Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Študentsko delo

Napisal/-a abcabc Sr apr 15, 2009 11:37 am

Živjo

Že nekaj časa delam preko študentskega servisa. Delodajalec je pri oglasu navedel urno postavko in seveda brez malice. Prevoz itak sam financiram in ni to problem.
Ali je že kdo poskusil vsaj urno postavko zvišat oz, da je delodajalec plačal toplo malico (vsaj 5 evrov). Nekaj od tega malica ali postavka na uro
Ali sem upravičen do malice, če delam 6-7 ur (za toliko ur me rabi in mi je kar mal smotan delat samo toliko ur). Danes celo 5 ur.
Se, kar malo bojim, če mu rečem.
Delam pa fizična dela. 4€.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Sr apr 15, 2009 11:49 am

malica in prevoz je use stvar dogovora oz dobre volje delodajalca. do malice nisi upravičen niti če delaš 24ur na dan.
urno postavko se da seveda zvišat, jst sem pred leti delodajalcu rekel ali mi zviša urno postavko za 300sit ali pa grem k drugemu, ki mi ponuja več. in mi je zvišal. seveda na moji strani sem imel znanje, čas in še zanimanja za to delo ni bilo.
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Sr apr 15, 2009 11:57 am

Seveda se da vse zmenit. Ampak pod črto, so delodajalci ki ponujajo študentsko delo, vsi po vrsti ene navadne izkoriščevalske pizde, kateri bogatijo na račun študentov. Z našim študentskim delom je marsikaj narobe, pošteno bi bilo če bi naredili tako, da bi delodajalec moral poleg tega da ti plača na uro ti plačat še socialno zavarovanje in davek in delovna doba bi ti moraqla tečt. Zdej je pač tako da kakor se delodajalec userje tako mora študent plesat. Dam ti samo en nasvet. Čim prej naredi šolo oz doštudirej in se zaposli redno.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr apr 15, 2009 4:32 pm

A ni tako da, če delaš 8 ur to je minimalno, da ti pripada malica, jaz pa delam malo manj ur, čeprav tud 8 ur. Je pa delo meni zanimivo, terensko. A pozabil, da včasih tudi kaka stranka pripravi malico, kavo, sok.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr apr 15, 2009 4:32 pm

TommyGun je napisal/-a:malica in prevoz je use stvar dogovora oz dobre volje delodajalca. do malice nisi upravičen niti če delaš 24ur na dan.
urno postavko se da seveda zvišat, jst sem pred leti delodajalcu rekel ali mi zviša urno postavko za 300sit ali pa grem k drugemu, ki mi ponuja več. in mi je zvišal. seveda na moji strani sem imel znanje, čas in še zanimanja za to delo ni bilo.


Pomoje je ravno v tem težava, ker gre za FIZIČNO DELO in ne strokovno.
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Sr apr 15, 2009 4:45 pm

abcabc je napisal/-a:A ni tako da, če delaš 8 ur to je minimalno, da ti pripada malica, jaz pa delam malo manj ur, čeprav tud 8 ur. Je pa delo meni zanimivo, terensko. A pozabil, da včasih tudi kaka stranka pripravi malico, kavo, sok.

Človek govoriš o delu PREKO ŠTUDENTSKEGA SERISA, in tu ni nič urejeno tako kot bi moglo bit. Tu se za tvoje pravice nihče ne bori, ni sindikatov. Vse je bolj ali manj odvisno od dobre ali slabe volje tvojega delodajalca in tebe seveda, če ti ni všeč greš lahko drugam.
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Sr apr 15, 2009 4:46 pm

abcabc je napisal/-a:Pomoje je ravno v tem težava, ker gre za FIZIČNO DELO in ne strokovno.

delo je delo
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr apr 15, 2009 5:13 pm

fiatpowered je napisal/-a:
abcabc je napisal/-a:A ni tako da, če delaš 8 ur to je minimalno, da ti pripada malica, jaz pa delam malo manj ur, čeprav tud 8 ur. Je pa delo meni zanimivo, terensko. A pozabil, da včasih tudi kaka stranka pripravi malico, kavo, sok.

Človek govoriš o delu PREKO ŠTUDENTSKEGA SERISA, in tu ni nič urejeno tako kot bi moglo bit. Tu se za tvoje pravice nihče ne bori, ni sindikatov. Vse je bolj ali manj odvisno od dobre ali slabe volje tvojega delodajalca in tebe seveda, če ti ni všeč greš lahko drugam.


Ok tukaj sem govoril za redno zasposlene
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr apr 15, 2009 5:15 pm

fiatpowered je napisal/-a:
abcabc je napisal/-a:Pomoje je ravno v tem težava, ker gre za FIZIČNO DELO in ne strokovno.

delo je delo


Ja delo je delo, ampak moraš ločit, da fizična dela ne zahtevajo ne vem kakega znanja, kot pa strokovna dela, kjer moraš uporabiti svoje znanje.
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered Sr apr 15, 2009 5:40 pm

še enkrat, DELO JE DELO
 
Uporabniški avatar
Baileyz
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne jun 08, 2008 9:38 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Baileyz Sr apr 15, 2009 5:45 pm

ah kar sanjaj.. js prek študentca strežbo tolčem vsake tok časa.. tm lahko delaš tut tm 9 ur pa še na WC ne moreš, kaj šele da bi ti kdo milostno dovolu 20 minut za neki pojest (kar pa v mojem primeru na srečo lahko nekak stisneš vmes, če ni gužve). ampak kot so že rekli, to ni njihova dolžnost, prej dobra volja in čez to se po vsej logiki lahko pritožuješ samo če imaš to v pogodbi (ki pa je sploh nimaš, če delaš preko ŠSa). tough luck.
Living on the edge
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Sr apr 15, 2009 5:48 pm

Sonček: če nimaš še končane sr. šole pojdi na zavod in se malo pozanimaj... te lahko oni šolajo (plačajo izpite), plačajo potne stroške (kilometrino), dobiš socialno pomoč. Nevem točno vse, kako gre. Pozanimaj se!

lp
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Sr apr 15, 2009 5:51 pm

Kolko jaz vem, bi mogel študent na študentskem delu imet malico zagotovoljeno. Sicer se povsod tega ne držijo.

Je pa načeloma tako kot je rekel fiatpowerd.
Take it or leave it.
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Študentsko delo

Napisal/-a Courage™ Sr apr 15, 2009 7:14 pm

abcabc je napisal/-a:Živjo

Že nekaj časa delam preko študentskega servisa. Delodajalec je pri oglasu navedel urno postavko in seveda brez malice. Prevoz itak sam financiram in ni to problem.
Ali je že kdo poskusil vsaj urno postavko zvišat oz, da je delodajalec plačal toplo malico (vsaj 5 evrov). Nekaj od tega malica ali postavka na uro
Ali sem upravičen do malice, če delam 6-7 ur (za toliko ur me rabi in mi je kar mal smotan delat samo toliko ur). Danes celo 5 ur.
Se, kar malo bojim, če mu rečem.
Delam pa fizična dela. 4€.


Registriran si na 20 forumih, ti pa toto debato pripeljes na avtomobilizem ?

Daj prosim te tote tvoje intelektualne pusti drugje.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Študentsko delo

Napisal/-a sašo5 Sr apr 15, 2009 7:22 pm

Courage™ je napisal/-a:Registriran si na 20 forumih, ti pa toto debato pripeljes na avtomobilizem ?

Daj prosim te tote tvoje intelektualne pusti drugje.

.....ob vsem fizičnem delu pa ma čas še po "kompu" klofat in 20 forumov "pidenat"...

:roll:
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr apr 15, 2009 8:35 pm

Zadnja dva posta......ali se mu pomaga ali pa pusti na miru.....Ker tako pripelje debata do brezveznih off topikov..
Tud men gre mal na falus , ker se na A.com forumu menimo o študenskem delu....ampak konc koncev smo v "nima veze z avtomobilizmom". Lih zaradi tega je bil tud ta podforum ustvarjen.

Ampak ker o tem ne vem nič oz. pač nisem kdaj kaj takega probaval se pač ne vtikam v temo (čeprav zdaj se morem ker mormo razčistit določene pojme) .
V nadaljne pa prosim , da se vzdržite komentarja in če se vas ne tiče oz. nimate pametnega odgovora preskočite temo.....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr apr 15, 2009 8:50 pm

chevy je napisal/-a:Sonček: če nimaš še končane sr. šole pojdi na zavod in se malo pozanimaj... te lahko oni šolajo (plačajo izpite), plačajo potne stroške (kilometrino), dobiš socialno pomoč. Nevem točno vse, kako gre. Pozanimaj se!

lp


faxa nimam

OFF: Se ve da je tema v nima veze z.....
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Sr apr 15, 2009 9:20 pm

so ti že bl k ne ostali odgovoril. Malica in plačan prevoz je bolj kot ne dobra volja delodajalca. Glede zviševanja urne postavke je pa tko - pri fizičnem delu je bl tko tko, razen, če bi res ful veliko pripomogel delodajalcu (to pa ne bo kar takoj).
Slika
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Sr apr 15, 2009 10:18 pm

Študentom ne pripada nič. Ker delamo prek napotnice nimamo nobene pogodbe in ni nobenih pogojev s katerimi smo se strinjal. Več ali manj mamo samo ustne dogovore z delodajalcem. Kaj ti pa delodajalec da, dovoli, itd, je pa vse njegova dobra volja. Zej če maš dost kul delodajalca, v smislu, da sta že skoraj na ti bi probal in bi ti najbrž zvišal, sicer se je pri meni zgodilo ravno obratno, a je*i ga, so me prosil če bi lahko še mal delu pa sm lepo odklonu zarad tega incidenta. Če pa ga bolj poredko vidiš, pa jah, se zna zgodit druga zgodba. V vsakem primeru, vprašaj. Če si edini študent se lahko zgodi da ti bodo povišali, če vas je pa več pa ste sedaj vsi enako plačani pa najbrž tudi ne.

To kar se pa dogaja prek teh napotnic je res svinarija, študentje računamo na poštenost delodajalca. Delodajalec pa plača oh in sploh manj za študenta kot za redno zaposlenega, ne samo v plači sami, ampak tudi zaradi raznih bonusov. Bruto za redno zaposlenega je kot vemo veliko večji od neto zneska, pri študentu je pa bruto isto kot neto in adijo.
Zdaj že objavlam občasno
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če apr 16, 2009 5:30 pm

Ok torej stvar dogovora.
Pa še nekaj noben te ne sili, prosi, da delaš to in to delo.
In še nekaj včasih se preveč pričakuje od študenta, da bo pa kar obvladal VSE. Vsak ima možnost delat skoraj VSE, torej velja načelo kdor prej pride prej melje oz. kdor prej pokliče in naroči napotnico prvi dobi delo.
Zadnjič spremenil abcabc, dne Če apr 16, 2009 8:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov