Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To jul 28, 2009 8:42 pm

luke18 je napisal/-a:Ah tecejo leta, itak bomo mi delali do 100ga leta če bo šlo tako naprej.


off:
Ob tej tvoji izjavi me zanima koliko delovne dobe imas? ...predvidevam, da je bilo to
napisano zgolj iz nekega "eh sej bo itak slabse" ...pospolosevanje na 100 let bravo in
verjetno je letnica podobna st. ob uporabniskem imenu, ker si takoj "skocil" v tej temi
spodaj pri Vikingu 2x ob dolocenih objavah namenjenjenih zacetnikom.
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 41#1171641
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind To jul 28, 2009 9:05 pm

offtopic: mogoče pobuda za novo temo ? Koliko delovne dobe imaš :D da vidimo kdo je najbližje penziji :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc To jul 28, 2009 11:06 pm

Penzije vsekakor bodo, toda tisti, ki bo poskrbel za sebe že sedaj bo živel dokaj dobro tisti, ki bo pa čakal na državno penzijo pa ne bo imel niti za pol meseca, ampak tak že danes nekateri živijo s 300 evri. Seveda doba in starost se bosta dvignila in mislim sam, da bo upokojitvena doba nekje pri 70 letih prej sigurno NE. Nekateri bodo imeli celo 50 let delovne dobe. Do takrat je še zelo dolga.
Že sedaj si en upokojenec s 400-500 evri privošči ravno tiste stalne stroške samo položnice in hrana....najemnina za nepremičnino ni tukaj šteta.
Se še spomnete kako se je hrana podražila celo za 30% dejansko bi morala penzija in plače tud gor za 30% a ni šlo niti za 10%.
Ampak najbolj šokantno je to, da te lahko pri 70 letih pobere no ali pa pri 75 letih.
Itak noben ne ve kaj bo s penzijami čez 20 let.
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Sr jul 29, 2009 1:27 pm

Penzije nebom docakal,... tak da mi je skoraj vseeno ce mi tecejo leta ali ne.
Glihtak pa si lahko pri studentskem delu placujem oz. davam na stran za penzijo :P
Slika
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Sr jul 29, 2009 1:41 pm

MatejW je napisal/-a:Penzije nebom docakal,... tak da mi je skoraj vseeno ce mi tecejo leta ali ne.
Glihtak pa si lahko pri studentskem delu placujem oz. davam na stran za penzijo :P


Te že vidim ja... :lol:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So avg 01, 2009 3:02 pm

sašo5 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Sašo, teb je lahko, ker tvoji otroci ne bodo rabili delati, me pa zanima, če bi tako razmilšljal, če bi delal naprimer v Muri, in bi ti otroci študirali v Ljubljani....

mam samo enega(uradno :P ) sem drugače v podobnem delu Slo doma kot prekmurci in "sranje" je gor in dol, naspram ljubljančanov, ki imajo vse pred nosom..........mogoče ste me narobe razumeli, samo gledam z mojega vidika, ker poznam dosti "študentov" ki so stari "trideset" pa na fax niso povohali že skoraj desetletje, veselo si rihtajo napotnice, delodajalci, kot je petrol/omv, da ne omenjam gostilničerjev ipd. pa roke manejo....

P.S sicer pa fantje pozabljate, da smo to "hoteli"....študirali bodo otroci (bogatih in extremno nadarjeni).......kakor še hujša stvar se bo začela dogajat v zdravstvu_"razslojevanje" - se že kaže v zobozdravstvu) na faksih bo pa zdaj/zdaj....


Vem, kako je na vaših koncih, samo kot si sam bolj podrobno razčlenil, so izjeme, ki izkoriščajo ta sistem, jih je pa veliko, katerim je to delo dejansko edini način da nekako doštudirajo in imajo vsaj upanje, da bodo dobili spodobno službo, seveda pa tudi takšni težje dobijo delo prek študenta, ker tudi tu najboljše službe poberejo sinovi in hčerke po poklicu, za take bi blo treba ukinit delo. Poznam primer izpred več let, ko je takšna "gospodična" jamrala, ker je od 8- 4 sedela v recepciji nekega ministrstva in se oglašala na telefone za vsaj 30% več, kot sem jaz dobival za trdo delo..sam njej je blo hudo, ker ni mogla po nakupih pa na bazen pa po kavicah :roll: ...na bruhanje mi gre tak folk, sploh pri vseh resničnih socialnih stiskah, ki se dogajajo.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če avg 06, 2009 9:33 pm

 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Študentsko delo

Napisal/-a DX5050 To jun 25, 2019 8:16 pm

Živjo!

Bom kar tole temo izkoristil, pa tukaj vprašal.

Iščem si študentsko delo za čez poletje oz. do konca septembra, ko štartam naprej z faxom. V upoštev pride območje od Lj, pa tja do Kranja, oziroma Kamnika, Domžal. Končujem 2. letnik strojništva na univerzi v Ljubljani (srednjo šolo sem naredil mehatroniko), zanima in veseli pa me predvsem področje okoli avtomobilizma in vsega kar pač paše zraven. Nisem avtomehanik, pa tudi nimam prav veliko izkušenj z šraufanjam avtomobilov (razn kakšnih domačih podvigov na svojem avtu). Nimam pa dveh levih rok in se znam hitro kaj na novo naučiti.

Uglavnem. Če ima kdo kašno ponudbo, ali pa da ve za koga, ki bi z veseljem vzel kakšnega resnega študenta v službo, pa naj si bo to v kakšni avtohiši, na servisu, prodaja rabljenih vozil, še najrajši pa pri kakšnem mojstru, ki bi z veseljem predal svoje znanje na mlajšo generacijo... naj me prosim kontaktira preko zs sporočila ali pa preko maila: studentsko.delo789@gmail.com

Hvala, pa lep pozdrav.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Študentsko delo

Napisal/-a soso Sr jun 26, 2019 8:37 am

Za LJ in okolico iscemo 2-3 resne studente, ki bi bili pripravljeni delati vsaj 2-3 mesece v dopoldanskem casu cca. 6 ur ali vec. Vikendi in prazniki prosti. Delo polnjenje polic. Pogoj lasten prevoz. Vec na ZS
AH NI NAM LAHKO!
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov