Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

z intelekto na malto...da ali ne??

Napisal/-a Dariooo Sr jul 05, 2006 7:40 pm

Zdravo...mene zanima ce je sploh kdo ze bil kje z intelekto?? jaz bi sel z njimi na malto pa me zanima ce se splaca, ker je objavla clanek zveza potrosnikov slovenije in jih je dala na crno piko, ker baje je bilo ful pritozb cez njih...

Črna pika za Intelekto
Med vsemi organizatorji potovanj pa moramo posebej opozoriti na odnos turistične agencije Intelekta iz Murske Sobote, ki izstopa po izredno neprijaznem in zelo pogosto celo po žaljivem tonu do svojih gostov. Že pred leti smo v reviji objavili njihov odgovor potrošniku v upanju, da bodo znali razviti primeren odnos tudi do potnikov, ki se »drznejo« pritožiti. Žal ugotavljamo, da ni pomagalo, zato jim v letošnji številki ponovno pripenjamo črno piko.


http://www.zps-zveza.si/
tako da me zanima ali je to le nakljucje da so tej imeli slabe izkusnje ali kako?? pa se me zanima ce je ze kdo bil na malti in ce se mi splaca it?? pa se me zanima ce je se kira agencija ki ima let iz brnika na malto poleg intelekte??

aja...a obstaja kak forum kjer je debata o potovanjih??

LP pa hvala za pomoc ;)
dario
Slika
 
Uporabniški avatar
zx14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po mar 17, 2003 1:51 pm

Napisal/-a zx14 Sr jul 05, 2006 8:51 pm

Jaz (no, skupaj z najdražjo :8 ) sem bil pred tremi leti z Intelekto na Djerbi in je bilo vse OK. Hotel kot se spodobi, organizacija izletov, nasveti... Pa še hudo luštno vodičko smo imeli ;)
Potem sva bila pa še eno leto kasneje spet na Djerbi, ampak s Kompasom (Intelekta je imela izbrani termin že razprodan) in je bil polom. Soba je smrdela (sem se moral skregat na recepciji, da smo jo zamenjali), vodič pa ni imel pojma o pojmu. Mislim, ga vprašam o izletu na celino (ki je bil v njihovem prospektu), on me pa samo :shock: gleda. Sem mu moral pokazati prospekt, da je sploh vedel kaj prodaja :evil:

Mogoče je vse skupaj naključje, ampak jaz sem bil z Intelekto zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Napisal/-a Pecho Sr jul 05, 2006 9:02 pm

Jst sem bil z njimi na Malti 2 leti nazaj in nimam nobenih pripomb. Vodiči dosegljivi, če kaj rabiš prašaš tako da res nisem mel nobenih pripomb. Če boš šel na Malto pazi ker hotel boš izbral, ker je od tega tudi ful odvisno kak se boš mel. Drugače pa Malta kot Malta, majhen otok(rent-a-car ne priporočam (vožnja po desni), scooterja prav tako ne, so pa zato busi s katerimi vožnja je pravo doživetje)). Ob obali je lepo urejeno stran od obale malo manj. Cene so nizke (vsaj takrat so bile). Plačilna enota je Malteška Lira. Vroče je ko hudič ampak je vsaj morje vedno blizu. Pa če boš šel moreš nujno it na njihovo Fiesto v kako vas, ker to je pa res za videt.Vsi govorijo angleško (uradni jezik). Je pa Malta fajn če si mlad (klubi, barčki,...) kaj pretirano veliko pa ni za videt (večinoma kamenje). Meni je blo kul, samo še enkrat pa ne bi šel.

Upam, da sem kaj pomagal

P.S so pa ful katoliški, tako da tvoji deklici ne priporočam sončenja zgoraj brez. Mi smo bli klapa pa je bla ena kolegica zgoraj brez pa so jo vsi čudno gledali, nazadnje je pa ena gospa prišla, pa ji rekla, da za krave z vimeni na plaži ni placa.

Lp Pecho
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar Sr jul 05, 2006 9:20 pm

Z intelekto smo bili pred 6 leti na maturantskem na Malti. Pa lahko pohvalim tako organizacijo samega potovanja kot simpatični animatorki, ki sta nas imeli na skrbi. :P
 
Uporabniški avatar
SELJO
Novinec
 
Prispevkov: 395
Pridružen: Pe jan 28, 2005 1:52 pm
Kraj: SK LOKA

Napisal/-a SELJO Sr jul 05, 2006 10:07 pm

samo povem ti da sem bil lansko leto z intelekto v romuniji...podn od podna nateg najvecji...sem jih hotu se tozt...niso resni obljubljajo veliko dajo pa en k... Moj nasvet pojdi na malto ampak ne z intelekto ker so dreki!!! Totalno nekorektni so ti lahko na pm vse razlozim pa verjem ceti vse povem da z intelekto ne bos su niti na wc...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Sr jul 05, 2006 10:36 pm

Bi rekel, da je bolj problem v Malti sami. Glede agencije si odvisen od sreče (hotel, vodiči itd), Malta sama je pa zelo specifična destinacija. Ob obali je skoraj vse pozidano, natrpano, hrupno... Če iščeš lepo naravo in morje, to ni to, če pa iščeš zgodovino, muzeje, pa le pojdi. Imaš tudi izlet do Etne, če še nisi bil na Etni, pojdi. Vsekakor boš po Malti imel natančnejše kriterije, kam iti in kaj iskati.
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Če jul 06, 2006 12:40 am

SELJO je napisal/-a:samo povem ti da sem bil lansko leto z intelekto v romuniji...podn od podna nateg najvecji...sem jih hotu se tozt...niso resni obljubljajo veliko dajo pa en k... Moj nasvet pojdi na malto ampak ne z intelekto ker so dreki!!! Totalno nekorektni so ti lahko na pm vse razlozim pa verjem ceti vse povem da z intelekto ne bos su niti na wc...

Jst sm bil tud prejšno poletje z njimi v Romuniji :) Ne vem, nam so oblubl hotel tok pa tok zvezdic, vidl smo ga prej na sliki in to smo tud dobil. Oblubil so razne možne izlete do raznih mest al pa drugih zanimivih placov in to smo tud mel tam na izbiro. Vodičke so ble prijazne.. to je pa tud vse od potovanja. Mi smo bli zadovolni :) Itak smo bli cele dneve na plaži pa zvečer vn, drugega itak nismo rabli. :D
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Walker_P Če jul 06, 2006 7:59 am

Tak bom reku. Js mam same dobre izkušnje z intelekto, bil 3× v Grčiji in me niso razočarali. Dal vam bom nasvet. Zmari pričakuj najslabše kolkr je lahka pa boš zmeri pozitivno presenečen. Pač Slovenci smo znani po tem da zmeri pričakujemo oh in sploh, vendar se moramo zavedat, da nismo doma. :shock:
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Če jul 06, 2006 8:09 am

zdravo

ja tut jest sm bil z Intelekto že trikrat v Grčiji in enkrat v Tuniziji (Djerba) in morm rečt da je vse potekalo kot je bilo domenjeno oziroma kot je bilo navedeno v katalogih, res pa je da so jim v zadnji dveh letih totalno padli kriteriji glede izbire vodičev, tri štiri pet let nazaj so bili vodiči še to kar pričakuješ pod besedo vodič, ampak zadnje dve leti pa je to bl podn, nasplošno pa sm bil kr zadovoljen z Intelekto, letos grem tudi na dopust v grčijo in sicer v septembru in ne z Intelekto, ker letos se mi pa zdi da so tok podražili aranžmaje napradrugim agencijam in prejšnjim letom, da enostavno naj kar imajo svoje ponudbe in jih drago prodajajo nekomu drugemu, sam meni nič več, tok iz moje strani in mojih izkušenj, želim ti da dobr izbereš agencijo in da se predvsem faj maš pol na dopustu, pa kej poroči kako se je vse skupi obnesl, čaw..............
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Če jul 06, 2006 9:51 am

W|zz je napisal/-a:
SELJO je napisal/-a:samo povem ti da sem bil lansko leto z intelekto v romuniji...podn od podna nateg najvecji...sem jih hotu se tozt...niso resni obljubljajo veliko dajo pa en k... Moj nasvet pojdi na malto ampak ne z intelekto ker so dreki!!! Totalno nekorektni so ti lahko na pm vse razlozim pa verjem ceti vse povem da z intelekto ne bos su niti na wc...

Jst sm bil tud prejšno poletje z njimi v Romuniji :) Ne vem, nam so oblubl hotel tok pa tok zvezdic, vidl smo ga prej na sliki in to smo tud dobil. Oblubil so razne možne izlete do raznih mest al pa drugih zanimivih placov in to smo tud mel tam na izbiro. Vodičke so ble prijazne.. to je pa tud vse od potovanja. Mi smo bli zadovolni :) Itak smo bli cele dneve na plaži pa zvečer vn, drugega itak nismo rabli. :D


jah zgleda da je vse odvisno od srece pac....eni se majo dobro eni pa slabo....eh bom jz kr sel z intelekto pa bo kar bo.....hehe...

a tej ki ste bli na malti kolko zvezdic ste imeli da ste bli zadovolnji??..js nameravam na 4 zvezdice in na polpenzion v hotelu bella vista.....a je kdo ze bil?? a drugace je na malti draga hrana in pijaca?? nekje sem prebral da so sli na vecerjo (predjed, glavna jed in sladica + pijaca 100 pa neki eurov na osebo :shock: ). ;)

najlepse se vam zahvaljujem pa ce ima se kdo kako izkusnjo z njimi naj kr poroca...vse pride prav....

aja..na kaj pa naj bom pozoren pri rezervaciji oz pri pogodbi in kaj MORE pisat gor da ne bom brez cesa maybe ostal??

LP
Slika
 
8AK
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To jun 13, 2006 7:12 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a 8AK Če jul 06, 2006 10:12 am

mi smo mel maturanca na malti z intelekto in začuda ni bilo problemov. začuda zato , ker so tastari šli pred kratkim na dzerbo in je bla katastrofa! 3X prebukirani! da o odnosu do strank ne govorim.
 
Uporabniški avatar
Sh4doW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jul 06, 2006 8:22 pm
Kraj: Ljubljana - okolica

Napisal/-a Sh4doW Če jul 06, 2006 8:59 pm

... tocno tja (isti hotel) odpotujem drug tedn. Ti sporocim vtise, ko se vrnem domov ... okol 26.7.2006.

Ce si se vedno v dvomih (in se nisi placal rezervacije) dej rajs se tiste 3 cuke (al kolk je ze) zravn, za "zavarovanje" odpovedi ;)
 
mikko
Novinec
 
Prispevkov: 245
Pridružen: Pe okt 07, 2005 10:33 am

Napisal/-a mikko Če jul 06, 2006 9:07 pm

z intelekto nikamor
mi smo šli na maturanca z njimi na kos v grčijo
polom

nikoli več z njimi

šli smo pa zato, ker je kao razrednik poznal direktorja intelekte.
pomoje še dobil nekaj denarja v žepo + mi smo mu morali plačati kretenu
zarukanmu
plačali smo pa vse skupaj 120k sit po glavi, s tem da nismo imeli nobenega izleta in nič,seveda je bilo vse obljubljeno itd.
biu je polpenzion ob 7h zjutraj, dobil si kos kruha in 1 rezino šunke in 1 rezino sira.
to je bilo to.
nič nisi mogel zbirati. niti več dobiti
kosilo obupno, vedno si pustil to kar si dobil, s tem da si pijačo moral sam dokupiti
si rekel vodo in je šel natakar čez cesto v market pred tvojimi očmi in ti vodo prodal 2€ dražje, s tem da svoje vode nisi smel prinesti.

skratka, intelekta je falus, odsvetujem vsem!
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Pe jul 07, 2006 8:02 am

Sh4doW je napisal/-a:... tocno tja (isti hotel) odpotujem drug tedn. Ti sporocim vtise, ko se vrnem domov ... okol 26.7.2006.

Ce si se vedno v dvomih (in se nisi placal rezervacije) dej rajs se tiste 3 cuke (al kolk je ze) zravn, za "zavarovanje" odpovedi ;)


no super....pol pa cakam da mi poves kako in kaj....a si vzel tudi polpenzion??

LP pa srecno....
Slika
 
8AK
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To jun 13, 2006 7:12 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a 8AK To jul 11, 2006 9:49 pm

muzejev je veliko-preverjeno ;)
 
Uporabniški avatar
Sh4doW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jul 06, 2006 8:22 pm
Kraj: Ljubljana - okolica

Napisal/-a Sh4doW So jul 29, 2006 11:13 pm

14 dni na Malti je za mano ... kot je hladni napisal, agencije naceloma ne bi potreboval za dopust. Rezervacijo avionske karte in hotela lahko opravis sam, izlete (razen na Gozo) pa izpeljes v lastni produkciji s pomocjo najboljsega prevoznega sredstva na otoku - rednega avtobusa (dnevna karta 1.5 lire, tedenska 6 lir - lahko pa jih ze doma naprintas za termin, ko bos na otoku - niso ravno visek protikopirne tehnologije ;) ).

Kar se tice same nastanitve in hotela bella vista ... tiste 4 zvezdice so bolj :?: , vendar glede na to, da sem tam vecinoma samo spal, jedel in se tusiral, lahko spregledam tistih par stvari katere so me motile - in da, vzel sem polpenzion pri katerem moras pijaco zraven vecerje doplacati :?
Dobra lastnost hotela je predvsem lokacija - v radiju do nekje 30 minut voznje z avtobusom imas vse najlepse plaze na otoku (razen naj-najlepse, ki se nahaja na sosednjem otoku comino) + glavna postaja v Bugibbi je stran cca. 10min hoje oz. 2 minuti voznje s hotelskim kombijem, od kjer lahko dobis direktno linijo takorekoc po vsem otoku (ce ni direktne linije probaj priti vsaj do mesta Mosta skozi katerega vozi velik del avtobusov in tam prestopi, sicer pa do postaje v glavnem mestu Valletta).

Skratka moje izkusnje so sledece, ce bi se rad zabaval, isci hotele v blizini oz. v samem St. Julian's (menda nekateri, ki so nastanjeni tam plaze in muzejev niti nimajo casa poiskati) - kjer imas en teden malte povsem dovolj, ce pa bi rad pocitnice v pravem pomenu besede (plaze, soncenje, raziskovanje otoka, muzeji, znamenitosti in obcasna zabava) isci hotel nekje okoli mesta Bugibba oz. Qawra (beri avra) - minimalno 14 dni!

p.s. prijetne pocitnice!
b00 & m00
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Ne jul 30, 2006 8:03 pm

oj...

waa...le si se javil..mega...

hmmm....neki me se zanima....glede 4 zvezdic me zanima kaj te je motlo, glede na to da se ne strinjas da so 4?....kake so kej sobe?? lepe, urejene s klimo in vsem, kar si imel vkljuceno v ceno???? aja...kaj pa hrana? je self service al kako je?

pol me se nek zanima....glede izletov, ki si reku da jih lahko sam vse izpeljes....a tudi sicilijo lahko v lastni reziji?? al se ne da? na kiri potovanjih si bil, pa kaj se splaca it pogledat??
jaz se ti opravicujem ker sem tecen in tolko sprasujem......samo me pac zanima :cry: upam da ti ni tezko mi pomagat... :-P

Najlepse hvala za pomoc... ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo To avg 01, 2006 6:02 pm

ej...se neki me zanima....zanima me kako je kej s cenami na malti....je draga hrana in pijaca ter ostale stvari (kot npr razglednice, spominki...itd)??

LP
Slika
 
8AK
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To jun 13, 2006 7:12 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a 8AK To avg 01, 2006 7:21 pm

Dariooo je napisal/-a:ej...se neki me zanima....zanima me kako je kej s cenami na malti....je draga hrana in pijaca ter ostale stvari (kot npr razglednice, spominki...itd)??

LP

ma ni tko zlo drago. Primerljivo s Slo.
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Sr nov 08, 2006 10:49 pm

hladni je napisal/-a:
8AK je napisal/-a:
Dariooo je napisal/-a:ej...se neki me zanima....zanima me kako je kej s cenami na malti....je draga hrana in pijaca ter ostale stvari (kot npr razglednice, spominki...itd)??

LP

ma ni tko zlo drago. Primerljivo s Slo.


Ja pa ja...kaj si si sploh računal kaj si kupil? Za moje pojme je zelo drago, pice pod 1600 nit ne sanjaj, voda je draga. Edino alkohol v lokalih je primerljiv z našim. bacardi brizer je bil zllo pocen...0,50 lire=cca 350 sitov.


Mah js sm bil na malti ampak se mi ni zdelo kej prevec drago.hrana in pijaca je primerljiva z nasimi.v hotelu sm da da pol litra sprita o.40 lire=cca 200sit a pri nas dobis 2-3dl za 400sit :)
drugace glede hrane je pa odvisno kam gres.jaz sem malo gledal cene in so se zelo razlikovale od lokala do lokala tako da.pice si pa dubu tudi po 2 lire ki je neki vec kot jurija, tako da ni hudo glede hrane ;)
LP
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov