Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc Po avg 11, 2014 4:06 pm

Aha, no OK. Jaz mislim da z novo runnerco nimaš kaj falit.... Vso srečo ;)
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gregamax Po avg 11, 2014 4:24 pm

Kaj pa kakšen Piaggio NRG ne pride v poštev? Jaz sem si ga lastil pred leti in to čist prvega modela in z njim nisem imel nikakršnih problemov. Po odstranjenih vse blokakah in zamenjanih valjčkih, ter novemu jermenu je brez problema po ravnini z dvema peljal med 90 in 100 km/h, v dolino pa tudi do 120 km/h. Zelo trpežna zadevca. Še danes mi je žal, da sem ga prodal.
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot Po avg 11, 2014 5:38 pm

NRG mi vizuelno deluje preveč športno, Gilera je tu bolj, če ne drugega umirjenih barv. Kot sem slišal sta to Skuterja z identičnim agregatom ( v kolikor je NRG DD vodno hlajen) ter podobnimi zmogljivostmi.Novega kupujem zato da ni vse zluftan in zgonjeno, ker ga mislim imeti vsaj 10 let. Rabljeni kamorkoli pogledaš so od 500 -700 eur gor(letniki 2000-2002). Na tolk starega že v štartu vsaj 200-300 eur gor in sem že skoraj na polovici cene novega. Gledam tudi Aprilia Sportcity 2T (vizuelno mi je najbližje), če si jo je kdo lastil oz pozna koga naj napiše.
 
Kosho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:37 am

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Kosho Po avg 11, 2014 6:53 pm

Sam sem kupil pred nekaj meseci Piaggio NRG letnik 2004, z že novo hyper2pro mašino. Odštel sem zanj točno 500 eur, prevoženih je imel 10.000 km in dela kot urica, je brez napak, sicer ima nekaj lepotnih napak, saj je bil podrsan na levem in desnem boku, ampak sem čez nalepil 2 nalepki malo večji in se sploh ne opazi. Aja, vse kar sem zamenjal je zadnja zavora, strošek 15 eur in pa olje v menjalniku, strošek 3,5 eur, zdaj bo treba zamenjati še akumulator in prevleko sedeža. Skuter je špica, sploh če si malo višji voznik, ker je dovolj prostora za noge - pomembno!!!! Tudi 2 se peljeva čisto komot, s punco se z njim peljeva povsod. Definitivno priporočam!!!! Regitracija - vse komplet, taksa, tehnični, zavarovanje za celo leto dobrih 50 eur!

Gilera Runner ima enak motor in je tudi prostoren skuter. Ali rabljeno ali novo naj vsak presodi sam, meni na pamet ne bi prišlo, da bi šel po novega. Jaz sem samo gledal, da je model skuterja dovolj velik, da se na njem komfortno peljeta dva.

Če se odločate med vodno hlajenim in zračno hlajenim, naj povem da pri taki kubikaži sploh ni pomembno kakšno je hlajenje, zračno več kot zadostuje.
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc Po avg 11, 2014 8:04 pm

Sportcity je narejen na Kitajskem, zračno hlajen (kar sicer ni vedno slabo), kakovost je bolj tako-tako. Temu je primerna tudi nižja cena. Moj predlog ostaja runner. Sploh za 10 let ob rednem vzdrževanju. Rezervnih delov in tuning potenciala neomejeno po ugodnih cenah. 8)
NRG je lep za pogledat. Vendar so kupci bolj najstniki.
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot To avg 12, 2014 9:28 am

Se strinjam NRG je super skuter tudi prostora za noge ima ogromno kar pri meni šteje sigurno, je pa kot sem že napisal prvec sporten in za mlajse ljudi ( sam se blizam 40 letom). Glede Aprilie Sportcity pa vem da so narejeni na Kitajskem ( kot glavnina vseh skuterjev tudi Piaggio grupa je v večini narejena tam kot sem izvedel) je pa vseeno všečen sploh ker je na 14 colskih kolesih in ogromno prostora za noge ima je pa zracno hlajen kar pa kot si napisal ni slabo ker je kar se vzdrževanja tiče nezahteven ( ni vodnih pump, cevk, hladilnih tekočin, hladilkikov... Bi moral pa peljati tudi dva normalno ker 4 konji so po moje dovolj.Ta teden sem na dopustu na hrvaskem videl tudi nov model SR50 Motard ki je vizuelno se privlacnejsi od Sportcitiya. Ve mogoce kdo kje bi lahko kupil novejsi model glede na to da Je Slovenija brez uvoznika za Aprilijo od 31.12.2013? Pvg naj bi dobil tudi zastopstvo za Aprilio samo datumsko se še nič ne ve! Ali ve kdo kaj več o tem?
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a scoop To avg 12, 2014 9:54 am

Jst imam Peugeot Speedfight 2,... 2005 letnik,... 1050 km prevozenih,... Kot nov,... Oz. lahko skoraj recem nov,... :-D Ce te slucajno zanima, me klikni,... :-D Ce ne, potem pa poglej za omenjenim Runnerjem in NRGjem,... :-D Pri meni ostalo sploh ne pride v postev,... :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot To avg 12, 2014 1:51 pm

Scoop, zal Peureota nisem niti gledal ker jih ze nekaj let ne prodajajo pri nas. Verjamem da imaš ohranjen in po km nov skuter pa vseeno bo drugo leto star 10 let.Ne me narobe razumeti ampak gledam nove skuterje, verjamem pa da če ga imas namen prodati ga boš z lahkoto prodal! :D
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc To avg 12, 2014 6:57 pm

Kako ni zastopnika pri nas? A ni Avto Triglav?
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot To avg 12, 2014 10:33 pm

Avtotriglav ni več zastopnik od konca prejsnjega leta.v Lj ne prodajajo vec nic kar se tice motorjev, vse imajo v Mb-ju. Tam pa prodajajo samo zalogo iz let 2011 in naprej... (Pišem za Aprilio) skratka žalost vse skupi!

Za Peugeot skuterje je pa tud žalostinka da so jih nehal prodajat, vprasaš v salonu Peugeot zakaj jih ne prodajajo pa so mi rekli da tko pač je da pa ne vejo zakaj....
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc Sr avg 13, 2014 8:38 pm

Potem pa se mogoče zapelješ v Trst do Padovana. Vprašanje pa je, če se splača :?:

Druagče pa, eh, tale naša država..... :roll:
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot To avg 19, 2014 6:46 pm

Hvala za nasvet! Mogoče pa res še Peugeota pogledati! Sem jih gledal zdele na dopustu v večini vidiš res Runnerje,NRG je Peugeote, nekaj bom sigurno našel....se mi ne mudi, da bi ga rabil že jutri... :D
 
terezijslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 10, 2014 4:33 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a terezijslo Po sep 29, 2014 2:50 pm

Pozdravljeni!

Ali ima kdo morda izkušnje z Vespami? Meni so simpatične, nisem pa prepričan o njihovi kvaliteti...
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov