Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis Pe nov 22, 2013 11:11 am

"sveža" novica.... nekaj je bilo že govora o nakupu zlata kot takšnega za namen varčevanja in k temu dodajam še to novico:

Goldman Sach v enem izmed svojih poročil navaja konkreten padec cene zlata in sicer na $1,057 za unčo za leto 2014, razlog? padec cen kovin za približno 26% v letošnjem letu 2013.
drugi razlog zakaj bo padla cena zlata je, odločitev FED-a, da bo prenehal z stimulacijo odkupovanja obveznic v znesku 85 miljard USD/mesec.

septembra 2011 je bila 1 unča zlata vredna $1,920 medtem, ko so delnice porasle za vsaj 7-10% v tem času.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a Daedalus Sr jan 14, 2015 10:15 pm

Je kaj novega v teh vodah? Zdaj, ko kriza nekako pojenjuje, nafta se ceni, nekateri trgi cvetijo (Kitajska), nekateri propadajo (Rusija)...so se odprle/se odpirajo kakšne zanimive priložnosti? Je/bo morda Rusija zanimiva - ker se bo njen trg prej ali slej pobral in je zdaj vlaganje poceni? To so moja laična sklepanja, ker nisem ravno vešč na tem področju.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Varčevanje na dolgi rok (katera banka, kater model)

Napisal/-a adis Če jan 15, 2015 11:19 pm

Daedalus je napisal/-a:Je kaj novega v teh vodah? Zdaj, ko kriza nekako pojenjuje, nafta se ceni, nekateri trgi cvetijo (Kitajska), nekateri propadajo (Rusija)...so se odprle/se odpirajo kakšne zanimive priložnosti? Je/bo morda Rusija zanimiva - ker se bo njen trg prej ali slej pobral in je zdaj vlaganje poceni? To so moja laična sklepanja, ker nisem ravno vešč na tem področju.


če kupiš sedaj rublje si zmagal ( moje mnenje)... nekaj padca bo definitivno, koliko je še vprašanje časa in vprašanje časa je kdaj se bo naredila črka " U " ko bo rusija spet pridobivala...

nekaj zelo zanimivega z strani ECB se bo zgodilo naslednji teden... :D

ker sem zelo malo na a.com forumu oz sem več na drugem me lahko tam kontaktiraš ali pa na email v smislu pogovora "kaj je novega v teh vodah"... več na pvt.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov