Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kam na počitnice - Hrvaška?

Napisal/-a ahiM Po maj 30, 2005 10:07 pm

Okej, ker se bližajo vroči in ker mam vsega že povhn kufr, počas razmišlam, da bi jo zbrisu s kolegi za kakšn tedn na morje v bližnji prihodnosti.
Nekak sm se odloču za Hrvaško in sicer bi šu najrajš kampirat (mam šotor za 6 ljudi in vsa ta j***a), ker se mi zdi najbolj ugodno.
In čeprav sem bil že marsikje, bi vseeno rad slišal kakšen svež predlog in mnenje.

Zdj me pa zanima, kam se po vaše najbl splača it, da:
- je avtocamp kolkr-tolk OK in ni predrag
- da je urejena okolica in kolkr-tolk čista voda
- da je tam dosti mladih ljudi (torej ne mislim upokojencev in familij)
- da se kaj tam dogaja oz. da si v civilizaciji in ne Bogu za ritjo
- je v bližini vsaj kakšn diskač, lokalčki itd. da maš kam it zvečer
- ....

Ziher ni enga tle, ki ne bi bil na morju na Hrvaškem, tko da upam na čim več pametnih predlogov, razpište se, ane... Pa hvala za odgovore :D!
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
HONDEK
Novinec
 
Prispevkov: 332
Pridružen: Ne mar 06, 2005 9:28 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a HONDEK Po maj 30, 2005 10:13 pm

Umag je ql
Gasilec z srcem dušo in telesom =)
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Napisal/-a nitro1 Po maj 30, 2005 10:36 pm

Jest ti druzga kot otok Pag ne morm svetovat ker drugje skor še nism bil..no razn na Vis-u k je total podn!
Otok Pag je drugače lahko tudi Slovenija v malem :D Če te pa kej bl konkretnega zanima okol otoka se pa obrni na turistične informacije...garant ti ne bo žal 8) ;)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To maj 31, 2005 7:45 am

Če ti je všeč Krk pejt tja sam se ne preseravaj, ampak bodi normalen, pa z vsemi, ki jih srečaš debatiraj z normalnim tonom, pa boš užival. Ubistvu to velja za vse kraje u ljepi njihovi ob obali - tm ljudje ne marajo vzvišenosti (zato tut dostkrat vidiš ko domačini nalomjo purgere(zagrebčane), k se preseravajo, pa izzivajo).

Če pa ne verjameš, da pogovor in normalno obnašanje pomaga pa vpraši Regy-ja kako zgleda, če zjutri domačin prleti in začne težit, da se na plaži ne sme spat, sploh pa se ne sme na plažo z avtom(sicer se res ni dal, ampak sva mal potko razrila, pa eno skalo umaknla, da sva lahko na plažo prišla). Ko je stari dobil ponudbo za pivo in potem pivo v roko, bi bla z regy-jem lahko na tisti plaži z avtom še cel teden in noben nama nebi piskal.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM To maj 31, 2005 12:09 pm

@Nebivedu: Itak nism tak ti človeka, tud k sm prbasan sm dobre vole in za družbo :D.

@HONDEK: Umag mi je preblizu, pa nekao mi ni najbolj všeč tam, sem bolj za otoke :D. Hvala vseeno!

@Nitro1: Sj pomoje bom res šel na Pag, zdej gledam mal cenike avtocampov, nekak ciljam na AC Straško. Kaj pravš, a je kul? Po ker poti se najbolj splača peljat do tja pa kolk je kej kilometrov, mogoče veš?

Skratka, zaenkrat je v igri OTOK PAG...
SlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Napisal/-a nitro1 To maj 31, 2005 4:19 pm

Ja no Straško niti ni tko slab,pa še Novaljo maš čist blizu tak da se ti ni treba drenjat z avtom ,ampak greš lepo pešaka, k maš zvečer skoz odprte razne štante,kafiče,pizzerije,(uglavnem tuki se pravi "life" začne zvečer in traja do jutra)..lohk se pa zapelješ ali greš pa tudi peš v Zrće kjer majo dostikrat musko v živo(npr.Stavros,Parni valjak....itd..)se pa dol zbira tud dost mularije pa raverjev..
Drugač je pa (zame) najboljši avtokamp Šimuni(sicer je najdražji na otoku)sam je pa res doteran.Je pa nekje na sredini med Novaljo in mestom Pag-om.
Zdej ne vem sicer iz kje si,ampak jest na primer sm iz KR in smo ponavadi pičl po AC-Kranj -Lj,potem pa Lj-odcep Rijeka(se pravi čez Ilirsko Bistrico),pa na Rupo,pol k prideš pa na mejo se pa samo direkt naravnost spustiš v Rijeko,tm pa samo gledaš table za Split,pa piči lepo po jadranski magistrali do odcepa Prizna(otok Pag)kjer se po klancu spustiš do trajekta in si v 10-ih minutah čez (seveda če ni kakega posebnega drena)..najboljš je iti okrog 1h-2h ponoč od doma da se ne voziš po žgočim soncem in drenom na cesti, da si ob cca.5-6h že na otoku.
Iz Kranja do Novalje je pa točno 286 kilometrov 8)
Če te pa še kej zanima pa kr vpraši ;)
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar To maj 31, 2005 4:33 pm

zrče :lol: zakon!
bil lani, letos mamo spet apartma rezerviran v novalji.

sm baje zdej neki komplicirajo hrvati, da bodo gostilne in diskači sm do 2 ponoč odprti.
nevem kolk je res-sm tko sm slišu.
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM Pe jun 03, 2005 11:34 am

A je kdo probal varjanto brez trajekta (sicer je mal okol, sam sm ugotovu, da z dnarjem, k ga dam za trajekt prevozim več k 160 kilometrov).
Drgač pa hvala nitro1!
SlikaSlika
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Napisal/-a nitro1 Pe jun 03, 2005 2:28 pm

Brez veze se naokol furat je full predaleč, s trajektom si pa v desetih minutah čez pa še fajn se je pelat z ladjo ,čeprav je fura mal kratka ampak vseen..
Men je blo najbolj cool k sva šla z našo na Vis..je trajekt vozu 3 ure,sam kokr sm že reku je Vis precej u kur..u ,mejhn otok pa dva hotela s tremi zvezdami katerem jaz nebi dal niti ene..da o hrani in klimi sploh ne zgubljam besed :roll:
Drugač pa naredi kakor hočeš,lahko greš čez most če se ti da vozit "okol rit u varžet",samo je sam strošek pa zguba cajta + dodatnih cca.120-150 km ;)
 
cordoba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To mar 22, 2005 12:37 pm

Napisal/-a cordoba Ne jun 05, 2005 2:56 pm

vidim tole lepo temo pa bi se jst neki prasu..:)
mi pa razmisljamo o odhodu na Krk nek avto kam Jezavac ...zdej pa mene zanima ce je ze kdo od vas prezivel kej casa v tem kampu in kak je kej ... like sanitarije ljudje...baje da je sam 10min kampa.... hvala vam
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Ne jun 05, 2005 3:07 pm

Men je blo na Krku,Baška,kamp Zablače zakon 8) ,ni drag,sanitarije mislim da prenovljene zdaj, 3 min od mesta Baške peš prevoza,50m stran od rajske plaže,da o morju sploh ne govorim,mali havaji na krku 8)
Slika
 
TaiRoyCi
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 09, 2003 1:23 am
Kraj: Lj.

Napisal/-a TaiRoyCi Ne jun 05, 2005 4:29 pm

A kdo slučajno ve, če pelje avtobus direktno v split (v sezoni)...in kok je karta?
Slika
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Ne jun 05, 2005 4:38 pm

TaiRoyCi je napisal/-a:A kdo slučajno ve, če pelje avtobus direktno v split (v sezoni)...in kok je karta?


hmmm po moje ti je najboljše it iz lj v zagreb in pol tam na drugi avtobus za split.
kolko karta pa nebivedu. zdaj pa imaš tudi vlak ki vozi semizdi.
Slika
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Napisal/-a RS84 Sr mar 31, 2010 4:07 pm

Mene pa zanimi, ker letos nameravama nekam proti zadru it. En apartma, ki se mi dopade sem najdu v krajo Diklo par minut iz zadra pa me zanima, če je že bil kdo tam pa kak je zvečer če se da kje sprehodit npr. ob kakšnih štantih... Nebi se rad z avtom vozo okrog k ga mam na morju najraj tist teden parkiranega tako, da mam vse pri roki. Lani sva bla v crikvenici je blo ok sem mel vse v bližini sam letos bi šla mal nižje.
Hvala, LP
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak Sr mar 31, 2010 7:04 pm

Kje si pa ti to temo najdu :shock: zadnja objava leta 2005 :) Sicer pa res lepo, da ne odpiraš novih tem, pohvalno.

Kar se pa hrvaške tiče, ti pa lahko drugi povedo, sam mam izkušnjo z Zadrom samo, ko je bilo treba kolega ob 4h jutraj pelat na urgenco z otoka Paga (vnetje slepiča).
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
Hribo
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: To jan 09, 2007 11:30 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Hribo Sr mar 31, 2010 7:57 pm

haha hrvatom pa nebom nosil denarja vsaj mojega ne.
http://www.facebook.com/pages/Avtodiagnostika-in-Servis-Osebnih-Vozil/361074387295480
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Sr mar 31, 2010 7:57 pm

Zakaj pa ne?
Kaj je razlog oz. določen tip nestrpnosti do določenega naroda oz. države?
 
Uporabniški avatar
Hribo
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: To jan 09, 2007 11:30 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Hribo Sr mar 31, 2010 8:03 pm

njihovo obnasenje do slovenije,... Lp
http://www.facebook.com/pages/Avtodiagnostika-in-Servis-Osebnih-Vozil/361074387295480
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr mar 31, 2010 8:07 pm

Hribo je napisal/-a:njihovo obnasenje do slovenije,... Lp


:con

zanič ponudba za tisto kar imajo, slabo ali sploh ne organizirani izleti, odnos do turista.....
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Sr mar 31, 2010 8:12 pm

Zanimivo zakaj jaz nimam nikoli problemov na morju in nasplošno kje v tujini in na tisoče drugih ljudi.
Se pa strinjam s tem, da je dražje.
Drugače fantje malo manj televizije gledat.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov