Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Nemčija, Stuttgart, poskus organiziranega ropa na avtocesti!

Napisal/-a desmodromica Ne maj 01, 2016 12:49 am

Pozdravljeni!

Včeraj sem se vračal iz Mannheima in sicer sem štartal ob 22:00 proti Sloveniji približno 760km. Po dobrih treh urah vožnje(imel sem kombi Ford Transit - novi model) se mi na skrajnem desnem pasu približa vzporedno novi BMW X3 in vozi z isto hitrostjo ter po kakšnih 30s prične trobiti ter kazati histerične kretnje in "se dreti" češ, da je nekaj narobe z mojim kombijem, itd., no seveda mi je postalo takoj jasno da so to "cestni pirati". Ujeli so popolni timing(bil je vsaj še sopotnik z njim), ker 5 min ni bilo nikogar na avtocesti. Postalo mi je malo nelagodno, ker še nisem doživel takšne izkušnje in ker smo bili edini na autobahnu. Seveda sem ga ignoriral, a on je vztrajal še kakšne 2 minuti(trobil, blendal, kazal agresivne kretnje).

Ko je dojel, da ne mislim komunicirati z njim me je prehitel in se postavil pred menoj kakšnih 30m, nato je z leve strani prišel še en identični X3 in sta skupaj vozila pred menoj s prižganimi žmigavci, nato sta po kakšni minuti pohodila gas. Sedaj sem se začel spraševati, če je za menoj še kdo in kaj nameravajo, seveda so jih privabile LJ tablice in nov kombi ter verjetno tovor, katerega pa nazaj grede nisem imel.

Nato sem zavil skozi Munchen(center) in grem čez predor, omejitev je 60 km/h...in glej ga zlomka; deja vu izpred ene ure, na levi se mi vzporedno približa bel kombi mercedes vianeo in mi nek črnuh začne trobiti ter me spet skuša sprovocirati in prepričati, da bi ustavil, ko bi prišel iz tunela, seveda sem takoj stopil na gas, nato je vozil za mano in mi blendal še kakšno minuto. Takoj sem se zaklenil in z nervozo čakal v praznem mestu pred semaforji, kje bo še kdo prišel z avtomobilom in mi zaprl pot ali so se zapičili res v mene in kakšne "tehnike" imajo, da bi me iztirili in pridobili moje imetje. nato sem 430km vozil brez premora in tankal šele v Avstriji, ni kaj celo jutro sem bil popolnoma zbran na cesti po njihovi zaslugi :x

Če kdo ve kaj več podrobnosti glede takšnih incidentov(kdo stoji za tem, kakšne metode uporabljajo, kaj se ti lahko zgodi, na katerih lokacijah so najbolj aktivni?), bi prosil da se razpiše, za druge avtomobiliste pa manjše svarilo, ko bodo na Autobahnu.

Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Nemčija, Stuttgart, poskus organiziranega ropa na avtoce

Napisal/-a yashica Ne maj 01, 2016 1:30 am

Najbrž gre za avtocestne lopove, ki v zavetju teme lovijo žrtve, običajno tovorna vozila. Eno vozilo zapelje pred žrtev, drugo tik za njo in to ima strešno okno preko katerega napadalci lazijo iz avta in skačejo na kamione, odpirajo vrata in kradejo elektronske izdelke. Udeleženo naj bi bilo še tretje vozilo, ki skrbi za oviranje ostalih vozil in s tem prič dogajanju. O teh "prijemih" so že pred nekaj leti pisali mediji.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov