Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Brouky
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: Sr sep 07, 2005 11:00 pm
Kraj: the biggest street in sevnica

Napisal/-a Brouky To jul 11, 2006 2:15 pm

GTA lover je napisal/-a:
leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?
Po moje lahko piva peljes kolikor hoces, omejitev je samo ze zgano pijaco 1L na osebo
Ce nimam prav me naj nekdo popravi
LP


V Laškem (v Sloveniji) polnijo celo export flaške 0,25l, je to že kdaj kdo videl??
kn.

Mel doma,tako da sem videl in pil... 8) Drugače pa to polnijo za izvoz v srbijo...temno laško pivo
Hyundai accent 1.3LS supercharged with my heavy leg :P
 
Uporabniški avatar
GTA lover
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To maj 31, 2005 9:06 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GTA lover To jul 11, 2006 2:58 pm

Brouky je napisal/-a:
GTA lover je napisal/-a:
leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?
Po moje lahko piva peljes kolikor hoces, omejitev je samo ze zgano pijaco 1L na osebo
Ce nimam prav me naj nekdo popravi
LP


V Laškem (v Sloveniji) polnijo celo export flaške 0,25l, je to že kdaj kdo videl??
kn.

Mel doma,tako da sem videl in pil... 8) Drugače pa to polnijo za izvoz v srbijo...temno laško pivo


Nope, ni temno, je kar običen svetel Kozel...Pil na Pagu, prvič videl!
Alfa Romeo - Cuore Sportivo
 
Uporabniški avatar
Brouky
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: Sr sep 07, 2005 11:00 pm
Kraj: the biggest street in sevnica

Napisal/-a Brouky To jul 11, 2006 6:17 pm

Ja tistga k sm meu js doma je biu temno... :evil: ;) Je pa čist možno, da majo tude svetlega ;)
Hyundai accent 1.3LS supercharged with my heavy leg :P
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Napisal/-a speedfight To jul 11, 2006 7:27 pm

Po moje nima sploh smisla kej pera tovort čez mejo, ker na hrvaškem ni dost dražji al pa skor isto ;) če pa že treba pa kukr mam jst izkušnje ne težijo kj praveč, en 6pack mu poturiš da ne komplicera, pa greš dalje. Če ti pa že mora uzet, pa se lepo obrneš pa peleš slovenskim prjatlom :twisted: 8) :pivo


lp
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar To jul 11, 2006 9:03 pm

Za kak plato ze nebodo tezili. Ali pa dva...
Sem ze par let peljal vec piva s sabo pa ni bilo komplikacij, bom videl letos, ce se je kaj spremenilo :lol:
BMW E46
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar To jul 11, 2006 9:05 pm

Koncno pa pivo ni orozje, je nizkoalkoholna osvezilna pijaca :pivo
Razen ce so cariniki zelo zejni :P :P :lol: :P
BMW E46
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Sr jul 12, 2006 2:16 pm

leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?
Po moje lahko piva peljes kolikor hoces, omejitev je samo ze zgano pijaco 1L na osebo
Ce nimam prav me naj nekdo popravi
LP


Bil prejšnji teden na pašmanu in se peljal po AC Zagreb - Split. Za dol smo stali pred predorom Mala Kapela, okoli 5 km kolona, nazaj stali pred Sv. Rokom, 10 km kolona. Ja zastoji so, ampak samo na teh dveh delih.
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar Sr jul 12, 2006 8:05 pm

Jaz bom sel v nedeljo, tak da ne pricakujem nevem kaksnih zastojev.
Hvala za info.
BMW E46
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Sr jul 12, 2006 10:00 pm

Vi ga pa sam :pivo

lp
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Napisal/-a blindek Sr jul 12, 2006 10:59 pm

mene pa zanima kolko litrov vina lahko peljem preko meje v hrvaško? :)
čez 2dni gremo z kolegi na morje in bi si radi peljali nekje 50l vina sabo

kolko mesa oz. če sploh lahko peljem preko meje meso?

še nekaj :)
kolko je cestnina od varaždina do raba? in kolko stane trajekt?

najlepše hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
sevnican
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 556
Pridružen: To okt 04, 2005 6:46 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a sevnican To jul 18, 2006 11:07 pm

leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?


Sicer off-topik ampak naj bo. S punco sva se peljala vse do konca te avtoceste, od Zagreba do Splita, naprej pa po Jadranski magistrali do Makarske. Predor sv.Rok je problematičen, ker se iz dveh pasov, združi v enega samega, tko da je v te predoru obojestranski promet. Tu ponavadi pride do večjih zastojev. Ko sva šla dol, sva imela srečo, pa še ob zgodnji uri sva šla (ob polnoči sva prečkala slovensko mejo). Takrat je bila cesta prazna. Ko sma se vračala domov, pa je bilo drugače. Krenila sva ob pol dveh popoldan, tako da sva naletela na zastoje pred tem predorom. 6-7 km dolga kolona. Avtoobili so v vročini crkovali kot za stavo, avtovleke so pa samo vozile. Non stop samo speljevanje. Caa 15km sma naredila v nekje v 2 urah. :x Po tem predoru pa se je promet spet stabiliziral. Tko, da če se odpravljate po tej cesti, vam svetujem pejte raje prej na pot, pa magari pol za kako urco na kakem parkirplacu prespite (midva sma v Splitu), samo da pridete čez ta predor. Je pa še en predor, Mala Kapela, kjer se tudi zna zaštopati. Naj pa omenim, da sta ta dva predra dolga nekje 6 km.
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar Sr jul 19, 2006 7:59 am

sevnican je napisal/-a:
leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?


Sicer off-topik ampak naj bo. S punco sva se peljala vse do konca te avtoceste, od Zagreba do Splita, naprej pa po Jadranski magistrali do Makarske. Predor sv.Rok je problematičen, ker se iz dveh pasov, združi v enega samega, tko da je v te predoru obojestranski promet. Tu ponavadi pride do večjih zastojev. Ko sva šla dol, sva imela srečo, pa še ob zgodnji uri sva šla (ob polnoči sva prečkala slovensko mejo). Takrat je bila cesta prazna. Ko sma se vračala domov, pa je bilo drugače. Krenila sva ob pol dveh popoldan, tako da sva naletela na zastoje pred tem predorom. 6-7 km dolga kolona. Avtoobili so v vročini crkovali kot za stavo, avtovleke so pa samo vozile. Non stop samo speljevanje. Caa 15km sma naredila v nekje v 2 urah. :x Po tem predoru pa se je promet spet stabiliziral. Tko, da če se odpravljate po tej cesti, vam svetujem pejte raje prej na pot, pa magari pol za kako urco na kakem parkirplacu prespite (midva sma v Splitu), samo da pridete čez ta predor. Je pa še en predor, Mala Kapela, kjer se tudi zna zaštopati. Naj pa omenim, da sta ta dva predra dolga nekje 6 km.

Koliko casa sta pa rabila do makarske?
Sory ce gnjavim :roll:
BMW E46
 
Uporabniški avatar
ga-ma
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr jul 28, 2004 9:48 am

Napisal/-a ga-ma Sr jul 19, 2006 9:24 am

evo tole velja za vnos v EU,po vsej verjetnosti pa nekaj podobnega velja tudi obratno.

Blago v osebni prtljagi potnikov
"Osebna prtljaga" je vsa prtljaga, ki jo potnik lahko predloži carinskih organom ob vstopu na carinsko območje Skupnosti ali ki jo predloži istim organom kasneje, če lahko dokaže, da je bila registrirana kot spremljajoča prtljaga pri podjetju, ki jo je pripeljalo v Skupnost iz tretje države, iz katere potnik prihaja. Prenosne posode z gorivom niso osebna prtljaga.

Oprostitev velja le za uvoz nekomercialne narave, kar pomeni uvoz, ki je priložnosten in ga sestavlja izključno blago za osebno uporabo potnika ali njegovih družinskih članov, ali blago, namenjeno za darila, narava in količina blaga pa ne kažeta na uvoz iz komercialnih razlogov.



Oprostitev se nanaša tudi na naslednje blago:

Tobak in tobačni izdelki (osebe, starejše od 17 let):


200 kos cigaret, ali

100 kos cigarilosov, ali

50 kos cigar, ali

250 gramov tobaka za kajenje, ali

sorazmerna količina navedenih izdelkov.
Alkohol in alkoholne pijače (osebe, starejše od 17 let):


1 liter alkoholne pijače z več kot 22 vol. % alkohola ali nedenaturiranega alkohola z več kot 80 vol. % alkohola, ali

2 litra alkoholne pijače z do 22 vol. % alkohola ali penečega vina, ali sorazmerna količina navedenih izdelkov, in

2 litra mirnega vina.
Parfum in toaletna voda:


50 gramov parfuma in

0,25 litra toaletne vode.
Zdravila:


v količini, ki jo potnik potrebuje za lastno uporabo.
Ostalo blago:


do skupne vrednosti 175 EUR v tolarski protivrednosti. Potniki, mlajši od 15 let, lahko uveljavljajo oprostitev le do 90 EUR v tolarski protivrednosti.V primeru, da vrednost posameznega predmeta presega znesek oprostitve, se obračunajo predpisane dajatve na celotno vrednost predmeta.


http://carina.gov.si/slov/pot_promet/vnos_tretje_drzave_oprost_placila.htm
 
Uporabniški avatar
sevnican
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 556
Pridružen: To okt 04, 2005 6:46 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a sevnican Sr jul 19, 2006 10:47 am

leoCar je napisal/-a:
sevnican je napisal/-a:
leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?


Sicer off-topik ampak naj bo. S punco sva se peljala vse do konca te avtoceste, od Zagreba do Splita, naprej pa po Jadranski magistrali do Makarske. Predor sv.Rok je problematičen, ker se iz dveh pasov, združi v enega samega, tko da je v te predoru obojestranski promet. Tu ponavadi pride do večjih zastojev. Ko sva šla dol, sva imela srečo, pa še ob zgodnji uri sva šla (ob polnoči sva prečkala slovensko mejo). Takrat je bila cesta prazna. Ko sma se vračala domov, pa je bilo drugače. Krenila sva ob pol dveh popoldan, tako da sva naletela na zastoje pred tem predorom. 6-7 km dolga kolona. Avtoobili so v vročini crkovali kot za stavo, avtovleke so pa samo vozile. Non stop samo speljevanje. Caa 15km sma naredila v nekje v 2 urah. :x Po tem predoru pa se je promet spet stabiliziral. Tko, da če se odpravljate po tej cesti, vam svetujem pejte raje prej na pot, pa magari pol za kako urco na kakem parkirplacu prespite (midva sma v Splitu), samo da pridete čez ta predor. Je pa še en predor, Mala Kapela, kjer se tudi zna zaštopati. Naj pa omenim, da sta ta dva predra dolga nekje 6 km.

Koliko casa sta pa rabila do makarske?
Sory ce gnjavim :roll:


Od Splita do Makarske je nekje 40 - 50 km. Tu sva rabila nekje dobro uro, ker sva zaj*bala in nisva šla po oni cesti ob morju, ampak po eni drugi. Ta cesta je blesava, tako da ti priporočam, da greš po Jadranski magistrali. Od Slovenske meje pa do Brele, to je par kilometrov pred Makarsko, sva rabila nekje slabih 7h. S tem da sva se vmes 3x ustavila (caa. 20 min vse skupaj).

Je pa zelo odvisno od tega kdaj greš, in koliko je prometa na cesti. Ko sva šla midva je deževalo, tako da se več kot 130km/h nisi mogel peljati.
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar Sr jul 19, 2006 11:23 am

sevnican je napisal/-a:
leoCar je napisal/-a:
sevnican je napisal/-a:
leoCar je napisal/-a:Tudi jaz bi se pozanimal glede cestnin Zagreb- Split
Pa ce so se vedno zastoji pred predori sv Rok?
Ce se je kdo slucajno peljal po tej relaciji?


Sicer off-topik ampak naj bo. S punco sva se peljala vse do konca te avtoceste, od Zagreba do Splita, naprej pa po Jadranski magistrali do Makarske. Predor sv.Rok je problematičen, ker se iz dveh pasov, združi v enega samega, tko da je v te predoru obojestranski promet. Tu ponavadi pride do večjih zastojev. Ko sva šla dol, sva imela srečo, pa še ob zgodnji uri sva šla (ob polnoči sva prečkala slovensko mejo). Takrat je bila cesta prazna. Ko sma se vračala domov, pa je bilo drugače. Krenila sva ob pol dveh popoldan, tako da sva naletela na zastoje pred tem predorom. 6-7 km dolga kolona. Avtoobili so v vročini crkovali kot za stavo, avtovleke so pa samo vozile. Non stop samo speljevanje. Caa 15km sma naredila v nekje v 2 urah. :x Po tem predoru pa se je promet spet stabiliziral. Tko, da če se odpravljate po tej cesti, vam svetujem pejte raje prej na pot, pa magari pol za kako urco na kakem parkirplacu prespite (midva sma v Splitu), samo da pridete čez ta predor. Je pa še en predor, Mala Kapela, kjer se tudi zna zaštopati. Naj pa omenim, da sta ta dva predra dolga nekje 6 km.

Koliko casa sta pa rabila do makarske?
Sory ce gnjavim :roll:


Od Splita do Makarske je nekje 40 - 50 km. Tu sva rabila nekje dobro uro, ker sva zaj*bala in nisva šla po oni cesti ob morju, ampak po eni drugi. Ta cesta je blesava, tako da ti priporočam, da greš po Jadranski magistrali. Od Slovenske meje pa do Brele, to je par kilometrov pred Makarsko, sva rabila nekje slabih 7h. S tem da sva se vmes 3x ustavila (caa. 20 min vse skupaj).

Je pa zelo odvisno od tega kdaj greš, in koliko je prometa na cesti. Ko sva šla midva je deževalo, tako da se več kot 130km/h nisi mogel peljati.


Hvala ti za info, se pa splaca it makarska je lepa 8) 8)
BMW E46
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost