Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Medicius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če avg 27, 2009 10:22 am
Kraj: Murska Sobota

Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Medicius Če feb 23, 2012 10:23 pm

Pozdravljeni.

Ker ne bi rad vlagal v dva avta sem si, kot dodatno vozilo omislil skuter. Kupil bi ga na spomlad.

Moje zahteve so:
- športna oblika
- kvaliteta
- kovček
- 50ccm
- možnost višje hitrosti (cca 70km/h) - odstranitev blokad
- zagotovljen servis/nadomestni deli
- nov/rabljen
- cena od 1 do 1,5k €

Trenutno sem se zagledal v dva modela.
Novejši model Gilera Runner, katerega bi kupil rabljenega, saj je nov predrag. Pri njem me edino moti, da si pri nogah ne moreš ničesar odložiti. Ker sem že bil lastnik skuterja, mi je ta prostor prišel takrat posebej prav za odložiti kako torbo. Drugače pa mi je fenomenalen.
Kot drugi model se mi pa dopade Keeway RY6. Tudi Matrix je dober ampak po tehničnih lastnostih ima precej slabši motor (naj me kdo popravi, če se motim). Prednost teh dveh modelov je 1/2 nižja cena za novo vozilo, seveda pa nimata vodnega hlajenja. Mi je pa firma neznanka.

A mi lahko poveste kaj več o tej firmi, kvaliteti izdelkov? Mogoče kaj o drugih modelih skuterjev? Na kaj sem naj najbolj pozoren?

Hvala.

Lp, M
Življenje je zastavljanje ciljev. Kdor jih nima, ne živi.
 
Uporabniški avatar
Gregec_
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: To feb 23, 2010 10:36 pm
Kraj: MB (cersak)

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gregec_ Pe feb 24, 2012 12:41 am

kupi si nekaj od yamahe, gilere, aprilije ali malagutija. ostalo je kitajsko sranje ki ni vredno svojega centa. ce pa hoces ti lahko mojo gilero prodam za 650€ plastike je treba pobarva t in registrirat je pa predelana v sport klaso komplet.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a ManIAK Pe feb 24, 2012 7:17 am

Jaz si lastim Malagutija že 13let in ga ne zamenjam za prav noben drug skuter. Sedaj mi sicer bolj kot ne že 2 leti stoji v garaži, ampak v zlatih časih sem z njim dal skos že na meji mogočega. S šprotnim izpuhom in nekaj prčkanja z valjčki sem dobil končno hitrost okoli 110km/h. Po predelavi mi je sicer pri 12000km odletel batni obroček in je zaribal, ampak sem ga potem popravil in dal nazaj v original. Ko sem iz originalnega izpuha pobral mehanske blokade je imel hitrost približno 75km/h. S tem setupom sem potem naklepal še dobrih 50000km, torej jih ma sedaj okoli 65000.

Je pa to isti motor kot v aprilii, yamahi... (Magneti Marelli)
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a 207sport Pe feb 24, 2012 7:47 am

Hej,

Jaz ti predlagam, da vzameš Aprilio sr 50 factory. Sam imam omenjenega s tem, da je še di-tech (elektronski vbrizg goriva) k res porab čist mal, dobesedno (nardim z 5l - 300km) gre pa realnih 80km/h po ravnini.

Drgač je pa celoletna cestna taksa pa podaljšanje prometne 9€, zavarovanje -50% sm dal pa 33€ :lol:
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a WMB Pe feb 24, 2012 9:13 am

Jaz imam runnerco, zadnji model....kupil novo in zaenkrat nobenih težav...motor je še vedno kot nov....star bo pa letos 3 leta.
Hvala bogu je fergi varianta (ni un drug, ker nimaš kaj prčkat po njem)...
Odstranjene blokade z izpuha, odstranjen ring na variomatu in vstavljeni 1,2 g lažji valjčki ( 3 original in 3 lažji v kombinaciji).

Zaenkrat deluje kot mora....poraba je res malce velika....3 do 3,5 l/100km.....naredim okoli 180 km z 1 kestlom (7l).
Pelje se lepo, lega na cesti je 1 liga, v ovinkih ni težav :) .... končna malce več kot gre kamion :) ....sam prehitet ga pa tudi ne morem, ker bi potem rabil 3 minute, da ga prehitim.....
Izpuh zadaj je original..le spredaj odstranjene mrtve cevi....
FOLCIKA - SCIROCCO
 
HITRI 97
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To dec 20, 2011 5:00 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a HITRI 97 Pe feb 24, 2012 11:57 am

Meni osebno je najbol športna aprilia sr 50 r.
kot je napisal že eden pred mano so stroški vzdrževanja in registracije minimalni tako da so cenovno zelo ugodne :)
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5641484 prijatelj prodaja če te mogoče zanima ;)
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a FuriousG Pe feb 24, 2012 12:51 pm

Kupi nepredelan Runner, če te pa moti, da ni prostora med nogami, pa Piaggio NRG. To sta daleč najboljša motorja v tej klasi. Zelo zanesljiv motor, dobra lega na cesti (kolikor ima skuter lahko dobro lego :lol: ) Aprilia se je meni zdela v ovinkih zeloo premehka, nestabilna. Pa ditech mi nikakor ne potegne. Skuter mora biti old skul fergazar. :)

Pa še se hočeš normalno vozit, potem ne kupovat 4 taktnega kitajca!
 
Uporabniški avatar
Medicius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če avg 27, 2009 10:22 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Medicius Pe feb 24, 2012 2:29 pm

Hvala vsem za odgovore.

Glede na pridobljene podatke sem se odločil, da bom verjetno kupil skuter Gilera Runner, rabljenega, brez blokad, po verjetnosti s kovčkom in čim manj zunanjih predelav saj mi je original všeč. Če ima še kdo kaj povedati, pa kar naj. :)

Lp, M.
Življenje je zastavljanje ciljev. Kdor jih nima, ne živi.
 
KRAL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So apr 03, 2010 8:16 am
Kraj: Maribor

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a KRAL Pe feb 24, 2012 3:46 pm

Medicius je napisal/-a:Hvala vsem za odgovore.

Glede na pridobljene podatke sem se odločil, da bom verjetno kupil skuter Gilera Runner, rabljenega, brez blokad, po verjetnosti s kovčkom in čim manj zunanjih predelav saj mi je original všeč. Če ima še kdo kaj povedati, pa kar naj. :)

Lp, M.

samo pazi na policijo ker če skuter nima blokad ti ga lahko vzamejo
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a xandrej Pe feb 24, 2012 4:31 pm

Jaz si lastim Aprillia Sport City One. Dela ko urca. Gre po ravnem realnih 70km/h ampak nerabim za po mestu. Sem vzel ven blokade sicer ker vozit se 45km/h je nevarno! Pa dobiš dokaj novo za dober denar. Kitajcev pa ne kupuj ker ni to to...
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a B|ind Če mar 01, 2012 10:34 am

Jaz tudi razmišljam o skuterji za poletne dni. Službo imam 8km stran in se mi ne splača avto vžigat..
Ampak gledam po netu, to je vse nekaj navito :shock: :)

BI pa dal tam do nekje 700€ max.
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5634021

kaj takega.. pa še oglas je hecen hehe preberite opombe :)

Ali takega..
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5631642

Samo jaz ne poznam cen.. so uredu cene nastavljene pri teh dveh skuterjih ?
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a ma_hi Če mar 01, 2012 10:47 am

Mogoče malo mimo teme, ma že ki je govora o kvaliteti. Sam si lastim Yamaho Xmax 250. Kupil sem jo leto 2008 in to novo. Kvaliteta Izdelave skuterja je porazna. Od tega, da so vsi vijaki začeli rjavet po enem letu, prav tako rjavi okvir na določenih izpostavljenih mestih. Žice v krmilu so tako nerodno bile postavljene, da so se pri obračanju drgnile ob kovinski del in se oluple - in tako je metalo varovalko ven. Serviser je ne vem koliko časa potreboval da je našel napako. Po 3 letih je šla baterija, kupil sem novo in sedaj z novo baterijo - v kolikor skuter stoji en mesec se le ta spet sprazni....... Zavore so dokaj preslabotne....

Mogoče le sam nimam sreče z njim, ali pa je cela serija takšna. narejen pa je bil če se ne motim v Španiji. Mimogrede, kolega je kupil v tistem času rabljenega Kymcota in nobenih težav napram mojemu.
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc Če mar 01, 2012 1:31 pm

@Medicius: kaj takega recimo http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5685367

@Blind: ne kupuj ditech aprilie. Ko se začnejo problemi z elektroniko ni konca. Fergazer je edina prava pot pri teh čmrljih
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Če mar 01, 2012 6:22 pm

jaz sem tudi lani kupil sesalec za v službo in ostale opravke po mestu. za odlično ohranjenega SYM-a z 4k km sem dal slabih 400€ in deluje odlično. blokade sem dal ven in to je to. sami stroški so pa smešni. meni se ni zdelo vredno dat x2 denarja za ime, ker nisem nek najstnik in "odvisen" od skuterja.
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a splash Pe mar 02, 2012 10:47 pm

bil sem v poslu s skuterji več let. kupi piaggio ali minarelli motor. naj bo na vplinjač, ne računalniški vbrizg. pozabi na ostalo.

jaz bi ti svetoval gilero, yamaho, malaguti, aprilia. drugo pozabi...
 
Uporabniški avatar
Medicius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če avg 27, 2009 10:22 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Medicius Če apr 19, 2012 2:03 pm

Pretekel čas sem porabili za iskanje rabljenega primerka po razumni ceni, a žal tega nisem našel. Zato sem se danes odločil in plačal avans za naročilo novega Gilera Runner Black Soul SP 50 s prtljažnikom in kavčkom.
Lepotec izgleda toko: 8)
Slika
Kakšno mojo sliko lahko pričakujete verjetno že v ponedeljek, do takrat pa hvala za pomoč. ;)

Lp, M.
Življenje je zastavljanje ciljev. Kdor jih nima, ne živi.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Če apr 19, 2012 3:14 pm

Lep je :D .Jest sem si lani v jeseni omislil njegovega bratranca,Piagga NRG Power sicer zračno hlajenega ampak za 4 leta prevažanja v šolo menda bo.Zdej je treba pa izpit nardit :mrgreen: .
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Courage™ Če apr 19, 2012 11:07 pm

Ve kdo za kako mocnejso zadevo, ki se prodaja ? Kupujem skuter vsaj 180, cimbolje ohranjen za zmerno ceno. Ce kdo ve za kakega, veselo na dan s predlogi.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a peroRS Če apr 19, 2012 11:16 pm

Courage™ je napisal/-a:Ve kdo za kako mocnejso zadevo, ki se prodaja ? Kupujem skuter vsaj 180, cimbolje ohranjen za zmerno ceno. Ce kdo ve za kakega, veselo na dan s predlogi.


Jaz sem Runnerja 180ccm SP 2T iskal 4 leta in prevozil Slovenijo podolgem in počez. Po vseh podrtijah in izgubljenih živcih sem le izvohal en dober original primerek, ki pa je imel tudi ceno temu primerno.
Tako, da srečno pri iskanju :D

Je pa užitek, ko se na semaforju brez strahu pred sramoto upaš postavit ob bok nekemu 600ccm športniku :twisted: :mrgreen:

Medicius je napisal/-a:Pretekel čas sem porabili za iskanje rabljenega primerka po razumni ceni, a žal tega nisem našel. Zato sem se danes odločil in plačal avans za naročilo novega Gilera Runner Black Soul SP 50 s prtljažnikom in kavčkom.
Lepotec izgleda toko: 8)
http://www.motofichas.com/repositorio// ... k-soul.jpg
Kakšno mojo sliko lahko pričakujete verjetno že v ponedeljek, do takrat pa hvala za pomoč. ;)

Lp, M.


Čestitam za nakup in srečno vožnjo ;)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a PogachnyK Pe apr 20, 2012 9:46 am

kok pa si dal pol za runnerco?

Ker milo rečeno 2600 ni vredna, jst sm dolgo gledu po salonih, seveda nove, pa smo glihal tam okol 2300, kar mi je bilo še vedno preveč, nato sem jo pa zvohu za legendarnih 1900evrov :D :D , novo sicer leto in pol staro iz salona, vendar nerabljeno. (imela je eno okrasno nalepko na feltni mal strgano,)

Skratka, pomoje če jo danes prodam, sem še vedno na +
Slika
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov