Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Pe maj 14, 2010 8:06 am

Ti imas se premalo kartonov glede na to kaksne nevmesne in neumne komentarje pises.
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Pe maj 14, 2010 9:48 am

Mrežice proti gnezdenju ptičov so nameščene, da slučajno nebi blo problemov s tem.
Vem kako zgleda zračnik, mamo popolnoma enako kritino na hiši ampak z zrečniki.

Tu na nadstrešku je pa vse odprto, ni stropov, zato potrebe po zračnikih ni. Moramo pa dokupit snegobrane. Letos sem par x celo dvorišče skidal, pa je pol še iz strehe vse vsulo dol. Veselica :)
Zadnjič spremenil ManIAK, dne So okt 22, 2011 1:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Pe maj 14, 2010 9:53 am

Aha, sem mislil da imate podeskano spodaj + taivec folijo cez in na to zracni most ter letve in pa kritino :)
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Pe maj 14, 2010 10:45 am

Sj mamo tak kot si predvideval, ampak potrebe po zračnikih zaenkrat ni.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Pe maj 14, 2010 10:58 am

No ce imate tako je potreba po zracnikih se kako, cene se kritina "poti oz. svica".. Zracni most pravilno izveden je edino z zracniki. Oz obstaja varijanta (po kmecko, ni priporocena)
http://www.shrani.si/t/z/lx/1gkhClEy/img2070.jpg
Tisti ki trdi obratno ni nikoli opravljal diplome.
No pa dosti o tem..

Zanimivi nadstreski oz slike njih ste pokazal, sam sem pa bolj pristas garaze, ceprav je vcasih mnogo lazje in hitreje parkirat pod nadstresek ko se ti nic neda :D.
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Napisal/-a uros_p Pe maj 14, 2010 11:04 am

branee je napisal/-a:...
Zanimivi nadstreski oz slike njih ste pokazal, sam sem pa bolj pristas garaze, ceprav je vcasih mnogo lazje in hitreje parkirat pod nadstresek ko se ti nic neda :D.


Garaža je vredu, če je dovolj prostorna za parkiranje in izstopanje in pa če je ločena od hiše. Garaže v hiši so ponavadi karseda minimalne v vseh dimenzijah, pa kljub temu jemljejo ogromno prostora, ki bi sicer lahko bil bivalen. Mi imamo v hiši dve garaži in ena bo kmalu zazidana in spremenjena v otroško sobo, medtem ko se bo pred hišo gradil nadstrešek. No, pa seveda garaža bi naj imela vsaj daljinska vrata, če ne se skoraj nikoli ne parkira not. Vsaj jaz ne, ker se mi ne da, ker sem pač preveč len.
Slika
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK Pe maj 14, 2010 11:05 am

Žal, ni to moja stroka, da bi lahko sodu al je potreba po zračnikih ali ne, ampak ko je prišu en krovec pomagat pokrivat je reku da ni potrebe.

Drugač pa garaža je kul, ampak pozimi če avta ne splakneš preden ga daš v garažo, bi naj hitreje začel rjavet. Ko se sol+sneg topita iz avta bi ga naj počasi najedala.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Pe maj 14, 2010 11:08 am

lep objekt, verjetno z gradbenim dovoljenjem ne?............
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Napisal/-a grega983 Pe maj 14, 2010 11:14 am

Gradbeno dovoljenje je večinoma odvisno od sosedov, oz odnosa z njimi ...
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Pe maj 14, 2010 11:18 am

grega983 je napisal/-a:Gradbeno dovoljenje je večinoma odvisno od sosedov, oz odnosa z njimi ...


se strinjam, zgleda ni v neposredni biližini nobenga soseda, ki bi ga lahko kaj motilo, razn mogoče foušarija............
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Napisal/-a uros_p Pe maj 14, 2010 11:18 am

grega983 je napisal/-a:Gradbeno dovoljenje je večinoma odvisno od sosedov, oz odnosa z njimi ...


Recimo Joško mora Hrvate vprašat, če lahko hlev postavi :)
Slika
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Napisal/-a grega983 Pe maj 14, 2010 11:27 am

uros_p je napisal/-a:
grega983 je napisal/-a:Gradbeno dovoljenje je večinoma odvisno od sosedov, oz odnosa z njimi ...


Recimo Joško mora Hrvate vprašat, če lahko hlev postavi :)


Oz Hrvati kličejo inšpektorje, ker jim je Joško lansko leto sneg z lastnega dvorišča zrinil na njihovega :wink:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Pe maj 14, 2010 11:35 am

B|ind je napisal/-a:Še jaz jutri našega pritisnem da vidite kaj se dobi za cca 4000€.

Slika Super zadeva :)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe maj 14, 2010 11:37 am

xsara je napisal/-a:
grega983 je napisal/-a:Gradbeno dovoljenje je večinoma odvisno od sosedov, oz odnosa z njimi ...


se strinjam, zgleda ni v neposredni biližini nobenga soseda, ki bi ga lahko kaj motilo, razn mogoče foušarija............

Kakšen seosed se lahko tud po 20 letih spomn, da ga je začel nadstešek motiti.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Pe maj 14, 2010 11:40 am

sevda tudi po 20 letih ga lahko moti, vendar, pa je zamudil vse roke za ugovor, vprašanje pa je koliko je za to zanimanja pri inšpektorjih.............
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe maj 14, 2010 11:50 am

xsara je napisal/-a:sevda tudi po 20 letih ga lahko moti, vendar, pa je zamudil vse roke za ugovor, vprašanje pa je koliko je za to zanimanja pri inšpektorjih.............

Verjem da to ne zastara, ti ni prometni prekršek. Če nimaš dovoljenja je to črna gradnja za vse čase.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Pe maj 14, 2010 12:06 pm

nisem napisal, da zastara, ampak ugovor lastnikov sosednjih zemljišč ni več mogoč, zato pa sem tudi omenil inšpekcijo, ki pa lahko kljub temu izda odločbo o nedovoljeni gradnji in sklep o rušenju............če dobi seveda namig, da gre za črno gradnjo........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin Pe maj 14, 2010 3:06 pm

Zato pa das podpisat sosedu, da se strinja z tvojim nadstreskom, ce bi mejilo blizu njegove meje, ampak ne mores enaciti nadstresek z neko hiso. Ponavadi, ce gre za neko vecjo uto al pa mogoce res nadstresek blizu sosedove meje, das lokacijsko dovoljenje se mi zdi....pac prijavis, da bos se nekaj postavil na svojo parcelo. Drgac pa po 20 letih teb ne more nben reč da umaknes to, kakor sm navedel zgoraj. To je enak kokr da ti bi en dal sluznostno pot al pa podpisal, da se strinja s tabo, da bos gradil, po 20 letih pa ti rece, da pa ne pusti ...ne gre kr tako.
There is no time...
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Pe maj 14, 2010 4:34 pm

uros_p je napisal/-a:Vsaj jaz ne, ker se mi ne da, ker sem pač preveč len.


Če pa imaš dolg in širok avto (5,2 m × 2 m) :)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe maj 14, 2010 4:36 pm

Za nadstrešek, kot sem že napisal, po trenutno veljavni zakonodaji ne potrebuješ gradbenega dovoljena (mogoče samo kakšno soglasje), ker gre za enostavni objekt. Za te objekte gradbeno dovoljenje ni predvideno. In tako je od leta 2008 dalje. Pred tem letom si potreboval lokacijsko informacijo, to si pridobil na občini, iz katere si moral razbrat, da objekt (nadtrešek npr. ) ni v nasprotju z občinskim prosotrskim dokumentom. Če bi ta dokument recimo prepovedoval nadstrešek, tega ne bi smel postaviti. Pred letom 2003, ko je stopil v veljavo ZGO-1 (Zakon o graditvi objektov) pa si moral pridobiti odločbo (dovoljenje) za vse pomožne objekte (nadstreški, lope, škarpe, drvarnice, garaže...). Torej ti je moarala UE (upravna enota, ki izdaja dovoljenja) dovoliti postavitev objekta. Če pa dokažeš, da si objekt zgradil pred letom 31.12.1968, pa se smatra da je objekt legalen, ne glede na to ali imaš kakšno dovoljenej ali ne. In to velja za vse vrste objektov (hiše, štale, zidanice, lope....). Lahko se pa sosed sprdne, pokliče inšpektorja in potem mu moraš nekako dokazati legalnost objekta. In to je lahko tudi po 20. ali 30. letih. Če si recimo leta 1970 naredil hišo brez GD, moraš nekako dokazati legalnost, drugače sledi legalizacija ali v skrajnem primeru rušenje objekta.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov