Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
silly1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jul 17, 2004 9:56 pm

prevoz-dilema

Napisal/-a silly1 So jul 15, 2006 5:41 pm

Ker sem v dilemi, kako naj se odločim glede prevoza na dopust, sem se odločila, da vprašam za nasvet vas.

S frendico imava rezerviran dopust v srednji dalmaciji. Zdaj pa sva v dilemi, ali naj se odpraviva z avtom, ali javnim prevozom. Zaenkrat je vse 50:50.
Dilema pa zato, ker je avtek bolj star in nisva prepričani, če bi zdržal dolgo pot. Sva namreč popolna analfabeta v napenjanju najlonk namesto jermena ipd :D
Moj deset let star clio mi sicer ne počenja nobenih težav, ne kaže znakov, da me ima kaj kmalu namen kje pustiti, servise narejene, mehanik pravi, da naj ne teram preveč pa mi bo še dolgo služil. Vseeno pa me skrbi, ker se mi je nekoč že zgodilo, da mi je starejši avto zbrcal na daljši relaciji, komentar amaterskega mehanika pa je bil ,da je kriva ravno daljša vožnja (ne vidim sicer logike, ampak recimo, da je možno. šli pa naj bi ventili na glavi..oz neki podobnega ;) )
Naj reskiram avtovleko in se zapeljem, glede na udobje, ki ga javni prevoz ne more nuditi?
Kaj bi priporočali nekomu, ki ne zna popravit prav ničesar? javni prevoz, ali osebni avto...tu bi bila tudi kakšna priporočila, na kaj paziti, dobrodošla.
Hvala

Upam, da tema spada v ta forum..no nekako je povezana z dopustom
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a PeCi So jul 15, 2006 5:50 pm

avto je le avto :D
zavaruj si asistenco pa si brez skrbi ;)


evo ti link http://www2.zav-triglav.si/stran.asp?id=284
 
Uporabniški avatar
Asprex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 542
Pridružen: Po mar 14, 2005 8:12 pm
Kraj: Lenart

Napisal/-a Asprex So jul 15, 2006 6:04 pm

Glej če nimaš zaupanja v svoj avto ne hodi. Drugač pa ti pregledajo če je dovolj olja, hladilne tekočine (pomembno v teh vročih dneh), če so gume dovolj napumpane, žarnice OK, pa zavorne ploščice če so OK, pa kar na pot brez skrbi. ;)
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Napisal/-a ANJCI So jul 15, 2006 6:31 pm

Pred odhodom na pot se zapelji do mehanika ter naj ti preveri nivo olja, vode, zavorne tekočine , zavore in do vulkanizerja za pnevmatike ( pritisk v pnevmatikah , rezerva ) potem pa samo :vrum na morsko morje ;) vsaj jaz tako naredim ;)
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček So jul 15, 2006 7:21 pm

Sej pri novmu se ravno tako lahko zgodi da te pusti na cedilo....če ste že dolgo lastnica avta potem tud poznate preteklost tako da kr veselo na pot z avtom..nima kej bit narobe...če pa vas tako skrbi pa se zavarujte pa bo.(en manj možni proble,skrb na dopustu.
lp
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
xdss
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 24, 2005 8:21 pm
Kraj: Semic_Bela krajina

Napisal/-a xdss So jul 15, 2006 9:43 pm

jaz sem sel na korcolu z 11 let starim cliotom ki je imel 200 tisco za sabo.Med potjo mi je zastekal motorcek prostega teka(povisani obrati) drgac pa brez problema sam preventiva prej ;) .Aja bil sem pa sam kriv ker sem ga vozil skos 120 po avtocesti nic gor nic dol

lp x
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate So jul 15, 2006 10:11 pm

Tud moje mnenje je, da tak izlet ne bi smel biti problem, sploh ne, če je avto redno vzdrževan. Je pa seveda treba pred vožnjo preveriti vse, kar je že bilo napisano, voziti pa tudi avtu primerno - se pravi ne tiščat celo pot in med vožnjo opazovati merilnik za temperaturo vode, če ga ima.

Lahko pa si še pot razdelita na dva dela in si v eno smer ogledata naprimer Plitvička jezera ali pa slapove krke, v drugo smer jo pa mahneta naprimer po magistrali in se nekje na sredini poti še okopata in pojesta kosilo.

Še nasvet, če imata namen uporabiti avotcesto: predora Sveti Rok in Mala Kapela sta enocevna in ob "selitvah narodov" nastanejo pred obema predoroma tudi 10km dolge kolone. Danes (sobota, 15.7.2006) ob poldesetih je bila kolona pred predorom Sveti rok v smeri Slovenije dolga približno 3km (čakali smo približno 20, 30 minut) ob dvanajstih pa že 10km, pred tunelom Mala Kapela v tej smeri kolone skoraj ni bilo, v smeri proti morju pa pri obeh predorih okoli 5km. Torej, izognita se tema dvema predoroma ob teh urah. Po drugi strani je bila jadranska magistrala od Crikvenice do Zadra prejšnjo soboto popoldne precej prazna, pravtako tudi stara cesta (Karlovac, Knin, ...) Prihrani se cestnino, pa še avto bo manj obremenjen, ker so hitrosti nižje.

Pa srečno pot!
Slika
 
silly1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jul 17, 2004 9:56 pm

Napisal/-a silly1 Ne jul 16, 2006 1:27 pm

Super, ste me opogumili. Ker do zdaj res ni bilo nobenih problemov z avtom, bova šli kar z njim. Hladilna tekočina, olje in ostalo je bilo tako pred kratkim menjano (večji redni servis), samo še tlak v gumah bo treba preverit.

Ideja za zavarovanje z asistenco pa je tudi zelo uporabna.
Hvala za trud.
 
Uporabniški avatar
sevnican
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 556
Pridružen: To okt 04, 2005 6:46 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a sevnican To jul 18, 2006 10:56 pm

Ko sem se par dni nazaj peljal po avtocesti Zagreb - Split, je bilo na avtovlekah kar nekaj avtomobilov. Med njimi tudi VW Pasat in Mercedes C klasa. Res, da smo se kar nekaj časa vozili v koloni (caa 2h), tako da so bili avtomobili res pod pritiskom. Tko, da ni nujno, da crkujejo samo stari avti. Kot so ti že pred menoj svetovali, pelji avto k mehaniku, naj pregleda avto, pol pa na pot.

Ni ga lepšega kot biti na morju in imeti zraven svoj avto. Se vsedeš vanj in odpelješ kamor hočeš. Ne pa pa da skoz gniješ na eno in isti plaži. :D
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Sr jul 19, 2006 6:38 am

pa ravno u soboto ponoči sem ostal z ribnjenim avtom 200km od doma :P

elji ga do bližnega mehanika naj ti pregleda motor,ti bo usaj zdignilo samozavest da je z avtom use ok ;)
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Sr jul 19, 2006 7:17 am

pa včlani se v AMZS, plačaš članarino plus za 11ksit, pa imaš brezplačno vleko v tujini, popravilo, garantno pismo, pa še polno nekih ugodnosti. se splača...
Slika
 
VLEKAR
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne feb 12, 2006 4:34 pm
Kraj: cviček land

Napisal/-a VLEKAR Sr jul 19, 2006 8:16 am

zupi13 je napisal/-a:pa včlani se v AMZS, plačaš članarino plus za 11ksit, pa imaš brezplačno vleko v tujini, popravilo, garantno pismo, pa še polno nekih ugodnosti. se splača...


prijatelj daleč od brezplačne vleke :) sploh kar se tujine tiče

nekaj je popusta oz.brez plačni km,drugače pa je tako doplačilo po km da te zaboli glava:)

AMZS je med najdražjimi vlekami v SLO....tudi če si član
kit bo zacelil use,kit bo polepšal avto le.....
 
Uporabniški avatar
sevnican
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 556
Pridružen: To okt 04, 2005 6:46 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a sevnican Sr jul 19, 2006 10:50 am

VLEKAR je napisal/-a:
zupi13 je napisal/-a:pa včlani se v AMZS, plačaš članarino plus za 11ksit, pa imaš brezplačno vleko v tujini, popravilo, garantno pismo, pa še polno nekih ugodnosti. se splača...


prijatelj daleč od brezplačne vleke :) sploh kar se tujine tiče

nekaj je popusta oz.brez plačni km,drugače pa je tako doplačilo po km da te zaboli glava:)

AMZS je med najdražjimi vlekami v SLO....tudi če si član


No sicer za tujino ne vem, če si njihov član, imaš v Sloveniji eno avtovleko zastonj, v primeru poškodovanega vozila in eno avtovleko v primeru pokvarjenega vozila. Pripada ti pa tudi nadomestno vozilo do 2 dni.

Tako da če si njihov član in daš kuponček, imaš vleko zastonj.
 
Uporabniški avatar
no_name
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: To okt 04, 2005 2:37 pm

Napisal/-a no_name Sr jul 19, 2006 11:17 am

sevnican je napisal/-a:
VLEKAR je napisal/-a:
zupi13 je napisal/-a:pa včlani se v AMZS, plačaš članarino plus za 11ksit, pa imaš brezplačno vleko v tujini, popravilo, garantno pismo, pa še polno nekih ugodnosti. se splača...


prijatelj daleč od brezplačne vleke :) sploh kar se tujine tiče

nekaj je popusta oz.brez plačni km,drugače pa je tako doplačilo po km da te zaboli glava:)

AMZS je med najdražjimi vlekami v SLO....tudi če si član


No sicer za tujino ne vem, če si njihov član, imaš v Sloveniji eno avtovleko zastonj, v primeru poškodovanega vozila in eno avtovleko v primeru pokvarjenega vozila. Pripada ti pa tudi nadomestno vozilo do 2 dni.

Tako da če si njihov član in daš kuponček, imaš vleko zastonj.




Vleka je zastonj, ampak samo do določenega št. kilometrov (zelo malo), kar se tiče pa nadomestnega vozila, pa so tudi neke finte, ampak ne vem točno. :lol:
 
danny
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če nov 28, 2002 7:34 pm

Napisal/-a danny Sr jul 19, 2006 11:31 am

Vir: AMZS.si

Velja le za člane, ki imajo članstvo PLUS ali člane, ki so dokupili knjižico Mednarodna pomoč kadarkoli med letom in ki zagotavlja:

* brezplačno pomoč na cesti (kača)
* prevoz v prometni nesreči poškodovanega vozila iz tujine do vrednosti 1500 EUR
* prevoz pokvarjenega vozila iz tujine do vrednosti 1000 EUR
* nadomestnega voznika za prevoz člana in vozila iz tujine do vrednosti 500 EUR
* stroške prevoza oseb v tujini ali za vrnitev iz tujine do 250 EUR
* stroške za nepredvideno nočitev v tujini do 200 EUR
* vleko vozila v tujini do 150 EUR ter
* kreditno pismo AIT v vrednosti 1000 EUR za nepredvidene izdatke (stroški zdravljenja, popravilo vozila, nakup rezervnih delov, stroški pravne pomoči, stroški tehnične cenitve vozila, itd.).

Postopek organizacije pomoči poteka preko Centralnega dispečerskega centra AMZS na številki +386 1 530 53 53, kjer sprejmejo vaš klic. Nato glede na potrebe vzpostavijo stik s partnerskim klubom, ki vam bo v tujini nudil ustrezno pomoč ali vam pomagal v primerni obliki organizirati vse potrebno za varno nadaljevanje poti oziroma vrnitev domov.

Tako da sploh ni dileme, da te ne bi prišli iskat... 1000Eur to pomeni 240k pri 160 sit/km kolikor približno stane kilometer avtovleke... tako da je to čez 1300km...

Jaz vsekakor imam dobre izkušnje z AMZS, zato me ne bo noben prepričal o kakršnikoli drugi asistenci. preprosto pokličeš in pridejo... Res pa je, da se npr. v dalmacijo ne morejo prežarčit, zato tudi malo traja...
 
Uporabniški avatar
Mirando
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po apr 10, 2006 12:17 pm
Kraj: ...ja ka pa te ti tu delaš...

Napisal/-a Mirando Sr jul 19, 2006 11:48 am

...mislim, da ste "malo skrenli" z naslovne teme, ampak dobro 8)

Dejstvo je, da se na teh daljših relacijah pokvari manj kot 1% vseh avtov, ki jih je v tistem trenutku na cesti....torej neka splošna verjetnost, da bo med njimi ravno tvoje je zelo, zelo mala!

V vsakem primeru, pa moraš vedeti "kaj voziš"; en tak "preventivni" pregled pri mehaniku te bo stal ravno za 2 pira, pa boš zagotovo (bolje) vedel pri čem si!

Če drugače delaš redne servise, če so zavore OK, volanski sistem, izpuh itd.....ti skorajda nima kaj bit....moraš pa vedet, da te na cedilu lahko pusti tudi mnogo novejši in dražji avtek!

Met avto doli, pa je tudi kar precej vredno, ne!

tako da....prijetno vožnjo, Pa prijeten dopust!

lp
....Vemo marsikaj, pa še se učimo.....
 
VLEKAR
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne feb 12, 2006 4:34 pm
Kraj: cviček land

Napisal/-a VLEKAR Sr jul 19, 2006 8:30 pm

danny je napisal/-a:Vir: AMZS.si

Velja le za člane, ki imajo članstvo PLUS ali člane, ki so dokupili knjižico Mednarodna pomoč kadarkoli med letom in ki zagotavlja:

* brezplačno pomoč na cesti (kača)
* prevoz v prometni nesreči poškodovanega vozila iz tujine do vrednosti 1500 EUR
* prevoz pokvarjenega vozila iz tujine do vrednosti 1000 EUR
* nadomestnega voznika za prevoz člana in vozila iz tujine do vrednosti 500 EUR
* stroške prevoza oseb v tujini ali za vrnitev iz tujine do 250 EUR
* stroške za nepredvideno nočitev v tujini do 200 EUR
* vleko vozila v tujini do 150 EUR ter
* kreditno pismo AIT v vrednosti 1000 EUR za nepredvidene izdatke (stroški zdravljenja, popravilo vozila, nakup rezervnih delov, stroški pravne pomoči, stroški tehnične cenitve vozila, itd.).

Postopek organizacije pomoči poteka preko Centralnega dispečerskega centra AMZS na številki +386 1 530 53 53, kjer sprejmejo vaš klic. Nato glede na potrebe vzpostavijo stik s partnerskim klubom, ki vam bo v tujini nudil ustrezno pomoč ali vam pomagal v primerni obliki organizirati vse potrebno za varno nadaljevanje poti oziroma vrnitev domov.

Tako da sploh ni dileme, da te ne bi prišli iskat... 1000Eur to pomeni 240k pri 160 sit/km kolikor približno stane kilometer avtovleke... tako da je to čez 1300km...

Jaz vsekakor imam dobre izkušnje z AMZS, zato me ne bo noben prepričal o kakršnikoli drugi asistenci. preprosto pokličeš in pridejo... Res pa je, da se npr. v dalmacijo ne morejo prežarčit, zato tudi malo traja...


prežarčit :)

privat avtovleko so 50% hitrejše in imajo neprimerno hitrejši reakcijski čas od prejetega klica(nekateri tudi po1 min od klica krenejo v katerikoli državo EU,kar pri amzs ne boste videli še tako kmalu:)
kit bo zacelil use,kit bo polepšal avto le.....
 
Uporabniški avatar
BMW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne nov 24, 2002 2:29 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a BMW Po jul 24, 2006 7:50 am

Bom kar tukaj vprašal ker je podobna tema.Grem v srednjo dalmacijo in sicer v soboto 5.8.,pa me zanima kdaj ob teh prometno najbolj obremenjenih sobotah je pametno biti na meji (preko Ilirske Bistrice) da bi potem lahko kolikor toliko normalno peljal po stari jadranski magistrali.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov