Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Valencia

Napisal/-a ban Če jul 16, 2015 12:19 pm

V jeseni planiram en izlet v Valencio, pa me zanima od tistih, ki ste tam že bili kaj se splača videt. Pa kako je z prevozom do tja, z letalom je opcija preko rynaira iz Trsta, vendar me malo moti, da je pristanek šele ob 23.35.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Valencia

Napisal/-a =swen= Če jul 16, 2015 1:26 pm

Jst sm si kupil karte od Ryanaira za konec septembra, tako da se tudi jaz pridružujem zgornjemu komentarju, kaj se splača videt, kakšne so vaše izkušnje... Tam bova 5 nočitev.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Valencia

Napisal/-a =swen= Sr jul 22, 2015 11:49 pm

Ni nobenega ki je bil v Valenciji?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Valencia

Napisal/-a ban Če jul 23, 2015 6:40 am

Očitno bova šla sama :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Valencia

Napisal/-a Skubic Če jul 23, 2015 12:36 pm

Se najde kdo :)

Pred enim tednom že 2. prišel od tam, Valencia je meni osebno zelo lepa in prijetna.
Glede Ryanair-a se mi zdi, da Trst ni edina opcija (lani smo šli iz Trevisa, če se ne motim), ampak tudi ta let, ki se zaključi ob pol polnoči, je čisto OK. Do cca 00.30 vozi z letališča metro (4,40 EUR te stane), ki te pripelje v "center", je pa odvisno seveda, kje si nastanjen - avtobusi tako pozno ne vozijo, tako da potem, če je potrebno, nadaljuješ s taxijem. Beli so tisti najpopularnejši (večinoma Priusi). Z metroja izstopiš na Xativi ali Colonu (spet, odvisno kam greš). Letališče v Valenciji ni tako veliko. Okrog prevoza recimo tako na kratko. Aha vožnje z metrojem znotraj A cone so drugače okrog 1,5EUR (prvič, ko kupiš še kartico je 1EUR več - čeprav je kartonasta je ne zavreči).
Tako na hitro - pogledaš si Turio (nekdanja rečna struga), Malvarosso (plaža), Stacion del Nord (glavna železniška), kompleks muzejev (oscenografski, science, art) in verjetno še kaj (razni parki - Placa de XY). Živila kupuješ v El Corte Inglesu ali Carrefourju. Karto Valencije dobiš recimo v El Corte Inglesu (tourist desk), vseeno priporočam še kak DK Eyewitness (meni všečne knjige).
Večino "centra" prehodiš (walking distance) drugače pa metroji pa kak bus. Aha Xativa - Airport je cca 20min vožnje.

Toliko na kratko :)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov