Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
STENTOR
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Če sep 30, 2004 6:38 pm

Napisal/-a STENTOR Po nov 26, 2007 5:41 pm

Res noro potovanje 8) Daj še prilepi kako sliko :pray:
Fahren bis der Arzt kommt!
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To nov 27, 2007 10:14 am

sedaj pride na vrsto najin najdaljši postanek na enem mestu in tudi planirani vrhunec potovanja - puščavska pokrajina Paria v južnem delu zvezne države Utah, kjer baej mormoni v odročnih vaseh še vedno prakticirajo mnogoženstvo. Spala sva v baraki pri neki hipijevski družini (edina hiša v krogu 30 km), za kar sva dobila kontakt preko interneta, glavni cilj pa je bil ogled bližnje znamenitosti The Wave - okamenil kamnitih peščenih sipin. Pri tem pa sva imela smolo, saj je zaradi zaščite narave dnevno dovoljen obisk samo 10-im ljudem, dovolilnice za dostop pa se žrebajo vsako jutro. Na tem žrebanju sva bila (neuspešno) 3X, zato sva morala plan malo spremeniti, a nama vseeno ni bilo dolgčas, saj je v bližini še veliko drugih neverjetno lepih lokacij, zato ta del upravičeno velja za fotografski raj

najprej ena izposojena slikica "Wave-a", ki nama na žalost ni bil usojen - Chgotom - si ti že bil?
Slika

po prvem neuspešnem žrebanju sva se zapeljala v Bryce Canyon z neverjetnimi skalnimi stolpi, kamor ti seže pogled.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom To nov 27, 2007 10:55 am

adamovc je napisal/-a:sedaj pride na vrsto najin najdaljši postanek na enem mestu in tudi planirani vrhunec potovanja - puščavska pokrajina Paria v južnem delu zvezne države Utah, kjer baej mormoni v odročnih vaseh še vedno prakticirajo mnogoženstvo. Spala sva v baraki pri neki hipijevski družini (edina hiša v krogu 30 km), za kar sva dobila kontakt preko interneta, glavni cilj pa je bil ogled bližnje znamenitosti The Wave - okamenil kamnitih peščenih sipin. Pri tem pa sva imela smolo, saj je zaradi zaščite narave dnevno dovoljen obisk samo 10-im ljudem, dovolilnice za dostop pa se žrebajo vsako jutro. Na tem žrebanju sva bila (neuspešno) 3X, zato sva morala plan malo spremeniti, a nama vseeno ni bilo dolgčas, saj je v bližini še veliko drugih neverjetno lepih lokacij, zato ta del upravičeno velja za fotografski raj

najprej ena izposojena slikica "Wave-a", ki nama na žalost ni bil usojen - Chgotom - si ti že bil?
Slika

po prvem neuspešnem žrebanju sva se zapeljala v Bryce Canyon z neverjetnimi skalnimi stolpi, kamor ti seže pogled.
SlikaSlika




Se ne, se ne.... bil pa blizu... Je ze na moji "TO DO" listi za naslednje leto!



LP iz Chicaga!
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo To nov 27, 2007 11:33 am

Kako je s takimi izleti , ko imaš poleg lepše polovice zraven še majceno bitje starosti treh let?
Je to velika obremenitev za otroka pri takih velikih razdaljah, je vse skupaj samo matranje otroka ali ni???
Ker tako majhen otrok itak nima pojma kje hodi, se vozi.......

Pomislek je mogoče brezvezen, ker Šeruga je z majhnimi otroki že prelezel cel svet. Pač je on mal poseben, ali pač. :?:

Komentar na slike: ZELO LEPO.
Svet se ne konča na Črnem Kalu ali pa Trojanah.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To nov 27, 2007 11:35 am

...naslednji dan sva po ponovno neupsešnem žrebu šla po priporočilu najinih gostiteljev samo peš čez cesto in po 20 min hoju po precej puščavski pokrajini prišla do zanimivih "gobic", kdo z bolj perverznimi mislimi pa bi pomislil tudi na kaj drugega :D
Slika Slika

na splošno je bila pokrajina povsem divja, prelivale so se različne barve kamnin in kamnite skulpture nenavadnih oblik
Slika Slika
kar pa je bilo najlepše pa je bilo to, da sva bila popolnoma sama, saj to področje ni opisano v nobenih vodičih. Seveda ni tudi bilo nobenih omejitev, hodiš lahko, kjer koli ti srce zaželi. Spodaj pa še razgled v smeri proti "civilizaciji"
Slika
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a So dec 29, 2007 1:13 pm

pozdravljeni!

zdej že en lep čas načrtujem izlet coast to coast, ki bi ga izvedel to oz naslednje poletje...ena od možnosti je ta:
ny-bradford-columbus-richmond-greenville-springfield-oklahoma city-amarillo-albuqerque-monument valley ter grand canyon-las vegas-porteville-san francisco
use skupaj bi zneslo približno 7000km
Slika

zdaj meti me le to da rent-a-carji so precej dražji če ga uzemeš na točki A in ga pustiš na točki B.zato razmišljam da bi naredu tako kot adamovc in stem spustil vzhodni del.

če sem spustil kakšno mesto oz destinacijo ki si jo je treba obvezno pogledat, bi rad da me dopolnete :)
 
Bearex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne maj 11, 2003 9:21 pm

Napisal/-a Bearex So dec 29, 2007 9:15 pm

Tommygun: Tole potovanje si mi pa z jezika vzel. Tudi midva z boljšo polovico načrtujeva nekaj podobnega za naslednje poletje. Mene najbolj zanimajo indijanci in pa malo še raziskujem ali je boljše vzet avto za tak podvig ali pač potovati z busi. Kaka priporočila?
The beast in you...
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po dec 31, 2007 12:19 pm

TommyGun je napisal/-a:pozdravljeni!

zdej že en lep čas načrtujem izlet coast to coast, ki bi ga izvedel to oz naslednje poletje...ena od možnosti je ta:
ny-bradford-columbus-richmond-greenville-springfield-oklahoma city-amarillo-albuqerque-monument valley ter grand canyon-las vegas-porteville-san francisco
use skupaj bi zneslo približno 7000km
zdaj meti me le to da rent-a-carji so precej dražji če ga uzemeš na točki A in ga pustiš na točki B.zato razmišljam da bi naredu tako kot adamovc in stem spustil vzhodni del.
če sem spustil kakšno mesto oz destinacijo ki si jo je treba obvezno pogledat, bi rad da me dopolnete :)

Coast-to-coast varianta ni nujno draga, če imaš malo sreče, saj se pogosto dobi razne akcijske one-way cene za najem avtomobilov. Druga cenovna ugodna varianta je t.i. drive away – npr http://www.autodriveaway.com/ V tem primeru dobiš avto brezplačno za krajše obdobje (recimo 10 dni) in v tem času moraš avto pripeljati iz ene na drugo obalo. Ko dostaviš avto pa lahko recimo še lokalno zelo poceni rentaš za ostale oglede.

Moraš pa se zavedati, da se klasičen coast-to-coast precej razlikuje od potovanja, saj je pri njem bistvo v počasnem »kruzanju« po dolgih ravnicah, brez natančnega plana postankov in nočitev. Če pa si bolj ogleduješ zanimivosti (in te so predvsem na zahodu+velika mesta in Niagara na vzhodu), pa imaš običajno plan postankov, pot med njimi pa je le bolj ali manj nujno zlo.

Predlagam ti naslednje variante:

1.ČE dobiš cenovno ugoden avto:
Tvoj predlog je dokaj klasična pot, večinoma po nekdanji Route 66, k njej pa bi obvezno dodal še Niagarske slapove. Sam pa bi drugače predlagal pot malce severneje (skupna dolžina cca 6000):
Slika

V tej varianti je nekaj manj dolgočasnih ravnic (Chicago-Denver cca 1000 milij/1600km – to bi šlo v dveh dneh), glavne točke pa so New York-Niagara(Toronto?)-Chicago-Denver-Rocky Mountain NP - Moab (Arches NP, Canyonlands NP) - Monument valley-Grand Canyon (severni ali južni del, severni je bližje, manj obiskan in bolj divji)-Zion NP(Bryce NP?)-Las Vegas, Death Valley – Yosemite NP – San Francisco. Če ti čas dopušča pa bi vključil še Yellowstone, kar sicer doda še dobrih 500km, celotno turo pa prestavi eno avtocesto severneje.

2.ČE pa ne dobiš cenovno ugodne ponudbe, pa ti predlagam dve varianti:
a) Vseeno rezerviraš let do New Yorka in nazaj iz Kalifornije. Če ne dobiš cenovno ugodne "last-minute" ponudbe avta, si za nekaj dni ogledaš New York, potem pa letiš z letalom na zahod, tam najameš avto in potem narediš krog po zahodu.
b) Že v startu rezerviraš letalsko karto za zahod, vzhod pa pustiš za kdaj drugič.

Pri sami poti pa je seveda pomembno vedeti, koliko časa imaš na voljo, računaj pa z naslednjimi okvirnimi stroški na dan (za dva): motel 25-35€, hrana 10-20€ (fast food, trgovine), avto 20-30€, bencin in ostalo 10-30€ =cca 70-100€ na dan.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Sr jan 02, 2008 3:48 pm

adamovc je napisal/-a:
TommyGun je napisal/-a:pozdravljeni!

zdej že en lep čas načrtujem izlet coast to coast, ki bi ga izvedel to oz naslednje poletje...ena od možnosti je ta:
ny-bradford-columbus-richmond-greenville-springfield-oklahoma city-amarillo-albuqerque-monument valley ter grand canyon-las vegas-porteville-san francisco
use skupaj bi zneslo približno 7000km
zdaj meti me le to da rent-a-carji so precej dražji če ga uzemeš na točki A in ga pustiš na točki B.zato razmišljam da bi naredu tako kot adamovc in stem spustil vzhodni del.
če sem spustil kakšno mesto oz destinacijo ki si jo je treba obvezno pogledat, bi rad da me dopolnete :)

Coast-to-coast varianta ni nujno draga, če imaš malo sreče, saj se pogosto dobi razne akcijske one-way cene za najem avtomobilov. Druga cenovna ugodna varianta je t.i. drive away – npr http://www.autodriveaway.com/ V tem primeru dobiš avto brezplačno za krajše obdobje (recimo 10 dni) in v tem času moraš avto pripeljati iz ene na drugo obalo. Ko dostaviš avto pa lahko recimo še lokalno zelo poceni rentaš za ostale oglede.

Moraš pa se zavedati, da se klasičen coast-to-coast precej razlikuje od potovanja, saj je pri njem bistvo v počasnem »kruzanju« po dolgih ravnicah, brez natančnega plana postankov in nočitev. Če pa si bolj ogleduješ zanimivosti (in te so predvsem na zahodu+velika mesta in Niagara na vzhodu), pa imaš običajno plan postankov, pot med njimi pa je le bolj ali manj nujno zlo.

Predlagam ti naslednje variante:

1.ČE dobiš cenovno ugoden avto:
Tvoj predlog je dokaj klasična pot, večinoma po nekdanji Route 66, k njej pa bi obvezno dodal še Niagarske slapove. Sam pa bi drugače predlagal pot malce severneje (skupna dolžina cca 6000):
Slika

V tej varianti je nekaj manj dolgočasnih ravnic (Chicago-Denver cca 1000 milij/1600km – to bi šlo v dveh dneh), glavne točke pa so New York-Niagara(Toronto?)-Chicago-Denver-Rocky Mountain NP - Moab (Arches NP, Canyonlands NP) - Monument valley-Grand Canyon (severni ali južni del, severni je bližje, manj obiskan in bolj divji)-Zion NP(Bryce NP?)-Las Vegas, Death Valley – Yosemite NP – San Francisco. Če ti čas dopušča pa bi vključil še Yellowstone, kar sicer doda še dobrih 500km, celotno turo pa prestavi eno avtocesto severneje.

2.ČE pa ne dobiš cenovno ugodne ponudbe, pa ti predlagam dve varianti:
a) Vseeno rezerviraš let do New Yorka in nazaj iz Kalifornije. Če ne dobiš cenovno ugodne "last-minute" ponudbe avta, si za nekaj dni ogledaš New York, potem pa letiš z letalom na zahod, tam najameš avto in potem narediš krog po zahodu.
b) Že v startu rezerviraš letalsko karto za zahod, vzhod pa pustiš za kdaj drugič.

Pri sami poti pa je seveda pomembno vedeti, koliko časa imaš na voljo, računaj pa z naslednjimi okvirnimi stroški na dan (za dva): motel 25-35€, hrana 10-20€ (fast food, trgovine), avto 20-30€, bencin in ostalo 10-30€ =cca 70-100€ na dan.





Sam bi se aranzmaja drive away izogibal iz sledecih razlogov: najprej zahtevajo deposit, avto moras pripeljat na cilj v omejenem roku in to pomeni, da bos res bolj malo videl. Drzat se moras predlagane rute, ce gres na primer iz NYC v Californijo moras hoces-noces po najbolj direktnem highway-u, tako, da je cim manj milj na avtu. Drive away je opcija res samo takrat, ko moras nekam potovat. No, pa se bencin bos sam placal.


Po mojem ne NAJBOLJSI nacin: raje prihrani v Sloveniji se kaksnega jurja in potem v ZDA najemi avto z neomejeno miljazo tam za 2-3 tedne. Potem gres lahko kamor hoces in ostanes, kjer in kar te pac zanima.


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Sr jan 02, 2008 3:59 pm

TommyGun je napisal/-a:pozdravljeni!

zdej že en lep čas načrtujem izlet coast to coast, ki bi ga izvedel to oz naslednje poletje...ena od možnosti je ta:
ny-bradford-columbus-richmond-greenville-springfield-oklahoma city-amarillo-albuqerque-monument valley ter grand canyon-las vegas-porteville-san francisco
use skupaj bi zneslo približno 7000km
Slika

zdaj meti me le to da rent-a-carji so precej dražji če ga uzemeš na točki A in ga pustiš na točki B.zato razmišljam da bi naredu tako kot adamovc in stem spustil vzhodni del.

če sem spustil kakšno mesto oz destinacijo ki si jo je treba obvezno pogledat, bi rad da me dopolnete :)



Malo cudna je tale pot, predvsem na vzhodu tam med NYC in Indiano, izgibas se glavnih zanimivosti, razen, ce nimas za to posebnega razloga (obiski prijateljev, sorodnikov...). Sam bi se iz NYC vsekakor odpravil najprej do Niagare in potem prek Clevelanda v Chicago in naprej na zahod, oz juznejsa ruta iz NYC do Washingtona in potem po I-70 do St. Louis in dalje I-44 prek Amarilla, TX do Flagstaff/Grand Canyon podrocja. Tu ne pozabi obiskat Navajo rezervata (severo-vzhodno od G. Canyon-a).Se skok do Las Vegasa in potem LA in na sever do San Francisca.

V kolikor bos najel avto pri eni od vecjih kompanij Hertz, Avis... lahko pustis avto tudi na destinaciji le ob rezervaciji jim to vsekakor omeni!



LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
.:Tomaz:.
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Po jun 18, 2007 6:53 am
Kraj: Slo

Napisal/-a .:Tomaz:. Sr jan 02, 2008 6:49 pm

Res lepo potovanje res ti ni blo žav tud sam bi šov v to kr noro zgleda
Nice day!!!
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Sr jan 23, 2008 10:07 pm

Adamovc, imaš PM!
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
avtomobil
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Če apr 28, 2005 8:40 am

Napisal/-a avtomobil So jan 26, 2008 2:25 pm

Na tako avanturo bi se tudi jaz podal.
Avto,moj partner!!!!!!!!
 
laSanja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne feb 17, 2008 7:02 pm

Napisal/-a laSanja Ne feb 17, 2008 7:13 pm

uau ful lepo! lepe slike in izgleda da tudi zelo fajn izkušnja! :D
tudi jaz se septembra odpravljam ogledati parke na zahod in me zanima kje sta kupila tisto letno karto za nacionalne parke? Direktno na strani nps.gov ali preko posrednika?

in imam tudi vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje z nakupom avta samo za čas potovanja tam? seveda imam namen avto najeti ampak me zanima tudi ta opcija....

hvala in lep pozdrav!

sanja
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco Ne feb 17, 2008 8:06 pm

Čudovite slike, super izlet...jst si tut želim dat čez Ameriko enkrat...upam da rata :)
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Po feb 18, 2008 12:56 am

laSanja je napisal/-a:uau ful lepo! lepe slike in izgleda da tudi zelo fajn izkušnja! :D
tudi jaz se septembra odpravljam ogledati parke na zahod in me zanima kje sta kupila tisto letno karto za nacionalne parke? Direktno na strani nps.gov ali preko posrednika?

in imam tudi vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje z nakupom avta samo za čas potovanja tam? seveda imam namen avto najeti ampak me zanima tudi ta opcija....

hvala in lep pozdrav!

sanja



Nakup se ti splaca samo, ce mislis ostat tam vec kot 3 mesece. Predpostavljam, da zelis v casu bivanja (cca mesec dni) videt cimvec in to predvsem brez skrbi in glavobolov, kaj bo z avtom, bo crknil in obstal v vrocini puscavske Arizone/Nevade ali ne... Primerjaj stroske z najemom avta pri glavnih agencijah (Hertz, Avis, Budget, Enterprise...) z onimi za nabavo stare nezaneslive skatle izpod 2 jurja ...


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To feb 19, 2008 10:43 am

laSanja je napisal/-a:uau ful lepo! lepe slike in izgleda da tudi zelo fajn izkušnja! :D
tudi jaz se septembra odpravljam ogledati parke na zahod in me zanima kje sta kupila tisto letno karto za nacionalne parke? Direktno na strani nps.gov ali preko posrednika?

in imam tudi vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje z nakupom avta samo za čas potovanja tam? seveda imam namen avto najeti ampak me zanima tudi ta opcija....

hvala in lep pozdrav!

sanja


Letno karto za nacionalne parke lahko kupiš na vhodu v vsak park, cene so povsod enake.

Nakup avta v ZDA pa vsi odsvetujejo, za daljše obdobje celo svetujejo, da je ugodneje pripelajti svoj avto iz Evrope, kot ga tam kupiti in se ukvarjati z vsemi pravnimi zadevami. Drugače pa za soliden avto računaj recimo 150-170€ na teden pri dobri agenciji za avto z vsemi zavarovanji - poglej recimo http://www.drivefti.de
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Pe feb 22, 2008 10:45 pm

adamovc je napisal/-a:
laSanja je napisal/-a:uau ful lepo! lepe slike in izgleda da tudi zelo fajn izkušnja! :D
tudi jaz se septembra odpravljam ogledati parke na zahod in me zanima kje sta kupila tisto letno karto za nacionalne parke? Direktno na strani nps.gov ali preko posrednika?

in imam tudi vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje z nakupom avta samo za čas potovanja tam? seveda imam namen avto najeti ampak me zanima tudi ta opcija....

hvala in lep pozdrav!

sanja


Letno karto za nacionalne parke lahko kupiš na vhodu v vsak park, cene so povsod enake.

Nakup avta v ZDA pa vsi odsvetujejo, za daljše obdobje celo svetujejo, da je ugodneje pripelajti svoj avto iz Evrope, kot ga tam kupiti in se ukvarjati z vsemi pravnimi zadevami. Drugače pa za soliden avto računaj recimo 150-170€ na teden pri dobri agenciji za avto z vsemi zavarovanji - poglej recimo http://www.drivefti.de




Pa zakaj bi kupoval letno karto? A mislis celo leto isti park obiskovat al kaj? Ko kupis tisto najcenejso karto za Yellowstone tako velja mislim da 14 dni avtomatsko - povsem dovolj, da vse vidis, kar te zanima? Karta je po vozilu ne po osebah!


Ostali parki imajo zelo podobno, Grand Canyon itd.


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco Če feb 28, 2008 10:04 pm

adamovc je napisal/-a:
laSanja je napisal/-a:uau ful lepo! lepe slike in izgleda da tudi zelo fajn izkušnja! :D
tudi jaz se septembra odpravljam ogledati parke na zahod in me zanima kje sta kupila tisto letno karto za nacionalne parke? Direktno na strani nps.gov ali preko posrednika?

in imam tudi vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje z nakupom avta samo za čas potovanja tam? seveda imam namen avto najeti ampak me zanima tudi ta opcija....

hvala in lep pozdrav!

sanja


Letno karto za nacionalne parke lahko kupiš na vhodu v vsak park, cene so povsod enake.

Nakup avta v ZDA pa vsi odsvetujejo, za daljše obdobje celo svetujejo, da je ugodneje pripelajti svoj avto iz Evrope, kot ga tam kupiti in se ukvarjati z vsemi pravnimi zadevami. Drugače pa za soliden avto računaj recimo 150-170€ na teden pri dobri agenciji za avto z vsemi zavarovanji - poglej recimo http://www.drivefti.de


kolk pa to pride okvirno da svoj avto dol pripelješ??? če slučajno kdo kaj ve o tem ;)
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Pe feb 29, 2008 1:32 am

gasperozimek je napisal/-a:
adamovc je napisal/-a:
laSanja je napisal/-a:uau ful lepo! lepe slike in izgleda da tudi zelo fajn izkušnja! :D
tudi jaz se septembra odpravljam ogledati parke na zahod in me zanima kje sta kupila tisto letno karto za nacionalne parke? Direktno na strani nps.gov ali preko posrednika?

in imam tudi vprašanje če ima mogoče kdo izkušnje z nakupom avta samo za čas potovanja tam? seveda imam namen avto najeti ampak me zanima tudi ta opcija....

hvala in lep pozdrav!

sanja


Letno karto za nacionalne parke lahko kupiš na vhodu v vsak park, cene so povsod enake.

Nakup avta v ZDA pa vsi odsvetujejo, za daljše obdobje celo svetujejo, da je ugodneje pripelajti svoj avto iz Evrope, kot ga tam kupiti in se ukvarjati z vsemi pravnimi zadevami. Drugače pa za soliden avto računaj recimo 150-170€ na teden pri dobri agenciji za avto z vsemi zavarovanji - poglej recimo http://www.drivefti.de


kolk pa to pride okvirno da svoj avto dol pripelješ??? če slučajno kdo kaj ve o tem ;)



Isto kot obratno, tam $1500 potem pa imas se kolobocije z zavarovanjem tukaj v ZDA, pa se cem. Pa spet isto nazaj...?

Se definitivno bolj splaca najem pri eni od glavnih rent-a-car agencij, predvsem pazi, da izberes opcijo neomejeno miljazo (To itak vsi ponujajo).



LP iz Chicaga!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov