Področje namenjeno zbiranju znanja in uporabnih stvari! Obvezno branje za novince!
 
Uporabniški avatar
jakaracman
Uporabnik
 
Prispevkov: 829
Pridružen: To sep 03, 2002 1:59 pm

Napisal/-a jakaracman Sr maj 19, 2004 11:53 am

Daco je napisal/-a:Imam prav, ker sem se pozanimal preden sem se spustil v uvoz (drugace se mi nebi splacalo). ;)
Davek na promet rabljenih motornih vozil iz drugega odstavka 3. člena se nanaša na tisti promet rabljenih motornih vozil, od prometa katerih se DDV v konkretnem prometu ne obračuna (DDV in DMV se torej pri prometu blaga ne obračunata hkrati)


VIR

Čisto v pojasnilo: DMV za rabljena vozila ni enak DMV pri novem avtu. Pri novem je drseča lestvica do 13%, pri ravbljenem pa je fixen 5% (in nikomur ni jasno, zakaj mu rečejo DMV, ko pa je to samo davek ob nakupu rabljenega motornega vozila in nima veze z DMV, ker se tudi drugače obračunava - pri DMV je stvar nadkomplicirana).
Skratka: uvoz rabljenega avta -> 5% davka.
DDV ni (3. člen izrecno določa da gre samo za nova vozila, edini "DDV" ki bi ga eventualno lahko plačal pri nakupu rabljenega avta v recimo nemčiji je nemški ddv za storitev, ki jo opravi prodajalec (firma), če kupiš od fizične osebe, pa tega ni.
COC ni mus, če je bil avto že registriran v EU. Če smo čisto natančni, tudi SLO homologacije sploh (po EU predpisih) ne bi smeli zahtevati, sam papirje o istovetnosti vozila. Za proizvajalca je namreč dovolj, da dobi tipsko homologacijo v katerikoli EU državi, na podlagi tega dobi COC in na podlagi COC se prvič registrira avto. Ko pa je avto že enkrat registriran v EU, je nesmiselno zahtevat kakršnokoli SLO homologacijo, ker je enak avropski. Če se ne motim, je SLO edina članica EU, ki tako komplicira. Drugje velja da če je rabljen avto že bil regiustriran znotraj EU, se preveri le istovetnost vozila.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Sr maj 19, 2004 12:14 pm

Daco bog te nima rad. Kar puhalo al kako, no no lepo :-P Kdaj bos dal vetra Zlatkotu 8) . Sedaj pa vsak vecer, ko ga bos parkiral se se malo pogovarjaj z njim pa puhalnik vsakic lepo pobozaj in sosedje bodo polni zavisti kako da je njim ze 3x sla ti jih imas pa ze 200.000km pa se kar dela :mrgreen:


Dej slike :P

Ne se razpizdit, se vem da so na drugem naslovu, malo sem se moral pohecati. Ob prvem srecanju bo demonstracija :DDD :vrum
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR Sr maj 19, 2004 12:25 pm

Pugi je napisal/-a:Stari, to je turbinec - pod turbino ga vozi, pa boš videl, k ti bo mal žrl... Če ga boš pa pulu bo šlo pa na 15, vrjem!

Sestrce... No comment :P :P


Pr 1,8T začne turbina že pri 2200 u/min tlak nabijat. Prav zaradi tega ima navor od 2500 u/min do konca konstantno 220 Nm.
http://www.raceland.si
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Sr maj 19, 2004 12:27 pm

JohnyR je napisal/-a:
Pugi je napisal/-a:Stari, to je turbinec - pod turbino ga vozi, pa boš videl, k ti bo mal žrl... Če ga boš pa pulu bo šlo pa na 15, vrjem!

Sestrce... No comment :P :P


Pr 1,8T začne turbina že pri 2200 u/min tlak nabijat. Prav zaradi tega ima navor od 2500 u/min do konca konstantno 220 Nm.


1750-4600 in 210Nm 8)

Daco se en TDI Killer vec :EE
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Napisal/-a Spasky Sr maj 19, 2004 12:29 pm

VIR[/quote]
Čisto v pojasnilo: DMV za rabljena vozila ni enak DMV pri novem avtu. Pri novem je drseča lestvica do 13%, pri ravbljenem pa je fixen 5% (in nikomur ni jasno, zakaj mu rečejo DMV, ko pa je to samo davek ob nakupu rabljenega motornega vozila in nima veze z DMV, ker se tudi drugače obračunava - pri DMV je stvar nadkomplicirana).
Skratka: uvoz rabljenega avta -> 5% davka.
DDV ni (3. člen izrecno določa da gre samo za nova vozila, edini "DDV" ki bi ga eventualno lahko plačal pri nakupu rabljenega avta v recimo nemčiji je nemški ddv za storitev, ki jo opravi prodajalec (firma), če kupiš od fizične osebe, pa tega ni.
COC ni mus, če je bil avto že registriran v EU. Če smo čisto natančni, tudi SLO homologacije sploh (po EU predpisih) ne bi smeli zahtevati, sam papirje o istovetnosti vozila. Za proizvajalca je namreč dovolj, da dobi tipsko homologacijo v katerikoli EU državi, na podlagi tega dobi COC in na podlagi COC se prvič registrira avto. Ko pa je avto že enkrat registriran v EU, je nesmiselno zahtevat kakršnokoli SLO homologacijo, ker je enak avropski. Če se ne motim, je SLO edina članica EU, ki tako komplicira. Drugje velja da če je rabljen avto že bil regiustriran znotraj EU, se preveri le istovetnost vozila.[/quote]


No super,pol bo tut mene Nemčija vidla :lol:
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR Sr maj 19, 2004 12:30 pm

X-Hair je napisal/-a:
JohnyR je napisal/-a:
Pugi je napisal/-a:Stari, to je turbinec - pod turbino ga vozi, pa boš videl, k ti bo mal žrl... Če ga boš pa pulu bo šlo pa na 15, vrjem!

Sestrce... No comment :P :P


Pr 1,8T začne turbina že pri 2200 u/min tlak nabijat. Prav zaradi tega ima navor od 2500 u/min do konca konstantno 220 Nm.


1750-4600 in 210Nm 8)


Pardon sem bolj na pamet povedal. Vem da je fotru to blo ful všeč ko je kupil svojga.

Še zdej (po dveh letih) je še vedno skrajno navdušen nad to mašino.

Nam Škoda Octavia Combi kuri cca. 8,5 - 9 litrov, pa nismo lahkih nog.
http://www.raceland.si
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Sr maj 19, 2004 7:18 pm

Spasky ti beri te zakone in clene kolikor hoces... vedno ti kaki uide, ker jih je kot dreka. :P
Recimo eden od clenov govori, da se pri obracunu DMV rabljeni avtomobili, ki niso bili nikoli registrirani v RS racunajo za nove in za njih velja lestvica. Sam vira se mi pa ne ljubi iskati. Sej niti ni vazno... danes sem bil na davcni in oddal papirje. Me bodo poklicali, ko jim uspe skup spesniti odlocbo. In tam so mi osebno potrdili ta lestvica. Meni je dovolj... lahko me pa ti prepricas drugace :mrgreen:

Bom itak sporocil cez dan ali dva kako so me obdavcili ;)

P.S. X-Hair avto parkiram v garazi... ko ga spustim na prostost pa obraca glave zavistnezem v ulici. 8)
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR Če maj 20, 2004 6:34 am

Ravno včeri, sem se menu z prijateljem, ki je špediter, in zadeve okoli cerine sam pozna in jih normalno spelje po zakonu, pol se mu pa najde carinik, ki nima blage o zadevi, pa gre težit da ni v redu, tko da mora pol še njega šolat.

Če ti bojo preveč davka zaračunal, se spravi nad zakone in jim napiši po katerih členih, bi ti morali avto drugače obdavčit.

Pri nas je še vedno tako, da stranka uči birokrate, kako se stvari počnejo.
http://www.raceland.si
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Napisal/-a gerchy Če maj 20, 2004 7:28 am

Kaj pa moznost komisijskega prodajalca? Tam lahko placas "le" 1% DMVja, vendar bi najbrz on moral v Nemciji podpisati kupoprodajno pogodbo z lastnikom? :?:
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Če maj 20, 2004 4:16 pm

No danes sem placal DMV in ekolosko takso. DMV me je prisel 3,5% od vrednosti avtomobila na kupoprodajni pogodbi (kjer mi je prodajalec sel na roko in napisal pod 2.4 mio - 9700 €) po srednjem tecaju BS na danasnji dan. Za ekolosko takso pa sem placal 14 SIT x1250. Placat sem moral it na posto ali banko in se vrniti nazaj s kopijami poloznic, da so mi vrocili v roke ozigosane papirje z davcne.Sedaj me caka "samo" se registracija! :mrgreen:

Tako da Spasky... iz prve roke ti povem, da se DMV placa po lestvici. Vsaj na davcnem uradu Ljubljana - izpostava Siska ;)
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
ale10
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Po sep 08, 2003 10:08 pm

Napisal/-a ale10 Če maj 20, 2004 6:44 pm

In kaka je ta lestvica, ker nameravam takoj ko prodam Passata it uvozt Golfa k mam ze zbranga.
Sm pogoj je da prodam Passata TDI.

Ce ima kdo lestvico za DMV naj jo pokaze, da bomo vsi vidl za kaj se gre.
HVALA!
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Če maj 20, 2004 7:44 pm

Davčna osnova Davčna stopnja
do 1,0 mio SIT 1%
nad 1,0 mio SIT do 1,4 mio SIT 1,4%
nad 1,4 mio SIT do 1,8 mio SIT 2,0%
nad 1,8 mio SIT do 2,4 mio SIT 3,5%
nad 2,4 mio SIT do 3,0 mio SIT 5,0%
nad 3,0 mio SIT do 4,0 mio SIT 7,0%
nad 4,0 mio SIT do 5,0 mio SIT 9,0%
nad 5,0 mio SIT do 6,0 mio SIT 11,0%
nad 6,0 mio SIT 13,0%
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
ale10
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Po sep 08, 2003 10:08 pm

Napisal/-a ale10 Če maj 20, 2004 8:58 pm

HVALA, HVALA, HVALA!!!
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Napisal/-a Spasky Pe maj 21, 2004 8:00 am

Daco je napisal/-a:No danes sem placal DMV in ekolosko takso. DMV me je prisel 3,5% od vrednosti avtomobila na kupoprodajni pogodbi (kjer mi je prodajalec sel na roko in napisal pod 2.4 mio - 9700 €) po srednjem tecaju BS na danasnji dan. Za ekolosko takso pa sem placal 14 SIT x1250. Placat sem moral it na posto ali banko in se vrniti nazaj s kopijami poloznic, da so mi vrocili v roke ozigosane papirje z davcne.Sedaj me caka "samo" se registracija! :mrgreen:

Tako da Spasky... iz prve roke ti povem, da se DMV placa po lestvici. Vsaj na davcnem uradu Ljubljana - izpostava Siska ;)


Hvala za pojasnilo! :D

Lep pozdrav
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Po maj 31, 2004 1:25 pm

Aja... naj povem se, da sem avto v cetrtek uspel registrirati in sedaj se vozim z novimi EU tablicami. Ni bilo nobenih tezav, le punca za salterjem je vzela mojo telefonsko (baje zato, ce bo imela tezave oziroma ji bo kaksen dokument manjkal me bo poklicala). :lol:
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Po maj 31, 2004 1:43 pm

Daco je napisal/-a:Aja... naj povem se, da sem avto v cetrtek uspel registrirati in sedaj se vozim z novimi EU tablicami. Ni bilo nobenih tezav, le punca za salterjem je vzela mojo telefonsko (baje zato, ce bo imela tezave oziroma ji bo kaksen dokument manjkal me bo poklicala). :lol:

ja valda! :twisted:
Slika
 
Uporabniški avatar
HUGO_BOSS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2893
Pridružen: Sr jul 09, 2003 5:47 pm
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a HUGO_BOSS Po maj 31, 2004 1:43 pm

huh... tole bo pa branje :lol:

hvala za opis postopka itd. preberem zvečer, pa varno in bla bla... vožnjo :D
zastopnik, SEAT TUNING KLUB
Slika
 
Uporabniški avatar
Borut
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 25, 2002 1:18 pm

Napisal/-a Borut Če jun 03, 2004 7:54 pm

Živjo!

Jaz bi mel pa eno vprašanje! A kdo ve kako je z starosno omejitvijo? Zanima me za avte narejene izven EU!

LP!
 
Uporabniški avatar
ThARippA
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:44 pm

Napisal/-a ThARippA Po jun 07, 2004 11:10 pm

Tole z davčnimi osnovami je čisto v qrcu, v zadnji avtoreviji se mi zdi da je bil o tem članek. V zakonu piše eno, delajo pa vsak po svoje, pač kakor komu bolj paše.
Evropa, kje si?
 
rallyst
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To maj 27, 2003 3:33 pm

Napisal/-a rallyst Sr jun 09, 2004 10:36 pm

Daco je napisal/-a:Aja... naj povem se, da sem avto v cetrtek uspel registrirati in sedaj se vozim z novimi EU tablicami. Ni bilo nobenih tezav, le punca za salterjem je vzela mojo telefonsko (baje zato, ce bo imela tezave oziroma ji bo kaksen dokument manjkal me bo poklicala). :lol:


oj. A ma starost avtomobila kako vezo pri temu.
Vrni se na Tovarna znanja Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov