Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Dopust in Hrvatje

Napisal/-a xandrej Če avg 19, 2004 10:59 am

No bom začel tako, ker pač glede na to, da naša prikolica stoji v Puli se vsako leto odpravim na morje v Pulo in to so komentarji letošnjega leta.

Sem šel na zajtrk v eno Restavracijo in kaj seveda na jedilniku ni zajtrka, komentar kelnarja: Vi samo recite napravili vam bomo šta si smislite... Meni ponudi jajčke s šunkico pa moji dragi kaj za namazat in kavice itd itd... Dobim 3 jajce na oko z 6 konkretnimi šnitami šunke, moja punca marmelado maslo, med, skutin namaz. in zraven 2 lepinji (pogreti) vglavnem za dol past, postrežba na nivoju. Kavice pa pijača pa vse 70 kun kar se mi ne zdi niti malo pretirano... Hočem povedat, da so nekje že pogruntali, da denar je le denar ali ga dobi od Slovenca ali od švaba ali pa od bilokoga, kapa dol... No moram povedat, da je bila postrežba in se v vsakem lokalu takšna ki mora bit.

Šel sem v Diskoteko seveda z alfo... Ko pridem ven na zadnji šipi piše: OPERI ME! in zadnji znak v kurcu (poskus odtujitve). Ne bom pametoval ampak to je bil eden glup slovenec ali pa hrvat ampak sem skoraj 99% da so bili Slovenci. Kaj češ... (sem ga zvil nazaj in se sploh ne vidi, da je bilo kaj)

Pri našem kempu, ki je večna tuj samo 3 slovenske prikolice v njemu. Pridejo na plažo SLOVENCI in celo noč nabijo Slovensko muziko. Mislim, ča pride hrvat za mojo bajto pa mi celo noč nabija hrvaško muziko mu j***a odtrgam... Se mi je za malo zdelo.

Cene je tako ponujajo dosti in malo ob enem in res je, da so cene dražje samo ljudje idite na bled, idite v Portorož to te oberejo do kosti. V Portorožu pride malo točeno pivo 500 SIT tega v nobeno hrvaški restavraciji, konobi pizzeriji ni bilo...

Vglavnem nekak zaklučna beseda je ta, da neko mržnjo med seboj smo resda si ustvarili, mogoče zaradi osebko, mogoe zaradi politike ali česa drugega ne vem. Jaz sem letos bil 14 dni na hrvaškem pa bom rekel ene same negativne izkušnje ni bilo. V Portorožu mi je v prvem baru rekel, naj si majico oblečem ker ne morem sedet tako pri njihovem lokalu. Še sreča, da so tam Italijani in tukaj se pravljica konča. Pa brez zamere.

No tak pa moja lubica gleda na morje v senčki....
Slika
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Če avg 19, 2004 11:06 am

Ti bom mal premaknu tole...

Ma js mam tud sam pozitivne izkušnje iz Hrvaškega morja. Pogrešam ga u 0, ker letos bo mene na morju ne. :cry:
Slika
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix Če avg 19, 2004 11:10 am

Tisto nabijanje SLovenske muzike je bila samo provokacija. Pravzaprav so imeli sreco, da se niso kaki bumbari nasli....
Drugace pa je razumljivo, da hodis tja, ce imate tam parkirano prikolico, vendar se mi zdi, da bomo hrvaske po malem vsi siti, pa še druge drzave so tako ugodne, nekatere celo bolj od hrvaske.

Mi smo pred letom bili v Porecu, gremo jest v restavracijo, pa se kolega meni s kelnarjem. Po hrvasko. Pa jaz zinem: halo, kaj te s tabo je, kaj mislis, da nas ne razume al kaj? Ne vem, ce je kelnar to slisal, samo potem ni bilo vec prijaznosti, pa nic. ( Mislim, ti njemu dnar prineses, pa bos mu še nekaj v rit lezo....)
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
ASenna
Uporabnik
 
Prispevkov: 1249
Pridružen: To jan 20, 2004 10:53 am
Kraj: kropa

Napisal/-a ASenna Če avg 19, 2004 11:15 am

nevem zakaj se eni slovenski turisti prilagajajo hrvatom, če smo mi gosti in naj bi se oni prilagajali nam, jest na hrvaškem govorim slovensko pa vse zastopjo če se gre za $$$ :wink:
men mama prav "za vsakmu ovinkom je hodič"
SlikaSlika
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Če avg 19, 2004 11:22 am

No ne pozabimo, kaj smo se v šoli učili iz tistih cajtov. Srbohrvaščino ljudje... Če govoriš slovensko ali hrvaško tisti hrvat, ki pa ne razume Slovensko pa bog pomagaj, jaz poznam polno ljudi ki znajo hrvaško samo tolik kliko je enakih besed slovenščini... Tak, da to ni razlog... V drugi tujini pa itak ti ne pomaga ne slovenščina in ne hrvaščina...
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Če avg 19, 2004 11:42 am

Kje pa mate vi to v Puli ker mi je sama lokacija ful znana (iz slike mislim).

Aja, pa letos jaz nisem mel niti ene same negativne izkušnje iz HR.
Zadnjič spremenil matcho, dne Če avg 19, 2004 11:42 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Če avg 19, 2004 11:42 am

Jest sem bil letos na Korčuli in seveda užival kolikor se je le dalo. Ljudje so tam že od nekdaj prijazni in nikoli ni bilo opaziti kakega sovraštva tako do Slovencev kot tudi do drugih tujcev. Opazil sem celo nekaj Srbskih tablic in jih ni nihče niti postrani pogledal, kaj šele da bi poškodoval avto ali kaj podobnega.

Ponudba... ajde no... Hrano dobiš v Sloveniji boljšo in cenejšo. 7 ljudi je šlo na večerjo v konobo, jedli smo: 3 x lignji (vsak 2 cca 15 cm dolga lignja), 1 x ena riba ( 2 osebi, vsak pol ribe), 1x pizza in 1x žrnovski makaroni. Spili vsak dve kokakoli oz pivo. Cena 750 KUN!!!! (25 jurjev). Nekaj dni pozneje: Gremo zvečer na pijačo. Sili smo 2 pira, eno kokakolo in en juice. Cena: 70KUN!!!! (2.400 SIT)

Na poti nazaj smo v enem bifeju seštevali stroške: 700.000 za en mesec dopusta. Pa nismo čist nič razmetaval denar. Za ta keš dobiš ti že orenk nov skuter!!!

V glavnem: Drago.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE Če avg 19, 2004 12:12 pm

Še jst mal povedal svoje...

Mamo v Istri vikend (Dajla pri Novigradu) pa na Lošinju še eno manjšo hiško (Veli Lošinj) in sem vsako leto večino poletja preživel v Istri. Z domačini (sosedi) so odnosi takšni, da si boljših ne bi mogel želet, tako pa ko zapustiš svoj okoliš, pa se začenjajo neugodne ikušnje.

Parkiram avto ob cesti, kjer je že kolona vozil. Pridem nazaj in noben od slovenskih avtomobilov ni imel več brisalcev gor, na vseh slovenskih avtomobilih v nasprotno smer zategnjeni špegli, s prstom po prašnem laku narisane krace. Ostali avtomobili povsem nedotanjeni.

Se vsedemo na teraso (bori se za mesto najelitnejše v okolici) in čakamo 30min, da pridejo do nas... Vsi, ki nismo naročili piva, samo dobili pijačo s kar precejšnjim odstopanjem (Juice z vodo je ratala Fanta, 2dl vina in 5dl vode je ratal 3dl šricerja,...). Naročimo in po skoraj eni uri dobimo povsem mrzlo hrano porcije pa za otroke od 5 do 7 let...

Se prestavimo v nek klub, kjer na terasi sedimo ob pijači. Na sosednji mizi Hrvatje, ki šimfajo čez Slovence (bilo očitno, da govorijo nam), ko vstanejo, en zbije kozarc z mize, da prleti na našo mizo...

Kolega najde avto s prerezanimi gumami in s sprejem čez šipo napisal. Janezi GO HOME... Tablca seveda slovenska.

Sodelavc mi pove, da so bli v Dubrovniku, kjer so jih po 45min čakanju obvestili, da Slovencem ne strežejo...

Smo se vozil z barko, ki jo ima kolega registrirano v tujini. Ko se pripeljemo do pomola, priteče njiho "park-boy" in takoj ulovi štrike. Jih začne že motat okol tistih zadev, ko zasliši, da se po slovensko pogovarjami, nakar odveže štrik in ga vrže v vodo...

Osebno mi Hrvatje na splošni niso kej zlo simpatični, priznam pa, da se z nekaterimi sosedi (na vikendu) kar dobro razumem, samo to je druga zgodba.

Kar se pa muske tiče:
Zakaj moram jst celo leto poslušat Hrvaško musko na vsakem koraku v Sloveniji, ki jo vrtijo "tujegovoreči", tam dol me pa drk@jo v glavo, če si odrolam en svoj komad?
Slika
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Napisal/-a ule Če avg 19, 2004 12:13 pm

Jest sem bil tud letos na hrvaškem pa morem reč da je bilo vse uredu. Vsi normalno zastopijo slovensko brez kakršnih problemov. Ene parkrat smo šli na večerjo: 4Xpraženi lignji + pomfri in pijača pa je blo vseskupi 220 kun (7260 sit), kar se mi zdi da je normalna cena, če primerjamo z našini.
Zaenkrat pozitivne izkušnje s hrvati edino ene parkrat so nas zamenjali z nemci (nevem zakaj) :roll:
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Če avg 19, 2004 1:22 pm

Jest mam tud dobre izkušnje, natakarji prijazni, tako kot z vsakim, cene niti ne pretirane, vse imetje celo.

Je pa res da veliko slovencev provocira tako ali drugače, oziroma že po defaultu sovražijo hrvate (in obratno). Moja kolegica, ki ne prenese goveje muske, si jo je na Krku non-stop vrtela, da: "bomo zajebal hrvate" :roll: Ja, ful jih bomo, dej get a life. :?

Glede govorjenja: mi smo gostje v njihovi državi in bi se morali prilagajati njim, ali vi vedno, ko pridete k nekomu na obisk domov, date noge na mizo, vzamete daljinc v svoje roke in si prosto postrežete iz njihovega hladilnika. Pomoje ne. Pa je vseeno če jim denar nosimo, nek nivo kulture pa lahko pokažemo.

Drugo je da bi nas morali razumeti vsaj 80% tudi če govorimo v slovenščini, ampak nekateri zanalašč nočejo razumet tako kot nekateri slovenci zanalašč nočejo govorit.

Meni osebno je vseeno kako govorim, itak ne poznam vseh besed hrvaško.
Slika
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Napisal/-a ule Če avg 19, 2004 1:27 pm

No pa mi povej če si že vidu v sloveniji da bi se kakšen hrvat vsaj potrudu govorit slovensko??????! Pomoje ne!
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Če avg 19, 2004 1:34 pm

Ne nekateri živijo že 30 let v sloveniji pa še vedno ne znajo al je slovenščina res tako zajebana al kaj? Je pa tudi res, da se mi preveč prilagajamo njihovem jeziku sicer jih je nekaj več kot nas kaj jaz vem... Je pa res, da provociramo eden drugega zato je tudi tako...
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Če avg 19, 2004 1:37 pm

ule je napisal/-a:No pa mi povej če si že vidu v sloveniji da bi se kakšen hrvat vsaj potrudu govorit slovensko??????! Pomoje ne!


To je res, ampak predvsem zato ker računajo da jih razumemo, kar je tudi res v 90% primerih. A ti je tolk pod častjo mu odgovorit tako da bo razumel. Angležu bi pa brez problema povedal vse kar bi hotu, seveda v angleščini. :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE Če avg 19, 2004 1:39 pm

Kolk nemcev naroči v hrvaščini? Kolk italjanov naroči v hrvaščini? Klk francozov naroči v hrvaščini? Kolk nizozemcev naroči v hrvaščini? Pa jih čist lepo razumejo... Osebno ne provociram, ker nočem kakršnih koli poškodb na mojih stvareh. Če se jim pa to zdi da je provokacija, ko naročimo v slovenščini pa tut ne ratumem... Sosedi na vikendu so mi rekl, da znam premal hrvašk in da me veliko bolje (oz skor 100%) razumejo, če po slovensk govorim...
Zadnjič spremenil HORSE, dne Če avg 19, 2004 1:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Če avg 19, 2004 1:41 pm

HORSE je napisal/-a:Kolk nemcev naroči v hrvaščini? Kolk italjanov naroči v hrvaščini? Klk francozov naroči v hrvaščini? Kolk nizozemcev naroči v hrvaščini? Pa jih čist lepo razumejo...


Dobr pa naroč še ti v angleščini če se boš zarad tega bolš počutu. :roll: Men je vseeno, sem bolj vesel hrane kot pa tega da bom enga bogega kelnarja zaj***.





(seveda, v kolikor so oni z mano prijazni, potem vam pa kar sledim v nesramnosti in ostalih stvareh :twisted: )
Slika
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Napisal/-a ule Če avg 19, 2004 1:42 pm

Jest sem do zdej vedno govoril slovensko na hrvaškem. Sicer bojo pa hrvati sami pogruntal komu se prilagajat. (Ni slovencev---->nema para!) :P Če malo primerjaš cene za en teden na hrvaški obali al pa cene nekje v grčiji (ladja+hotel+ladja) so si zelo blizu.
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE Če avg 19, 2004 1:44 pm

Nixxon je napisal/-a:
HORSE je napisal/-a:Kolk nemcev naroči v hrvaščini? Kolk italjanov naroči v hrvaščini? Klk francozov naroči v hrvaščini? Kolk nizozemcev naroči v hrvaščini? Pa jih čist lepo razumejo...


Dobr pa naroč še ti v angleščini če se boš zarad tega bolš počutu. :roll: Men je


Nisi me povsem razume, kaj sem hotel povedat... Njih čist lepo razumejo, pa govorijo v jeziku, ki ma s hrvaščino edino sorodno besedo "mama", nas, ki pa si več kot pol besed delimo, pa nas NOČEJO razumet...
Slika
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE Če avg 19, 2004 1:46 pm

ule je napisal/-a:Jest sem do zdej vedno govoril slovensko na hrvaškem. Sicer bojo pa hrvati sami pogruntal komu se prilagajat. (Ni slovencev---->nema para!) :P Če malo primerjaš cene za en teden na hrvaški obali al pa cene nekje v grčiji (ladja+hotel+ladja) so si zelo blizu.


Iz Lj: 14 dni Poreča = 3 tede Bali-ja (v ceno vračunan tudi letalski prevoz, hoteli so enake kategorije)
Slika
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Če avg 19, 2004 1:48 pm

HORSE je napisal/-a:
Nixxon je napisal/-a:
HORSE je napisal/-a:Kolk nemcev naroči v hrvaščini? Kolk italjanov naroči v hrvaščini? Klk francozov naroči v hrvaščini? Kolk nizozemcev naroči v hrvaščini? Pa jih čist lepo razumejo...


Dobr pa naroč še ti v angleščini če se boš zarad tega bolš počutu. :roll: Men je


Nisi me povsem razume, kaj sem hotel povedat... Njih čist lepo razumejo, pa govorijo v jeziku, ki ma s hrvaščino edino sorodno besedo "mama", nas, ki pa si več kot pol besed delimo, pa nas NOČEJO razumet...


Aja, pol pa sorry. Maš prav, se tud taki najdejo, eni se pa prov potrudijo. Je pa res, da veliko besed ni istih.

Glede cen je pa res, kkšna Grčija skor, al pa clo je, cenejša. :?
Slika
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Če avg 19, 2004 1:58 pm

Večina Hrvatov je normalnih ljudi, prav tako kot večina slovencev. Povsod se najde peščica nestrpnih. V 99 % velja vsaj iz mojih izkušenj pravilo, da tak ko si ti do drugih, so oni do tebe. Nemalokrat se mi je na hrvaskem ze zgodilo, da mi je rekel natakar v slovenscini (sicer z narecjem, pa vendar v SLOVENSCINI) gospod, saj lahko govorite slovensko, bom vas razumeo. Pa vseeno vedno govorim v hrvascini, ker mi ni izpod casti, pa se fino se jim zdi. Ravnotako v belgiji probam vsaj par besed govorit francosko, v nemciji nemsko itn. Ljudje slovencev nas je vsega skupaj dobra 2 miliona po svetu, ljudi, ki govorijo bivso srbohrvascino pa je samo v nemciji toliko... Priznajmo si, da smo majhni. To ne pomeni, da zanikamo kar smo ampak samo pokazemo, da smo iznajdljivi in prilagodljivi in ne tako trdi, kot naprimer nemci, anglezi, francozi, spanjci..., ki so trdi kot lesnik in ne spregovori v drugem jeziku, kot samo v svojem.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov