Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Jezero Como Italija

Napisal/-a legendarac So maj 23, 2015 11:47 am

Planiram za letošnji dopust in me zanima če je kdo že bil tam in kaj se splača pogledat.

LP
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a TomazK So maj 23, 2015 1:40 pm

Vasico Varenna, na vrhu prelaza Ghisallo imaš cerkvico z lepim razgledom...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a hippo So maj 23, 2015 9:21 pm

Na poti tja pejte v Gardaland.... 8)
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a legendarac Ne maj 24, 2015 8:16 am

hippo je napisal/-a:Na poti tja pejte v Gardaland.... 8)



Smo že bili :D, hvala za predlog.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a nebivedu Ne maj 24, 2015 8:26 am

Ene 25km od gadalanda je živalski vrt. Nekje 45 minut se z avtom voziš med živalmi (zoo safari), potem se pa ustaviš in imaš še vsaj za 6 do 7 ur, če si hočeš vse ogledat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a wildbliw Če maj 28, 2015 3:03 pm

Lepa pot do tja je mimo Cortine, Altabadie, doline Vinschgau in prelaza Stelvio. Je pa priporočljivo ob vrnitvi preveriti zavore na avtu, ker je po tej poti do tja kar kopica visokih prelazov. Namesto doline Vinschgau in stelvia se lahko izbere tudi prelaz Tonale. Ko smo potovali v Provanso, smo izbrali to pot in mi ni žal.
 
igorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 14, 2015 6:47 am

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a igorc Ne jun 14, 2015 4:35 pm

Pozdrav,

Safari ZOO del Garda je mal dlje kot 45 minut... no, da se tudi v 45 a je mal "na hitro" za moje okuse. Poleti pa zal te opcije ne bos imel se posebej, ce bo week-end. Safari znas vozit v strnjneni koloni tudi 2 ali vec ur... in si zamisli, da ti zakuha avto ravno med levi in tigri. :?

PDF karta - desno je safari, levo je klasicen zivalski vrt - notri si lahko tudi cel dan

Je pa to v okolici Gardskega jezera kjer je se ogromno zanimivega za videt. Vsi parki (zabaviscni, izobrazevalni, kulturno in sprostitveno obarvani) so na cca 20 - 45 minut en od drugega in jih imas tu: http://www.parchilagodigarda.com potem pa so se mesteca ob poti skoraj vsako tretje ima neko grascino, utrdbo, whatever in mesteca okoli jezera.

A je to potem dopust na gardsko jezero ne na Como :mrgreen:

Lago di Como za videt:
Mesta na samem jezeru vsa majha srednjevska mesta z raznimi kulturnimi znamenitostmi. Zanimivejsi; Como, Cernobbio (tu predvsem Villa d'Este), Laglio (tu ima G. Clooney residenco), Lecco (obvezno, ce ti kaj pomeni Manzoni in njegova Zaročenca), Bellagio (je pac"must", ce si ze tam - googlaj malo) in obvezno se Lezzeno (zaradi eksurzij z barko in ogleda jame: Grotta dei Bulberi).

Okolica oz. kar sosednja jezera, ki jih je nekaj od katerih obvezno Lago Maggiore in, ce je to "one day trip" pol bo treba it direkt na zahodno obalo v mestece Stresa od koder te spet barka pelje na otoke Borromea (Isola Madre, Isola Bella e Isola dei Pescatori) pa se jih je... Potem so tu spet mesteca na lago Maggiore, da jih ne nastevam ker je to spet za bit tam ene dva dni.

Ze, ki si tam je dobro it v Varrese (med dvema jezeroma) - nic posebnega a spet zanimiv sprehod pa vsaj na sveto goro (Sacro Monte) kjer je enkraten razgled. Lahko tudi z zicnico al kako se temu ze rece. In se en "must" je Milano... pa verjetno tudi Monza... Skratka se, da porabit kakih 5, 6, dni s kar malo spanja.

lp, i
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a nebivedu Po jun 15, 2015 7:06 am

igorc je napisal/-a:Safari ZOO del Garda je mal dlje kot 45 minut... no, da se tudi v 45 a je mal "na hitro" za moje okuse. Poleti pa zal te opcije ne bos imel se posebej, ce bo week-end. Safari znas vozit v strnjneni koloni tudi 2 ali vec ur... in si zamisli, da ti zakuha avto ravno med levi in tigri. :?
PDF karta - desno je safari, levo je klasicen zivalski vrt - notri si lahko tudi cel dan


Prvo greš na safari, potem pa z isto karto še v živalski vrt. Že sama vožnja je nekje uro za safari, tako da 2 uri je še toliko bolje, ker več slik narediš.
Levi so zaprti za posebno ograjo in ne morejo mimo avtov hodit. Najbolj nevarna zadeva je bil nosorog dokler so ga še imeli izven ograde. Sedaj je tudi ta za ogrado, tako da prosto sprehajajo se samo še nenevarne živali. Največ kar je, ti bo kaka žirafa pogledala v avto.
Old subarus never die, they just get faster!
 
igorc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 14, 2015 6:47 am

Re: Jezero Como Italija

Napisal/-a igorc Ne jul 05, 2015 8:13 pm

Ah ocitno nobenega adrenalina vec, ko sem jaz bil nazadnje si se peljal med levi in tigri. Vstopil z avtom v medprostor, pocakal, da zaprejo vrata za tabo, odprli vrata pred tabo in si vstopil v ograjen del in se peljal do vrat izhoda kjer si spet vstopil v medprostor, zaprli vrata za tabo in odprli izhod iz medprostora. Uf...

Sem pa se 1x pogledal karto... in vidim, da je safari del je za celo tretjino zmanjsan. Rumeni in modri del zgoraj desno sta nazadnje, ko sem bil tam bila sestavni del safari-ja sedaj pa vdim, da sta sestavni del ZOO-ja. Pac manj voznje.

Ce si se dokoncno odlocil it v Como ne pozabi (moda si celo planiral) EXPO 2015 do oktobra je. Poglej si seznam eventov kaj se vlapa v cas, ko bos ti tam: http://www.expo2015.org/en/events
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov