Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Sicilija

Napisal/-a pavel Sr mar 18, 2015 6:04 pm

Pred prvomajskimi prazniki se odpravljam za en teden na Sicilijo. Z letalom gremo do Trapanija, tam vzamemo rent a car,in potem en krog do Palerma, Etne in po južni strani nazaj.
Najprej me zanima rent a car. Je pametneje najeti kar po spletu, da me počaka na letališču, ali tam poiskati?
Je kaj pri najemu, na kar moramo biti posebno pozorni?
Prenočevali bomo najraje v apartmaju, ali kakšnem B & B. Nekako načrtujemo, da bi iskali apartma sproti, glede na to, da še ni glavna sezona, mislim da ne bi smelo biti problemov ? Ima mogoče kdo kakšne slabe izkušnje s tem?
Vesel bi bil tudi kakšnega nasveta, kaj si je vredno ogledati. Tega je na spletu res veliko, tako da si človek že težko izbere, kaj si je za ogledat, kaj pa lahko tudi izpusti.

lp pavel
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Sicilija

Napisal/-a Ivan36 Sr mar 18, 2015 6:19 pm

En primer da se do Trsta pripelješ :mrgreen:
http://www.sixt.com/php/reservation/offerconfig
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a Majand Sr mar 18, 2015 7:55 pm

Mi smo najeli avto kar tam, pomoje ni neke razlike. Je velik za videt, meni je bil Corleone zanimiv:), pa vzpon na Etno. Prenocisca je bolje bukirat sproti, sploh ce nimas tocnega plana. Vedno bukiram sproti, sem prepotoval Evropo in S. Ameriko in se je zmer neki naslo.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Sicilija

Napisal/-a tr00per Sr mar 18, 2015 8:24 pm

Sem pred leti celo Sicilijo dal skoz. V Palermu se splača pogledat katakombe, Obvezen je obisk Etne (tud Fuoco del Etna se spodobi spit, am pol boh ne daj za volan :D ), Sirakuze so lepe, Taormino in pa Enna, majhno mesto na skali v centralni Siciliji, fantastičen razgled! Sicer smo mi tam spali v bungalovih blizu Trapanija-kamp z 200+ super luštnimi bungalovi in skupno kuhinjo, žal ne vem imena, je pa tik ob plaži
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a pavel Sr mar 18, 2015 9:59 pm

Hvala za nasvete.Iz Trapanija gremo do Palerma, drugi dan pa do Etne, ki nam bo vzela verjetno cel dan. Potem pa še dan ali dva za Siracuzo in Taormino.Enno in Corleone še ne vem kako bom povezal, potem pa nazaj do Trapanija.
Nekaj problemov imam še z najemom avtomobila. Cene za isti model so precej različne pri raznih ponudnikih. Ne vem pa, če so potrebna kakšna zavarovanja, doplačila ali kaj podobnega in v kakšnem stanju so avtomobili. Mogoče bo res najbolje, da to rešujem na letališču, ko pridem tja.
Pa še nekaj. Let nazaj imam ob 6,30 zjutraj. Je ob tistem času kdo na letališču, da prevzame avto, ali ga moram vrniti prejšni večer?
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Sicilija

Napisal/-a tr00per Sr mar 18, 2015 11:47 pm

Če boš šel iz Sirakuz skozi Sicilijo nazaj, torej, po sredini, imaš Enno čist spotoma, par km iz avtoceste. Če bi šel pa nazaj po južni strani, greš pa precej mimo, samo potem se ti pa splača pogledat Agrigento in tamkajšnje ostanke grške akropole itd. V bistvu se da tud dobro povezat obe mesti, torej po AC do Enne in nato preko Caltanissette na južno obalo in Agrigento ter naprej v Trapani. Sicer sem dolžan popravek, mi smo bili takrat nastanjeni v bližini Catanie, sem malo pomešal :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Sicilija

Napisal/-a esem Če mar 19, 2015 12:19 am

Tudi za napotke za bodoči izlet bi bilo lepo pogledat kakšno fajn fotko, če jo kdo ima.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Sicilija

Napisal/-a tr00per Če mar 19, 2015 6:33 am

Maš res. Bom poiskal kje ima svoje, pa bom posredoval popoldan
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a moj-avto Če mar 19, 2015 7:28 am

Ne vem zakaj ne greš z tvojim avtom na Sicilijo????? Sicilija ni majhna, tako, da bi izposoja avta bila nesmiselna in draga. En teden Sicilije je premalo, razen če greš samo v en kraj.
Jaz sem bil 1 mesec v Siciliji največ v Agrigentu. Italijani zelo prijazni.
P.S. POZOR, dol ne poznajo vsi Slovenije! Itak Italijanščina je obvezna!
Avto, moj partner!
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a pavel Če mar 19, 2015 10:33 am

Zakaj ne grem s svojim avtom? :) Smo bili pred dvemi leti na Ohridu in ko sem ženi predlagal z avtom na Sicilijo, je bil odgovor Ne :x . Kar se pa tiče najema avta, je menda tam brez omejitve kilometrov :D . Pa tudi letalske karte so že kupljene.Pa tudi Italjanščina in ravno problem.

lp
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Sicilija

Napisal/-a _furby_ Če mar 19, 2015 7:50 pm

Do sicilije das uko z glave za bencin, cestnine, trajekt :D
Za letalo pa kakih 50€ ;)
turbo inside
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a pavel Če mar 19, 2015 9:44 pm

_furby_ je napisal/-a:Do sicilije das uko z glave za bencin, cestnine, trajekt :D
Za letalo pa kakih 50€ ;)


Se strinjam, samo če malo preračunaš, je verjtno ceneje z avtom v štirih. Pri Michelinu pravijo, da so stroški od Sežane pa do Trapanija in nazaj okoli 600€. Ne rabim pa najema na Siciliji.
Porabiš pa dva cela dneva dopusta v avtu. Letalska karta je pa res 60€. Tako, da gremo z letalom. :)

lp
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Re: Sicilija

Napisal/-a Sportivo Če mar 19, 2015 10:22 pm

pavel je napisal/-a:Let nazaj imam ob 6,30 zjutraj. Je ob tistem času kdo na letališču, da prevzame avto, ali ga moram vrniti prejšni večer?


Načeloma bi firme kot so Hertz, Sixt,... morale imeti drop box nabiralnik, kamor vstaviš ključe in dokumente od avta, tudi če tam ni nobenega. Je pa fajn, da se v naprej pozanimaš, če obstaja takšna opcija.
 
spaceman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So feb 27, 2016 6:41 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a spaceman So feb 27, 2016 6:53 pm

pozdravljeni,

Pavel zanima me tvoja izkušnja (oz tudi drugi) z rentanjem avta na siciliji. Sami se odpravljamo v mesevu avgustu, prav tako kot ti letimo v Trapani in od tam naprej bomo najeli avto in šibali okoli 10 dni. Z izkanjem ponudnikov za rentanje avta pa pri vseh tako nejasno piše kaj vse ti bodo dodatno računali in nas malo skrbi....predvsem zaradi dejstva da ti vzamejo oz blokirajo stanje na kartici po cca 1500 EUR, z izjemo Europcar, ki ti vzame okol 570 EUR če vzameš dodatno zavarovanje (kar nam je še najbolj všeč). Seveda naj bi vrnili ko vrneš nepoškodovano itd....

Ima kdo izkušnje z:

https://www.europcar.com/?&xtor=SEC-1700-GOO-[Brand+Core]-[Brand_Europe_Single+Term_All_Exact]-[s]-[europcar]&gclid=Cj0KEQiAr8W2BRD2qbCOv8_H7qEBEiQA1ErTBpYHjHLSUjgqIroV8xbHuni1Tl9eL-FRQ02JILzQHMcaAieN8P8HAQ

ali

www.rentalcars.com

hvala za kakršnekoli informacije v zvezi z rentanjem avta na siciliji.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a pavel So feb 27, 2016 10:25 pm

Pozdravljen,
Na Siciliji smo najeli rent a car pri Sicily by car. Rezervirali smo Preugeota 308 karavan ali podobno. Dobili smo Škodo Octavio kombi z 2000km. 1200€ smo dali za rezervacijo kavcije. nekaj deset evrov smo pa doplačali še za zavarovanje stekla, gume,podvozje in vandalizem brez odbitne franšize. Ko smo avto vrnili ob 5h zjutraj, smo vrgli papirje in ključe v nabiralnik.Dva dni po vrnitvi domov je bil denar na računu sproščen. Kar se tiče cen izberi na spletu kar ti najbolj ustreza, mislim pa da so vse agencije ki imajo prostore na letališču kar solidne.
Ceste so dobre, promet tudi ni problematičen razen v Palermu , kjer smo kljub GPS-u krožili kakšno uro, potem smo parkirali v predmestju in šli v mesto z avtobusom :) .
Z najemom lahko rečem same dobre izkušnje.

lp pavel
 
mstbro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe apr 27, 2018 12:27 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a mstbro Pe apr 27, 2018 12:37 pm

pavel je napisal/-a:Pred prvomajskimi prazniki se odpravljam za en teden na Sicilijo. Z letalom gremo do Trapanija, tam vzamemo rent a car,in potem en krog do Palerma, Etne in po južni strani nazaj.
Najprej me zanima rent a car. Je pametneje najeti kar po spletu, da me počaka na letališču, ali tam poiskati?
Je kaj pri najemu, na kar moramo biti posebno pozorni?
Prenočevali bomo najraje v apartmaju, ali kakšnem B & B. Nekako načrtujemo, da bi iskali apartma sproti, glede na to, da še ni glavna sezona, mislim da ne bi smelo biti problemov ? Ima mogoče kdo kakšne slabe izkušnje s tem?
Vesel bi bil tudi kakšnega nasveta, kaj si je vredno kredi ogledati. Tega je na spletu res veliko, tako da si človek že težko izbere, kaj si je za ogledat, kaj pa lahko tudi izpusti.

lp pavel

lahko rečem same izkušnje.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Sicilija

Napisal/-a pavel Pe apr 27, 2018 5:25 pm

Ne razumem kaj hočeš povedati :?
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov