Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Ibiza_C-u-p-r-a
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Če nov 04, 2004 1:18 pm
Kraj: Jezero Pri Podpeči

Vprašanje Trajekt Pag

Napisal/-a Ibiza_C-u-p-r-a Če jun 22, 2006 10:50 pm

V juliju grem na pag in ker grem z mojim avtom se mi ne da vozt okol in čez paški most, zato me zanima če ma kdo izkušnje kolk je visoka rampa za na trajekt in če bom prišel z mojim gor ne da bi zapel.
Tisti ki poznajo moj avto vejo kolk je do tal za druge je pa pri sprednjem odbijačem slabih 8cm pod pragi pa še kakšen mm manj!

A mislt da bo šlo? ;)
 
Uporabniški avatar
Sky_Walker
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Ne maj 08, 2005 9:06 pm

Napisal/-a Sky_Walker Če jun 22, 2006 11:08 pm

Heh to si zaj tak prašal kot da al bo ju3 sonce al bo dež... čist odvisno je ob kateri uri boš šel (plima oseka mirno morje itd...) vglavnem peli se raje okoli 100Kn za cestnino pa si zmagal
RK Slovenija
 
Uporabniški avatar
puter
Novinec
 
Prispevkov: 211
Pridružen: To maj 18, 2004 9:19 am

Napisal/-a puter Pe jun 23, 2006 5:37 am

men se zdi, da sem jas lani dal 116KN al nekaj takega za avto + 2 osebi. bom pa letos sigurno rajši šel na most, ker več vidiš pa niti dalje ni. pa še ceneje skozi prideš. drugače če pa vztrajaš pa nebo problema, samo počasi pa bo šlo prek. meni pa enemu kolegu lani ni delalo problemov, čeprav mama oba avte spuščene.
 
Uporabniški avatar
MaTe0
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1670
Pridružen: Sr jan 26, 2005 2:08 pm
Kraj: MB

Napisal/-a MaTe0 Pe jun 23, 2006 5:55 am

Če ti pomaga kaj link:
http://www.jadrolinija.hr/

Kolk vem majo cene gor. aja pa še to. Pomojem se ti dosti bolj splača it okoli na most! Saj ni tak daleč pa tud pridobiš nekaj denarja. Ker tile trajekti so obupno dragi!

Glede avta pa pomojem nebi smelo bit problem. Počasi pa postrani gor :) Saj se mi zdi da dajo neko tako leseno zravn tak da je minimalna grbina :)
 
Solero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To jun 20, 2006 8:11 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Solero Pe jun 23, 2006 7:03 am

Lansko leto sem bil na PAG-u, Novalja. Z uvozom na trajektom neboš imel težav, saj je ponavadi uvozna rampa nižje od cestišča ker teren malenkost visi proti morju..

Pa moj nasvet: Definitivno je bližje če greš na avtocesti za Senj in potem en kos po jadranski magistrali do Prizne in tam na trajekt če greš v Novaljo. Kajti okoli čez most je nekoliko dlje, saj morš po avtocesti do Maslenice (dejansko skoraj do Zadra) nato pa desno na most in potem moraš prevozit še cel otok Pag, če greš v Novaljo.

primer: MB-Novalja (Pag) (čez most) cca. 410km
MB-Prizna cca. 300km + max. 10km do Novalje

trajekt: Prizna-Žigljen.. čas vožnje 30min
cena: za osebno vozilo nekje 89kun + 14kun/osebo

Trajekt tudi ni tako presneto drag, saj vendarle greš na dopust, ne pa šparat :lol:

Lp
 
FreaK_22
Novinec
 
Prispevkov: 184
Pridružen: Po jun 12, 2006 5:12 pm

Napisal/-a FreaK_22 Pe jun 23, 2006 7:19 am

če smo že pri tej temi,gremo na morje in sicer Pag-Novalja,če ma kdo izkušnje že,me zanima kolko približno pride MB-Novalja cestnina in trajekt ,kombi varjanta...tnx ,LP
Allways tuning
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate Pe jun 23, 2006 8:14 am

Dejte mal poiskat. Točno taka tema, o trajektu na Pag je bila pred enim letom.
Slika
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Pe jun 23, 2006 8:49 am

Pomije bo tažka za trajekt. Sicer je odvisno od višine morje in kako parkira. Ampak ko sem šel jst z Cliotom ( nekje 12cm od tal) pa sem šel ful počas gor pa še mal po diagonali. Če bi bil kej dost nižji bi takrat ziher nasedu. Unih tam pa kej dost ne briga ampak sam gremo, gremo.
 
Uporabniški avatar
zeleni dirkač
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe feb 24, 2006 11:23 am
Kraj: nm

Napisal/-a zeleni dirkač Pe jun 23, 2006 9:37 am

Lansko leto je šel na trajekt en model z Porsche-jem 911 tanovim, pa ni nč zapev, sam mav je šel postran. Jaz sem pa predlani zapev z golfm 3, z vlečno kljuko, pa ni biv avto nč znižan sam ornk naložen. Pa tud merkov nism nč. Pomoje bo pri tebi šlo sam počas, postran, pa ne se sekirat za une tam k težijo, ajmo,ajmo...
mare
 
Uporabniški avatar
PIL
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:47 pm
Kraj: Gabersko

Napisal/-a PIL Pe jun 23, 2006 10:58 am

MI smo mel lansko leto poden problem. Enostavno sm poslal mail na jadro lijnijo in so mi prec odgovorili. Po pogovorih še z nekaterimi je pa tko, kokr naletiš nekater si prjazn pa ti pomagajo gor drugim ja pa useeno. Mi smo šli pol raje kr čez most.

stara tema
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
dEjaN_
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So dec 31, 2005 1:55 pm
Kraj: dolenjska

Napisal/-a dEjaN_ Pe jun 23, 2006 11:05 am

ah no to se ne strinjam, k pravte da težijo da morš čimprej zapelat na trajekt...k smo šli mi (pa je biu avto spuščen), nam je lepo nakazoval z rokami kako zapeljati na trajekt da nebi nasedli. Lp
 
Uporabniški avatar
Ibiza_C-u-p-r-a
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Če nov 04, 2004 1:18 pm
Kraj: Jezero Pri Podpeči

Napisal/-a Ibiza_C-u-p-r-a Pe jun 23, 2006 12:25 pm

pa še en off topic: Ker mislm it ponoči okoli treh in bi tankal čim bliže meji kje se sploh splača it(Sm iz ljubljane) al čez ilirsko bistrico in rjeko al čez kočevje pa dolnice.
Pa kera je še odprta bencinska pumpa najbližje meji če kakšen vem sej vem da je to mal težko vprašanje :oops:
sam nebi dajal hvatom za bencin :P
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Napisal/-a ANJCI Pe jun 23, 2006 12:50 pm

Mi smo šli predlansko leto z AR 156 spuščeno za 4cmm brez problemov s tem da je bil avto ful naložen ( AR je spredaj pod motorjem že tovarniško ful nizka ).....isto pa je fotr mal dvomil če se bo izšlo ;) brez panike
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe jun 23, 2006 2:10 pm

Ibiza_C-u-p-r-a je napisal/-a:pa še en off topic: Ker mislm it ponoči okoli treh in bi tankal čim bliže meji kje se sploh splača it(Sm iz ljubljane) al čez ilirsko bistrico in rjeko al čez kočevje pa dolnice.
Pa kera je še odprta bencinska pumpa najbližje meji če kakšen vem sej vem da je to mal težko vprašanje :oops:
sam nebi dajal hvatom za bencin :P


Pot bi bila vejetno najkrajša čez Kočevje, mejo prestopiš na mejnem prehodu Petrina (hr. Brod na Kupi). 100 m pred prehodom imaš Petrol (sicer je bolj majhen in vprašanje če bo okrog 4., 5. ure zjutraj delal). Drugače pa imaš možnost LJ - Obrežje (Od Krškega do Obrežja so 3 bencinske).

Kar se pa tiče cestnin. LJ - Obrežje so 2 cestnine (420 SIT + 430 SIT - obema se lahko izognete - če vas zanima kje, vprašajte), takoj za mejnim prehodom je na Hrvaškem cestnina cca. 5 kun, potem pa po avtocesti mimo Zagreba proti Zadru in greste na izhodu za Senj dol - cestnina cca. 50 kun. Potem pa trajekt iz Prizne na Pag cca. 100 kun.
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
cRaZY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne jul 11, 2004 2:40 am

Napisal/-a cRaZY Pe jun 23, 2006 2:23 pm

Jest s spusceno mazdo vcasih mal podrajsam, ker je dolga... ampak ni krize, sej je trpezna stvar :)
 
bad_olio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po jun 21, 2004 9:46 am
Kraj: OBLA ZEMELSKA

Napisal/-a bad_olio Pe jun 23, 2006 2:31 pm

Iz Ljubljane do Paga je najbljižja pot po avtocesti do Postojne (500 SIT) potem Ilirska Bistrica (tam je Petrol, ki dela non-stop, za OMV nevem točno kako dela poleti), potem Rupa avtocesta do Reke (5 kun), potem ob obali do Prizne na trajekt (stane tm nekje 80kn avto 15 kun oseba). Če greš ponoči si v 3 urah v Zrčah :P :P .

Na jutro lahko pride do zastoja na AC Rupa-Reka, pa gužva na Petrolu v I.B. ali pred trajektom. Najboljša varjanta je da prideš v IB že ob 2-3 ponoči potem ni gužve, razen čez vikend je julija vedno in povsod gužva :roll: :roll: .
!!!NESO LHKE!!!
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe jun 23, 2006 2:50 pm

Kar se tiče gužve je zelo odvisno kdaj greš. Mi smo šli lani 27. 7. (sreda) ob 5.00 zjutraj, nazaj pa 1.8. (ponedeljek) in ni bilo nobene gužve. Ne dol in ne nazaj. Pač sreča :D
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
BOZL4
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: Če jun 01, 2006 5:55 pm

Napisal/-a BOZL4 Pe jun 23, 2006 3:17 pm

glej jaz sem sel lani z trajektom pa nisem imel nobenih problemov malo postrani zapeljes pa bo slo ce NE pa gres okoli
 
maccek_21
Uporabnik
 
Prispevkov: 884
Pridružen: Ne jan 02, 2005 5:42 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a maccek_21 Pe jun 23, 2006 3:57 pm

u izi offtopic:

a je kje na netu kšn zemljevid hrvaške? saj do Paga :D
Fantje so avtomobili: če ne paziš si pod njimi!
 
darwin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1488
Pridružen: Ne avg 10, 2003 2:05 pm

Napisal/-a darwin Pe jun 23, 2006 4:03 pm

maccek_21 je napisal/-a:u izi offtopic:

a je kje na netu kšn zemljevid hrvaške? saj do Paga :D


Klik
Pa še malce mojega OT-ja zraven. Računalničarji, zanima me, če se da tole stvarco shraniti na disk.
Zadnjič spremenil darwin, dne Pe jun 23, 2006 4:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Licet volare si in tergo aquilae volat.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov