Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Opozorilo pred kuhanjem

Napisal/-a Kritik Po jul 10, 2006 8:49 am

Spoštovani. Evo, bil na dopustu na Hrvaškem, otok Pašman, en teden. Pot me je peljala čez Črnomelj in potem na avtocesto do Biograda na morju. Seveda sem se peljal tudi čez dobro znana tunela Mala Kapela in Sveti Rok. No tam hrvatje nekaj pacajo po cesti in se nabirajo kolone, tudi do 10 + km dolge. In kaj se dogaja ko se stoji v taki koloni, ki se po polžje premika in še sonce nabija? :? Avtomobili pričnejo kuhat kot nori. Evo skoraj na vsakem kilometru so stali ob strani vsaj 3-je avti. Priporočam Vam da preden se odpravite na tako pot, da preverite nivo hladilne tekočine, ker so tisti zakuhančki delali še večjo gužvo na cesti. :roll:
Pa da lahko končno pohvalim svojo malo žabico (AX), je delovala kot singer-ica, brez problemov tja in nazaj :bow Nikoli več ni žalega čez moj avto :rofl
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Opozorilo pred kuhanjem

Napisal/-a nebivedu Po jul 10, 2006 9:18 am

Kritik je napisal/-a:Spoštovani. Evo, bil na dopustu na Hrvaškem, otok Pašman, en teden. Pot me je peljala čez Črnomelj in potem na avtocesto do Biograda na morju. Seveda sem se peljal tudi čez dobro znana tunela Mala Kapela in Sveti Rok. No tam hrvatje nekaj pacajo po cesti in se nabirajo kolone, tudi do 10 + km dolge. In kaj se dogaja ko se stoji v taki koloni, ki se po polžje premika in še sonce nabija? :? Avtomobili pričnejo kuhat kot nori. Evo skoraj na vsakem kilometru so stali ob strani vsaj 3-je avti. Priporočam Vam da preden se odpravite na tako pot, da preverite nivo hladilne tekočine, ker so tisti zakuhančki delali še večjo gužvo na cesti. :roll:
Pa da lahko končno pohvalim svojo malo žabico (AX), je delovala kot singer-ica, brez problemov tja in nazaj :bow Nikoli več ni žalega čez moj avto :rofl


Kaj pa hodiš skoz najbolj prometne dele hrvaške - vzameš lepo karto in si narediš pot že doma, da se voziš lepo skozi vasice, v senci dreves in nimaš nobenih problemov s kolonami.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Po jul 10, 2006 9:26 am

To ze, sam je pa tut tolk daljse potovanje potem ali pac ne?
 
Uporabniški avatar
no_name
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: To okt 04, 2005 2:37 pm

Napisal/-a no_name Po jul 10, 2006 9:35 am

jorgeus je napisal/-a:To ze, sam je pa tut tolk daljse potovanje potem ali pac ne?


To je že res, ampak saj konec koncev se gre na dopust, ne pa v službo ali pa iz službe. :D
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po jul 10, 2006 9:40 am

no_name je napisal/-a:
jorgeus je napisal/-a:To ze, sam je pa tut tolk daljse potovanje potem ali pac ne?


To je že res, ampak saj konec koncev se gre na dopust, ne pa v službo ali pa iz službe. :D


Res je. Greš na dopust, tako da te urco ali dve (naj bi bila) daljša mirna vožnja ne sme ovirati. Naj bi bila pišem zato, ker ne stojiš 3 ure v koloni lahko prej prideš kot po avtocesti.

Vmes pa najdeš še kakšno pekarno, kjer so ravnokar spekl marmeladne buhteljne po 1,5 kune in se jih naješ do onemoglosti. Vsaj jst se ponavadi vozim po takih selih in ko vidim pekarno ob cesti grem prec prašat, če majo kake take dobrote.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Re: Opozorilo pred kuhanjem

Napisal/-a sonček Po jul 10, 2006 9:54 am

Kritik je napisal/-a:Spoštovani. Evo, bil na dopustu na Hrvaškem, otok Pašman, en teden. Pot me je peljala čez Črnomelj in potem na avtocesto do Biograda na morju. Seveda sem se peljal tudi čez dobro znana tunela Mala Kapela in Sveti Rok. No tam hrvatje nekaj pacajo po cesti in se nabirajo kolone, tudi do 10 + km dolge. In kaj se dogaja ko se stoji v taki koloni, ki se po polžje premika in še sonce nabija? :? Avtomobili pričnejo kuhat kot nori. Evo skoraj na vsakem kilometru so stali ob strani vsaj 3-je avti. Priporočam Vam da preden se odpravite na tako pot, da preverite nivo hladilne tekočine, ker so tisti zakuhančki delali še večjo gužvo na cesti. :roll:
Pa da lahko končno pohvalim svojo malo žabico (AX), je delovala kot singer-ica, brez problemov tja in nazaj :bow Nikoli več ni žalega čez moj avto :rofl


Dobr k si forumce opozoru, ker kar dostkrat slišm po radio da se ful kolone vlečejo proti morju ob nedeljah pa v notranjost...lp
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Po jul 10, 2006 9:54 am

Sej to se cist strinjam. Prejsnjo leto je slo zelo tekoce po AC in se je kar pridobilo na voznji (ce gres za par dni, ti 4 urce vec ze kr dost pomenta - do Splita je recimo kar dolga- :D )...ce so pa kolone potem pa absolutno po cesti, ki ne nudi samo buhtelnov, ampak ogrmno lepih pokrajinskih in krajevnih uzitkov, da ne omenim, kok fotosession-ov se lohk nardi. :D Se bo treba kar ornk pozanimat o delih na cesti itn.
 
Uporabniški avatar
Sierrator
Novinec
 
Prispevkov: 467
Pridružen: To avg 20, 2002 11:03 am
Kraj: Vipava

Napisal/-a Sierrator Po jul 10, 2006 10:23 am

Ali pa se po avtocesti zapelješ do Brnika, potem pa na letalo in recimo v Grčijo... :D :D
Sigurno ne bo zakuhalo.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov