebujem na fakulteti... recimo 400-450€ na mesec zato da povsem normalno preživim in obenem študiram. Mi je prav malo mar če ti odžiram delovno mesto, zato ker potrebujem nekaj denarja že zato, da ne bom potem celo življenje fizični radnik tako kot ti. Prej bi mislil na to in tudi ti študiral pa ti ne bi noben študentke odžiral dela, ker bi bilo za njega prezahtevno.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po apr 20, 2009 1:16 pm

Mindflash je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:študentsko delo ukinit !!! ne pa da odžirajo delovna mesta ostalim....to se samo v naši fukjeni državi lahko spomnijo in zopet zato, da dolečeni studentski servisi in razni lds-ovski mogotci služijo bajne pare....

Če je študent naj študira in če hoče delat naj dela od julija do konec septmbra; BASTA :!:


No no... na mesec dam 150€ za prevoz, 200€ za stanovanje, nekaj še za hrano in gradivo, ki ga potrebujem na fakulteti... recimo 400-450€ na mesec zato da povsem normalno preživim in obenem študiram. Mi je prav malo mar če ti odžiram delovno mesto, zato ker potrebujem nekaj denarja že zato, da ne bom potem celo življenje fizični radnik tako kot ti. Prej bi mislil na to in tudi ti študiral pa ti ne bi noben študentke odžiral dela, ker bi bilo za njega prezahtevno.


Narobe razmišljaš od drugega stavka dalje.
:roll: :roll: :roll:
Stop na realna tla.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov