Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

popravek: znamenitosti ter vinjeta (dunaj in bratislava)

Napisal/-a blazkom Če avg 21, 2014 10:11 am

Pozdravljeni

Naslednji teden nacrtujem izlet v munchen. Glavni razlog je obisk zoo-ja mogoce pa tudi dahaua. Torej ker mi je za dve osebi 60€ za eno noc obcutno prevec (za ta denar pridem do munhna se enkrat) me zanima ali obstaja kaka druga opcija nocitve za en dan? Ali je kaj proti zakonu ce prespis v avtu? Vendar kje je najbolje nociti?
Zadnjič spremenil blazkom, dne Pe avg 22, 2014 10:43 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: munchen izlet ter nocitev

Napisal/-a NoF3ar Če avg 21, 2014 11:17 am

Tole je super cheap, super stvar če si bolj na easy. Mislim da je 10€ na dan (odvisno kje, kdaj kako) kosilo 3,5€, kava 1€, caj 0,50€, pivo ter razni sokovi 1€, FREE WIFI, FREE polnjenje vsega (elektrika), FREE WC-tuš itd, FREE parkirno mesto. Je relativno blizu vseh znamenitosti oziroma z trolo prides vseposod (Dobiš FREE načrt kaki, ter kje vozi trola). Sicer v "hala" šoturo zna biti sedaj ze mrzlo vendar dobiš brezplačno tudi po 5 debelih odej za pokrit :lol:

http://www.the-tent.com/
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: munchen izlet ter nocitev

Napisal/-a tristan01 Pe avg 22, 2014 7:53 am

blazkom je napisal/-a:Pozdravljeni

Naslednji teden nacrtujem izlet v munchen. Glavni razlog je obisk zoo-ja mogoce pa tudi dahaua. Torej ker mi je za dve osebi 60€ za eno noc obcutno prevec (za ta denar pridem do munhna se enkrat) me zanima ali obstaja kaka druga opcija nocitve za en dan? Ali je kaj proti zakonu ce prespis v avtu? Vendar kje je najbolje nociti?


Hotelska soba za 50-60 EUR v Münchnu je kar standardna tarifa za soliden hotelček. Glede na opisano bi priporočal da iščeš hotel kje v okolici, če boš spal 50km iz mesta bodo cene še ugodnejše. Sam pogosto spim v Garchingu (pol poti med letališčem in centrom mesta in le streljaj od Alianz Arene. Preveri kakšno ceno ti lahko ponudijo v Motel One, Ibis ali Ibis Budget. Predvsem Ibis Budget bi znal biti dokaj ugoden.

Če bo še to predrago, pa poskusi v kakšnem hostlu. Za razliko od predloga pred mojim boš vsaj spal na toplem.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: popravek: znamenitosti ter vinjeta (dunaj in budimpesta)

Napisal/-a blazkom Pe avg 22, 2014 10:43 am

Pozdravljeni, se opravicujem prislo je do spremebe ter gremo sedaj v bratislavo kjer je hotel obcutno ceneje drugi dan pa v dunaj.

Torej kake znamenitosti so vredne ogleda v teh dveh mestih?

Zanima pa me tudi ali rabim vinjeto za slovaske avtoceste?

Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: popravek: znamenitosti ter vinjeta (dunaj in budimpesta)

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 22, 2014 7:24 pm

blazkom je napisal/-a:Pozdravljeni, se opravicujem prislo je do spremebe ter gremo sedaj v bratislavo kjer je hotel obcutno ceneje drugi dan pa v dunaj.

Torej kake znamenitosti so vredne ogleda v teh dveh mestih?

Zanima pa me tudi ali rabim vinjeto za slovaske avtoceste?

Lp


Seveda jo rabiš, znamenitosti si pa lahko na netu pogledaš...sicer sta pa itak ta dva mesta čisto blizu, mi je pa izbira določenega mesta samo zaradi cenejšega hotela malo čudna, ker razlika je mogoče 10 20 evrov po osebi. Je pa res, da meni osebno je Dunaj celo lepoši od Munchna, Bratislava pa ni bog ve kaj, sam bi raje zbral Budimpešto ali Prago
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: popravek: znamenitosti ter vinjeta (dunaj in budimpesta)

Napisal/-a tristan01 To avg 26, 2014 6:42 am

blazkom je napisal/-a:Pozdravljeni, se opravicujem prislo je do spremebe ter gremo sedaj v bratislavo kjer je hotel obcutno ceneje drugi dan pa v dunaj.

Torej kake znamenitosti so vredne ogleda v teh dveh mestih?

Zanima pa me tudi ali rabim vinjeto za slovaske avtoceste?

Lp


Za Slovaško rabiš vinjeto. 10 dnevna stane okrog 10EUR. Osebno pa imam z Bratislavo slabe izkušnje zaradi hotela, kjer sem za parkiranje plačal okrog 30EUR na noč. Samega mesta ne poznam kaj dosti, me pa v primerjavi z Dunajem, Prago in podobnimi ni prepričala (morda po krivici).

Za sam Dunaj pa se bojim, da bo en dan časa občutno premalo. V samem mestu priporočam ogled par znamenitosti okrog Opera ringa: Opera, Parlament, Hofburg (ogromna razstava z ogledom cca 2 uri), Štefanovo cerkev, Prater, nekoliko skrito Hundertwasser hišo, Sacher hotel in njihovo kavarno (priporočam klasično, ne shopa s tortami).

Malce izven centra še Schönbrunn in živalski vrt, za potešitev nakupovalnih strasti (predvidevam da potuješ v ženski družbi) pa Donau shoping center v Kagranu ali malce večji in precej bolj poznan Shoping City Süd v Mödlingu.

Oba shoping centra sta ogromna. SCS je velik za vsaj dva BTC v Ljubljani.

Za pomikanje po mestu priporočam U Bahn (podzemno) ker je hitra, enostavna in poceni, vozi pa tudi večino noči. Parkiraj nekje na obrobju, saj je dnevno parkiranje parkirni hiši okrog 30EUR. Na ulici ne parkiraj, saj v samem mestu velja poseben režim: večji del mesta je modra cona - posebnih označb ni. Parkirnino pa je treba obnavljat na dve ali tri ure. Nadzor je strog, kazni pa zmerne. Ker tega nisem vedel, sem enkrat dobil kazen - 20 EUR, kar je ceneje kot parkirna hiša.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
anosh123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po mar 02, 2015 8:16 am

Re: popravek: znamenitosti ter vinjeta (dunaj in bratislava)

Napisal/-a anosh123 Po mar 02, 2015 8:18 am

Nice post helps me alot thanks.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov