Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Black_Racer® So apr 21, 2012 3:22 pm

Obvezno gilero runner gre najboljše in kvaliteta če gledaš 49 ccm ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
Medicius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če avg 27, 2009 10:22 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Medicius To apr 24, 2012 2:38 pm

Ena slika na hitro s telefonom preden se je vlilo pri nas. Lepše slike sledijo konec tedna verjetno. ;)
Gilera Runner.jpg
Gilera Runner SP50 Black Soul


Lp, M.
Življenje je zastavljanje ciljev. Kdor jih nima, ne živi.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a INFINITI To apr 24, 2012 3:30 pm

Sicer je tema skuterji, ampak ker sem sam motorist in sem ravno danes naletel na eno zanimivo zadevo, ki bi bila zelo poceni (glede na večje in bolj uveljavljene primerke ala H-D) in cool looking bi vam dal tole v ramzmislek. Zadeva se nova prodaja po cca 3.200 USD, firma pa se imenuje Cleveland CycleWerks - skupinica zanesenjakov, ki ima sila zanimive produkte:

Slika


Evo malce o njihovi filozofiji:
http://www.youtube.com/watch?v=vKnwE1FJ ... playnext=1

Spletna:
http://www.clevelandcyclewerks.com/




-Meni so sila zadeve :) -Tako za foro in lokalno furikanje pa kupil bi še eno prikolico, pa pripeljal na njej zadevo dol na morje ,da se kuliram do plaže in trgovine, kavice.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a nevermind To apr 24, 2012 3:50 pm

Wauu zakon :tomidelej:

Jaz sem že našel svojega :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Medicius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če avg 27, 2009 10:22 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Medicius To apr 24, 2012 10:36 pm

Tematika je skuter in nasveti glede nakupa zato lepo prosim za izbris zadnjih dveh prispevkov totalno mimo teme. :huh:
Življenje je zastavljanje ciljev. Kdor jih nima, ne živi.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a nevermind Sr apr 25, 2012 5:54 am

Področje je ''nima veze z avtomobilizmom'', tisti post je objavil moderator, kateri je zelo zanimiv in konec koncev... motor si že kupil. Tako, da ne joči! ;) Odpri si temo v ''galeriji'' pa ne bo mimo postov.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a INFINITI Sr apr 25, 2012 7:31 am

Medicius je napisal/-a:Tematika je skuter in nasveti glede nakupa zato lepo prosim za izbris zadnjih dveh prispevkov totalno mimo teme. :huh:


Živjo samo razlaga - sem napisal, da je Off topic in samo v razmislek. Sam osebno bi rad imel recimo nekaj za malo naokrog tako zelo simpl in neobremenjujoče - pa se ne vidim nekako na skuterju (čeprav sem že razmišljal in spremljal to temo) in sem le želel podati alternativo za tiste, ki so tudi takšni kot jaz (drugače nisem nek hard core čoperist - najraje furam super sport motorje). Ker pa je cena zelo ugodna je to neke vrste alternativa vsem skuterjom - tehnologija pa je simpl ko pasulj, lahko vsak sam pošraufa - tukaj ni treba paziti da so servisi na pooblaščencu, da je vse na milimeter, ne-vem-kake-gume ipd, pa malo personal toucha si lahko vsak zamisli; pobarva po svoje doda take in drugačne styling zadeve in imaš ultra cool "skuter"
Če se bo preveč nadaljevalo v OT, pa bom ločil teme velja? :D
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Medicius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Če avg 27, 2009 10:22 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Medicius Sr apr 25, 2012 2:56 pm

Pa pač pišite vsepovprek. Jaz vam sigurno ne bom v zelje hodil, najmanj pa v galerijo.

Lp, M.
Življenje je zastavljanje ciljev. Kdor jih nima, ne živi.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Courage™ Sr apr 25, 2012 7:23 pm

Medicius je napisal/-a:Pa pač pišite vsepovprek. Jaz vam sigurno ne bom v zelje hodil, najmanj pa v galerijo.

Lp, M.



Hahahahahaha človek pa kaj tebi igra ??
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
jobers2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: So jul 22, 2006 8:26 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a jobers2 Pe jul 06, 2012 5:49 am

živjo če si lahko sposodim temo
imam runnerco SP50 07 letnik ker pa je prejšnjemu lastniku padel motor na tla na desno stran me sedaj zanima kje se bi dalo naročit celotno desno stran se pravi zadnj ročka za držanje pa zadnji stranski blatnik pa kar je na spodnjem delu plastike in prednji del pa da bi dobil v barvi ki jo imam z nalepkami da samo prišraufam
je pa takšna: http://www.motorcyclingblog.com/article ... ial-series
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a B|ind Ne jul 08, 2012 10:30 am

Jaz pa sem našel enega Aeroxa 2004 letnik pa 10 000km za 500€ in ga bom vrjetno kar vzel ! :)
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a BoneS Sr jul 25, 2012 12:15 pm

Vprasanje strokovnjakom.
Odlocam se za nakup rabljenega skuterja.
V ozji izbor so prisli naslednji proizvajalci:
Aprilia SR 50 factory, Yamaha aerox in piagio NRg DB. Vsi so letnik 2006+!
Zanima me kaj se splaca vzet, kaksne so okvare, kaj je potrebno pazit ipd.

Hvala
Slika
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot So jul 19, 2014 10:29 am

Pozdravljeni avtomobilisti!

Ker je tema že precej 'stara' in neaktivna in ker sem v fazi odločanja za nakup novega skuterja do 50ccm me res zanimajo vaše predvsem izkušnje z naslednjimi primerki, ki so mi nekako najbolj zanimivi: Yamaha Aerox 50, Gilera Runner 50, Aprilia Sportcity one 50 2T, Derbi Variant 50 2T. Prva dva sta oba vodno hlajena in v najvišjem cenovnem rangu 2400-2500eur. Ogledal sem si že oba tudi v živo v salonu vednar nekako ni pravega občutka ker v Sloveniji očino nimajo nič testnih mopedov ( vsaj tam kjer sem gledal). Druga dva Aprilia in Derbi pa sta nekje 1700-1900 eur in sta zračno hlajena. Všeč so mi večja kolesa Aprilia in Derbi sta na 14 colah prav tako Gilera spredaj , Yamaha se mi zdi da ima obe koliesi 13'. Ker sem po rasti med višjimi 193cm iščem malo večji moped občasno tudi za prevoz dveh oseb( partnerica prav tako visoka čez 175 cm). Nekako Yamaha deluje najbolj športno in ima najboljšo garancijo (3 leta), Gilera naj bi bila najbolj udobna z najboljšimi komponentami ( vilice, diski,krmilo...), Aprilia in Derbi sta neznanka sta pa to enaka (eden drugemu, vsaj vizuelno od zunaj) mopeda. Naj povem, da glavnina voženj bi potekala po Ljubljani in morebitni okolici brez daljših relacij.

Kakšne so vaše izkušnje z omenjenimi modeli ter kaj bi bil vaš predlog?
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot So avg 02, 2014 1:07 pm

Brez enega odgovora?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a xxl So avg 02, 2014 1:54 pm

Mislim,da je bolje takšna vprašanja postavit na kakšnem skuter forumu :D. Včasih bi najraje menjal svojega SV650S za kakšnega maxi skutera nad 500 ccm,ali imel kar oba :) .
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot So avg 02, 2014 9:01 pm

Jah žal tam ni nič boljše ( beri vprasanje je enako) vse je neaktivno! Bomo še kam vprasali mogoce na kak tuj forum...
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc Če avg 07, 2014 9:48 pm

Od vseh naštetih, ki te zanimajo, ti priporočam Gilero. Aerox je ok, ni pa preveč primeren za dva, ker je sovozniški sedež precej zasilen. Več kot 50 kubikov ne bi šlo?
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot So avg 09, 2014 8:38 am

Žal ne ker ni izpita A kategorije zaenkrat.Mogoče kdaj v prihodnosti. Večina z katerimi sem govoril (tudi med trgovci drugih znamk) priporoca Gilero Runner. Ali pozna mogoče kdo kako prodajalno kjer nudijo testne voznje? Praksa v Sloveniji je žal taka da vsaj kolikor sem jaz spraseval testnih mopedov ni! So baje predragi za zavarovati in baje so vse razbili! Tako informacijo dajejo trgovci al pa da jih preprosto nimajo! Žalostno! Vsak, ki nekaj kupuje bi rad probal pred nakupom za moped bi to veljalo se bolj pa ni posluha pri uveljavljenih trgovinah.
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a Gobavc So avg 09, 2014 11:15 pm

Poglej na PVG-jevi strani zastopnike po Sloveniji (odvsino s kje si) in mogoče ima kdo kakšno na voljo. Če ne, ti ne preostane drugega, kot da greš pogledat kako novejšo-rabljeno in prosiš lastnika za probno vožnjo. In jo, če je res lepo negovana, tudi kupiš in prišparaš € za dve čeladi.
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Re: Skuter - Kaj kupiti?

Napisal/-a tricot Po avg 11, 2014 12:11 pm

Že pregledal kot si mi svetoval vendar testnih ni nikjer! Rabljenega ne bi hodil samo probat, ker se mi ne zdi fer se it samo voziti, (ga nimam namena kupiti rabljenega). Pregledati imam namen še Štajerski konec tam bo mogoče bolje. V nasprotnem primeru pa bo treba se odločiti po filingu.V prihodnjem tednu nadaljujem z ogledovanjem... Bom poročal...
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov