Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Jesenice - Sicilija

Napisal/-a For So jun 25, 2016 1:07 am

9 dni dopusta, 8 nočitev, 7 hotelov, Peugeot 308 1.2 THP, 130 :D

Sem hotel pokazat podatke o porabi pa vidim da obstaja odelek za potovanja in izlete. V bistvu z ženo in otroci že par let dopustujeva tkole. Se vozimo od mesta do mesta in uživamo. Predlani je bila Belgija, Francija, Nemčija...lani Bosna.
Žena je itak glavni organizator kako, kdaj, kje, koliko, zakaj ... Vse njej prepustim ker je to edino kar ima dopusta v celem letu (beri samostojni podjetnik ki še na dopustu ne more brez šihta) Meni je itak vseeno kam grem ....samo da se gre. Ideja z avionom mi ni všeč dokler ne gre za drugi kontinent. :mrgreen: Meni je že vožnja doživetje in dopust, zato ženi nikoli ne rata prepričat me da gremo z avionom. :)
Vse je prek bookinga iskala in rezervirala. To je počela pol leta preden smo šli. Itak da je vmes vsaj 10X spreminjala načrt kako in kaj.
Brez italijanščine iti na Sicilijo je res malo gadno. Jaz sicer ne govorim, moja žena pa tekoče hvala bogu. :D Eni se prav matrajo z angleščino...na koncu so pa prav veseli ko jim žena pove da lahko italijansko govorijo.

Dvakrat prenočit do Sicilije je bila napaka. Čisto v redu bi bilo če bi samo enkrat ...cirka 900 km potem 700-800. Mi smo šli najprej enih 700, potem pa nekih 300 +, tretji dan 400 +

Prvi dan 702 km. Viterbo https://www.facebook.com/places/Stvari- ... 289640299/ nič posebnega, pač prva postaja. Kar se spomnim da je pica bila zanič (kot da je na peki papirju) in da je bilo ful drago. Hotel je bil v redu.

Slika
Slika

Drugi dan Pompeji. https://www.facebook.com/pages/Scavi-Ar ... 0908150150
Hotel pa največja katastrofa in najdražji https://www.facebook.com/POMPEI-HOTEL-P ... 036688003/
Najboljši makjato je bil v baru spodaj, ki ne paše k hotelu.
Vhod v "hotel" Polovica stavbe je za stanovalce, polovica pa hotel :roll:

SlikaSlika
Slika
Slika


Potem pa do Catanie 565 km

SlikaSlika

Villa San Giovanni
Slika

Na trajektu...


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

V Taormini Se ustavili za par urc https://www.facebook.com/pages/Taormina ... 0285148719

Catania nedeljo zjutraj ... :mrgreen:

Slika
Slika

Siracusa... 65 km naprej https://www.facebook.com/pages/Il-Parco ... 5005926581

Znamenitosti, vročina, plaža svinjska, plaža v redu ...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Valle Di Templi https://www.facebook.com/pages/Valle-Di ... 7788902827
Avtocesta proti Palermu, zanimiva pokrajina... Spet ruševine in templji- dolina templjev v Agrigentu

Slika
Slika
Slika


Potem pa Porto Empedocle https://www.facebook.com/pages/Porto-Em ... 1747749181

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ni Sicilije brez Corleona smo rekli...edina stvar,ki povezuje Botra in Corleone je ime...niti enega kadra v nobenem od treh filmov niso posneli v Corleonu...našli pa smo bar z galerijo slik iz filma.
Naj bi bilo eno uro vožnje, mi smo rabili tri. Se mi ji zdelo da smo pol Sicilije dali skozi preden smo našli mesto. V glavnem doživetje po vukojebinah. Navigacija in Italija zgleda ne gresta skupaj. Garmin kot da bi z Marsa padu, tista Peugeotova pa itak ne razume Italijanske karte. Jaz ne vem kaj je fora. Z Garminom imam res dobre izkušnje, ampaaaaak tole po Italiji je pa katastrofa! :evil: Malo je manjkal da obe pokončam. Kasneje sem kar obe uporabljal in spremljal razlike. Grozno, grozno ...redko kdaj sta enako navigirale. Večinoma obe falile in nekaj bluzile. Vozili se skoraj 60 km da bi zagledali podrto cesto :huh:
Na koncu pa itak zmaga stari dobri preverjeni način. Zemljevid pa domačini .... :roll:


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Potem v Cefalu https://www.facebook.com/places/Stvari- ... 465938904/

Končno pravi feeling ...sicer je blo treba s prtljago 500 m peš, ampak ...
Bom kopiral en tekst na maternjem: oops
Ljudi ovdje me podsjećaju na Lošinj....boga mole da ih pustiš na miru. Samo ostavi pare i idi beztraga! :) Jebeš turiste, samo ih oderi...
Pice super, nema rive...plaže u gradu...super! Zaboravio pribor za brijanje, pa smo htjeli u barbiere (brico), ali nisu bili baš zainteresirani (čitaj odvratni). U glavnom lijepo ako nemaš posla sa domaćinima.

Slika
Slika
Slika
Slika

Drugi dan ob petih zjutraj za Pescaro. Tako na hitro se mi je ta smer zdela veliko boljša kar se tiče cest. Taranto - Bari - Pescara - Bologna - Venezia - Tarvisio je odlična avtocesta ...neverjetno za Italijane ki drugače imajo kaos po navadnih cestah in mestnih križiščih. Da ne govorimo o talnih oznakah ki so znanstvena fantastika, luknjah na določenih "avtocestah". Nikoli se ne smeš sprostiti pri 100 KM⁄h, ker ne veš kakšno vzpetino ali luknjo boš doživel.
Na koncu (v Pescari) sem jih že bil sit. Hotela nismo našli ker je bil nekje v gmajni, bogu za hrbtom. Itak naslov ni bil točen, ker ga navaigaciji (garmin in Peugeot) nista najdli. Potem pa v mesto na večerju .....norišnica! Počo mi je film ...sem vozil kot oni, ampak na kvadrat, nisem našel parkinga, živčn, lačen, skregan, utrujen, jezen....groza! Dost jih imam za ene deset let. :mrgreen:

Slika
Slika
Slika

Potem pa Pescara - Jesenice ...slabih 800 km. Super vožnja 140 -150 km⁄h, par postankov in naravnost v Valterja.
Končno dobra hrana!!! :D
Ampak res ...kar se tiče hrane je podn, ali pa nisva imela sreče niti enkrat. Še moja žena ki res obužuje Italijo, občuduje Italijane je razočarana. Tukaj so oni res slabi.

Slika
Slika

Pugi pa CAR ...niti trznil ni. Res ga je za pohvalit kar se tiče dolgih fur. Od vseh kilometrov, sem ženi dovolil samo 100 km proti Siciliji, ostalo sem vse sam.

Tkole je bilo iz Porto Empedocle do Jesenic

Slika


Tkole pa vse skupaj (kar nekaj mestne vožnje je bilo)

Slika

In končno doma ... :D

Slika

Drugače pa ni bilo hudo glede stroškov

Hoteli z zajtrkom ----790 €
Cestnina⁄trajekt - - --210 €
Bencin Euri - ------------400 €

Slika


Bencin litri - ------------280 L

plus ostali stroški ...hrane, pijače, vstopnic iin ostalega preseravanja :roll:

Eto ....to je to "na kratko" :mrgreen:


kaj mi je blo treba začet tole :bonk ...ura je dve :huh: =P
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a sašo5 So jun 25, 2016 4:44 am

Dober >dokumentarc<......vse to sem leta nazaj >prejadral< z avtobusom...Pice :lol: :arrow: >v kuharsko odelo< bi se dal in gasa_mogao si da zaradis koju kintu :mrgreen: Cefalu: drzava zase_znaju te >ubit u pojam<
navigacija: na android nalozis Here maps in prednalozis karte( v tem primeru Ita) vse fenomenalno dela brez prenosa podatkov_dalec najboljse, kar se od navigacij ponuja....
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a Renault VG Ne jun 26, 2016 9:05 am

Zgleda zabavno samo koliko si pa kaj zmatran po vsem tem :o ? Pa a Pug nima SLO jezika za navigacijo?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a maniaxxx Ne jun 26, 2016 10:01 am

Zabavno? Čudno da nisi fentu kirga tam :lol: :lol: :lol: .

Čestitam na opisu, čestitam pugiju da je zdržal ( zaj**** stroj je to, se ne da kr tko :mrgreen: ), poraba fajna...no pa vseeno upam da si užival ;)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a For Ne jun 26, 2016 10:48 am

sašo, dvomim da bi bilo katera navigacija delala v Italiji. Nekaj podobnega sem tudi v Franciji doživel (šlamaparija države po moje). V Belgiji in Nemčiji pa ne.
Po moje je to povezano z Italijo ....oni so tisti ki posodabljajo podatke o svojih cestah. Če navigacija ima napačne podatke, težko dela pravilno. Mislim da je kategorizacija cest največji problem. Pri njih so magistralne ceste vse ....tudi tiste ki peljejo nekomu v dvorišče. To sem jaz doživel.

Renault GV, ma prav to je za pohvalit Pugija. Res je razlika, če se spomnim svojih prejšnji avtomobilov (Golf IV, Astra 2007) me Pugi prav nič ni utrudil.. Recimo ....v enem hotelu smo spali dvakrat, pa nam je takoj bilo žal. Pač dolgčas eno te isto gledat in ponavljat. Hvala bogu da se z ženo glede tega strinjava. V Dalmaciji imamo recimo stanovanje zastonj pa redko kdaj greva. Včasih za dan dva. ;)
Pugi pa nima slovenščine. 2013 niti hrvaščine ni imel. Mogoče 2016 ima ....ne vem. Moj je 2015.

maniaxxx, predlani z 1.6 THP Nemčija, Belgija, Francija. nekih 3.500 km je bila 5,8.
Res je fajn. Žena je skoz "jamrala" da se v tem avtu tako lepo pele in sedi da bi kar skoz spala. Lepo blaži neravnine. Bil sem pozoren na 308-ce pred sabo po teh neravninah in jih primerjal z kakšnim nemškim avtom....že tko na oko se videlo kako karoserija drugače zaplava kot nemški avto.
Mimogrede....kar precej 308.ic je videti po Italiji, kar za (recimo) Octavijo ne morem rečt.

Je pa bilo zanimivo da tuje registracije dol na Jugu ne moreš videt. Imali smo občutek da smo edini. V tem času ne vem če smo videli ene tri-štiri.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a For Ne jun 26, 2016 10:54 am

Aja ...pa kaj koji k...c Slovenija pametuje s tem 100 oktanskim? Jaz sem drugače skoz na stotki, ampak vidim da nikjer po Evropi tega nimajo ....kar čudno te gledajo ko sprašuješ.
Brezveze je potem uporabljat to v Sloveniji, če greš pogosto v tujino... :roll:
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a tristan01 Pe jul 22, 2016 3:43 pm

For je napisal/-a:Aja ...pa kaj koji k...c Slovenija pametuje s tem 100 oktanskim? Jaz sem drugače skoz na stotki, ampak vidim da nikjer po Evropi tega nimajo ....kar čudno te gledajo ko sprašuješ.
Brezveze je potem uporabljat to v Sloveniji, če greš pogosto v tujino... :roll:


Saj imaš tudi v tujini 100 oktansko gorivo. Na zahodu ga najdeš na skoraj vsaki bencinski (če ravno ne prideš v kakšno od boga pozabljeno selo). Je pa pogosto to tudi trik v oglaševanju, saj se 100 oktanc v tujini prodaja najpogosteje pod premium nazivom... Sicer pa ga ni težko prepoznati, cena je vedno najvišja :evil:

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe jul 22, 2016 8:25 pm

Odlično spisano...sem se kar dobro nasmejal med branjem :lol: Sem imel neke ideje iti v ITA na izlet v prihodnjih letih, tudi sicilija je bila ena želja pa si me prepričal da se ne splača. Za hrano sem že slišal da je slaba, pa tud to vem da italijani nimajo pojma o tujih jezikih. Nekateri med njimi pa še vedno ne vedo da ni več jugoslavije :lol: . nisem pa vedel za ceste, garmin ipd. Če je res tako, potem se mi ne da ukvarjat z italijo in italijani.

LP
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a maniaxxx Pe jul 22, 2016 10:57 pm

Jure bejž od makaronarjev, raje pejt kam drugam, čeprav ni več varno nikjer ( skoraj nikjer).
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a dzuro.na.izi So jul 23, 2016 8:13 am

Bom pa 1x nardil eno 2dnevno krajšo turo NM-GO-Verona-Parma-Maranello (Ferrari muzej)-Benetke-Udine-GO-NM.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a maniaxxx So jul 23, 2016 8:37 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Bom pa 1x nardil eno 2dnevno krajšo turo NM-GO-Verona-Parma-Maranello (Ferrari muzej)-Benetke-Udine-GO-NM.


Cool predlog, čeprav Udine bi sam preskočil, Verona je pa baje cool
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a sparky So jul 23, 2016 11:17 am

Super, da si svoj izlet delil z nami. Čimveč takih tem :) S čim pa je najbolje plačevati gorivo po tujini? s kartico ali gotovino?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a For So jul 23, 2016 9:01 pm

dzuro.na.izi ...ma ni tako hudo, pač doživetje. Na splošno smo fajn imeli....itak da smo marsikaj pričakovali od njih. Takšni pač so. .. ;)

tristan01 je napisal/-a:Saj imaš tudi v tujini 100 oktansko gorivo. Na zahodu ga najdeš na skoraj vsaki bencinski (če ravno ne prideš v kakšno od boga pozabljeno selo). Je pa pogosto to tudi trik v oglaševanju, saj se 100 oktanc v tujini prodaja najpogosteje pod premium nazivom... Sicer pa ga ni težko prepoznati, cena je vedno najvišja :evil:
LP Tristan01

Ma kje pa! Se spomnim takrat Belgija, Francija Nemčija tudi ...te gledajo čudno ko jih vprašaš. V Italiji seveda nisem iskal črpalk ki bi to imele, sem pa na vsaki na kateri sem tankal pogledal, pa nisem videl nikjer.
Tako da zdaj še v Slo ne tankam več stotke... ;)

edit:
sparky je napisal/-a:Super, da si svoj izlet delil z nami. Čimveč takih tem :) S čim pa je najbolje plačevati gorivo po tujini? s kartico ali gotovino?

Ma ne vem ...ponavadi je žena plačevala. Večinoma z gotovino.
Zelo slabo izkušnjo sva imela v Normandiji pri tistih črpalkah brez osebja. Vse kar je bilo na računu so nam pobrali, tako da smo mogli čakat cel mesec da so nam vrnili. Groza! :huh:
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a moj-avto Pe avg 12, 2016 10:56 am

Žena ima dober okus. Agrigento, Cefalu, Corleone, Palermo sem dal skozi. Vendar moj dopust je trajal 1 mesec.
Cefalu znamenit hrib nad mestom, izjemno lep razgled.
Sicilija mi je bila zelo všeč, prijazni ljudje.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a moj-avto Če okt 06, 2016 10:35 am

Večkrat si ogledujem tele slike. Naloži še kako, če imaš.
Tudi sam razmišljam, da bi ponovil mojo potovanje na Sicilijo.
Avto, moj partner!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a hippo Če okt 06, 2016 11:56 am

maniaxxx je napisal/-a:
dzuro.na.izi je napisal/-a:Bom pa 1x nardil eno 2dnevno krajšo turo NM-GO-Verona-Parma-Maranello (Ferrari muzej)-Benetke-Udine-GO-NM.


Cool predlog, čeprav Udine bi sam preskočil, Verona je pa baje cool

Predlog: Benetke - Verona - Milano - Como in potem nazaj.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a moj-avto Če okt 06, 2016 10:41 pm

Ha, ha,....če zajamemo Verono in Milano, bi bilo bolje vsaj 3 dni dopusta (2 nočitvi), sicer bi bila ena sama vožnja in sam strošek za pot. Videl pa bi malo ;) Na Booking.com rezerviraš po tvojih finančnih zmožnostih hotel pa gasa na izlet.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
TEHNICAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne maj 05, 2013 9:22 pm
Kraj: Koper Capodistria

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a TEHNICAR Po okt 17, 2016 5:09 pm

Res je to,da na jugu nevejo o Jugoslaviji(da je raspadla)...če pa jih vprašaš za Trst...vprašajo kje je to...kar je še bolj žalostno :)
Sicilija...razred zase :)
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Jesenice - Sicilija

Napisal/-a moj-avto So avg 19, 2017 10:50 am

maniaxxx je napisal/-a:Jure bejž od makaronarjev, raje pejt kam drugam, čeprav ni več varno nikjer ( skoraj nikjer).

Kaj nakladaš neumnosti. Večkrat sem v Italiji, tudi dopustoval pa nisem imel nikoli težav. Celo policaji in orožniki zelo prijazni.
Avto, moj partner!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov