Področje namenjeno zbiranju znanja in uporabnih stvari! Obvezno branje za novince!
 
Uporabniški avatar
mintavto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr jan 25, 2006 5:13 pm
Kraj: Domžale

VSE O UVOZU IZ EU

Napisal/-a mintavto To avg 08, 2006 3:31 pm

Ta tema je bila odprta že 100x in še vedno se odpira. Zato sem se odločil, da vam lepo in po domače razložim kako je z uvozom vozil iz EU.
1. stvar, ki jo morate vedeti je ta da zastonj avtomobilov ni ne pri nas ne v Nemčiji. V tujini imajo avtomobili mogoče malo nižje cene kot pri nas, vendar pa vas zaradi uvoznih stroškov, končna cena pride ista ali pa malo višja kot pri nas. Velika razlika pa je v tem, da je v EU VELIKO večja izbira vozil kot pri nas.
2. stvar je ta da če se boste sami spuščali v nakup vozila , da morate paziti na LAŽNA vozila, ki so objavljena na nemških straneh kot sta mobile in autoscout. Od vas bodo zahtevali predplačila in vam pošiljali LAŽNE maile. Niti mobile niti autoscout ne garantirajo za nobenega preprodajalca vozil, tako da če dobite mail z tako vsebino gre 100% za lažnega preprodajalca. Prav tako WESTERN UNION BANK ne garantira za vaš denar in če ga nakažete preko te banke ga ne boste več videli in ga ne morete zahtevati nazaj.
3. v kolikor se odločite za samostojni nakup vozila morate obvezno prositi prodajalca, da vam pošlje dodatne slike vozila. Tudi sam sem imel primer ko sem prevozil 1100 kilometrov v eno stran in avto ni bil takšen kot na slikah – oziroma je bil katastrofalen (kljub zatrjevanju prodajalca, da je z vozilom 100% vse v redu. Najprej mi je lagal po telefonu, nato pa še v oči .) Pazite se predvsem Turkov. Pri njih so avtomobili katastrofalni in na mobile jih imate malo morje. Teh problemov hvala bogu nimam več (zaposlil sem mehanike). Na omenjenih straneh najdete tudi veliko število vozil z garancijo. Opozoriti vas moram, da skoraj noben ne da garancije za tuje državljane, ampak garancija velja le za njihove državljane. Če pa že pristanejo na garancijo, morate doplačati 300 evr, da vam jo overijo.
4. kot fizična oseba imate naslednje dajatve:
- potni stroški (bencin, vinjete, tuneli, hrana,…)
- v kolikor boste vozilo pripeljali po cesti boste morali vzeti rdeče zoll tablice in plačati 15- dnevno zavarovanje – 150 evr. Lahko se zmenite tudi za rumene, ki so cenejše, vendar po pravilih se lahko z rumenimi vozite le po Nemčiji.
- pri nas plačate EKOLOŠKO TAKSO, ki znaša 14 sit/kg avtomobila, homologacijo (na homologacijski kartonček se čaka 24 ur), ki znaša 23.000 sit.
Plačati morate tudi tehnični pregled, kljub temu da je nemški oz. tuji še veljaven.
- Nato plačate DMV in 20% DDV (za vozila, ki so mlajša od 6 mesecev). V tujini se lahko zmenite z preprodajalci, da vam dajo neto ceno vozila ( pri večjih firmah je to malo težje) DMV lestvica pa je odvisna od cene vozila:
do 1,0 milijonov SIT: 1,0 %
• nad 1,0 milijonov SIT do 1,4 milijonov SIT: 1,4 %
• nad 1,4 milijonov SIT do 1,8 milijonov SIT: 2,0 %
• nad 1,8 milijonov SIT do 2,4 milijonov SIT: 3,5 %
• nad 2,4 milijonov SIT do 3,0 milijonov SIT: 5,0 %
• nad 3,0 milijonov SIT do 4,0 milijonov SIT: 7,0 %
• nad 4,0 milijonov SIT do 5,0 milijonov SIT: 9,0 %
• nad 5,0 milijonov SIT do 6,0 milijonov SIT: 11,0 %
• nad 6,0 milijonov SIT: 13,0 %

DMV in EKOLOŠKO TAKSO plačate prvo, ker brez potrdila ne morete narediti HOMOLOGACIJE.
Ko imate HOMOLOGACIJSKI KARTONČEK pa naredite še TEHNIČNI PREGLED.

Vse skupaj mogoče zgleda lahko, pa še zdaleč ni tako. Nekateri niso vajeni voženj 1000 km v eno smer in računajte tudi na stroške prenočišča. Sedaj pa še prednosti nakupa pri poštenemu preprodajalcu v Sloveniji:

- vse kar naredite je, da ga pokličete in mu poveste svoje želje
- njegova dolžnost je, da vam poišče ustrezno vozilo in se dogovori z tujimi preprodajalci
- že v startu vam mora povedati dejansko stanje vozila in končno ceno
- odide po vozilo in ga pripelje, ter uredi vso potrebno dokumentacijo
- dati vam mora tudi garancijo na pripeljano vozilo


Če kupujete vozilo prek preprodajalcev, se morate paziti lažnih servisnih knjižic in prevrtenih kilometrov. Vozilo najboljše da sami poiščete in poveste preprodajalcu kje ste ga videli, njegova dolžnost pa je da vozilo preveri in vam poda končno ceno in v kakšnem stanju je vozilo.


Moje mnenje je takšno, da naj se vsak odloči za njemu najboljšo varianto. Upam, da sem malo pomagal, če imate pa dodatna vprašanja, mi pošljite PM. Če sem pa kaj pozabil napisati, pa dodajte. lp
 
Uporabniški avatar
RAPMAN
Uporabnik
 
Prispevkov: 1232
Pridružen: Če okt 23, 2003 6:20 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a RAPMAN Ne nov 05, 2006 5:36 pm

Dejte to pod tovarno znanja ker to res usi pišejo ... ;)
>>ZIDEK<<
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne nov 05, 2006 5:39 pm

Prestavljeno pod tovarno znanja, ce bo kaj haska oz. uspeha ,da
ne bomo spet samo linke limal in ponavljal v nedogled :?
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Tovarna znanja Avtomobilizem.com

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov