Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a INFINITI To apr 30, 2013 7:27 pm

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
mirko_77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če feb 06, 2014 11:59 am

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a mirko_77 To jul 24, 2018 2:04 pm

Odločil sem se za nakup oken z dvojnimi stekli. Povpraševanja sem že poslal naokoli, tako, da čakam na predračune.

Me pa zanima, ker sem iz dolenjskega konca, če mogoče kdo pozna okna - https://www.okna-vranesic.si/ ali pa http://www.steklarstvo-lekse.si Par mi jih je svetovalo, da naj res pri teh preverim- pa me zanima, če ma kdo od tu izkušnje?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a pinny To jul 24, 2018 6:22 pm

Mik Celje ma zdej akcijo oken, 3 zasteklitev za ceno 2 zasteklitve
 
crninavijac91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe okt 18, 2019 12:12 pm

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a crninavijac91 Po okt 21, 2019 9:33 am

Gasper` je napisal/-a:Pozdravljeni

Glede na to, da je to bolj moški forum, bom kar tule vprašal;)
Sem pred menjavo oken (adaptacija hiše) in me zanima, ali izbrati okna z dvojno ali trojno zasteklitvijo.

Namreč mnenja o tem so različna. Proizvajalci mi priporočajo okna s trojno zasteklitvijo (zaradi subvencije ni velike razlike v ceni), kljub temu, da je hiša na izredno sončni lokaciji, praktično je samo 1 okno obrnjeno na severno stran. Vendar glede na prebrano, naj bi bila v takšnih primerih celo bolj ugodna okna z dvojno zasteklitvijo. Namreč prehod toplote je večji, kar pomeni manjše stroške med kurilno sezono v sončnih dneh.

Kakšno mnenje?


Tudi mi smo se med gradnjo soočali z marsikaterimi izzivi, med drugim tudi glede zasteklitve oken. Končni rezultat je bil tak, da smo izbrali "klasično" dvoslojno zasteklitev, predvsem zaradi cenovnega vidika. Več o tem si lahko prebereš v tem prispevku:

https://www.mojmojster.net/clanek/601/D ... asteklitev
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 21, 2019 10:03 am

Reklama.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a limas Po okt 21, 2019 1:53 pm

TakoVranešič kot Lekše imata dobre ocene in reference. Na splošno so "veliki igralci" (AJM, Nagode, Termoglas, Tip-Top, Mik...) za 20-30% dražji in nič boljši.
Troslojna okna so smiselna na mestih z veliko toplotno izgubo (severna lega).
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Menjava oken - dvojna ali trojna zasteklitev

Napisal/-a sašo5 Po okt 21, 2019 8:58 pm

Že desetletje vsi normalni tako na novogradnji, kot pri zamenjavi vgrajujejo troslojno zasteklitev ug 0.6 ali 0.7 ........kar se tiče zgoraj napisanih, imajo boljši profil, Lekše ima recimo KBE (poljski najverjetneje reciklat) Termoglas pa nemški Salamander..
Dober igralec pri oknarjih je tudi Rajmax (Trocal profil)....oba vgrajujeta tudi prvoklasno okovje(Roto ali Winkhaus) Če pa hočeš samo luknjo zapret, potem je dobro tudi tisto iz Jagra....
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov