Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Bearex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne maj 11, 2003 9:21 pm

Napisal/-a Bearex Ne mar 30, 2008 9:24 am

Ker se še vedno poigravam z idejo da bi letošnji dopust s punco preživela v USA, me zanima kateri dal priporočate za čas od 11.7.08 - 1.8.08. Na ta čas sem omejen, ker moja draga drugače ne dobi dopusta (je učiteljica in je za daljši termin omejena na poletje).
Vem da bo povsod vroče, a vendar me zanima kakšni so vaši predlogi? Chgtom nate računam, ker si hommie v USA :lol: :lol:
The beast in you...
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Ne mar 30, 2008 8:38 pm

Bearex je napisal/-a:Ker se še vedno poigravam z idejo da bi letošnji dopust s punco preživela v USA, me zanima kateri dal priporočate za čas od 11.7.08 - 1.8.08. Na ta čas sem omejen, ker moja draga drugače ne dobi dopusta (je učiteljica in je za daljši termin omejena na poletje).
Vem da bo povsod vroče, a vendar me zanima kakšni so vaši predlogi? Chgtom nate računam, ker si hommie v USA :lol: :lol:



Definitivno Los Angeles, tam imas kaj za videt: Hollywood, Bev. Hills, Disneyand... in pa se Las Vegas je kake 4 ure voznje oddaljen. V Vegasu ostani kak dan-dva vec in obisci se Hoover Dam in Grand Canyon. Priporocam najem rent-a-car avta za ves ta cas, ce res hoces kaj videt.


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Ne mar 30, 2008 9:13 pm

:shock: :shock: neverjetno lepe slike!...zgleda da sta imela srečo tudi z vremenom...ja vem-tema je stara :?
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po mar 31, 2008 8:30 am

Bearex je napisal/-a:Ker se še vedno poigravam z idejo da bi letošnji dopust s punco preživela v USA, me zanima kateri dal priporočate za čas od 11.7.08 - 1.8.08. Na ta čas sem omejen, ker moja draga drugače ne dobi dopusta (je učiteljica in je za daljši termin omejena na poletje).
Vem da bo povsod vroče, a vendar me zanima kakšni so vaši predlogi? Chgtom nate računam, ker si hommie v USA :lol: :lol:


Kaj pa mogoče kaj bolj severno, razen če se misliš kopati v morju. Na jugu je namreč v tem času res zelo vroče. Npr. Yellowstone, pa potem južno proti Utah, LAs Vegasu, Grand Canyonu ter nazaj. Lahko pa tudi združiš Californijo in notranjost, samo je malce več vožnje - lahko pa opraviš recimo v enem kosu dolgo dolgočasno vožno od Yellowstona do San Francisca (1500 km avtoceste) in imaš potem za ostalih 20 dni dokaj prijeten razdalje in veliko zanimivega za videti. Še bolje pa je, če rentaš avto v eno smer (one-way), kar je sicer dražje, a se ni potrebno vračati. Letiš pa npr. v eno smer na Kalifornijo (San Franciso, Los Angeles), nazaj pa iz Salt Lake City-a ali Denverja.
 
VasjaS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr feb 14, 2007 1:05 pm
Kraj: Vrtojba

Napisal/-a VasjaS Če apr 10, 2008 3:39 am

Bearex je napisal/-a:Ker se še vedno poigravam z idejo da bi letošnji dopust s punco preživela v USA, me zanima kateri dal priporočate za čas od 11.7.08 - 1.8.08. Na ta čas sem omejen, ker moja draga drugače ne dobi dopusta (je učiteljica in je za daljši termin omejena na poletje).
Vem da bo povsod vroče, a vendar me zanima kakšni so vaši predlogi? Chgtom nate računam, ker si hommie v USA :lol: :lol:


Jaz sem bil ravno v tistem cajtu v ameriki in ti res priporočam kalifornijo ! Recimo od Napa valley (obvezno poskušat kako lokalno vino !!!) navzdol! San Francisco zna biti tisti čas malce hladen ( skor sigurno nič kopanja v pacifiku) ampak ok! Ko greš dol postaja vse topleje (obala od San Francisca do Los Angelesa je zgodba zase- res čudovito). Če prideš do San Diega si pa itak na konju (tam imajo idealna poletja).

Jaz bi poleg tega skočil pogledat še kak national park (če greš v več kot dva, se ti po mojem splača nabavit skupni pass - sem pozabil kako točno se kliče). Je pa konec julija pravo doživetje iti v Death Valley (ko sem bil tam, je blo 54 stopinj SUHE vročine).

BTW: To sporočilo pišem trenutno iz San Diega -> definitely a place to be!
Jaz sem nezmotljiv! Enkrat sem mislu da sem se zmotil, ampak sem se motil!
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom So apr 12, 2008 5:11 am

VasjaS je napisal/-a:
Bearex je napisal/-a:Ker se še vedno poigravam z idejo da bi letošnji dopust s punco preživela v USA, me zanima kateri dal priporočate za čas od 11.7.08 - 1.8.08. Na ta čas sem omejen, ker moja draga drugače ne dobi dopusta (je učiteljica in je za daljši termin omejena na poletje).
Vem da bo povsod vroče, a vendar me zanima kakšni so vaši predlogi? Chgtom nate računam, ker si hommie v USA :lol: :lol:


Jaz sem bil ravno v tistem cajtu v ameriki in ti res priporočam kalifornijo ! Recimo od Napa valley (obvezno poskušat kako lokalno vino !!!) navzdol! San Francisco zna biti tisti čas malce hladen ( skor sigurno nič kopanja v pacifiku) ampak ok! Ko greš dol postaja vse topleje (obala od San Francisca do Los Angelesa je zgodba zase- res čudovito). Če prideš do San Diega si pa itak na konju (tam imajo idealna poletja).

Jaz bi poleg tega skočil pogledat še kak national park (če greš v več kot dva, se ti po mojem splača nabavit skupni pass - sem pozabil kako točno se kliče). Je pa konec julija pravo doživetje iti v Death Valley (ko sem bil tam, je blo 54 stopinj SUHE vročine).

BTW: To sporočilo pišem trenutno iz San Diega -> definitely a place to be!




Ah, Diego..... SUPER! Tukajle v Chicagu imamo se maltene zimo, spet nekaj snezi po ze kar malo zeleni travi....

Death Valley: ko gres noter, resno, imej DOBER rent-a-car. Predvsem naj bo karseda nov in pa klima napolnjena, obvezno galona-dve vode s sabo in pa dober cell (ce bo povsod vlekel nisem siguren, at&t je kar dobro pokrit - boljse kot t-mobil). Tu za avte podjetja rent-a-wreck ni posla!



LP iz Chicaga!
 
eco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 01, 2008 10:57 am

Napisal/-a eco Ne jun 01, 2008 11:05 am

Zanima me glede zavarovanja pri rent-a-car ker ne vem kaj naj izberem:
SLI - je to isto kot naše obvezno zavarovanje in je nujno ?
LDW (Supplemental Liability Insurance) - koliko sem razumel je to neke vrste polni kasko - se ga splača vzeti ?

Pa še to priporočate kakšnega izposojevalca v LA rabim za 14dni za 4 osebe.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Ne jun 01, 2008 11:59 pm

eco je napisal/-a:Zanima me glede zavarovanja pri rent-a-car ker ne vem kaj naj izberem:
SLI - je to isto kot naše obvezno zavarovanje in je nujno ?
LDW (Supplemental Liability Insurance) - koliko sem razumel je to neke vrste polni kasko - se ga splača vzeti ?

Pa še to priporočate kakšnega izposojevalca v LA rabim za 14dni za 4 osebe.



Ti bom kar v originalu navedel, kaj je kaj, v kolikor se splaca, pa presodi sam.... Ko sam tukaj jemljem rent-a-car teh cudes nikoli ne podpisem, saj Progressive Insurance na mojih avtih in motorjih tako pokriva rent-a-car. Moras pa seveda predlozit amerisko zavarovanje rental company, v kolikor hoces, da ga upostevajo.




Insurance offered by the rental car company

The expensive “insurance” offered by the car rental companies is frequently not insurance at all. The protections offered are usually waivers. In legal terms, a waiver is the relinquishment or forfeiture of a right: the rental company waives its full right, or portion thereof, to demand payment for loss or damage to its car during the rental period.

These are the common coverage options offered by vehicle rental firms

* Loss damage waiver (LDW) or collision damage waiver (CDW). Generally these mean the same thing. Drivers who select and pay for this coverage are insulated from the rental car firm collecting for damage to or theft of the rented vehicle, as well as towing expenses, storage and administrative fees, and loss of use charges associated with an accident.

CDW and LDW only cover the rented vehicle. These waivers do not protect against damage to other cars or property, or for bodily injury. Full LDW is expensive, but since it is essentially a zero-deductible bumper-to-bumper physical damage policy, it is generally effective in indemnifying against a damage or theft loss. When purchasing this waiver coverage, inquire if there are conditions or exceptions. For example, CDW may be void if an accident involves speeding, or driving off road, on unpaved roads or while intoxicated.

* Partial LDW is a modified CDW/LDW whereby the rental firm waives a set amount, typically from $500 to $3000, and the renter pays for any excess loss or damage up to the full retail value of the vehicle. For example, if a rented $35,000 SUV were stolen and never recovered and the renter carried LDW $500, he or she would be liable for the $34,500 difference. A driver with a full coverage personal auto insurance policy (PAP) could expect their insurer make up most or all the deficit, but PAP policies vary, so check first.
* SLI—supplemental liability insurance. This coverage protects rental drivers against claims and lawsuits for bodily injury and death, and damage to property other than the rented vehicle. Renters not carrying similar liability protection via their personal auto or credit card policies should strongly consider selecting this coverage.




Za poceni renal company poglej primerjave na travelocity.com in expedia.com.

Na primer za obdobje od 10.julija do 7. augusta, minivan (Dodge Caravan = Chrysler Voyager) pride pri Payless Car Rental v LA z neomejeno miljazo in davkom $1,434.07... Predrago?


LP iz Chicaga!
 
eco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 01, 2008 10:57 am

Napisal/-a eco Po jun 02, 2008 9:20 pm

Torej, glede na to da da nisem iz ZDA in nimam tam zavarovanja:
1. SLI je nujen saj gre za isto zadevo kot pri nas obvezno zavarovanje
2. LDW je priporočen saj v primeru da se zgodi karkoli po krivdi voznika ali je avto ukraden sam kriješ celotno škodo
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Sr jun 04, 2008 11:47 pm

eco je napisal/-a:Torej, glede na to da da nisem iz ZDA in nimam tam zavarovanja:
1. SLI je nujen saj gre za isto zadevo kot pri nas obvezno zavarovanje
2. LDW je priporočen saj v primeru da se zgodi karkoli po krivdi voznika ali je avto ukraden sam kriješ celotno škodo



Ce ti ni prevelik financni problem, vzemi kar oba in potem mirneje spis, se posebej, ce bos sel v predele kje dol ob mehiski meji. Tam so kraje bolj pogoste, resnici na ljubo pa se tatovi tukaj bolj izogibajo novih avtomobilov (kar rent-a-car so). Te potem tezko ali pa vsaj tezje prodajo za dele.


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Napisal/-a Majand Če jun 05, 2008 3:45 am

chgotom je napisal/-a:
eco je napisal/-a:Torej, glede na to da da nisem iz ZDA in nimam tam zavarovanja:
1. SLI je nujen saj gre za isto zadevo kot pri nas obvezno zavarovanje
2. LDW je priporočen saj v primeru da se zgodi karkoli po krivdi voznika ali je avto ukraden sam kriješ celotno škodo



Ce ti ni prevelik financni problem, vzemi kar oba in potem mirneje spis, se posebej, ce bos sel v predele kje dol ob mehiski meji. Tam so kraje bolj pogoste, resnici na ljubo pa se tatovi tukaj bolj izogibajo novih avtomobilov (kar rent-a-car so). Te potem tezko ali pa vsaj tezje prodajo za dele.


LP iz Chicaga!


Tud nekatere kreditne kartice ti krijejo zavarovanje rent a car tko da se splaca prvo to preverit.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re:

Napisal/-a adamovc Pe feb 18, 2011 10:53 am

adamovc je napisal/-a:sedaj pride na vrsto najin najdaljši postanek na enem mestu in tudi planirani vrhunec potovanja - puščavska pokrajina Paria v južnem delu zvezne države Utah, kjer baje mormoni v odročnih vaseh še vedno prakticirajo mnogoženstvo. Spala sva v baraki pri neki hipijevski družini (edina hiša v krogu 30 km), za kar sva dobila kontakt preko interneta, glavni cilj pa je bil ogled bližnje znamenitosti The Wave - okamenil kamnitih peščenih sipin. Pri tem pa sva imela smolo, saj je zaradi zaščite narave dnevno dovoljen obisk samo 10-im ljudem, dovolilnice za dostop pa se žrebajo vsako jutro. Na tem žrebanju sva bila (neuspešno) 3X, zato sva morala plan malo spremeniti, a nama vseeno ni bilo dolgčas, saj je v bližini še veliko drugih neverjetno lepih lokacij, zato ta del upravičeno velja za fotografski raj

najprej ena izposojena slikica "Wave-a", ki nama na žalost ni bil usojen - Chgotom - si ti že bil?
Slika

po prvem neuspešnem žrebanju sva se zapeljala v Bryce Canyon z neverjetnimi skalnimi stolpi, kamor ti seže pogled.
SlikaSlika


Če vas ne moti bom ponovno obudil 3 oziroma dejansko 6 let staro temo (kako hitro čas teče…). Razlog? V zgornjem zapisu sem napisal, da sva trikrat neuspešno poskušala pridobiti dovoljenje za obisk »Wave-a«, no pred nekaj dnevi pa sem po mailu dobil naslednje sporočilo:
»Congratulations, Adamovc!

You were selected in our lottery application process for a Coyote Buttes North permit. You have until Noon MST (GMT-7) Tuesday February 15, 2011 to provide required additional permit information and payment for your permit. If you miss this date for payment, the date and entries selected for your trip will be released and become publicly available via the calendar application process.

Your winning lottery application information:
Area: Coyote Buttes North
Date for hike: Tuesday May 24, 2011
Number in group: 2«


Sreča je bila tokrat na najini strani, saj se je za deset prostih mest potegovalo več kot 300 ljudi.

Priprave na novo potovanje so tako v polnem teku, da malce obudim spomin in si pocedim sline pa bom v naslednjih tednih do odhoda poskušal dokončati potopisa mojih prvih dveh potovanj v Ameriko.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: ZDA skozi vetrobransko steklo

Napisal/-a adamovc To mar 08, 2011 3:04 pm

Pa nadaljujemo, kjer sem ostal 27.11.2007…

Po ponovnem neuspešnem potegovanju za dovoljenje za Wave sva se odpeljala v pol ure oddaljen kraj Page, ki je nastal šele leta 1957 kot naselje za delavce, ki so v bližini gradili velik jez (Glen Canyon Dam) čez reko Colorado, za katerim je nastalo veliko jezero Powell, ki je danes tudi precejšnja turistična atrakcija. A bolj kot samo mestece naju je zanimal Antelope Canyon – verjetno najlepši izmed tako ime-novanih »slot« kanjonov – zelo ozkih sotesk, širokih le nekaj metrov. Ta soteska je vklesana v rdeči Na-vajo peščenjak, zato do pravega izraza pride le poleti okoli poldneva, ko je sonce visoko na nebu in lahko posije vse do dna soteske.

Slika Slika

Ta soteska je že na ozemlju Navajo indijancev – t.i. Navajo Nation, ki je največji indijanski rezervat v ZDA in obsega teritorij velikosti dobrih treh Slovenij, v njem pa živi okoli 200.000 predstavnikov tega največjega indijanskega naroda. Zaradi tega je obisk dovoljen le v sklopu skupine z indijanskimi vodniki, naša vodnica pa se je pohvalila, da dolina v okolici soteske pripada prav njeni družini in da pozna tukaj vsak kamenček, saj se v neposredni bližini soteske igrala in pasla živino vse svoje otroštvo.

Po ogledu kanjona sva se odpravila še na ogled podkvastega zavoja reke Colorado – Horshoe Band, do katerega vodi neoznačena stezica kakšen dober kilometer od glavne ceste. Zanimivo je, da še le nekaj deset metrov pred samim prepadom sploh opaziš, da je v neskončni planjavi razpoka, po kateri reče mogočna reka.
Slika
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: ZDA skozi vetrobransko steklo

Napisal/-a gecco Sr mar 09, 2011 8:38 am

Prelepo
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
mastr1
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: Po jul 03, 2006 3:59 pm
Kraj: Dolenjska

Re: ZDA skozi vetrobransko steklo

Napisal/-a mastr1 Ne mar 20, 2011 11:38 am

Tako lep izlet (vsaj videti je tako), da se mi kar kolca......Jest pa zaplankan v Sloveniji in se mi toži po takih izletih.... :cry: To je pa hudič, če je človek len in mu je težko karkoli organizirat... :(
Danes je težko biti glup-je prevelika konkurenca!!
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: ZDA skozi vetrobransko steklo

Napisal/-a fantom Ne apr 03, 2011 10:49 am

mastr1 je napisal/-a:Tako lep izlet (vsaj videti je tako), da se mi kar kolca......Jest pa zaplankan v Sloveniji in se mi toži po takih izletih.... :cry: To je pa hudič, če je človek len in mu je težko karkoli organizirat... :(

js imam že vs naštudirano in zorganizirano ampak kaj ko ni financ in pa možnosti za daljši dopust (3 tedne), ampak vseeno upam da mi bo enkrat v bližnji prihodnosti uspelo it v ameriko na dopust =I
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: ZDA skozi vetrobransko steklo

Napisal/-a RaVeN Ne apr 03, 2011 11:17 am

Prelepa pokrajina, nekega dne se bom tudi jaz moral odpraviti malo na potovanje po US and A :D
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov