Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a matobeli Če apr 16, 2015 8:06 pm

Zdravo,

Iščem najugodnejšo pot do Prage z najboljšim razmerjem med ceno in časom.
bolj kot gledam razne viamichelin, googlemaps, heremaps... manj vem. Hardware je bencinar limuzina, polno naložen.

Zaenkrat imam:
KR-Ljubelj-Klagenfurt-Linz-Budweis-Praga, ali kdo ve kakšna je v resnici pot do Linza? Meni deluje polna nekih prelazov in ovinkov.
KR-Gradec-Dunaj-Brno-Praga, na HERE maps je med Brnim in Prago ogromno nekih gradbišč ker delajo avtocesto, kdo ve kaj več?
KR-Karavanke-Salzburg-Linz-Budweis-Praga, najdražja pot, mi ne diši tolko.

Še kakšna boljša opcija?

Rabil bi predvsem komentar na 1. pot, kakšna je in pa 2. če je v resnici kaj problemov med Brnom in Prago.

Ne bi rad ostal v koloni gradbišč, po drugi strani pa tudi ne bi vozil "kar nekje". Sicer rad vozim po stranskih ampak se bojim da mi bodo ljudje zadaj bruhali, kar pa potem rahlo pokvari "dirkanje po ovinkih".
Bruum Bruum!
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a Tomas666 Če apr 16, 2015 8:12 pm

Lansko poletje sem izgubil pol dneva ,zaradi kolone v okolici Brna.... Ne vem če se je do zdaj stanje izboljšalo,ampak jaz bi se te poti izogibal.
Slika
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Re: Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a matobeli Če apr 16, 2015 8:32 pm

kdaj pa si to šel? jaz štartam ob ene 5h zjutraj iz SLO in predvidoma grem že med tednom. Drug teden, torej še pred prazniki in dopusti.
Bruum Bruum!
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a Tomas666 Če apr 16, 2015 9:04 pm

matobeli je napisal/-a:kdaj pa si to šel? jaz štartam ob ene 5h zjutraj iz SLO in predvidoma grem že med tednom. Drug teden, torej še pred prazniki in dopusti.


Lani avgusta. Mogoče je bla taka gužva tudi zaradi sezone. Sam vseeno, vse je blo čisto po polžje.
Slika
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Re: Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a matobeli Če apr 16, 2015 9:22 pm

A so takrat že obnavljali cesto med Brnim in Prago (nisem zasledil če si sploh šel to pot)?
Bruum Bruum!
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a ghandaed Če apr 16, 2015 11:57 pm

Ne ga srat z Brnom. Lepo ga od Dunaja vžgeš po magistrali, na Znojmo, Jihlava in na AC ;)

Sem probal večkrat vse ostale opcije, pa se je ta trasa do sedaj vedno izkazala za najboljšo.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Najoptimalnejša pot do Prage

Napisal/-a tristan01 Pe apr 17, 2015 3:07 pm

matobeli je napisal/-a:Zdravo,

Iščem najugodnejšo pot do Prage z najboljšim razmerjem med ceno in časom.
bolj kot gledam razne viamichelin, googlemaps, heremaps... manj vem. Hardware je bencinar limuzina, polno naložen.

Zaenkrat imam:
KR-Ljubelj-Klagenfurt-Linz-Budweis-Praga, ali kdo ve kakšna je v resnici pot do Linza? Meni deluje polna nekih prelazov in ovinkov.
KR-Gradec-Dunaj-Brno-Praga, na HERE maps je med Brnim in Prago ogromno nekih gradbišč ker delajo avtocesto, kdo ve kaj več?
KR-Karavanke-Salzburg-Linz-Budweis-Praga, najdražja pot, mi ne diši tolko.

Še kakšna boljša opcija?

Rabil bi predvsem komentar na 1. pot, kakšna je in pa 2. če je v resnici kaj problemov med Brnom in Prago.

Ne bi rad ostal v koloni gradbišč, po drugi strani pa tudi ne bi vozil "kar nekje". Sicer rad vozim po stranskih ampak se bojim da mi bodo ljudje zadaj bruhali, kar pa potem rahlo pokvari "dirkanje po ovinkih".


V zadnjem letu sem bil vsaj 5x v Pragi. Realno gledano sta primerni le dve poti: Graz - Dunaj - Brno - Praga
Na tej poti moraš paziti na dve stvari: Dunaj - trenutno je v obnovi lep del AC skozi samo mesto. Zato moraš mesto prevoziti pred jutranjo konico ali po njej, vnedar pred popoldansko. Torej skozi Dunaj moraš priti pred 7 uro ali pa med 11 in 14 uro. AC od Brna do Prage je žal v precej slabem stanju, ampak kljub več cestnim delom tekoče prevozna.

Druga alternative je: Graz - Dunaj - Znojmo - Jihlava - Praga.
Na tej poti se izogneš Brna in lepega dela gradbišč na AC Brno - Praga, slaba stran pa je, da boš zato polovico poti po Češkem prevozil po magistralki. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem da se po magistralkah na Češkem potuje zelo hitro.

Alternative ki si jih predlagal pa so milo rečeno čudne:
Klagenfurt - Linz kje boš potoval? Kar čez gore? Ali mimo Salzburga? Preko gora je zavita magistralka, čez Salzburg pa plačaš Tauern tunele (11 EUR v eno smer).

Zakaj na vsak način rineš v Česke Budjelovice (Budweis)? Če se že odločaš za drago varianto je najbolje da kreneš Karavanški tunel - Salzburg - Munchen - Regensburg - Plzno in Praga. Pot je malce daljša kot preko Dunaja, je pa zato ves čas spodobna AC. Slaba stran je poleg cestnin (karavanški tunel in Tauern tuneli) še obvezen zastoj nekje med Salzburgom in Regensburgom.

Če se želiš voziti s čim manj zastoji na cesti in ne preveliko porabo bi izbral pot Graz - Dunaj - Znojmo - Jihlava - Praga. Pot poteka čez najmanj gorate predele, nikjer nimaš dodatnih cestnin, smer Znojmo - Jihlava pa zato, ker večina tovornega prometa med Dunajem in CZ poteka na poti proti Brnu. Tako kljub počasnejši vožnji po magistralkah ne izgubljaš na času zaradi tekoče vožnje.

Kar se tiče AC Brno - Praga pa tu že nekaj let potekajo obnovitvena dela. AC je precej stara in dotrajana, saj je narejena iz betonskih plošč, ki so grdo napokane in posedene. Še nasvet: na tem odseku AC se vozi obvezno v levem pasu, saj je desni uničen toliko, da se nanj umikaš le hitrejšim od sebe (živa vsebina in amortizerji ti bodo hvaležni). PRavzaprav je v takem stanju skoraj celotna AC od Prage do Ostrave, čeprav je odsek med Brnom in Ostravo (predvsem od Oloumca dalje) v celoti nov/obnovljen.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov