Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a Templar Če apr 25, 2013 7:35 am

Priporočam Ipad mini, razlogi:
- razmerje stranic zaslona je bistveno boljše za surfanje, kot na čunga lunga tablicah, pri kataerih je v vodoravnem položaju prikaz ravno 5 vrstic, v navpičnem pa ali ne vidiš nič ker je tako majhno ali pa vidiš samo polovico strani.
- izdelava
- aplikacije
- software
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a tomson Če apr 25, 2013 8:28 am

jack86 je napisal/-a:Kot sem ti že napisal in si spregledal, sem šel nazaj na factory verzijo in je še vedno isti drek :roll:

Sicer pa na tvoj stil pisanja mi je vse jasno. Zate so samo dve stvari na svetu: Apple in neapple :)


Da ti vrnem žogico. Tudi sam si lastim iPad 1 in dela kot prvi dan. Tekoče premikanje, hitro nalaganje. Ne vem, kaj vi počnete z njimi. Ne nalagaj si 100 nepotrebnih aplikacij, ker je isto povsod, zaseda ti prostor in spomin.

No prodaj ta zanič iPad pa si kup kakšno izmed tablic iz vrečke presenečenja, ki že v štartu zakasnjuje pri premikanju in nalaganju. Še boljše, sprehod se mal po trgovinah, maš milijon jih razstavljenih, se lah kr sam prepričaš, kateri dela najbolje. Bomo vidli, kolko ti bo pol še kaj jasno.

In ja, glede na to, da android itak posnema apple, ni drugih produktov kot so apple in neapple-i. Ne grem več nazaj ne na andorid, ne na blackberry. Windowsa se pa ne dotaknem, imajo kolegi in mi osebno ne diši.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a jack86 Če apr 25, 2013 9:03 am

tomson je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:Kot sem ti že napisal in si spregledal, sem šel nazaj na factory verzijo in je še vedno isti drek :roll:

Sicer pa na tvoj stil pisanja mi je vse jasno. Zate so samo dve stvari na svetu: Apple in neapple :)


Da ti vrnem žogico. Tudi sam si lastim iPad 1 in dela kot prvi dan. Tekoče premikanje, hitro nalaganje. Ne vem, kaj vi počnete z njimi. Ne nalagaj si 100 nepotrebnih aplikacij, ker je isto povsod, zaseda ti prostor in spomin.

No prodaj ta zanič iPad pa si kup kakšno izmed tablic iz vrečke presenečenja, ki že v štartu zakasnjuje pri premikanju in nalaganju. Še boljše, sprehod se mal po trgovinah, maš milijon jih razstavljenih, se lah kr sam prepričaš, kateri dela najbolje. Bomo vidli, kolko ti bo pol še kaj jasno.

In ja, glede na to, da android itak posnema apple, ni drugih produktov kot so apple in neapple-i. Ne grem več nazaj ne na andorid, ne na blackberry. Windowsa se pa ne dotaknem, imajo kolegi in mi osebno ne diši.


Dodatnih aplikacij imam le cca 10. In šeenkrat: tudi na factory default (tak, kot na dan, ko sem ga dobil) ne dela več gladko. In ne samo meni. Pač mogoče imaš srečo, da si ga dobil iz dobre serije, jaz in moji znanci pa niti ne. Res je da smo jih vsi dobili v roku enega meseca.

Androida ne poznam in ga tudi nimam želje spoznat. Pristal sem na WP8, ker sem iskal hiter odziven telefon. Tudi na škrt robo iz vrečke presenečenja ne prisegam, ne vem kje si to iz mene "prebral"?

Zdaj se pa umiri. Želel sem povedat svoje izkušnje o tablici iPad. Kot sem napisal, brez njega bi bilo težko. Je pa naravnan, da ga najkasneje po 2 letih menjaš. Jaz pa žal nisem potrošniško naravnan, da bom šel 2 tedna kampirat pred iStore za novi iPad/phone.
Že 5 let uporabljam iPod, katerega so slabo naredili; namreč, predobro dela in ga ne želim menjati za boljšega, ker mi zadostuje v vseh pogledih. :)

Končujem off.

Lp
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a BoneS Če apr 25, 2013 11:05 am

Do lani sem uporablju vecino android zadev, razn prenosnik sm imel mac-a. Zdej imam vecino stvari od japke, mac book pro, ipad mini, ip4s, ipod nano6 in dvomim, da zamenjam se kdaj. za androida sploh ne vec, k vecjemu pa, ce ze, za kaksno windows napravo.
Slika
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a King1 Pe apr 26, 2013 6:15 am

BoneS je napisal/-a:Do lani sem uporablju vecino android zadev, razn prenosnik sm imel mac-a. Zdej imam vecino stvari od japke, mac book pro, ipad mini, ip4s, ipod nano6 in dvomim, da zamenjam se kdaj. za androida sploh ne vec, k vecjemu pa, ce ze, za kaksno windows napravo.



Zarečenca se največ poje..... =P =P

lp

p.s. jest mam taba 2 pa ni najboljše. Lahko bi bilo če bi se znal mal poigral in bi laufal super..... sam ker sem talent se tega raje ne lotim.... oops oops bi itak vse uničil. No vseeno pa je tablica ok no. Za to kar jo rabimo je dobro....
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a BoneS Pe apr 26, 2013 6:24 am

King1 je napisal/-a:
Zarečenca se največ poje..... =P =P

lp

p.s. jest mam taba 2 pa ni najboljše. Lahko bi bilo če bi se znal mal poigral in bi laufal super..... sam ker sem talent se tega raje ne lotim.... oops oops bi itak vse uničil. No vseeno pa je tablica ok no. Za to kar jo rabimo je dobro....


To tak al tak.. :D
jesen pride (naj bi) ipad mini2 retina. Definitivn pocakam do takrat (ker minija sem podaril) in nabavim nekaj od nove ponudba. Vsekakor retina, ce bo mini2 bom se videl, bolj se nagibam k vecjem zaslonu (like ipad4).
Slika
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a King1 Pe apr 26, 2013 6:25 am

BoneS je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
Zarečenca se največ poje..... =P =P

lp

p.s. jest mam taba 2 pa ni najboljše. Lahko bi bilo če bi se znal mal poigral in bi laufal super..... sam ker sem talent se tega raje ne lotim.... oops oops bi itak vse uničil. No vseeno pa je tablica ok no. Za to kar jo rabimo je dobro....


To tak al tak.. :D
jesen pride (naj bi) ipad mini2 retina. Definitivn pocakam do takrat (ker minija sem podaril) in nabavim nekaj od nove ponudba. Vsekakor retina, ce bo mini2 bom se videl, bolj se nagibam k vecjem zaslonu (like ipad4).



Res... Sicer vem, da si človek na mestu ampak kar podaril si ga..... kapo dol. ;) ;)


lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a alexwell Sr jul 07, 2021 1:45 pm

doma imam 8 let staro tablico galaxy note 10.1 n8000, ki še vedno deluje odlično, vendar se je android ustavil pri 4.4, zato marsikatera aplikacija ne deluje več, pa me zanima, če se da to nekako posodobit na novejšo verzijo?
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a Aesthetics Sr jul 07, 2021 2:16 pm

Zgleda ima še kar veliko podpore: https://forum.xda-developers.com/f/gala ... ment.1739/

Na Android 11 se jo da tudi spraviti, LineageOS.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov