Področje namenjeno zbiranju znanja in uporabnih stvari! Obvezno branje za novince!
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Sr jun 09, 2004 11:00 pm

Jah nekaj veze pa ima. Mora ustrezati dolocenim standardom, katerim starejsi avtomobili ne ustrezajo tako da posledicno starejsih avtomobilov ne mores registrirati pri nas.
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
misty
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Če nov 07, 2002 11:13 pm
Kraj: dobrepolje

Napisal/-a misty To jun 22, 2004 6:05 pm

Daco...queščn: kako je s preskusno tablico-> je kovinska in jo morš vrnt, al je to taka k pr nas (karton)?

Pa a si mogu pr nas kake papirje predložit, kako si prpelu avto v slo (v tvojem primeru zavarovanje, tablice; v mojem bi moglo bit potrdilo o prevozu). Ker vem da je prej blo to potrebno, za zdaj pa ne vem več.

tnx
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco To jun 22, 2004 10:14 pm

Tablica je kovinska ja... sam jo kr lepo placas gor tako da jo imas lahko za spomin doma v sobi (ni treba nic vracat :)).

Papirjev pa tut ni treba nobenih kazat posebi, sam pac na LPPju moras pokazat kupoprodajno pa fahrzeugbrief. Na davcni pa potrebujes slovenski homologacijski kartoncek ter kupoprodajno. No pol ko dobis papirje z davcne ga gres lahko se zavarovat. Kako si ga pa dol spravil pa nobenga vec ne zanima. ;)
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
burekboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To jun 15, 2004 12:18 pm

Napisal/-a burekboy So jul 10, 2004 5:42 pm

Daco čestitke tud z moje strani. :D

Zanima me uno začasno zavarovanje in tablce, če je jih je treba nujno kupit tam, ka pa če maš kamijon ali pa prikolico in ga natovariš gor. :?: :?


Pa zanima me še če si našu kak naslov v Avstriji da prodajajo avte ker Nemčija mal predaleč pa tud teto mam v Avstriji. :D :D

LP! :!:
 
Uporabniški avatar
AR_146
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Po apr 12, 2004 3:43 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AR_146 So jul 10, 2004 6:12 pm

sosed je kupil enakega črn 1.8T črni notri usnje oprema od a do ž lenik 2001
porebo ima tm nekje 10-11l



btw kok si dal za avto pa kok km ima
 
Uporabniški avatar
jakaracman
Uporabnik
 
Prispevkov: 829
Pridružen: To sep 03, 2002 1:59 pm

Napisal/-a jakaracman So jul 10, 2004 8:33 pm

Daco je napisal/-a:Spasky ti beri te zakone in clene kolikor hoces... vedno ti kaki uide, ker jih je kot dreka. :P
Recimo eden od clenov govori, da se pri obracunu DMV rabljeni avtomobili, ki niso bili nikoli registrirani v RS racunajo za nove in za njih velja lestvica. Sam vira se mi pa ne ljubi iskati. Sej niti ni vazno... danes sem bil na davcni in oddal papirje. Me bodo poklicali, ko jim uspe skup spesniti odlocbo. In tam so mi osebno potrdili ta lestvica. Meni je dovolj... lahko me pa ti prepricas drugace :mrgreen:

Bom itak sporocil cez dan ali dva kako so me obdavcili ;)

P.S. X-Hair avto parkiram v garazi... ko ga spustim na prostost pa obraca glave zavistnezem v ulici. 8)

Mater jim nategaško (leti tudi na tvoje kasnejše poste) ...
OK, pravzaprsav ti je pršlo prav, da si plačal po lestvici, ker si plačal manj, ampak po zakonu tega ne smejo nardit.
Rabljeni avtomobili, ki niso bili reg. v SLO se štejejo za nove zamo po tolmačenju dcarjev, v zakonu pa piše, da se štejejo za nove, če od njih ni bil plačan DDV. Ta pa je bil plačan (v Nemčiji, drugače ne bi bil registriran). In ker smo del EU, to seveda velja. Pa piz.da jim materna, a so dacarji nad zakoni al kaj?
A me lahko na pm kontaktiraš bi rabil ene podatke od tebe za članek v AM ...
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Ne jul 18, 2004 6:05 pm

Nekaj casa sem bil odsoten, ker sem uzival na dopustu v Dalmaciji.
No pa naj odgovorim po vrsti se na nove poste...

@burekboy: Ce tebi pase, da ga pripeljes na tovornjaku le daj... sej carinikov itak ni na meji, so le policaji. Zavarovanje placas le, ce mislis avto voziti po cestah in ga koristis v primeru povzrocene prometne nesrece - preizkusnja po domace.

Za avstrijo poznam eno stran... http://www.car4you.at/ ... mogoce ti pride prav. ;)

@AR_146: No tudi moj ima opremo od a do ž (razen U (kot usnje) mi manjka) :mrgreen:). V 2 mesecih sem naredil dobrih 5000 km in imam povprecno porabo 8.7l/1000 km. Po mestu od 9 do 9.5 in na relacijah od 8 do 9. Avto sem kupil, da uzivam in ne da se delam budalo na cesti (jih je ze itak prevec).

Prodajalcu v Nemciji sem dal 10500€ na roke + dodatni stroski (prevoz, zavarovanje, davek), tako da me je avto pred registracijo prisel cca. 11000€. Ob nakupu je imel 108.000 km

jakaracman: Imas PM ;)
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
wezle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe sep 26, 2003 6:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a wezle Po jul 19, 2004 7:55 pm

lep avto :D
pa si zadovolen z njem ;) ti zelim cim vec srecnih km pa nared ene 1k zame
:D :D

lp
 
burekboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To jun 15, 2004 12:18 pm

Napisal/-a burekboy To jul 20, 2004 7:20 pm

Hvala za stan, piše tut neki u slo. jeziku sam ko mi jih noče najt, ko odprem mi da slike avtov in cene sam ko dam na enga mi napiše "Vozilo ni bilo najdeno" :shock: :!:




LP :!: 8)
 
andoljsek
 
Prispevkov: 0
Pridružen: Če jul 29, 2004 9:57 pm

uvoz avtomobila iz nemcije

Napisal/-a andoljsek Če jul 29, 2004 10:42 pm

Prosim, da se mi oglasi SAFRAN NA MAIL andoljsek@yahoo.com ALI NA GSM 041 764 811. LP; andrej
 
Uporabniški avatar
misty
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Če nov 07, 2002 11:13 pm
Kraj: dobrepolje

Napisal/-a misty Po avg 02, 2004 5:20 pm

kar se tiče DMVja je takole (prejšnji teden sem uvozil motor) -> nekje ga zaračunajo po lestvici, nekje (davčne izpostave al kaj so že) pa ga ne računajo -> lepo na pogodbo štempljajo PLAČANO 0 SIT (nekaj v tem stilu -> bistvo je da je DMV poravnan, pa čeprav 0 SIT)
in mi da smo v evropi...bah :roll:
 
taisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe okt 08, 2004 10:57 am

Vprašanje Dacu

Napisal/-a taisan Pe okt 08, 2004 11:53 am

Najprej en velik lob na tvoj prispevek!

Dej mi prosm slednje razložiš:
Ko si kupil avto, si tega kupil od poblaščenega prodajalca ali pa od privat prodajalca?

Tudi sam bi uvozil avto pa me begajo navedbe na uradnih straneh (si)
ko govorijo o DDV:
Recimo, če vozilo kupiš od trgvca (v nemčiji) potem tu ne plačaš DDV na uvoženo vozilo, če pa slednjega kupiš od privat osebe, potem takem pa naj bi tu moral plačati DDV na uvoženo vozilo... Kakšno situacijo si imel ti z telim DDV ?

V naprej hvala za odgovor !
 
Uporabniški avatar
f4676
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne maj 30, 2004 10:39 am

Napisal/-a f4676 Pe okt 08, 2004 11:59 am

Za rabljen avto ne plačaš ddv-ja ker je že bil plačan v državi prve registracije. V Sloveniji plačaš dmv-progresivna lestvica-več kot je vreden višja je stopnja. Lahko pa v pogodbo napišeš nižjo ceno kot si plačal ker nič ne težijo. Plačaš pa še prispevek za razgradnjo vozil 14 sit za kilogram. Če te zanima še kaj me lahko kontaktiraš na zs.
 
taisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe okt 08, 2004 10:57 am

ja bi me zanimalo še tole

Napisal/-a taisan Pe okt 08, 2004 12:21 pm

Do katere starosti lahko po novem vozilo uvoziš oz. po katerem kriteriju?

V naprej Hvala za info!
 
Uporabniški avatar
f4676
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne maj 30, 2004 10:39 am

Napisal/-a f4676 Pe okt 08, 2004 12:23 pm

Avto mora imet Euro 2 kar pa isto kot E2 tako da pazi. Se jih je že kar nekaj nategnilo. Euro2 je pa postal obvezen z 1.1.1997. So pa tudi modeli, ki so ta standard izpolnjevali že prej
 
taisan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe okt 08, 2004 10:57 am

Napisal/-a taisan Pe okt 08, 2004 1:00 pm

je to vse ?
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Pe okt 08, 2004 8:50 pm

Kupu sem od privat lastnika. Na rabljena vozila nimas kej placat DDV odkar smo v EU. Tist kar si ti slisal je veljalo se preden smo bili v EU. Ce kupujes avto, novejsi od 7 let pol verjetno nimas nobenih skrbi pri uvozu. Ni vazno od koga ga kupis, sam da mas vse papirje. Ne bos pa su valjda po ksna stara j***a v EU - Slovenija ni evropski odpad :P :mrgreen:
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
ale10
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Po sep 08, 2003 10:08 pm

Napisal/-a ale10 Po dec 06, 2004 8:15 pm

Jst sm tud hotu pred pol leta uvozt enga golfa GTI TDI črnga ni da ni, tazga V Slo se nism zasledu. Vendar sem pol mal preračunov in sm se premislu.

Spremljam pa se danes redno nekaj strani kjer ponujajo avte sm moram rečt da je to vse skup full predrago.
Res je da je več izbire, sm kar je dobrga je drago. K gledam passate so 1000EUR že v osnovi dražji. Golfi so pa sploh dragi.
Zanimivo, da bi se edin kak A3 dubu mal cenej pa se to so cene tok različne.
Splača se tistim k to delajo (jim je kruh) in se znajdejo.Verjetn majo tud kak popust pri prodajalcih k jim tok avtu odpeljejo. Tud bencinarji ful držijo ceno v Nemciji.Sm gledal cene Passat-ov 1.8T. Pr nas se dobi en let mlajšiga Tdi-ja.

Ne vem, pa tud zglihat je tezko.Vem k sm takrat klical pa sm se po telefonu zmenu da pridm gor čez dva dni in kolk je zadnja cena. 200Eur sm zglihov max.


Kake mate pa vi kej izkušnje?
 
Uporabniški avatar
MacAudio
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Če maj 06, 2004 6:49 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a MacAudio Po dec 06, 2004 8:37 pm

Seos! Mal sem brsku po tisti strani, ki je bila na prvi strani debate omenjena in je gor kar neki lepih zrihtanih avtomobilov po zelo nizkih cenah! :D
TSI+DSG = T.N.T.!! ;-))
 
Uporabniški avatar
_VeNoM_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3086
Pridružen: To apr 29, 2003 11:30 pm
Kraj: Lj-Krško

Napisal/-a _VeNoM_ Sr dec 08, 2004 12:04 am

SAFRANE je napisal/-a:aha ok

Ja no sej pol do Slovenije je vse isto kot smo že do sedaj počeli (morm priznt), razen tistega COC (Certificate of Conformity) ki pa je stopil v veljavo šele od 1.5.2004.
Lažje je vseeno ker ni hajke na meji.
Se ti pa zahvaljujem za infos kako sedaj pri nam in vidim da tud v bistvu ni nevem kok drgač razen ekološke takse, ki jo do sedaj ni bilo.
DMV smo pa tud že do sedaj plačevali.

Okej, sm mislu da je več sprememb=kul 8)

jest se pa j***m pa berem klele tele pravilnike pa uradne liste k so mi jih poslal k nor, no sam kle morte vedt so stvari ki jim morm jest vedt kot import-firma in ne kot je npr. šel daco kot privat po avto gor, zato je zame konkretno le malo bolj zakomplicirano,potek je pa skorajda isti.

Jah nč folk ane, če si hočte pršparat tole hajko k jo je mel daco, oz. če ne poznate tujine in njihovih centrov+jezika dobro me lahko kontaktirate in vm moja firma to uredi.
Včeri sm bil na obrtni zbornici kjer sm dobil še dodatno EU licenco (za sedaj sicer za očetovo firmo preko katere uvažam, julija pa upam da tudi za mojo)

ok skratka čestitam daco za nov avto, srečno vožnjo ti želim pa upam da ti bo audi dobr služil! :wink:


LP
JOHNY 8)



jo Đoniiiiii namreč mam jst pitanje za tebe!
no jst hočem prpeljati eno octavio iz slovaške!namreč mašinerija je 1.8T 150KM kako pa kej se da to pr teb uredit!



lp fazlija oz venom :-P :P
Vrni se na Tovarna znanja Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov