Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Stalker
 
Prispevkov: 0
Pridružen: So mar 14, 2009 12:10 pm

Napisal/-a Stalker So apr 25, 2009 8:26 pm

Ampak najbolj škrto pa izkoriščevalsko podtjetje je Infonet. Tam večina ljudi dela preko študentskega za 3,3€/uro, tisti, ki nimajo statusa, pa delajo preko avtorske pogodbe.
In zanimivo, da vozniki, ki vozijo tiste kombije z jumbo reklamo po sloveniji, niso imeli plačane cestnine. Tako da so vozili po drugih cestah, da jim ni blo treba plačat cestnino iz svojega žepa. Lahko bi jim plačali cestnino ane, sej je podjetje, avtoceste pa so se zgradile za jih uporabljat. In tudi če greš na AC in plačaš 5€, s tem nisi ustvaril nobene škode, ker tale denar gre darsu. Nevem, če zdaj imajo vinjeto. 55€ jim je preveč za plačat.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne apr 26, 2009 1:31 am

Vuso je napisal/-a:Tako pa pride študentek, 2 leti do diplome, mu daš sendvič in ga imaš 2-3 leta na preizkušnji.Če je TOP ga zaposliš, drugače se mu pa zahvališ za sodelovanje in ga ne vidiš nikoli več.


to se strinjam.
delo prek ŠS je odlična odskočna deska do redne zaposlitve, nobeden te nebo s svežo diplomo posadil na vodilni stolček firme, lahko se pa med študijem dokažeš v "proizvodnji" firme.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Ne jul 26, 2009 10:21 pm

PO dolgem času se ponovno oglašam z velikim razočaranjem nad našim sistemom in nad samim delodajalcem sem pa presnečen nad ŠS (e-študentski servis).
Že kak teden več ne delam pri privatniku, ker mi ni tri mesece niti centa plačal šele pred 1 mesecom mi je poslal napotnico nazaj in šele po 10 dneh mi je servis založil eno napotnico kasneje tik pred prekinitvijo dela pa mi je vrnil še eno napotnico in servis mi je založil v parih dneh še drugo napotnico (ja naj rečem, da sem delodajalcu zatežil, da naj poravna obveznosti do mene potem pa se lahko še slišiva za delat). Meni osebno ni bilo problema držat kramp pa lopato v roki, ampak to, da plačila kar ni in ni in, ko zveč kaj vse si je ta privatnik privoščil v tem času, ko bi ti moral plačati tistih 1000 evrov, že tako so slabe plače pa še tega ne dobiš no saj nisem edini. Naš sistem je po pravici povedan na dnu, katastrofa, kaj vse se to dogaja, lopovi, ....nimam besed hvalabogu, da ne delam več pri temu privatniku.
Še čas za malico ti ne pusti delal recimo 8 ur brez malice in na koncu, ko preračunaš ure (vse sem si zapioval) ti pride razlika-premalo plačila.

in ZAKLJUČEK:
Kar sem napisal je striktno res, nisem SUŽENJ, da bi se pustil nategovat v prihodnje, če bom doživel še kaj takega ADIJO. IZ strani ŠS sem dobil VSE plačano, ampak je še vedno privatnik dolžan servisu.
OK to je sedaj ena negativna izkušnja sedaj pa iskanje novega dela.

OFF:
Ne verjetno ka se dogaja pr nas bereš 24ur, časopis, teletex, tv-novice, internet, .....kako ljudje izgubljajo službe, ne dobijo plačila za več mesecev nazaj, skoraj 100.000 brezposlenih, nič penzij čez XX let, tajkuni....zakaj noben nič ne ukrepa.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 Ne jul 26, 2009 10:35 pm

Delat na fuš, s svojim orodjem in znanjem, računat 15€/h, brez napotnic, brez šefov, brez ure, brez odžiranja. In študirat. Tko se to dela. Deklaracije limat je za mamine sinčke, ki niso sposobni sprejemanja odločitev in njihovih posledic. Tud men ni blo lahko v štartu, ampak tako sem si zadal in zdej mi je kuuul...Delo je opravljeno vestno in natančno (fingerspitz gefühl bi rekli Nemci).
Vse ostalo so bedni poizkusi kompromisov. Res zveni tiransko, ampak tako je.
Ko enkrat sam premeriš, daš ponudbo, narediš, stranka zadovoljna, colaš, pivo mnogo bolj paše...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Ne jul 26, 2009 10:41 pm

primozek68 je napisal/-a:Delat na fuš, s svojim orodjem in znanjem, računat 15€/h, brez napotnic, brez šefov, brez ure, brez odžiranja. In študirat. Tko se to dela. Deklaracije limat je za mamine sinčke, ki niso sposobni sprejemanja odločitev in njihovih posledic. Tud men ni blo lahko v štartu, ampak tako sem si zadal in zdej mi je kuuul...Delo je opravljeno vestno in natančno (fingerspitz gefühl bi rekli Nemci).
Vse ostalo so bedni poizkusi kompromisov. Res zveni tiransko, ampak tako je.
Ko enkrat sam premeriš, daš ponudbo, narediš, stranka zadovoljna, colaš, pivo mnogo bolj paše...


Nisi povedal nič novega vsaj meni ne. Izvoli delat na črno.
Poznam samo enega zidarja tod okoli, ki dela na črno vsi ostali (mizarstvo, električarstvo, mehanika, tesartvo....imajo registrirano dejavnost).
Namrevam si pa poiskati eno delo v gradbeništvu (karkoli).
Pripravljen sem se vozt tud po 50km v eno smer.

OFF:
Danes te lahko marsikdo prijavi, ko delaš na črno vsak lolek im mobitel in te poslika in posname video in že roma na ustrezne .....
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po jul 27, 2009 7:40 pm

http://www.siol.net/Gospodarstvo/2009/0 ... _delu.aspx

kakšno sprenevedanje..... :roll: prav "njegovi" so bili glavni pobudniki ustanovitve le tega, ter filanja lastnih žepov preko napotnic, ter odžiranja delovnih mest na račun študentarije........

kot sem že napisal; naj delajo, ampak julij, avgust, september - finito :!:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po jul 27, 2009 8:11 pm

Sašo, teb je lahko, ker tvoji otroci ne bodo rabili delati, me pa zanima, če bi tako razmilšljal, če bi delal naprimer v Muri, in bi ti otroci študirali v Ljubljani....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Po jul 27, 2009 8:57 pm

Poznam veliko študentov v LJ ki nebi mogli študirati če nebi sproti sem pa tja kaj zaslužili preko študenta in to čez celo leto.
Tako da se ne strinjam s tabo sašo5.

Draga je študentska, še posebi če hočeš kak večer kam it. Mislim pa da jih skoraj ni takih ki bi bili skoz po stanovanjih.. je pa res da nekateri tudi pretiravajo, tudi take poznamo, vrjetno vsi vsaj nekaj. Iz dneva v dan, pijančevanje.. na faksu tema, doma pa jok.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po jul 27, 2009 9:14 pm

sašo5 je napisal/-a:http://www.siol.net/Gospodarstvo/2009/07/Gaspari_o_studentskem_delu.aspx

kakšno sprenevedanje..... :roll: prav "njegovi" so bili glavni pobudniki ustanovitve le tega, ter filanja lastnih žepov preko napotnic, ter odžiranja delovnih mest na račun študentarije........

kot sem že napisal; naj delajo, ampak julij, avgust, september - finito :!:


Hvala za link, ampak tam ko sem jaz delal je bilo sezonsko delo, torej delodajalec nebi zaposlil nekoga, za par ur na dan, ne vse dni v mesecu in dela se pretežno samo od spomladi do jesni. To so občasna dela je pa tako, da pretežno delodajalci rabijo študente za par dni, 14 dni, 1 mesec in potem se konča no jest sem mel mal srečo, ker sem lahko delal več
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po jul 27, 2009 9:57 pm

speedfreak je napisal/-a:Sašo, teb je lahko, ker tvoji otroci ne bodo rabili delati, me pa zanima, če bi tako razmilšljal, če bi delal naprimer v Muri, in bi ti otroci študirali v Ljubljani....

mam samo enega(uradno :P ) sem drugače v podobnem delu Slo doma kot prekmurci in "sranje" je gor in dol, naspram ljubljančanov, ki imajo vse pred nosom..........mogoče ste me narobe razumeli, samo gledam z mojega vidika, ker poznam dosti "študentov" ki so stari "trideset" pa na fax niso povohali že skoraj desetletje, veselo si rihtajo napotnice, delodajalci, kot je petrol/omv, da ne omenjam gostilničerjev ipd. pa roke manejo....

P.S sicer pa fantje pozabljate, da smo to "hoteli"....študirali bodo otroci (bogatih in extremno nadarjeni).......kakor še hujša stvar se bo začela dogajat v zdravstvu_"razslojevanje" - se že kaže v zobozdravstvu) na faksih bo pa zdaj/zdaj....
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po jul 27, 2009 11:53 pm

sašo5 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Sašo, teb je lahko, ker tvoji otroci ne bodo rabili delati, me pa zanima, če bi tako razmilšljal, če bi delal naprimer v Muri, in bi ti otroci študirali v Ljubljani....

mam samo enega(uradno :P ) sem drugače v podobnem delu Slo doma kot prekmurci in "sranje" je gor in dol, naspram ljubljančanov, ki imajo vse pred nosom..........mogoče ste me narobe razumeli, samo gledam z mojega vidika, ker poznam dosti "študentov" ki so stari "trideset" pa na fax niso povohali že skoraj desetletje, veselo si rihtajo napotnice, delodajalci, kot je petrol/omv, da ne omenjam gostilničerjev ipd. pa roke manejo....

P.S sicer pa fantje pozabljate, da smo to "hoteli"....študirali bodo otroci (bogatih in extremno nadarjeni).......kakor še hujša stvar se bo začela dogajat v zdravstvu_"razslojevanje" - se že kaže v zobozdravstvu) na faksih bo pa zdaj/zdaj....


pa kaj potem, če pri 30 letih delajo preko napotnice.

Odmisli, da bo kdo sploh dobil kaj penzije čez 25-30 let. Nekaj menda bo, ampak veliko premalo vse bo šlo rakom švižgat ne vem pa zakaj danes mladi zaposleni plačujejo za penzijo, če jo ne bo.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind To jul 28, 2009 12:56 am

Študenti so ljudje, ki imajo status študenta, vsak dan obiskujejo faks, redno dajajo izpite in v rednem roku končajo faks!
Problem je pa, ker polovica ''študentov'' oz. večnih študentov kot jim jaz rečem ne gredo na predavanja, se vpišejo nekam samo zato, da imajo status in nekomu, ki bi delal izpite zavzamejo to mesto in se ne more vpisat; aja, skoraj vsi študentje morajo imet avto in zavzamejo vsa parkirna mesta - se dobesedno ''nabijejo'' (ponavadi so sami v avtu), da potem jaz ne morem normalno parkirat, stalno jamrajo in se bunijo glede bonov, čez vikende pa pijanica, čiki + bencin - da ne pozabim... potem jamrajo, da nemajo denarja...

Naj gredo v šolo in jo končajo, ali naj pustijo šolo in naj gredo delat!
Primer moja sestra... študira in vse izpite je dala redno, sedaj ima še diplomo za naredit in kot študentka ni nikoli delala - doma ji niso pustili!
Jih poznam veliko - so začeli delat in potem ni bilo od faksa nič.

Aja in večina takšnih študentov so gimnazijci... potem so se pa meni smejali, ko sem šel za str. tehnika: ahh strojniki, umazani, sami tipi,.... ja ja, sedaj se pa jaz smejem, ko imam super delo + privat delam in služim 3× več kot oni, ki so se imeli za tako pametne in ''nadarjene'', sedaj pa v lesni ind. zbijajo palete, ker nimajo kam z gimnazijo.

Preden me napadete bom tudi sam vpisal faks, ampak izredno.
Zadnjič spremenil nevermind, dne To jul 28, 2009 1:14 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jul 28, 2009 1:05 am

Poznam primer, ko je šef iskal novo tajnico. Par jih je prišlo na razgovor, tip jim je pa dal delovno obleko v roke in jih poslal v delovno halo za stroje delat. Vse razen ene so odšle. Tista pa je še 6 mesecev delala za različnimi stroji in za tekočim trakom. Spoznala celoten proces izdelave in obdelave izdelkov. Sedaj ko šefa ni, se z lahkoto pogovarja o tem kaj in kako do izdelkov tudi s poslovnimi partnerji. In to je prava tajnica - zna vse, pozna kompleten cikel v firmi in ve kaj in kako ter koliko je firma zmožna. Ta firma še vedno laufa in laufa z dobičkom tudi v recesiji.

Osebno mislim, da je tak sistem najboljši. Vsi ki pridejo iz šole nimajo pojma o delu, napiflani so nekaj, kar v realnem svetu ne morejo uporabiti, osebno bi jih postavil na najnižje delovno mesto in naj se počasi prebijajo naprej. Po parih letih poznajo kompleten cikel delovanja v firmi, takrat pa jih lahko postaviš na kako odgovorno mesto, ali pa jih vržeš ven, če ne ustrezajo. S tem se tudi znebiš tistih, ki bi radi samo sedeli na direktorskem stolčku in pametovali, delali pa nič.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind To jul 28, 2009 1:11 am

nebivedu je napisal/-a:Vsi ki pridejo iz šole nimajo pojma o delu, napiflani so nekaj, kar v realnem svetu ne morejo uporabiti, osebno bi jih postavil na najnižje delovno mesto in naj se počasi prebijajo naprej. Po parih letih poznajo kompleten cikel delovanja v firmi, takrat pa jih lahko postaviš na kako odgovorno mesto, ali pa jih vržeš ven, če ne ustrezajo. S tem se tudi znebiš tistih, ki bi radi samo sedeli na direktorskem stolčku in pametovali, delali pa nič.


Točno to!

In potem pravijo recesija... ma kakšna resecija. Čim manj gledat televizije (jaz svoje v sobi nisem vžgal že dva meseca), samo napihevajo nekaj... imam zadane cilje in do sedaj so se mi vsi izpolnili... tudi, če izgubim delo me ni strah za naprej... vem, da sem sposoben in mi ni problem se navaditi nove stvari in novo delo, pa če bi bila nuja magari zidarijo delat...
Ne pa takoj jokat kot nekateri...
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo To jul 28, 2009 3:44 am

nebivedu je napisal/-a:Poznam primer, ko je šef iskal novo tajnico. Par jih je prišlo na razgovor, tip jim je pa dal delovno obleko v roke in jih poslal v delovno halo za stroje delat. Vse razen ene so odšle. Tista pa je še 6 mesecev delala za različnimi stroji in za tekočim trakom. Spoznala celoten proces izdelave in obdelave izdelkov. Sedaj ko šefa ni, se z lahkoto pogovarja o tem kaj in kako do izdelkov tudi s poslovnimi partnerji. In to je prava tajnica - zna vse, pozna kompleten cikel v firmi in ve kaj in kako ter koliko je firma zmožna. Ta firma še vedno laufa in laufa z dobičkom tudi v recesiji.

Osebno mislim, da je tak sistem najboljši. Vsi ki pridejo iz šole nimajo pojma o delu, napiflani so nekaj, kar v realnem svetu ne morejo uporabiti, osebno bi jih postavil na najnižje delovno mesto in naj se počasi prebijajo naprej. Po parih letih poznajo kompleten cikel delovanja v firmi, takrat pa jih lahko postaviš na kako odgovorno mesto, ali pa jih vržeš ven, če ne ustrezajo. S tem se tudi znebiš tistih, ki bi radi samo sedeli na direktorskem stolčku in pametovali, delali pa nič.


PODPIS!!!

Prvo spoznat celoten proces, delovanje, zaposlene ter ga potem poslat na mesto vodje procesa oz. oddelka ali pa podobno. Samo na tak način bo dolgo vse laufalo, kot je treba.

Tisti, ki pa konča faks in misli da je z diplomo prijel boga za j***a, ter ga nekdo uštuli na visoko mesto da je vodja nekega procesa bo peljal podjetje samo v propad!

Kolikokrat slišim da se nezadovoljni nad šefi ipd. le zakaj? :roll:

Da ne govorim, kako nekateri izkoriščajo študente, me kar zmrazi!
In potem se imajo za neke šefe in nevem kaj...

Nekateri "podjetniki"sploh nimajo pravega pristopa do študenta. Namesto da pridnim študentom plačajo na koncu meseca kakšen evro več in bi s tem študentje še bolj zavzeto delali in z veseljem hodili delat, se izkaže da nesposobni šefi delajo glih kontra in sami sebi jamo kopljejo.
 
Uporabniški avatar
podgurc
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To dec 18, 2007 8:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a podgurc To jul 28, 2009 11:49 am

B|ind je napisal/-a:Poznam veliko študentov v LJ ki nebi mogli študirati če nebi sproti sem pa tja kaj zaslužili preko študenta in to čez celo leto.
Tako da se ne strinjam s tabo sašo5.

Draga je študentska, še posebi če hočeš kak večer kam it. Mislim pa da jih skoraj ni takih ki bi bili skoz po stanovanjih.. je pa res da nekateri tudi pretiravajo, tudi take poznamo, vrjetno vsi vsaj nekaj. Iz dneva v dan, pijančevanje.. na faksu tema, doma pa jok.

Jst jih tud neki takih poznam, ampak to pijančevanje traja nekaj mesecev potem pa se počasi vrnejo domov ko pogruntajo da iz tega ne bo nič
Slika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n To jul 28, 2009 6:16 pm

Najbolj je pa vse študente v isti koš metat, a ne? :roll: :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW To jul 28, 2009 6:49 pm

Priznajte, da ste faus, da lahko student komot zasluzi vec kot vi, z dosti majn napora ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To jul 28, 2009 7:59 pm

MatejW je napisal/-a:Priznajte, da ste faus, da lahko student komot zasluzi vec kot vi, z dosti majn napora ;)


Prav nic zakaj? prej bolj zalostno v tem pogledu je to, da vam se ne "tecejo leta".

Soncek je odprl s spodnji odstavkom ze nekoc naceto temo in res je malo za pomislit cez 15 let bo zanimivo... ne 20-30 vendarle pa se mora placevati, zakaj mislis soncek-zajfa-abcabc?
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 832#861832
Zadnjič spremenil MacTron, dne To jul 28, 2009 8:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
luke18
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Sr dec 24, 2008 2:05 pm

Napisal/-a luke18 To jul 28, 2009 8:05 pm

Ah tecejo leta, itak bomo mi delali do 100ga leta če bo šlo tako naprej.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov