Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Po apr 20, 2009 1:18 pm

Pa mi povej kako je "pravo" mišljenje.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po apr 20, 2009 1:23 pm

Ugotovi sam :roll:
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Po apr 20, 2009 1:29 pm

Mindflash je napisal/-a:Pa mi povej kako je "pravo" mišljenje.

Ga ni. Vsak ima svojo resnico ter svoje stroške.

Nekdo, kateri je iz LJ ali bližnje okolice mu študij lahko predstavlja 100 € stroškov na mesec. Jaz osebno pa štuidiram na drugem koncu Slovenije ter mesečno z avtom naredim 4000 kilometrov. Polega tega dodajte stanovanje, prehrana, pa še razne stvari - in pridemo kam?

V naši državi je pač možno delati preko študenta. Delo preko študenta je za študenta dobro zato, ker lahko dela raznorazna dela (tako za šankom kot v administraciji ali pa na smetišču). Za delodajalca pa tudi, saj plača približno 15 - 20% več kot je pa njegova urna postavka. Potem pa pride beseda AMPAK. Problem je nastal, saj večina (ne vsi) delodajalcev izkorišča študente (ni potnih stroškov, ni malice ni takšnih in drugačnih nagrad).. Do sedaj sem delal le v eni firmi katera mi je plačala malico (toplo malico!) ter enkrat smo dobili kar presenetljivo denarno nagrado (bonus). Za to firmo lahko rečem le "kapo dol" (pa lastnik ter direktor firme je Hrvat).
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Po apr 20, 2009 1:39 pm

abcabc je napisal/-a:Ugotovi sam :roll:


Ne, me prav zanimajo tvoji razlogi, zakaj ne bi smel izkoristiti edine možnosti za zaslužek in s tem možnosti da pridem do željene izobrazbe.
Očitno gre za nezahtevno dela za katero ne potrebuješ prav nobene izobrazbe. In vsaj jaz ne vidim nobene razlike med mano in 40letnim tipom. Oba bova premetavala škatle. S tem da je on še zavarovan in dobi raznorazne dodatke, jaz pa naj bi bil zaradi tega ker študiram še kaznovan s tem, da ne bi smel obenem še delati.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po apr 20, 2009 1:47 pm

Ali ločiš drugi stavk.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson Po apr 20, 2009 1:58 pm

abcabc je napisal/-a:Ali ločiš drugi stavk.


Vprašanje je, če ti ločiš stavek od povedi.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po apr 20, 2009 2:37 pm

tomson je napisal/-a:
abcabc je napisal/-a:Ali ločiš drugi stavk.


Vprašanje je, če ti ločiš stavek od povedi.


Citiram: da ne bom potem celo življenje fizični radnik tako kot ti.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Napisal/-a tomson Po apr 20, 2009 2:57 pm

To je četrti stavek druge povedi.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po apr 20, 2009 3:31 pm

Mindflash je napisal/-a:
No no... na mesec dam 150€ za prevoz, 200€ za stanovanje, nekaj še za hrano in gradivo, ki ga potrebujem na fakulteti... recimo 400-450€ na mesec zato da povsem normalno preživim in obenem študiram. Mi je prav malo mar če ti odžiram delovno mesto, zato ker potrebujem nekaj denarja že zato, da ne bom potem celo življenje fizični radnik tako kot ti. Prej bi mislil na to in tudi ti študiral pa ti ne bi noben študentke odžiral dela, ker bi bilo za njega prezahtevno.

si ti malo bolan ali zafrustriran :roll: :?: tam, kjer jaz delam, smo(so) že leta nazaj rekli, da nočejo študentarije niti blizu videt, kaj šele, da bi se po terminalih sprehajali.....

In fizičnih radnikov tepeslo eno ni treba podcenjevat, ker lahko bi te doma naučili, da je vsako delo častno......

....in sam sem v iz petka na soboto delal nočno, nato sem se še 5 ur s kiperčkom igral,(in večkrat tako) za kratek čas mal po gradbišču, pa čeprav mam šesto stopnjo izobrazbe, tud smetnjake mi ni izpod časti praznit.....

...in malo se "skuliraj".....

KAR SE TIČE PA ŠTUDENTARIJE: TAKO KOT SEM REKEL: DELAT OD JUNIJA DO KONEC SEPTEMBRA, OSTALO PA ŠTUDIRAT......(tudi jaz sem moral v začetku osemdesetih let študenta plačevat, pa neki pojet in popit tudi.......)
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Po apr 20, 2009 8:05 pm

Moje psihofizično stanje je povsem normalno, hvala za skrb. ;) Če nisi opazil, je bil moj odgovor nekako protiutež tvojemu. Zakaj študentje ne bi smeli delati čez celo leto? Jaz sem za to, da smo povsem enakopravni in imamo enake možnosti za zaposlitev. Če za delo ni potrebne nobene izobrazbe res nima veze kdo ga opravlja. Če zraven študira še toliko bolje.
sašo5 tudi ti se skuliraj... stalno poudarjaš svojo "izkušenost" in "zrelost" (in obenem zaradi tega daješ mnenja mlajših v nič, a pustimo to) a te to vseeno ne ustavi, da človeka ne bi ozmerjal z bolnikom ali zafrustrirancem kajne?
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To apr 21, 2009 7:09 pm

Umirite se.....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
zacetnik_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To maj 13, 2008 9:35 am

Napisal/-a zacetnik_ To apr 21, 2009 11:37 pm

Da poskusim pomagat avtorju teme: Kot so že drugi rekli, ti ne pripada denar za malico, niti za prevoz. Ampak definitivno ti pa pripada ČAS za malico. Ne vem pa kolikšen mora biti delovnik.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če apr 23, 2009 11:26 am

Jaz pa pojma nimam ali naj ostanem pri temu privatniku ali si naj poiščem nekaj drugega preko servisa...delamo na terenu in kadar je dež sem doma, kadar pa lepo pa delam za 4-5-6 ur/dan za 7 ur in več praktično parkrat na mesec. Sem, kar malo besen, ko delam samo tiste par ur. Na dan naredim 60-70-80km, malice nimam zaslužim pa 20 evrov oz. 32€, če bi delal 8 ur. Razmišljal sem že, da bi res šel nekam drugam delat, kjer je delavnik vsaj 8 ur je pa spet, kakšna proizvodnja, trgovina. Teren je precej bolje, ker si zunaj in skoraj vsakdan drugje...itak, če mu rečem, da ne bom več delal bo še isti dan dobil druzga.
 
zacetnik_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To maj 13, 2008 9:35 am

Napisal/-a zacetnik_ Če apr 23, 2009 11:30 am

Kakšna znanja imaš? Kakšno delo si opravljal do zdaj? Iz kje si drugače?
Na študencu lahko najdeš velikoooo različnih del.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če apr 23, 2009 11:36 am

zacetnik_ je napisal/-a:Kakšna znanja imaš? Kakšno delo si opravljal do zdaj? Iz kje si drugače?
Na študencu lahko najdeš velikoooo različnih del.


znanje na nivoju srednje šole, fizično delo-terensko delo, nedaleč od LJ.
 
zacetnik_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To maj 13, 2008 9:35 am

Napisal/-a zacetnik_ Če apr 23, 2009 11:44 am

Priporočam, da odideš na www.studentski-servis.com pa si pogledaš seznam del. Ni vrag, da si ne boš našel nekaj. Če je res tako grozno, bi jaz na tvojem mestu vseeno tvegal.

Pa še en nasvet: pogosto v oglasu piše, da zahtevajo določena znanja in pri tem naštejejo vse mogoče. Ne imeti strahu, prijavi se tudi na dela, za katera zgleda, da imaš majhne šanse. Zgubiti nimaš kaj.

Pa srečno ;)
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če apr 23, 2009 12:10 pm

zacetnik_ je napisal/-a:Priporočam, da odideš na www.studentski-servis.com pa si pogledaš seznam del. Ni vrag, da si ne boš našel nekaj. Če je res tako grozno, bi jaz na tvojem mestu vseeno tvegal.

Pa še en nasvet: pogosto v oglasu piše, da zahtevajo določena znanja in pri tem naštejejo vse mogoče. Ne imeti strahu, prijavi se tudi na dela, za katera zgleda, da imaš majhne šanse. Zgubiti nimaš kaj.

Pa srečno ;)


Ni potrebe hodit na študent, vse lahko vidiš preko spletne strani, zaslužki, naročaš napotnico. Jaz sem bil samo enkrat na servisu, tok da sem esel potrdilo.
 
zacetnik_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To maj 13, 2008 9:35 am

Napisal/-a zacetnik_ Če apr 23, 2009 12:17 pm

abcabc je napisal/-a:Ni potrebe hodit na študent, vse lahko vidiš preko spletne strani, zaslužki, naročaš napotnico.


Zato pa sem mu podal povezavo do strani ;)

zacetnik_ je napisal/-a:Priporočam, da odideš na www.studentski-servis.com ...



Je pa res, da je prvič potrebno osebno urediti, ampak glede na to da že dela kot študent, ima verjetno vse že urejeno.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Če apr 23, 2009 12:54 pm

Drugače pa izredno hitro grejo dela na Šservisu.
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso So apr 25, 2009 6:44 pm

Del na servisu je vedno manj.Dobit kej pametnega za dan ali dva je že zelo težko.Vedno več je tudi genialnežev, ki plačujejo po 3,xx evra.Dahaha....
To, da je večina študentskih del zanič plačana je dejstvo.Kot prvo se lahko študenta odjebe kadar se hoče, noben falus od delodajalca ne podpisuje in ne vrača napotnic,če ti ne plačajo se lahko slikaš.malice so redkost.delovni čas je po potrebi.oglas za 5 ur, delaš 2 uri.naslednjić za 5 ur, delaš 15 ur.študenti so večinoma VELIKO bolj pridni kot redno zaposleni(seveda so izjeme).Primer:Veliko firm išče absolvente za dalj časa trajajoče delo s plačilom cca 4e.Kam smo prišli, da praktično diplomanti z univerzitetno izobrazbo delajo za 600e na mesec.Pa to so razne ekonomske, pravne fakultete,prevajalstvo... ne filofaxi, fdvji in podobni.
Eclipse: Ne se preveč usajat.Dejstvo je, da smo študentje najcenejša in najblolj fleksibilna delovna sila.Noben te ne sili, da zaposluješ študente.Je pa pametno, da skrbiš za študente.Drugače bi verjetno dobival ljudi iz zavoda, ki so starejši in dostikrat manj kvalificirani.Tako pa pride študentek, 2 leti do diplome, mu daš sendvič in ga imaš 2-3 leta na preizkušnji.Če je TOP ga zaposliš, drugače se mu pa zahvališ za sodelovanje in ga ne vidiš nikoli več.
In ja ŠOU je za na vislice.Najlažje kasirat narest pa nič.TO so PIZD-E.ta glavne :roll:
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov