Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a Gapiii Sr apr 24, 2013 8:48 am

Išče se nekaj z IPS zaslonom do 300eur. Ogledanega imam Ipad Minija ali pa neki Xoro, ki ima že retino ( http://www.mimovrste.com/artikel/272002 ... 718-dr-crn). Predvsem se bo uporabljal za surfanje, maili in ostale dnevne stvari, ter za med fotkanjem tudi za direkten prenos fotografij gor in ogled takoj.

Mnenja?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a adis Sr apr 24, 2013 10:25 am

raje preverjeno zadevo ipad mini.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a tomson Sr apr 24, 2013 10:37 am

karkoli od apple-a. verjemi mi, na dolgi rok boš še presrečen, da si dal evro več ;)
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a scoop Sr apr 24, 2013 10:52 am

Na jabuk.si forumu ima en tip oglas za iPad mini al za iPad 3, nisem 100%,... V obeh primerih gre pa za novo zadevo,... Mi je na privat napisal da je cena 280 eur,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a Atrox Sr apr 24, 2013 10:57 am

Sam sem tudi iskal 7 inčne tablice, na koncu sta bila v izbiri Ipad mini in Nexus 7. Pri meni je gladko zmagal Nexus 7, ker so bile prioritete prenosnot in performance:

- 32gb prostora pri Ipad mini je 440€ pri Nexus 7 270€
- Nexus 7 hitreje izvaja aplikacije in ima tudi več zastonjskih aplikacij
- Nexus 7 mi paše v vsak notranji žep katerekoli jakne, Ipad mini v nobenega
- Ipad mini ima več aplikacij na voljo, ampak je tudi več plačljivih (imej vsaj še 30€ na voljo za razne boljše aplikacije)
- kvaliteta izdelave je boljša pri Ipad mini, zarad tega je tudi težji
- etui za Ipad mini so generalno gledano dražji, kot za Nexus 7
- Nexus 7 ima boljšo resolucijo zaslona in težje opaziš pixle
- Nexus 7 nima kamere zadaj (kar me niti ni motilo, ker ne mislim izgledat d**** in slikat s tablico)
- Ipad mini nima GPS

Ko potegneš črto, je mene moj stal 300€ (naprava, etui in nekaj aplikacij). Enak Ipad mini bi me stal okoli 500€..
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a scoop Sr apr 24, 2013 11:19 am

Evo, tegale sem imel v mislih,... Zapakiran,... 290 eur,...

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=41020
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
3furious
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Sr maj 25, 2005 9:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a 3furious Sr apr 24, 2013 11:31 am

iPad mini se pomoje ne splača kupovati, ker bo v parih mesecih dobil retina zaslon.
Mazda 3 G165
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a scoop Sr apr 24, 2013 11:35 am

Tudi iPad mini z retina zaslonom se ne bo splacalo kupit, ker bo po tistem prisel se novejsi model,....
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a weasel Sr apr 24, 2013 11:43 am

scoop je napisal/-a:Tudi iPad mini z retina zaslonom se ne bo splacalo kupit, ker bo po tistem prisel se novejsi model,....

Pa tudi tistega potem ne, saj potem pride še boljši.

Pri meni je zmagal nexus 7. Zaradi razlogov zgoraj.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a scoop Sr apr 24, 2013 11:49 am

Vam, ki niste bili tako dolgo kot jst na iOSu se je lazje odlocit za druge naprave,... Jst sem se pred parimi dnevi odlocal za nakup Note 2,.. Nov, zapakiran,... 300 eur,... Pred nakupom sem vzel prijateljevega,... Uporabljal kaksno uro,... In sem si premislil,.... Enostavno Android ne morem primerjat z iOS,... Nobenih komplikacij, enostavna uporaba, hitro delujoc iOS ceprav ima Samsung v konkurencnih telefonih vec pomnilnika in boljsi procesor,... Tako da, pri meni bi v gapiiiijevi dilemi zmagal iPad Mini za to ceno ki sem jo navedel,....
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
3furious
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Sr maj 25, 2005 9:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a 3furious Sr apr 24, 2013 12:39 pm

scoop je napisal/-a:Tudi iPad mini z retina zaslonom se ne bo splacalo kupit, ker bo po tistem prisel se novejsi model,....


2x višjo resolucijo zaslona se splača počakat, ostalih malenkostnih nadgradenj pa pač ne. Zame je že to nateg, da so ga sploh izdali brez retina zaslona. Itak se ve že od izzida, da bo prišla tudi retina različica. Samo skubljenje ovc, ki morajo imate vsako leto novo iNapravo.
Mazda 3 G165
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a scoop Sr apr 24, 2013 12:58 pm

Ampak potem ga ne bo mogel kupit za 300 eur novega,... Ker si je postavil limit, kolk je pripravljen placat,... Drgac bi mu lahko predlagali ipad 4 z retina zaslonom 64 gb razlicio z cellular opcijo,... Ampak bo ze krepko cez limit,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
3furious
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Sr maj 25, 2005 9:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a 3furious Sr apr 24, 2013 1:12 pm

Nov iPad mini (16GB Wifi) stane 330€, nove generacije pri Applu ponavadi niso dražje, tako da se mi ne zdi prevelika razlika. Za sprotno pregledovanje fotografij je višja resolucija zelo pomembna, da lahko preveri ostrino in detajle.
Mazda 3 G165
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a Gapiii Sr apr 24, 2013 2:07 pm

Hval vsem. Potem sem naročil Ipada 3 64 gb. Sem dobil ugodbno ponudbo, pa še retina je. :)

Lp, G
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a tomson Sr apr 24, 2013 4:22 pm

Pravilna odločitev. Še po letih uporabe bo deloval kot nov za razliko od konkurence.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a BoneS Sr apr 24, 2013 7:53 pm

adis je napisal/-a:raje preverjeno zadevo ipad mini.

+1
Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a jack86 Sr apr 24, 2013 8:19 pm

tomson je napisal/-a:Pravilna odločitev. Še po letih uporabe bo deloval kot nov za razliko od konkurence.


:lol:
Tole pa zanikam kot prbito!
Po treh letih uporabe iPad 1 64g 3g, zadnje leto vedno bolj razmišljam, da bi ga zabrisal v steno. Z vsakim updatom je počasnejši. Tudi na factory default ne dela več tako kot bi mogel. Safari se sesipa, aplikacije se zapirajo brez razloga, ali se pa sploh nočejo odpreti.
In glej ga zlomka, kar nekaj znancev kateri si lastijo tablico prve generacije imajo enake probleme.

In hudiča sem toliko navajen nanj, da nebi mogel brez njega :D
Pred dnevi sem tudi sam razmišljal, da bi svojega prodal nekomu, ki ga ne maram in bi kupil iPad mini... Ampak bom počakal na surface mini.

Ko potegneš črto pod vse skupaj, opaziš, da te nekako applovci "zasvojijo" in tudi poskrbijo, da boš kupil vsako novo serijo.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a tomson Če apr 25, 2013 12:05 am

Kdo ti je kriv, da potratnejši software nalagaš na zastarel hardware? Sam :!:

Sej je isto z MacBook-i, PC-ji, lap-topi. Novejši operacijski sistemi so zahtevnejši. Upam, da si to sposoben razumet.

Kolega ima iPhone-a 3 od samega začetka in še vedno dela kot prvi dan (ne nadgrajuje software-a). Da pa ne začnem debate o kolegih, ki si lastijo androidne telefone (ali pa še slabše, tiste z windowsi), ki že po samo enem letu postanejo občutno počasnejši kot dan, ko so ga kupili. Sploh pa je neumno v to primerjavo dodajat razne kvazi izdelke xoro, nexus, lapsus, fikus ... Tako kot povsod, tu velja enak rek, malo dnara, malo muzke.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a sašo5 Če apr 25, 2013 5:23 am

tomson je napisal/-a:
Da pa ne začnem debate o kolegih, ki si lastijo androidne telefone (ali pa še slabše, tiste z windowsi)

off, ampak ker si glih omenil; - potem po tvoje ni za kupit nove Nokie, ki je na windovsih? Tudi na android ne prisegaš, se pravi ostanejo OS-i in bell, ki na C7 dela fantastično, glede na slab procesor ipd. prepričljivo odpira večino "nezahtevnih" aplikacij kakor tudi še vse kar sem pogledal z You-tuba nikoli ni zaštekal......mal sem si zaželel le večjega ekrana, ker drugega ne poznam kot Nokio, zdej pa ti praviš, da ti windovsi "bad".....pa ga ti vedi :?: :idea:
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Kakšno tablico naj kupim?

Napisal/-a jack86 Če apr 25, 2013 7:05 am

Kot sem ti že napisal in si spregledal, sem šel nazaj na factory verzijo in je še vedno isti drek :roll:

Sicer pa na tvoj stil pisanja mi je vse jasno. Zate so samo dve stvari na svetu: Apple in neapple :)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov