Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
ukc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 25, 2013 3:23 pm

Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ukc To apr 30, 2013 9:33 pm

Ker se bliža poletje sem prišel na idejo da bi svojemu avtomobilu privoščil malo počitka, in si kupil nekaj bolj sproščujočega. Ker nimam opravljenega vozniškega izpita za motor mi ne preostane drugega kot da si kupim 4 kolesnik. Ko sem malo brskal po internetu so mi najbol v oči padli kitajski 4 kolesniki, zaradi čudovite oblike in ne previsoke cene... Preden pa se odločim za nakup me zanima če ima kdo kakšne dobre/slabe izkušnje z njimi.
Primeri :
link
link
link
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Vikking To apr 30, 2013 9:48 pm

Tole je verjetno dobro za po ulici 2x gor in dol 1x tedensko.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a gusti85 To apr 30, 2013 9:55 pm

99% lastnikov kitajskih atv-jev je razočaranih. In niso zastonj tako poceni. Ponavadi se jih več šravfa kot vozi. Glej raje za rabljenim japoncem, američanom, pa tudi kakšen soliden tajvanec se najde vmes. Priporočam ti forum http://www.stirikolesniki.si

Primer: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7145912
 
Uporabniški avatar
^^[LuKa]^^
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne nov 22, 2009 12:32 am
Kraj: Maribor

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ^^[LuKa]^^ To apr 30, 2013 10:05 pm

Jaz imam Kymco ATV-ja 7 let, pa ni bilo z njim nobenih izrednih stroškov. Samo redni servisi.

Lp Luka
\m/ metal heart is hard to tear apart \m/
 
ukc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 25, 2013 3:23 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ukc Sr maj 01, 2013 8:55 am

Hvala za vsa mnenja, vendar upam da se motite :D
Gusti : sej jaz bi se voziu samo v službo in nazaj samo po asfaltu (približno 16 km) nebi ga imel za divjanje...sem gladau tudi američane in podobno ampak me njihova oblika ne pritegne. Glede na to da bi kupil novega upam da vsaj nekaj časa nebi bilo nekih hudih stroškov.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a yashica Sr maj 01, 2013 9:51 am

Ti samo upaj, vendar si v zmoti ravno ti. Če ga kupuješ samo zaradi oblike boš teh 16 kilometrov dnevno bolj prehodil kot vozil kitajca. Pred podobno odloćitvijo sem bil tudi sam in sem na koncu ugotovil, da je bolje kupiti nekaj rabljenega, dobro ali odlično ohranjenega priznane znamke, kot za podoben denar kupiti novega kitajca... verjemi mi, da to ni to ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Daedalus Sr maj 01, 2013 10:07 am

Jaz tudi ne bi zaupal Kitajcu. Kupil pa ga ne bi že iz principa.

Naj ti samo postavim stvari v perspektivo: Kitajci uporabljajo slabše materiale, manj natančno izdelavo in pomoje BLAZNO pomanjkljivo testirajo in utekujejo ter preverjajo kakovost končnih izdelkov. Zato pa imaš ogromno ljudi, ki potrebujejo nekaj let "utekavanja" svojih mašin in nekaj kosov zamenjanih, da začnejo normalno zanesljivo delovat.

Cena je takšna z razlogom. Če si en kos mehanika, in imaš voljo za se ukvarjat z njim, potem ok, če pa ne, ti odsvetujem. Seveda imaš lahko SREČO, tako kot Luka...ampak meni bi se zdelo brezveze tvegati.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a yashica Sr maj 01, 2013 11:58 am

Daedalus je napisal/-a:
Seveda imaš lahko SREČO, tako kot Luka...ampak meni bi se zdelo brezveze tvegati.


Kymco je uveljavljen in precej kakovosten tajvanec s tradicijo in ne nek masovni kitajec. Ločnico je le treba potegniti ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
ukc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 25, 2013 3:23 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ukc Sr maj 01, 2013 12:15 pm

ja saj si ga tudi sam nebi priporočil in imam strah pred njimi...ampak zanima me a ima kdo ali pa če kdo pozna koga ki je imeu kakšne izkušnje s CESTNIMI kitajskimi 4 kolesniki...seveda pa tudi jaz takoj ko slišim " kitajski " takoj pomislim na slabo kvaliteto in veliko šraufanja...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a tristan01 Sr maj 01, 2013 7:19 pm

ukc je napisal/-a:ja saj si ga tudi sam nebi priporočil in imam strah pred njimi...ampak zanima me a ima kdo ali pa če kdo pozna koga ki je imeu kakšne izkušnje s CESTNIMI kitajskimi 4 kolesniki...seveda pa tudi jaz takoj ko slišim " kitajski " takoj pomislim na slabo kvaliteto in veliko šraufanja...


Evo še ena izkušnja, ki je vse prej kot pozitivna. Pred nekaj leti sta dva soseda kupila podobna j***a iz Kitajske (žal lepšega izraza ne morem uporabiti za to kar sta dobila). Štirikolesnik je bilo potrebno sestaviti in nastaviti. Začelo se je že s tem, da polovica vijakov ni bila niti približno primernih za tresljaje ki jih povzroča enovaljnik. Tako je bilo potreno že po nekaj dneh zamanjati pol matic ki so se izgubile med vožnjo s takšnimi ki se zaradi tresljajev ne odtegnejo. Še več težav je bilo z nastavitvijo prednje osi in vzmetenja - po celem dnevu nastavljanja, sat štirikolesnika vsaj približno vozila naravnost, vseeno pa sta bila v ovinkih zelo nestabilna, saj so se pojavljale težave z "optiko" in vzmetenjem, tudi zavore niso vlivale kaj dosti zaupanja. Edina pozitivna stvar je bil od Jamahe skopiran enovaljnik, ki je skoraj neuničljiv.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Bucko99 Sr maj 01, 2013 7:47 pm

:lol: Ojoj... nikoli kitajca, zgodb je bilo preveč ;) za 2 jurja kj tazgale http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7190407&show=2 sicer pa prej omenjeni forum, al pa pejt probat če ne verjameš ;)
 
ukc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 25, 2013 3:23 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ukc Sr maj 01, 2013 7:48 pm

tristan01 je napisal/-a:
ukc je napisal/-a:ja saj si ga tudi sam nebi priporočil in imam strah pred njimi...ampak zanima me a ima kdo ali pa če kdo pozna koga ki je imeu kakšne izkušnje s CESTNIMI kitajskimi 4 kolesniki...seveda pa tudi jaz takoj ko slišim " kitajski " takoj pomislim na slabo kvaliteto in veliko šraufanja...


Evo še ena izkušnja, ki je vse prej kot pozitivna. Pred nekaj leti sta dva soseda kupila podobna j***a iz Kitajske (žal lepšega izraza ne morem uporabiti za to kar sta dobila). Štirikolesnik je bilo potrebno sestaviti in nastaviti. Začelo se je že s tem, da polovica vijakov ni bila niti približno primernih za tresljaje ki jih povzroča enovaljnik. Tako je bilo potreno že po nekaj dneh zamanjati pol matic ki so se izgubile med vožnjo s takšnimi ki se zaradi tresljajev ne odtegnejo. Še več težav je bilo z nastavitvijo prednje osi in vzmetenja - po celem dnevu nastavljanja, sat štirikolesnika vsaj približno vozila naravnost, vseeno pa sta bila v ovinkih zelo nestabilna, saj so se pojavljale težave z "optiko" in vzmetenjem, tudi zavore niso vlivale kaj dosti zaupanja. Edina pozitivna stvar je bil od Jamahe skopiran enovaljnik, ki je skoraj neuničljiv.

Lp Tristan01


Hvala za ta komentar...točno to rabim kajti res me zanima ravno za te modele ...no sedaj me je minila želja da bi imel takega kitajca...žalosti me da nobena firma ne naredi česa podobnega kajti oblika je pa res daleč najlepša..
 
ukc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 25, 2013 3:23 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ukc Sr maj 01, 2013 7:50 pm

Bucko99 je napisal/-a::lol: Ojoj... nikoli kitajca, zgodb je bilo preveč ;) za 2 jurja kj tazgale http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7190407&show=2 sicer pa prej omenjeni forum, al pa pejt probat če ne verjameš ;)


na prej omenjenen forumu se je dokaj težko pogovarjati če omeniš besedo kitajec...tako da tam si nebom mogel pomagati...ta na tem linku mi pa nažalost ni niti malo všeč :D
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Daedalus Sr maj 01, 2013 8:41 pm

yashica je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
Seveda imaš lahko SREČO, tako kot Luka...ampak meni bi se zdelo brezveze tvegati.


Kymco je uveljavljen in precej kakovosten tajvanec s tradicijo in ne nek masovni kitajec. Ločnico je le treba potegniti ;)


Aha...sem mislil, da je Kitajec. Kakšne so pa cene? Kitajske, ali so višje?

Torej, še ena potrditev, da so kitajci zanič. Še tisti, ki je imel dobre izkušnje, je imel Tajvanca. :lol:
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a black Sr maj 01, 2013 8:46 pm

ukc je napisal/-a:
Bucko99 je napisal/-a::lol: Ojoj... nikoli kitajca, zgodb je bilo preveč ;) za 2 jurja kj tazgale http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7190407&show=2 sicer pa prej omenjeni forum, al pa pejt probat če ne verjameš ;)


na prej omenjenen forumu se je dokaj težko pogovarjati če omeniš besedo kitajec...tako da tam si nebom mogel pomagati...ta na tem linku mi pa nažalost ni niti malo všeč :D


in že prodan je
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Bucko99 Če maj 02, 2013 1:32 pm

ukc je napisal/-a:
Bucko99 je napisal/-a::lol: Ojoj... nikoli kitajca, zgodb je bilo preveč ;) za 2 jurja kj tazgale http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7190407&show=2 sicer pa prej omenjeni forum, al pa pejt probat če ne verjameš ;)


na prej omenjenen forumu se je dokaj težko pogovarjati če omeniš besedo kitajec...tako da tam si nebom mogel pomagati...ta na tem linku mi pa nažalost ni niti malo všeč :D


hehe, verjamem.. sem bil v teh vodah aktiven 5-7 let nazaj, zgodbe pa se že ponavljajo in folk ma vsega poln kufer ;) Ne vem če je omogočen tako dolg post, da bi opisal vse kaj se je zgodilo kolegom v tistih časih s kitajci :!: Sicer pa poizkusi ;) zadeva je res mamljivo poceni, ampak ko ti raztrga jermen variomata na Krku, se odlomi kakšen del več kot 10km od doma ni najbolj prijetno ! :)

Veliko sreče ! ;)
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Bucko99 Če maj 02, 2013 1:35 pm

Aja še tole, mogoče boš tako najlažje razumel :

Zakaj tale avto ni prodajna uspešnica, če dobiš praktično nov X5 za ceno osnovnega Golfa ?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2804212&show=1
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a BBoss Pe maj 03, 2013 9:21 am

Bucko99 je napisal/-a:Aja še tole, mogoče boš tako najlažje razumel :

Zakaj tale avto ni prodajna uspešnica, če dobiš praktično nov X5 za ceno osnovnega Golfa ?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2804212&show=1


Ampak ti pa vsaj daje občutek da si CEO (Chief executive officer) :twisted:
 
ukc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 25, 2013 3:23 pm

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a ukc So maj 18, 2013 9:11 am

no evo prepričali ste me...
zdaj pa mi povejte kaj mi priporočate do približno 3000e
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Kitajski 4 kolesnik

Napisal/-a Mr_Jingles So maj 18, 2013 9:54 am

Iz lastnih izkušen ti priporočam to :
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6528948
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7319195

Sam sem imel apache rlx 450 (apolo 450 ali Access motor SP 450), je sicer made in taiwan, veder je vreden vsakega denarja!!!!!!

Še link od testa sicer od 450ccm agregata, vedar sta po velikosti in obliki enaka z 320ccm-400ccm
http://www.motosport.si/2012/07/17/acce ... 450-sport/


l.p
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov