Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a tomzzi So jul 20, 2013 12:59 pm

zzitop je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:
zzitop je napisal/-a:Lepo da se nam je oglasil tudi pravi uporabnik Safety Razorja. Katere žiletke si naročil in za koliko britij so? Predvsem me zanima, če imaš izkušnje z brivniki na nastavek in če se da primerjati med sabo?


Kolikor sem probal so za moje pojme top tri:

Feather Hi Stainless Platinum
Astra Superior Platinum (meni skorajda najboljše)
Gillette 7 O Clock Sharp Edge
Dobre so pa tudi Timor Solingen.

Sem vzel enkrat sampler 50 kosov različnih. Tako, da sem videl kaj mi najbolj odgovarja.

Jaz jih uporabim od 3 do 5x. Čisto odvisno. Brivnike na nastavek pa nisem že dolgo uporabljal. Meni je zakon DE. ;)


Tudi sam imam Astro SP. Žal pa je to edino, s čimer imam izkušnje. Si slučajno probal kaj iz naših trgovin? Dobi se Wilkinson in moder ter zelen gillette. Predvsem pa me zanima za srbske MEM, ki se jih tudi dobi v naših štacunah. Baje da so dobre.

Aja, si imel v paketu tudi Polsilver Super Iridium? Sem slišal mnenje, da so super dobre


Seveda sem kupil tudi že pri nas Wilkinson in Gilette. Samo se mi zdi Astra SP boljša.
MEM in Polsilver Super pa nisem imel možnosti preizkusit.

Feather so nekak najbolj ostre. Pa Gillette 7 O Clock Sharp Edge. Ampak je treba biti previden. Majhno napako narediš in si že urezan. No saj to pri vseh samo sta te dve res ostri.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a eentox So jul 20, 2013 1:47 pm

Če bo kdo naročal brivnike na klasično žiletko (obvezno kovinski) se priporočam da se mu pridružim. Plačam mu vse vnaprej.

Sem preiskal že kar nekaj trgovin v SLO in nikjer nisem našel kovinske (za pametno ceno), vse so plastične...
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop So jul 20, 2013 1:55 pm

S kje pa si? Če i v bližini, ti jaz lahko naročim. Lahko odgovoriš na ZS
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Ne jul 21, 2013 10:23 am

Če bo kdo kupoval pripomočke za klasično britje, naj povem, da sem preveril cene v Italiji za italijanske produkte. Cene so bistveno nižje od teh istih stvari, ki jih prodajajo spletne trgovine iz drugih držav:

- Cella 150 g brivskega mila: 2,50 EUR
- Cella 1 kg brivskega mila: 13 EUR
- Proraso brivska krema 150 ml: 1,60 EUR
- Proraso brivsko milo 150 g: 1,93 EUR
- Proraso After Shave 100 ml: 4.48 EUR
- Omega professional brivski čopič (čisti merjasec): 6,75 EUR, ampak ščetine mi delujejo predolge, s tem posledično prenerodne
- Floid Blue After Shave 400 ml: 18,5 EUR
- Omega brivski čopič (čisti merjasec) oznake 10275: 3,99 EUR


LP
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a =swen= Po avg 05, 2013 1:40 pm

OPOZORILO:
Par postov nazaj so omenjeni kuponi za nastavke ki pašejo na Gillette Fusion, Mach3 in podobne britvice.

http://www.kuponlandia.com/

No, sam sem danes paket prejel in v njem so bile Good Blade kitajski nastavki za britje.

Tako da boste vedeli, s sledečimi kuponi ne boste prejeli Gillette nastavkov, ampak neko poceni kitajsko (oprostite izrazu) sranje. :roll:

Sedaj ko sem šel ponovno brati oglas sem pa povsem na koncu opisa opazil da je zapisano da gre za generične nastavke.
Verjetno nisem edini ki je to besedico spregledal, zato morda to opozorilo ni odveč. ;)
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Templar Po avg 05, 2013 4:21 pm

Samosebno uporabljam:

Gillete fusion power-na redni bazi

Občasno pa Wilkinsonove(dopust) za enkratno uporabo (zelene, v paketu po 6) ter Gillete Mach 3 (na vikendu)

Gillete zdrži cca 10 britij, Willkinsonove so za največ 3-4x, Mach 3 pa do 10 max. Uporabljam gel za britje od Gillete (najcenejšega v akciji)

Na spletu sem že slišal da nekateri podaljšujejo življensko dobo Fusion Gillete tako, da jih cca 10x podrgnejo v nasprotni smeri po kakih starih grobih kavbojkah. Preverjeno resnično naredi nastavek znosen za še nekaj britij.

Glede strojčkov sem na cca 3-4 leta uporabljal Phillipsovo serijo 7000 pa se zadeva ni tako obnesla sploh poleti in ko sem se potil je bilo nujno planirat britje po potenju ker me je vse peklo in bilo pordelo.

Nastavke za Gillete kupujem ali v Mullerju ali v Sparu izključno v akciji(muller) ali ko mi pošljejo kupon za popust na izdelek po izbiri (-25% Spar to pomeni da je cca 23 EUR paket 8 nastavkov). Nekaj časa sem jih kupoval izključno v Mullerju zaradi države izdelave. Tisti nastavki v Mullerju so bili narejene v Švici, od domačega distributerja pa na Poljskem. Lahko rečete karkolik ampak razlika v kvaliteti je bila opazna. Zdaj so obojne(vsaj na zadnje ko sem preveril) iz iste tovarne. Paket 8 nastavkov zdrži, če se brijem vsak delovni dan nekje 4-5 mesecev oz en nastavek nekje 14 dni do 3 tedne.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Sr avg 07, 2013 11:59 am

=swen= je napisal/-a:OPOZORILO:
Par postov nazaj so omenjeni kuponi za nastavke ki pašejo na Gillette Fusion, Mach3 in podobne britvice.

http://www.kuponlandia.com/

No, sam sem danes paket prejel in v njem so bile Good Blade kitajski nastavki za britje.

Tako da boste vedeli, s sledečimi kuponi ne boste prejeli Gillette nastavkov, ampak neko poceni kitajsko (oprostite izrazu) sranje. :roll:

Sedaj ko sem šel ponovno brati oglas sem pa povsem na koncu opisa opazil da je zapisano da gre za generične nastavke.
Verjetno nisem edini ki je to besedico spregledal, zato morda to opozorilo ni odveč. ;)


Točno to sem tudi jaz opazil in v enemu svojih postov tudi omenil.

Za nas, ki smo se vrnili nazaj na klasično britje z žiletkami, pa naj omenim, da so Polsilver Super Iridium zelo dobre žiletke, brijejo "nežno" in zdržijo kar blizu 10 britij.:
http://connaughtshaving.com/polsilver.html
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Ivan36 To sep 17, 2013 8:24 pm

Evo za probo kupil tisti Hofer gilettlunga :lol: pa za 1x sploh niso slabi ročaj je ravno prav debel in lepo sede v dlan, nastavek se lepo splakne od zadaj, da ne maši rezil :D V glavnem so sam malo neprožni. Ako se bo obneslo jih bom kar uporabljal aja gel je od NIVEA Man .
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a tomzzi To sep 17, 2013 8:42 pm

Jaz sem pa pred cca tednom nazaj dobil Proraso milo kot tudi kremo v tubi... Razlika proti Wilkinson ali Palmolive je očitna. :D
Pa ene 20 kosov Feather in ene 25 kosov Astra britvic.
Pa še eno stvar zelo priporočam: Proraso Pre-shave cream. Še dodatno omehča in je super stvar.
Zaenkrat mi Proraso odgovarja.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Če sep 26, 2013 12:42 pm

Zanimivo, jaz sem pa ravno za Proraso milo ugotovil, da ni toliko "mazeče", kot naprimer Cella ali Arko. In nasploh ni toliko obstojna pena. Vendar po prebiranju različnih forumov sem ugotovil, da je hec v tem, da so ta cenejša mila ponavadi na osnovi glicerina. Takega mila se porabi več in tudi ni tako kvalitetna pena.
Po drugi strani sta Cella in Arko na osnovi loja. Skupna lastnost mil na osnovi loja je, da brivnik bolje drsi, pena je obstojnejša, poraba manjša.

Od lastnika foruma pa ste vsi lepo vabljeni na:
http://www.britev.si/

LP
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a soso Če sep 26, 2013 6:31 pm

Fantje, vi kr kupujte gillette nastavke preko raznih kuponov po smešnih cenah, ampak ne se potem čuditi, če vam nastavek zdrži "eno" britje, potem pa se širijo govorice, kako je nekvalitetno! Znanec se mi je enkrat pohvalil, da je v MB na kramarskem sejmu poceni kupil Fusion Power 4/1, po prvem britju so vsi štirje leteli v smeti. Od takrat dalje kupuje samo še v trgovini :) Te zadeve so vse ponaredki iz Kitajske!
En nastavek Proglide Manual ali Power, pri britju 2x tedensko zdrži minimalno en mesec, torej komplet 4 nastavkov imate za 4-5 mesecev. To pomeni cca. 5 eur na mesec :).
lp
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a nevermind Pe sep 27, 2013 6:21 am

Jaz sem presaltal na elektricni troglavi brivnik in se brijem vsak dan. Nikoli vec ziletko! :)
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Pe sep 27, 2013 6:48 am

nevermind je napisal/-a:Jaz sem presaltal na elektricni troglavi brivnik in se brijem vsak dan. Nikoli vec ziletko! :)


Verjetno pa lahko priznaš, da se ne da niti približno tako gladk obrit z električnim, kot se da z žiletko?
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Energetik81 Pe sep 27, 2013 7:46 am

nevermind je napisal/-a:Jaz sem presaltal na elektricni troglavi brivnik in se brijem vsak dan. Nikoli vec ziletko! :)
Pri meni je pa glih obratno, 13 let nazaj prešaltal na mokro britje in nikoli več ne bi šel na električno. Brijem se na ene 5 dni, brada ~4-5mm in z elektriko ne narediš nič.
Probal sem pa že vse živo, SensorExcel (2 rezili), Mach3, Prince iz Hoferja (3 in 6 rezil), DM brivnik Balea (5 rezil) in pred kratkim klasično DE britvico. Optimum zame je Mach3. Sicer Balea s 5 rezili je tud super, ampak pri 5mm bradi se zapaca in je skoraj nemogoče sprati.
Z DE britvico se tudi da lepo obrit, ampak je trajalo dolgo in sem bil malo porezan. Verjetno bi moral še vaditi.
Zadnjič spremenil Energetik81, dne Pe sep 27, 2013 8:12 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a tomzzi Pe sep 27, 2013 8:01 am

@zzitop

nisem vedel za forum... se registriram :)

@energetik

isto sem jaz po letih britja z električnim šel nazaj na mokro britje.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a ban Pe sep 27, 2013 8:30 am

Sam uporabljam gilete sensor exel, tista klinca, ki je notri in ima 3 rezila mi zdrži za več kot pol leta, se pa brijem cca. 3x na teden. Sem probal še tiste rezervne, ki so zraven, na 2 klinci, pa niti približno ne zdržijo tolk k ta na 3. Tako da sem raje reskliral tisth 8€ pa si kupim cel nov brivnik.
 
Uporabniški avatar
406
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: So jan 27, 2007 10:01 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a 406 Pe sep 27, 2013 8:39 am

Meni osebno so britvice zakon..pa še ženke majo raje če si na nulo obrit :):)
Dva praktično nova brivnika mi doma stojita..z britvico sem tudi veliko hitreje obrit..

za foro reskirajte 4€ pa kupite v hoferju tole:
http://www.hofer.si/si/html/product_ran ... _16606.htm
jaz sem zadovoljen,nastavki so pa tudi poceni (5€-6kom)..meni zdržijo kar dolgo,res je pa da jih nahitro spucam ko končam z britjem..

po britju pa nivea sensitive z belim pokrovčkom in sm zmagu :):)
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Pe sep 27, 2013 10:03 am

tomzzi je napisal/-a:@zzitop

nisem vedel za forum... se registriram :)

@energetik

isto sem jaz po letih britja z električnim šel nazaj na mokro britje.


Verjamem da nisi vedel, forum obratuje od včerajšnjega dne in mislim da bo administrator zelo zelo vesel novih članov.
Sam imam električni brivnik Braun serija 8, zanj sem leta 2009 odštel 200 EUR v Nemčiji. Pri nas je bil 300 EUR. Glede na znesek naj ne bi bil slab.
Ampak sem britje z njim kamlu opustil, sem pa vztrajal kako leto in pol. Vedno, res vedno me je motilo, da se ne da obrit na gladko.
In res je, kar je že omenjeno, bejbe dosti raje vidijo na gladko. oops :D

@ban, kje si uspel kupiti Sensor Excell? Kolikor se jaz spomnim, je bil meni osebno boljši od Mach3. Ampak takrat sem bil mlad in sem bil prepričan, da nova stvar zagotovo pomeni tudi napredek. Na žalost sem ga v svojem prepričanju zavrgel.
Vesel bi bil, če bi dobil vsaj kako staro ročico za test. Recimo za na morje bi mi prižel prav namesto Mach3 ali Fusion, ki se mi valjata v predalu.

Za redno britje pa se DE načinu več ne bom odpovedal.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a ban Pe sep 27, 2013 10:30 am

zzitop je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:@zzitop

nisem vedel za forum... se registriram :)

@energetik

isto sem jaz po letih britja z električnim šel nazaj na mokro britje.


Verjamem da nisi vedel, forum obratuje od včerajšnjega dne in mislim da bo administrator zelo zelo vesel novih članov.
Sam imam električni brivnik Braun serija 8, zanj sem leta 2009 odštel 200 EUR v Nemčiji. Pri nas je bil 300 EUR. Glede na znesek naj ne bi bil slab.
Ampak sem britje z njim kamlu opustil, sem pa vztrajal kako leto in pol. Vedno, res vedno me je motilo, da se ne da obrit na gladko.
In res je, kar je že omenjeno, bejbe dosti raje vidijo na gladko. oops :D

@ban, kje si uspel kupiti Sensor Excell? Kolikor se jaz spomnim, je bil meni osebno boljši od Mach3. Ampak takrat sem bil mlad in sem bil prepričan, da nova stvar zagotovo pomeni tudi napredek. Na žalost sem ga v svojem prepričanju zavrgel.
Vesel bi bil, če bi dobil vsaj kako staro ročico za test. Recimo za na morje bi mi prižel prav namesto Mach3 ali Fusion, ki se mi valjata v predalu.

Za redno britje pa se DE načinu več ne bom odpovedal.

Kupil sem ga v milerju, stane pa okol 8€.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Pe sep 27, 2013 12:08 pm

Hvala za informacijo!

Morda ga pa peljem na testno vožnjo! Pa še nastavki so po sprejemljivi ceni: V Italiji 5 komadov z dvema reziloma dobiš za 6 EUR. Verjetno se da dobit 10 komadov za kakih 10 EUR. Ravno za na morje. :D
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov