Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
2kwik4ya
Novinec
 
Prispevkov: 180
Pridružen: So jul 28, 2007 2:50 pm
Kraj: Zasavje

AV Sprejemnik

Napisal/-a 2kwik4ya Ne sep 08, 2013 9:36 pm

Pozdravljeni!

Imam en problem. Kupil sem zvočnike od Geniusa 5.1, potem sem pa ugotovil, da TV (od philipsa) ima samo stereo output in S/PDIF. Sedaj vrjetno potrebujem AV Sprejemnik, da bodo zvočniki dejansko predvajali surround zvok. Trenutno so priklopljeni preko izhoda za slušalke, tako, da vsi delujejo istočasno.

Gledal sem to napravo http://www.mimovrste.com/artikel/1200008314/av-sprejemnik-pioneer-vsx-323-k#galerija

V specifikaciji piše, da ima AV Sprejemnik 5x izhodi za zvočnike. Kam Se priključi Woofer od sedanjih (Genius) zvočnikov. Na wooferju so samo činč priključki (RCA).

Slika

Ali ta AV Sprejemnik tudi predvaja filme preko USB ključka ali bo potrebno kupit še Blu-ray predvajalnik?

Prosim pomagajte, ker sem čisto zmeden.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: AV Sprejemnik

Napisal/-a gasolinedream Po sep 09, 2013 12:00 am

Ti zvočniki imajo že vgrajen ojačevalec in ne potrebujejo ločenega sprejemnika. Igralo pač bo kakor bo.

Drugo, če si res želiš pravega 5.1 zvoka ne kupuj AV sprejemnika za takšne zvočnike. Niso mišljeni za to. Kupi komplet za domači kino, ali pa AV sprejemnik in zvočnike za zraven.

Te zvočnike pa lahko samo pustiš kot pač so. Niso slabi, ampak potrebujejo pa 5.1 kanalni vhod če želiš izkoristit pravi 5.1 zvok.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov