Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a _furby_ So feb 23, 2013 2:37 pm

gledam malo da bi svojo staro kisto zamenjal za nekaj novejsega. sicer tv ne gledam ravno dosti, ravno zato ne bi odstel ne vem kolko za njega. nekako najbolj zaupam samsungu. gledal sem pa te dve varjante (kolikor se meni zdi sta ista tv, le velikost razlicna)...

samsung plazma 109cm
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v ... 3e450.html

isto plazma 129cm
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v ... 50-hd.html

ima kdo kak nasvet, idejo kje se da dobit najceneje? je res toliko razlike med plazmo in LED (imamo ze eno plazmo in je super)?
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a Gricko So feb 23, 2013 3:16 pm

ena info na splošno.
Če kupuješ led -> samsung (je ful odprt / podprt za vse živo- tipkovnice, miške...... in dobra kvaliteta)
če kupuješ plazmo -> panasonic (samsung dokaj močno šumi) ... se pa Plazme na splošno bolj kot ne poslavljajo, mislim da panasonic samo še kako leto in zaključi

Samsung led sem gledal in je dokaj vredu zadeva- me je presenetila slika v pozitivo, na začetku sem bil ful proti LED (gledal sem 6100 in 6750 ali 6800 - razlika le v osveževanju- ni vredno razlike v ceni)
za po dnevi definitivno zmaga LED, močne barve, me je pa motilo, da pod kotom (če ne sediš v centru) še vedno zaznaš kar veliko razliko v sliki, ki je pri plazmi ni

Odločil sem se za plazmo , ki pa jo dnevna svetloba matra toliko kot običajen Tv ali celo še malo bolj.....sonce mi pride ravno na TV, tako da je treba okno zastreti.
Drugače pa je slika super, nimam pripomb, ravno tako ima vse živo gor ....mam pa 50" na cca 3,5 metra....en teden se mi je zdela velka, sedaj mi je ravno prav
 
jurijprodnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To avg 14, 2012 10:09 pm

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a jurijprodnik So feb 23, 2013 3:30 pm

tudi sam sem kupil pred par tedni prav ta TV, ki je na tvojem 2. linku. Se pravi 51 plazmo Samsung, sicer za isti denar (455€), ampak preko enega drugega slov. spletnega prodajalca. TV bodo sicer uporabljali starejši starši, tako da mi je bilo pomembno samo, da so meniji, daljinec in nastavitve enostavne in prilagojene zlasti gledanju tv postaj, ker se bo Tv uporabljal izključno za gledanje programov preko kabelske. Moram reči, da sem zelo zadovoljen: slika je super, velikost in nekoliko manjša resolucija- (zato je tudi cenejša), pa sta upravičeni zato, ker se bo TV gledal z razdalje 4,5m. Na taki razdalji je zame vsaka slika ista, če je le signal v redu. Skratka-smo izjemno zadovoljni :-)
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a seat So feb 23, 2013 3:31 pm

Jas si lastim že 3 plazmo in trenutno imam Panasonic-ovo 600hm plazmo.Pri plazmi prepričajo res žive barve ob tem pa moraš vzeti v zakup,da se plazma greje in posledično se včasih sliši rahel šum ventilatorja,ki hladi vse skupaj ampak ni neke panike.Pri plazmi so včasih "grozili" z vžigom slike vendar pri novejših plazmah tega ni.Plazma je žal tudi večji porabnik elektrike napram LED tehnologiji ampak kot sem že rekel...mene so prepričale barve.LCD pa ne kupuj in pa kolker sem gledal si pri prvem linku dal not Samsung-ovo plazmo,ki ni FULL HD....v kolikor si pristaš lepe slike si nujno omisli full hd resolucijo drugače boš sploh pri večjem formatu tv sprejemnika imel kockasto sliko kar pa v 2013 ni neki najboljšega :)
Samsung in Panasonic sta vsaj pri plazmah več ali manj edina primerna nakupa ostali pa tako že opuščajo sistem plazem.Philips-a pa ne kupuj.....
Pri nakupu pa,če misliš imeti tv sprejemnik dlje časa raje kupi večjega kot manjšega,ker ti je prehitro lahko žal,da nisi kupil večjega,ker se nekako navadiš velikosti.Nujno pa ti polagam roko na srce kupi full hd,ker ostalo je.....raje ne bom napisal.Čeprav še nimamo veliko tv signalov z oddajanjem full hd je slika vseeno na polni resoluciji veliko boljša kot na 1024 x 768 :)
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a simimedi So feb 23, 2013 3:35 pm

Zdravo,

jaz si malo več kot leto lastim Samungovega LED 55ue8000 in morem reči, da je zadeva fenomenalna. Slika je odlična tudi na navadnih kanalih - hd pa je res kristalno čisto. @Gricko je sicer omenil, da je možnost priklopa USB tipkovnice - no meni žal ni uspelo najti take ki bi delovala in sem si nazadnje naročil direktno iz Koreje kar originalen daljinec, ki je na eni strani klasičen, če ga pa obrneš imaš pa tipkovnico in trackball. Poleg sem vzel še HD kamerco - tudi iz Koreje. 3D se gleda neverjetno, včasih se skorajda kar malo strzneš ko proti tebi prileti kakšna stvar - baterije v očalah pa tudi dovolj dolgo zdrži. Dodatna očala sem si naročil iz Anglije, tako da lahko vsi naenkrat gledamo :). TV sem namestil na steno - vzel sem univerzalen nosilec. Glede velikosti pa tako kot pravi @Sašo - po 1 tednu se ti zdi že skorajda premajhna. Z mojega stališča - LED prfektna izbira je pa res nekaj več denarja treba odšteti napram plasmi. Skorajda obvezno pa je zraven treba dokupiti en dober domači kino sistem, potem imaš res skorajda občutek, da si v kinodvorani. Sam sem priklopil istosamsungov d6750w 7.1 blueray sistem in je čisto solidna stvar.

LP Simimedi
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a Gricko So feb 23, 2013 3:45 pm

pri samsung led serije 6000 in dalje( letnik 2012 in dalje) , se priklopi vse živo gor....na 6100 sem sam sprobaval od logitecha tipkovnico z touchpadom skupaj in je super....meni na panasonicu ne dela touchpad...
pri seriji 6100 (ter dalje) in velikosti nad 46" dobiš 3D očala zraven, televizija pa ima vse živo gor...pod serijo 6100 se pozna, da manjka dosti stvari, nad to serijo pa so seveda še ++++, ki pa nisem siguren, če so upravičeni, glede na razlikov €€€ (majhni a zanimivi "bombončki", ki pa veliko koštajo)
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a simimedi So feb 23, 2013 3:49 pm

Zdravo,

@Gricko, možno, kot vidiš je moj pod oznako E, kar pomeni modelno leto 2011, klub temu da so serije 8000 prišle ven čisto proti koncu leta 2011. Glede 3D očal je pa tako, da sta zraven bili samo 2, kar je pramalo zato sem jih dokupil. Glede bonbončkov se pa res moraš sam odločiti, če ti odtehtajo vrednost - no jaz mam rad take stvari in mi ni žal, da sem se odločil za ta model.

LP
Simimedi
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a _furby_ So feb 23, 2013 5:15 pm

pa se te dve sem gledal od LED 3D varjant, ni neke razlike v ceni, je pa ta druga vecja.

SAMSUNG UE40ES6100
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v ... hd-3d.html

SAMSUNG UE46EH6030
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v ... 200hz.html
turbo inside
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a simimedi So feb 23, 2013 5:20 pm

U, fantje, se opravićujem k pišem neumnosti. Moj je 55D8000 oops - torej modelno leto 2011.

LP simimedi
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a Gricko So feb 23, 2013 5:58 pm

samsung 6100 je za moje pojme bestbuy price / performance če se odločaš za led....pojdi v bigbang in si oglej slike....6100 in 6750 sta oba razstavljena...

Ima veliko stvari samo osveževanje je 200Hz, ......6750 pa ima samo 400Hz (nič drugih stvari) in ful večjo ceno

višje serije imajo še malo boljšo tehnologijo led , 400Hz osveževanje in kakšne male bombončke....cena pa ful naraste....šele najvišje serije pa imajo kontrast primerljiv oz celo boljši od plazm....cena pa raje ne sprašuj
nižje serije imajo konkretno slabšo led tehnologijo, nimajo wifija, slabše osveževanje....


PS: 6030 nima wifi ja.....ti povem da ful prov pride.....
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a ales66 So feb 23, 2013 6:43 pm

Gricko je napisal/-a:samsung 6100 je za moje pojme bestbuy price / performance če se odločaš za led....pojdi v bigbang in si oglej slike....6100 in 6750 sta oba razstavljena...

Ima veliko stvari samo osveževanje je 200Hz, ......6750 pa ima samo 400Hz (nič drugih stvari) in ful večjo ceno

višje serije imajo še malo boljšo tehnologijo led , 400Hz osveževanje in kakšne male bombončke .



Da se še jaz malo vključim v debato od TV-jih.

Kolikor sem jaz gledal Samsungovo ES6xxx serijo, imajo ES6570, ES6710, ES6750 itd, v primerjavi z ES6100 poleg 400 Hz CMR še Micro Dimming, ki kao ugaša LED osvetlitev na črnih delih slike. Rezultat naj bi bil večji kontrast in črna, ki je v primerjavi s CRT in plazmami problem pri vseh LCD-jih, naj bi bila boljša zaradi tega.

Imel sem priliko testriat 32ES6100, kar nekaj časa. Slika je solidna, še posebej HDTV. Kontrast, kot gledanja, prikaz premikajočih podob bi pa lahko bili boljši. Po testih naj bi imel model 32ES6710 še nekoliko boljšo sliko, vendar je bele barve, kar mi ni všeč in predrag (583 eur) za velikost 32". Nisem pa uspel odkriti razlike med 32ES6710 ca 583 eur in 32ES6750 467 eur, razen v barvi in ceni (spletna prodaja). Po tehničnih lastnostih sta enaka, žal kakšnega testa za 32ES6750 nisem našel.

Se strinjam, da je ES6100 Best buy v primerjavi s cenovno podobnimi Philipsi in LG-ji v vseh lastnostih.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a Gricko So feb 23, 2013 6:51 pm

mislim da, imajo le najvišje serije to zatemnevanje določenih delov ekrana, ki ful pripomore k boljšemu kontrastu in sem skor siguren da ga serija 6xxx nima (lahko pa da se motim, mi je pa čudno, da če bi to res imel (nisem nikjer zasledil v specifikacijah) + da prodajalec tega ni omenil, je pa omenil vse druge prednosti / slabosti)
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a ales66 So feb 23, 2013 7:26 pm

Po teh. podatkih, ki sem jih jaz uspel najti na strani moj-tv, modeli 6570, 6710, 6750 ipd, imajo Micro dimming, višje serije pa Micro dimming Ultimate, ki je verjetno tisti pravi, ki občutno izboljša kontrast in črno.
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

LCD TV 40-42

Napisal/-a blazkom So mar 23, 2013 10:40 pm

Pozdravljeni, zanima me katero LCD TV priporočate dimenzij 40-42 inchov. Gledal sem samsung 40es5500, cena naj bi bila tam do 450€. Mogoče kdo ve kje bi se dalo ugodno kupiti novo TV?
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a .com Ne mar 24, 2013 11:15 am

moj predlog je, da potem, ko si se odločil, kateri model želiš imeti, vtipkaš v google in označiš slovenija...
nato pa preveriš prvih nevem, 30-40 linkov in izbereš najcenejšega...nato tri najcenejše osebno pokličeš in se probaš zmenit za popust...
in tako dobiš najceneje kar je :D
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a esem Ne mar 24, 2013 12:35 pm

Običajno so bile najcenejše (kdaj tudi precej) v kakšni Leclercovi akciji
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a Ivan36 Ne mar 24, 2013 1:22 pm

Isto vzel za nakup Samsunga 6100 40 ali 42 200Hz večji v omaro ne bi niti šel je že novejša s polico, a so že tudi 400Hz pa slika čisto normalna, beri koža je točno prave barve, gledal v BB ju tako, da bom počakal do septembra z nakupom .
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a sašo5 Ne mar 24, 2013 8:58 pm

že so strokovnjaki ničkolikokrat zapisali,(tudi na tem forumu) da le ti "herci" več ali manj nateg: človeško oko zazna razliko med 50, 100 in 200, vse kar je več baje ni možno zaznat, v kar sem se tudi sam prepričal prav pri teh Samsungovih in Philpsovih 400hz

blazkom je napisal/-a: Mogoče kdo ve kje bi se dalo ugodno kupiti novo TV?

osebno prisegam na Big-Bang....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a odprti clio So jun 08, 2013 11:42 pm

Kje so časi, ko si šel v trgovino in vzel TV, ki ti je bil enostavno všeč... U glavnem, trenutno me še najbolj mika Phillips 32PFL4258H/12 (32", serija 4200). Pri nas se ga zgleda da dobit za nekaj manj kot 450 €, kar je nekako moj limit. Tale je pa kr spodoben gadget. Cenovno je poleg še Samsung 32F5500.

Je še kaj primerljivega v tem cenovnem rangu? 3D TV-ja ne nucam - sploh. Mogoče raje kako colo več :D

Sem mislil, da bo malce slabše "podkovana" serija Phillipsa s kako colo več ravno toliko, pa ni - kar najdem cen je serija 3200 v izvedbi 39" krepko dražja.

Načeloma mi je vseeno katera znamka je. No, za vsak komentar se zahvaljujem :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Nakup Plasme, LED ali LCD TV?

Napisal/-a MBtouran Ne jun 09, 2013 7:48 am

Mislim da pri LG dobis najvec za svoj denar. Imamo Philipsa serije 9000 in pa osnovno serijo. Z paradnim konjem smo zadovoljni, z osnovnim manj. Philips je kar drag glede na ponujeno
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov