Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a emozul So nov 23, 2013 9:55 am

ban je napisal/-a:Za preprečevanje toplotnih izgub pozimi in pregrevanja poleti je poleg zunanje zaščite okna potrebna tudi zadostna in pravilna izvedba toplotne izolacije pod streho. Vsaj 30 cm ali še več toplotne izolacije in zagotovljeno prezračevanje zraka pod strešniki.


No to imaš samo delno prav.
Mi, kot sem že povedal, smo nekaj časa nazaj uredili mansardo. Izvajalec del nam je govoril, da je že 20 cm dosti (vsaj velika večina ima zaradi stroškov toliko izolacije), mi smo dali 32 cm, pa ti lahko povem, da poleti ni izolacije, ki bi preprečevala poleti pregrevanje. Saj ne rečem, da pozimi je fino ampak sigurno bomo mi naslednje leto montirali klimo.
Zato še enkrat pravmi, da je veliko bolje, če se lahko odločiš za frčado kot pa strešna okna.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a FLINK To nov 26, 2013 6:23 pm

J.McLane je napisal/-a:Imam 7 Velux strešnih oken klasičnih 2 slojnih (59) na nobenem še nikoli nisem zaznal kondenza. Glede toplotnih izgub pri velikosti 80x140 pri 3 slojni verziji pri -15° pomenijo:
0,5 W/m2K * (1,12 m2 * 36 K) = 20,6 W

Koliko imaš kaj toplotne izgube celotnega objekta pri -15°? Kakšen kW ali dva? Vprašanje ali frčada ali strešna okna ni koliko več energetskih izgub bo ampak funkcija/izgled/izkoriščen prostor/pogled ven.

Največji problem strešnih oken je poleti ko ti sonce segreva prostor kot topla greda, zunanje senčilo je tu obvezno, ampak z zunanjim senčilom tudi zmanjšaš količino svetlobe v prostoru. Po drugi strani je pa pozimi to prednost saj so sončni dobitki večji kot pa pri frčadi.


Mi pošlješ kakšno sliko iz notranje strani prosim? imaš kakšen kompleks ali le posamezna okna?
:)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a J.McLane To nov 26, 2013 9:34 pm

Imaš ZS. Ampak v vednost, nove nizkoenergijske zahteve povzročijo da je debelina izolacije večja, jaz jo imam "samo" 20 cm + zračni kanal, pa je skupne debeline do stekla vseeno 35 cm. Imam pa streho pod skoraj navpičnim naklonom in tako zajema dva nadstropja, ker je hiša vrstna seveda na tej strani ni bilo druge opcije kot strešna okna.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a Gyga To nov 26, 2013 9:47 pm

Koliko je pa smotrn nakup presneto dragih rolet za stresno okno? Ciljam predvsem na poletje.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a gasolinedream To nov 26, 2013 11:00 pm

Se pozna. Predvsem sonce ne segreva površin pod oknom.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a .com Sr nov 27, 2013 8:16 am

Gyga je napisal/-a:Koliko je pa smotrn nakup presneto dragih rolet za stresno okno? Ciljam predvsem na poletje.


presneto drage rolete imajo ponavadi v ceni všteto ''kvazi znamko''
Raje stopi do kakšnega strokovnjaka, pa kupi 10% SLABŠE ROLETE ZA 50% manj denarja
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a FLINK Sr nov 27, 2013 8:57 pm

.com je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Koliko je pa smotrn nakup presneto dragih rolet za stresno okno? Ciljam predvsem na poletje.


presneto drage rolete imajo ponavadi v ceni všteto ''kvazi znamko''
Raje stopi do kakšnega strokovnjaka, pa kupi 10% SLABŠE ROLETE ZA 50% manj denarja


Zunanje rolete preprečijo nekje 70-80% zunanjih vplivov kot tudi notranjih (v kombinaciji še z notranjo). Menim, da so z energetskega vidika nujno potrebne.

NE vem, kdo bi take rolete naredil po meri za pol cene? Z pravim sistemom= (brez zamakanja, pravo prileganje,...)?
:)
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a sablač Sr nov 27, 2013 11:38 pm

za welux 78x118 mam eno novo nerabljeno notranjonna zalogi ce kdo rabi
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a AgitatoR Ne dec 15, 2013 7:40 pm

Sam imam načrt za mansardo brez enega samega strešnega okna.
Ne maram jih. Imam eno veliko frčado in eno majhno. Vsi prostori imajo naravno svetlobo., navadno okno, vrata, svetlobno steno.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a emozul Po dec 16, 2013 7:30 pm

AgitatoR je napisal/-a:Sam imam načrt za mansardo brez enega samega strešnega okna.
Ne maram jih. Imam eno veliko frčado in eno majhno. Vsi prostori imajo naravno svetlobo., navadno okno, vrata, svetlobno steno.


Tako je, jaz bi isto naredil, če bi še enkrat delal!
 
terezijslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 10, 2014 4:33 pm

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a terezijslo Če maj 15, 2014 3:23 pm

Js mam pa na vikendu ena stara strešna okna, ki prepuščajo res ogromno ene vlage, vročine in še kaj. Dejansko vidim, da je to problem s starimi okni, ker govorim s sosedi, jim je to čist znano, pa sem mislu, da je to pač tko in da se ne da nič narest na tem. Vidim, da živim v veliki zmoti. Sem imel ravno v planu jih zmetat ven, pa frčado narest, ker imam tega čez glavo. Glede na to, da bo zdej vroče, tam kje sm doma zna zakurit tudi do 40 stopinj, Črnomelj, me zanima, če kdo pozna koga dobrga na tem koncu, da bi mi lahko naredil izmero? Vsen so mi okna cenejša kot pa na novo delat frčado. Lahko je tudi iz drugega konca Slovenije, samo da mi ne bo ravno kakih potnih stroškov za pot zaračunal, kot mi jih je nekaj že omenilo.
 
mirko_77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če feb 06, 2014 11:59 am

Re: Strešna okna za hišo

Napisal/-a mirko_77 Pe maj 16, 2014 8:00 am

terezijslo je napisal/-a:Js mam pa na vikendu ena stara strešna okna, ki prepuščajo res ogromno ene vlage, vročine in še kaj. Dejansko vidim, da je to problem s starimi okni, ker govorim s sosedi, jim je to čist znano, pa sem mislu, da je to pač tko in da se ne da nič narest na tem. Vidim, da živim v veliki zmoti. Sem imel ravno v planu jih zmetat ven, pa frčado narest, ker imam tega čez glavo. Glede na to, da bo zdej vroče, tam kje sm doma zna zakurit tudi do 40 stopinj, Črnomelj, me zanima, če kdo pozna koga dobrga na tem koncu, da bi mi lahko naredil izmero? Vsen so mi okna cenejša kot pa na novo delat frčado. Lahko je tudi iz drugega konca Slovenije, samo da mi ne bo ravno kakih potnih stroškov za pot zaračunal, kot mi jih je nekaj že omenilo.


Terezij, sam sicer ne prihajam iz Bele krajine, ampak iz Dolenjske (kar je še vedno blizu), pa vem, da imate kar nekaj takšnih, ki prodajajo in montirajo okna pri vas. Pred dvema letoma, sem tudi sam menjal doma okna in mi je kolega priporočal podjetje Vranešič, ki je ravno iz vašega konca. Tukaj imaš njihovo spletno stran http://www.okna-vranesic.si/. Vem, da se podjetje nahaja v Beli krajini obenem pa jim tudi ni težava priti na Dolenjski konec, kar mi je bilo najpomembnejše. Cena pa je bila tudi ugodna, saj sem cel mesec izbiral med različnimi ponudbami.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov