Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Po sep 30, 2013 11:04 pm

tole naj bi bil eden od najmanj agresivnih ročk:
http://www.ebay.com/itm/WEISHI-SHAVER-C ... 20d408eb21

Glede samih klin in agresivnosti pa ne bi znal ravno po vrsti, ampak Derby je precej slaba in obenem neostra. Z dorco nimam izkušenj, mislim da tudi ni ostra. Za supermax so deljene izkušnje. Shark in rapira sta verjetno Mid-range. Zeleni Gillette, morda Astra, rumeni Gillette, Wilkinson, zelena Astra, Polsilver, Najostrejši pa je seveda Feather.

Vendar če imaš trše dlake, boš z Derby-jem bolj porezan kot s Feather-jem.

LP
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Energetik81 To okt 01, 2013 7:20 am

Jst pa zaenkrat vadim z Wilkinsonom za 3€. Se mi zdi brez veze neke drage ročke kupovat, če pa mi morda DE britje ne bo ustrezalo. Zaenkrat se s 3-rezilnim Princem iz Hoferja obrijem brez ureznin in popolnoma gladko, medtem ko mi z DE po 3 poizkusih to še ni uspelo. Ali ni popolnoma gladko ali pa sem porezan. Bo treba še vadit.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop To okt 01, 2013 9:52 am

Tudi sam sem poskusil Hoferjev Prince, ampak za moje potrebe ni na nivoju. Velik problem je glava, ki je zelo negibljiva.

Si poskusil DE z različnimi žiletkami? Resnično ti predlasgam, da poskusiš vsaj še Polsilver Super Iridium. Pazi na kot žiletke. Proti površini kože naj bo 30 stopinj. In seveda brez pritiska.
 
assholer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če apr 30, 2009 6:22 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a assholer To okt 01, 2013 10:07 am

How it's made: http://www.youtube.com/watch?v=e9PnTPIKd3g

Precej se namatrajo, da se potem nekajkrat obriješ :D
 
rfman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So okt 05, 2013 12:34 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a rfman So okt 05, 2013 12:41 pm

zzitop je napisal/-a:
=swen= je napisal/-a:OPOZORILO:
Par postov nazaj so omenjeni kuponi za nastavke ki pašejo na Gillette Fusion, Mach3 in podobne britvice.

http://www.kuponlandia.com/

No, sam sem danes paket prejel in v njem so bile Good Blade kitajski nastavki za britje.

Tako da boste vedeli, s sledečimi kuponi ne boste prejeli Gillette nastavkov, ampak neko poceni kitajsko (oprostite izrazu) sranje. :roll:

Sedaj ko sem šel ponovno brati oglas sem pa povsem na koncu opisa opazil da je zapisano da gre za generične nastavke.
Verjetno nisem edini ki je to besedico spregledal, zato morda to opozorilo ni odveč. ;)


Točno to sem tudi jaz opazil in v enemu svojih postov tudi omenil.

Za nas, ki smo se vrnili nazaj na klasično britje z žiletkami, pa naj omenim, da so Polsilver Super Iridium zelo dobre žiletke, brijejo "nežno" in zdržijo kar blizu 10 britij.:
http://connaughtshaving.com/polsilver.html


Danes tudi jaz dobil to sranje od gillette Mach3.Ni za se niti enkrat obrit.Cuka kot original s katerim se brijem tri tedne.
En lep nateg.
Kupljeno preko KUPOLANDIJE
 
assholer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če apr 30, 2009 6:22 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a assholer So okt 05, 2013 1:53 pm

Danes sem dobil in testiral Big roc-a. Vse skrbi, da je preagresiven so bile odveč, saj se mi je uspelo povsem solidno obriti.
Še največ težav sem imel z milom (Wilkinson iz Mullerja), ki se nikakor ni hotel speniti, tistega malo pene ki sem jo uspel ustvariti pa je bila zelo suha in bi bilo boljše če bi uporabil navaden gel za britje.

Ker se po dveh prehodih nisem urezal, sem bil dovolj pogumen za tretjo rundo - proti rasti dlak. Pri tem sem se sicer na nekaj mestih malo porezal, vendar nič večjega. Z nekaj treninga bo sigurno bolje in hitrejše.
Uporabil sem Shark klingico, mislim, pa da bom moral uporabiti kaj ostrejšega, saj se mi je okoli brade precej zatikalo.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Energetik81 So okt 05, 2013 6:50 pm

assholer je napisal/-a:Danes sem dobil in testiral Big roc-a. Vse skrbi, da je preagresiven so bile odveč, saj se mi je uspelo povsem solidno obriti.
Še največ težav sem imel z milom (Wilkinson iz Mullerja), ki se nikakor ni hotel speniti, tistega malo pene ki sem jo uspel ustvariti pa je bila zelo suha in bi bilo boljše če bi uporabil navaden gel za britje.

Ker se po dveh prehodih nisem urezal, sem bil dovolj pogumen za tretjo rundo - proti rasti dlak. Pri tem sem se sicer na nekaj mestih malo porezal, vendar nič večjega. Z nekaj treninga bo sigurno bolje in hitrejše.
Uporabil sem Shark klingico, mislim, pa da bom moral uporabiti kaj ostrejšega, saj se mi je okoli brade precej zatikalo.
Jst sm pa v Mullerju vzel Florena milo v tubi in se lepo speni. Mi je pa včeraj ratalo z Wilkinsonom + Wilkinson žiletka, skoraj brez ureznin in popolnoma gladko. Je bila pa huda priprava - dobro minuto namakanje brade z vročo vodo, mazanje z otroškim oljem, nato milo in čopič. Potem pa 3 prehodi (WTG, XTG, ATG). Je pa res, da tak končni rezultat dobim tudi s Princem (3 rezila), brez ureznin. Bo treba še malo vadit, potem pa bom verjetno naročil Edwin Jaggerja DE89L, pa en paket različnih žiletk.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Ne okt 06, 2013 1:00 am

Energetik81 je napisal/-a:
assholer je napisal/-a:Danes sem dobil in testiral Big roc-a. Vse skrbi, da je preagresiven so bile odveč, saj se mi je uspelo povsem solidno obriti.
Še največ težav sem imel z milom (Wilkinson iz Mullerja), ki se nikakor ni hotel speniti, tistega malo pene ki sem jo uspel ustvariti pa je bila zelo suha in bi bilo boljše če bi uporabil navaden gel za britje.

Ker se po dveh prehodih nisem urezal, sem bil dovolj pogumen za tretjo rundo - proti rasti dlak. Pri tem sem se sicer na nekaj mestih malo porezal, vendar nič večjega. Z nekaj treninga bo sigurno bolje in hitrejše.
Uporabil sem Shark klingico, mislim, pa da bom moral uporabiti kaj ostrejšega, saj se mi je okoli brade precej zatikalo.
Jst sm pa v Mullerju vzel Florena milo v tubi in se lepo speni. Mi je pa včeraj ratalo z Wilkinsonom + Wilkinson žiletka, skoraj brez ureznin in popolnoma gladko. Je bila pa huda priprava - dobro minuto namakanje brade z vročo vodo, mazanje z otroškim oljem, nato milo in čopič. Potem pa 3 prehodi (WTG, XTG, ATG). Je pa res, da tak končni rezultat dobim tudi s Princem (3 rezila), brez ureznin. Bo treba še malo vadit, potem pa bom verjetno naročil Edwin Jaggerja DE89L, pa en paket različnih žiletk.


Čestitam za napredek! Glede na to, da ti s plastičnim Wilkinsonom uspeva, ti gre pravzaprav resnično dobro. Ta Wilkinson resnično ni agresiven, je pa problem, da ima prelahko glavo, kar je pač posledica plastike.

LP
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Ne okt 06, 2013 12:48 pm

Kode za popust brivske opreme dobite tukaj:
http://britev.si/viewtopic.php?f=12&t=25

In tukaj:
http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=41

Zelo zanimiv je brivnik Edwin Jagger DE89L, posebno za začetnike. Na Gifts&Care se ga dobi za 27 EUR skupaj s poštnino, če uveljavite poust. To je sicer eden najbolj zaželenih brivnikov.

Poleg brivnika bi jaz naročil še Polsilver žiletke za 1,75 EUR za 5 kosov, ki se po mnenju mnogih, tretirajo kot trenutno najboljše žiletke. Obstajajo tudi žiletke Bolzano po ceni 0.90 EUR za 5 kosov, katere naj bi bile tudi zelo pohvaljene. Jaz jih še nisem poskusil, ker so težko dostopne. Za to trgovino pa do sedaj nisem vedel. :)

LP
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop To nov 19, 2013 8:53 am

Je morda tudi tukaj kdo ki je že kdaj poskusil z britvijo? :?: :D
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a =swen= To nov 19, 2013 10:16 pm

Bom kratek: Nimam j**c za to! :lol:

Brijem se z Lord L6 (LP1822) in lahko rečem da je super! Proti tistemu plastičnemu Wilkinson k je v štacunah po 2€ je mnogo mnogo bolj 'safe' varianta.
Včasih se mi zazdi, da je morda celo malo preveč safe...
Probavam pa vse britvice po vrsti: Wilkinson, Derbi, Astra, Gillette, Lord, Feather, Polsilver....
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a uros11 To nov 19, 2013 10:21 pm

Jaz imam gillete fusion in nisem zamenjal kline že eno leto, si pa občasno obrije tudi žena tace. Sicer cuka, vendar sem se navadil. Kup dnarja, vendar brije pa lepo, se ne zapaca, mi je pa škoda soldov za par klin (obična škrtica)...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 20, 2013 8:31 am

=swen= je napisal/-a:Bom kratek: Nimam j**c za to! :lol:
Jst mam pa par drugih razlogov - predraga začetna investicija se mi zdi in nimam časa ne volje za brušenje in stropanje. Morda bom poskusil shavette (britev z izmenljivo klinco). Do takrat pa veselo uporabljam DE brivnik.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Sr nov 20, 2013 11:06 am

=swen= je napisal/-a:Bom kratek: Nimam j**c za to! :lol:



Pri meni je identična situacija! oops :D
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Sr nov 20, 2013 11:08 am

uros11 je napisal/-a:Jaz imam gillete fusion in nisem zamenjal kline že eno leto, si pa občasno obrije tudi žena tace. Sicer cuka, vendar sem se navadil. Kup dnarja, vendar brije pa lepo, se ne zapaca, mi je pa škoda soldov za par klin (obična škrtica)...


ENO LETO? :?: :?: :?: :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock:

Na koliko časa se briješ, imaš še kak drug brivnik v kombinaciji?

Pri meni eno leto no go...
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a .com Pe nov 22, 2013 9:20 am

uros11 je napisal/-a:Jaz imam gillete fusion in nisem zamenjal kline že eno leto, si pa občasno obrije tudi žena tace. Sicer cuka, vendar sem se navadil. Kup dnarja, vendar brije pa lepo, se ne zapaca, mi je pa škoda soldov za par klin (obična škrtica)...

Ja sej zato pa cuka, ker je klina že za v smeti....
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Pe nov 22, 2013 1:45 pm

Zato pa je DE brivnik zakon. Kline so od 4 cente pa do 30. In ti res ni problem menjati za recimo povprečno klino, ki stane 15 centov. Tudi če je 30, ni hudega, konec koncev tista za 30 centov (Polsilver Super Iriridum) zdrži precej več.

LP
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a nevermind To nov 26, 2013 6:41 pm

Kaj priporočate za se po glavi brit?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop To nov 26, 2013 9:01 pm

S tem nimam izkušenj, a če ti ni nujno, da je popolnoma gladko, potem bi jaz v vzel enega od starih Gillette nastavljivih brivnikov. Obstaja novejši Merkur Futur, ki pa je agresivnejši in morda bi te motila tudi gladka roča.
Mislim da je najprimernejši Slim Adjustable, ki ga lahko vidiš tukaj v drugem postu, obenem je tudi najkvalitetnejši in celoten kovinski.
Gillette Super Adjustable je novejši in ima že nekaj plastičnih delov
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Britje s klasično žiletko

Napisal/-a zzitop Sr feb 12, 2014 12:55 am

Če kdo uporablja Loccitane ali če bi rad poizkusil, bo kmalu akcija.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov