Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
red_mamba
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 545
Pridružen: To jul 02, 2002 7:36 pm

Napisal/-a red_mamba Pe mar 07, 2008 11:25 am

RSI je napisal/-a:definitivno Nova Zelandija


amen :D
Bad things happen to good people all the time for no reason!

Adijo Slovenija
 
Uporabniški avatar
volkun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 02, 2013 10:59 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a volkun Sr jun 05, 2013 7:37 pm

Slovenija! :D
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re:

Napisal/-a Tomas666 Ne jun 16, 2013 5:29 am

Black Leon je napisal/-a:Češka s čehinjam in pivom :D


2x bil letos že enkrat na češkem ,pa grem za kolektivca spet. Pogruntal da sem premalo pira nabavil :pivo
Slika
 
tomipassion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: So jul 13, 2013 5:49 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a tomipassion Ne jul 21, 2013 7:18 am

Švica je zagotovo čudovita, saj je urejena. Tudi Avsrtija je lepa.
 
Uporabniški avatar
Smrk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jul 29, 2013 1:07 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a Smrk Po jul 29, 2013 2:21 pm

Danska - priporočam
Portugalska od severa proti jugu prav tako zanimiva.

Obe lepo prevoziš v 14 dneh in velikoooooooooo je za videti v tem času.
 
Radical
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr jul 03, 2013 1:20 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a Radical To jul 30, 2013 1:21 pm

Slovenija je zelo lepa, obenem pa ne gre spregledati tudi Nizozemske in Avstrije :)
 
riki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne feb 05, 2006 5:24 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a riki To okt 08, 2013 8:43 pm

Nizozemska je zanimiva. :D
 
Kranjski Janez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr feb 04, 2015 9:38 am

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a Kranjski Janez Sr feb 11, 2015 3:08 pm

Se strinjam, da Slovenijo še premalo cenimo. Pri nas res najdeš skoraj vse kar hočeš, se splača dobro raziskat razne skrite kotičke, ker je vse blizu lahko že v enem vikendu veliko vidiš. Kar se pa tujine tiče pa je pomoje za poletne počitnice še vedno najboljša izbira kak grški otok, sicer pa mi je bila zelo všeč tudi Nizozemska.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a Ivan36 Sr feb 11, 2015 4:25 pm

SLO !
IT
A
D
NL
F
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a wildbliw Če apr 16, 2015 7:31 pm

Lažje bi o pokrajnah govoril.
Provansa, Toskana, Tirolska, Dalmacija, Notranjska, Kalcedonija, ...
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a blaz2013 Če apr 16, 2015 9:44 pm

Slovenija. Če ne bi bilo tako medlih zakonov in če bi bile malo višje plače bi bila tudi idealna država.
Bil sem že parkrat v Švici na dopustu v Lozani in Ženevi in tudi tam je ob pogledu na jezero in alpe prekrasno.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a hahehihoh Če apr 16, 2015 10:43 pm

Italija. V bistvu se ne zavedamo, da imamo najbogatejšo državo (po kulturni dediščini) tako blizu. Predvsem njihova mesta, vedno polna življenja.

Nasprotje naših 'vasi' (Ljubljana, Maribor, Koper), kjer nimaš kaj početi.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a svetilnik Pe apr 17, 2015 5:51 am

Italija, sploh kar se tiče določenih predelov in seveda bella arte ter dogajanje, Austria in Švica po urejenosti, Portugalska... drugače sem pa potoval bolj po drugih dveh celinah. Kar se tiče Slovenije, ta se mi je zelo uprla, ni pravega dogajanja, ceste preobremenjene za tako malo državo, narava v zadnjih dvajsetih letih uničena, povsod Lidli, Hoferji... smo pač hlapci... Nikoli nebi šel na dopust na Balkan ali Dalmacijo, saj je to destinacija za slovenske ovce, kjer srečaš soseda, sodelavca, čvapčičarja... dolgčas ;)
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re:

Napisal/-a svetilnik Pe apr 17, 2015 5:53 am

samo mesarec je napisal/-a:Nevem, zakaj bi ZDA popušila na celi črti proti Eu., kajti pojdi v Albanijo, Bolg. Romu. Lito, Latvo, pa boš videl, kdo bo popušo, pojdi po prostranstvih Amerike, skoraj ni države tam, da te ne fascinira, kajti bil sem v 35 zveznih državah in povem, da je fantazija. Tko kaj je najlepše in kje je naj je stvar okusa, ker pa sem privrženec toplih krajev pa bi šel kar nazaj na Karibe, kjer sem preživel nepozani 2 leti. Stvar okusa.

Se popolnoma strinjam :)
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a Energetik81 Pe apr 17, 2015 8:45 am

Mislim da je original vprašanje glede na naravne in kulturne znamenitosti, ne pa samo družbeno stanje v državi.

Meni zmaga celotna Skandinavija, potem alpska regija od FR do SLO (jezera, hribi, prelazi), tudi Dalmacija in naš Kras ni švoh (sploh v hladni polovici leta).
Za razna mesta, kulturne znamenitosti mi pa bolj kot ne dol visi.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a INFINITI Pe apr 17, 2015 10:59 am

Škotska :D
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a svetilnik Pe apr 17, 2015 4:18 pm

INFINITI je napisal/-a:Škotska :D

Nisem še bil, toda mislim, da je čudovita! Ena od meni naj zaželjenih destinacij.
 
Uporabniški avatar
hondas
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:28 pm

Re:

Napisal/-a hondas Ne jun 28, 2015 5:57 pm

samo mesarec je napisal/-a:Nevem, zakaj bi ZDA popušila na celi črti proti Eu., kajti pojdi v Albanijo, Bolg. Romu. Lito, Latvo, pa boš videl, kdo bo popušo, pojdi po prostranstvih Amerike, skoraj ni države tam, da te ne fascinira, kajti bil sem v 35 zveznih državah in povem, da je fantazija. Tko kaj je najlepše in kje je naj je stvar okusa, ker pa sem privrženec toplih krajev pa bi šel kar nazaj na Karibe, kjer sem preživel nepozani 2 leti. Stvar okusa.

Kolegica se je tam v enem letu zredila za 20 kil. Fantazija. :roll:
Po tolikih letih bi bil čas, da se preimenujem v Citroenovec.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 29, 2015 12:02 am

svetilnik je napisal/-a:Italija, sploh kar se tiče določenih predelov in seveda bella arte ter dogajanje, Austria in Švica po urejenosti, Portugalska... drugače sem pa potoval bolj po drugih dveh celinah. Kar se tiče Slovenije, ta se mi je zelo uprla, ni pravega dogajanja, ceste preobremenjene za tako malo državo, narava v zadnjih dvajsetih letih uničena, povsod Lidli, Hoferji... smo pač hlapci... Nikoli nebi šel na dopust na Balkan ali Dalmacijo, saj je to destinacija za slovenske ovce, kjer srečaš soseda, sodelavca, čvapčičarja... dolgčas ;)


Slovenija, prevoziš jo lahko v par urah, za spoznat vse naravne in kulturne znamenitosti, narečja ipd. bi pa potreboval kakšno desetletje! Glede na finančno situacijo izredno urejena država, ogromno prostovoljstva, sodelovanja, takšnega in drugačnega dogajanja, skratka pravi mali fenomen!

Največji problem poleg politike? Nergači, ki samo pljuvate po njej, pišete hvalospeve Avstriji ipd., sami pa niste "s kurcem mrdnili", da bi šlo kaj na bolje! Živim v zelo majhni krajevni skupnosti, ki je polna življenja in dogajanja, dvakrat smo imeli gorsko hitrostno dirko, imamo folklorno in tamburaško skupino, ki pogosto prideta na državne revije, tukaj je zaživela Belokranjska nogometna liga, imamo odbojkaško in košarkaško ekipo, redno se organizira rekreacija, Župančičeva pot, Razvedrilna urica, Miss Kolpe/Kupe, Viniška republika itd., cca. 15 mladih ljudi prostovoljno organizira in cca. 50 praktično brez začetnega kapitala naredi prireditev za kakšnih 2000, potem je tu Šengenfest, kjer se čez vikend obrne tudi 10.000 ljudi (tudi plod mladih domačinov) itd., ampak vse to definitivno ne nastane iz jamranja!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Katera država vam je najlepša v Evropi ?

Napisal/-a tr00per Po jun 29, 2015 1:01 pm

Slovenija je razred zase, ampak ker jo že vsi poznamo, nam je domača in jo zato morda manj cenimo-vsaj jaz. Vsake toliko pa naletiš potem na kotiček, ki te res očara. Če pa gremo prek naših meja, je pa zame top Italija, predvsem Sicilija in nedaleč za njo Toskana.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov