Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Po dec 03, 2007 11:18 am

Ful sem mel zdajle neke probleme z oddajo mojega mnenja. Mi je pisalo, da ni na voljo stran, samo oddalo mi je pa 3 krat ... Pač sem pobrisal tako da ni blema.

Drugače glede teme pa tole :
Ko je bog ustvarjal človeka pa tak, je tudi že razmišljal kako bo kdo živel in kje in tako. In je seveda določil in začrtal vse razen enega koščka zelje. Seveda so angeli to opazili in mu seveda omenili, da je pozabil na majhen košček sveta, kjer ni še nič določeno. Pa je rekel bog. Dobro, tukaj naj bodo ljudje, ki bodo imeli vse. Od gora, ravnic, hribovja, jam in morja... Pa so angeli seveda protestirali, saj to nebi bilo pravično do ostalih na zemlji. Saj bi živeli kot v raju. Pa je bog razmišljal in se spomnil in rekel. Dobro, da bo pravično, jim pa dajmo zajeb.... sosede.

Sem mnenja da je Slovenija res najlepša dežela . Samo živel bi pa raje ali v Švici ali pa v Avstriji, kot pa v Sloveniji. Če bi bile države švica, avstrija in slovenija združeni v eno, mislim da nebi bilo dvoma,.
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me Po dec 03, 2007 11:20 am

chgotom je napisal/-a:ZDA seveda, ce ne ne bi bil tukaj! :P

Tukaj imas vse kar hoces: velika, umazana mesta, polna kriminala, pa cista mesta, kot jih ni nikjer.... pa REDNECK dezelo, pa gore, puscave, Florido kamor gres na dopust celo leto.... Temu pristej se Havaje in Alasko, pa sosednjo Canado in Mehiko, pa je slika popolna.

Intenzivno potujem po tem prostranem kontinentu ze skoraj 20 let, vsako leto nekajkrat v drug koticek pa niti priblizno se nisem videl vsega. Zadnja leta bolj z motorjem kot z avtom, torej...



LP iz Chicaga!


tvoj post ni enakovreden ostalim.Primerjaš cel ZDA z posameznimi EU državami. V tvojem primeru bi potem moral narediti primerjavo ZDA vs. EU, kjer pa brez dvoma ZDA popuši na celi črti.

drgač pa kamr grem pogrešam slovenijo :P
Slika
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec To dec 04, 2007 12:19 pm

Nevem, zakaj bi ZDA popušila na celi črti proti Eu., kajti pojdi v Albanijo, Bolg. Romu. Lito, Latvo, pa boš videl, kdo bo popušo, pojdi po prostranstvih Amerike, skoraj ni države tam, da te ne fascinira, kajti bil sem v 35 zveznih državah in povem, da je fantazija. Tko kaj je najlepše in kje je naj je stvar okusa, ker pa sem privrženec toplih krajev pa bi šel kar nazaj na Karibe, kjer sem preživel nepozani 2 leti. Stvar okusa.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom To dec 04, 2007 1:56 pm

smile4me je napisal/-a:
chgotom je napisal/-a:ZDA seveda, ce ne ne bi bil tukaj! :P

Tukaj imas vse kar hoces: velika, umazana mesta, polna kriminala, pa cista mesta, kot jih ni nikjer.... pa REDNECK dezelo, pa gore, puscave, Florido kamor gres na dopust celo leto.... Temu pristej se Havaje in Alasko, pa sosednjo Canado in Mehiko, pa je slika popolna.

Intenzivno potujem po tem prostranem kontinentu ze skoraj 20 let, vsako leto nekajkrat v drug koticek pa niti priblizno se nisem videl vsega. Zadnja leta bolj z motorjem kot z avtom, torej...



LP iz Chicaga!


tvoj post ni enakovreden ostalim.Primerjaš cel ZDA z posameznimi EU državami. V tvojem primeru bi potem moral narediti primerjavo ZDA vs. EU, kjer pa brez dvoma ZDA popuši na celi črti.

drgač pa kamr grem pogrešam slovenijo :P




Daj ti to besedo "popusi" malo bolj razlozi. Kje in kako ZDA "popusi"?

Govora je o NARAVNIH LEPOTAH kontinenta, ne mi prosim kakega Busha in politike sem vmesavat, ok?


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me To dec 04, 2007 2:58 pm

naštej mi naravne lepote v ZDA.
Slika
 
Uporabniški avatar
GerŠ
Novinec
 
Prispevkov: 157
Pridružen: Sr jan 03, 2007 6:00 pm
Kraj: Žalec

Napisal/-a GerŠ To dec 04, 2007 3:07 pm

Un nek park Yellowstone
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To dec 04, 2007 3:17 pm

Dajte se umirit - debata je ušla iz konteksta. Dejstvo je, da Amerika pobuši, če jo primerjamo s Slovenijo glede naravnih lepot na velikost površine. Tu popušijo skoraj vse države. Vendar tu ne govorimo o velikosti, pač pa o nar. lepotah nasploh (tudi čistoča je glede tega vprašljiva) - vsekakor so ZDA pojem tudi tu. Velikost pač prinaša svoje - kljub ogromnim razdaljam - proti zgoščenosti slovenskih "žepnih" nar. lepot.

Kaj pa širjave oceanov - bo kdo o tem kaj povedal?
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To dec 04, 2007 3:46 pm

esem je napisal/-a:Dajte se umirit - debata je ušla iz konteksta. Dejstvo je, da Amerika pobuši, če jo primerjamo s Slovenijo glede naravnih lepot na velikost površine. Tu popušijo skoraj vse države. Vendar tu ne govorimo o velikosti, pač pa o nar. lepotah nasploh (tudi čistoča je glede tega vprašljiva) - vsekakor so ZDA pojem tudi tu. Velikost pač prinaša svoje - kljub ogromnim razdaljam - proti zgoščenosti slovenskih "žepnih" nar. lepot.

Kaj pa širjave oceanov - bo kdo o tem kaj povedal?


o okusih se ne razpravlja!

... zato tudi ni dejstvo, da je Slovenija avtomatično lepša glede na površino, to je pač tvoje mnenje (mogoče tudi moje), ampak je še vedno samo mnenje in nekdo drug ima lahko drugačno.

Če recimo primerjamo Slovenijo s Kalifornijo - ima lepo morje, puščave, visoke gore, jezera, vulkane, velika smučišča, lepa mesta, narodne parke in še kaj in to vse na relativno majhem ozemlju.
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec To dec 04, 2007 4:43 pm

Ne zanika nihče, da Slo ni lepa, normalno, da je lepa saj je naša dežela, toda vedeti morate-tisti, ki temu nasprotujete, da je USA resnično lepa, da imaš lepote, kakeršne si pri nas niti ne znamo predtavljati. Alaska in ledeniški zalivi, naravni parki v CAlifor., Colorado, pa Veliki Kanjon, pa Havaji, lahko ti naštevam lepote, katere so znane mpo celem svetu. Vzami revijo v roke National Geographic in si malo poglej, nato pa govori. Prepotoval sem Komplet zahodno obalo mehike in komplet mehiški zaliv in videl bi kaj so lepote. Alaska konkretno je zelo podobna Sloveniji, samo da ima gore ob morju tako kot bi naše Alpe potegnil do morja. Verjemite ogromno sem prepotoval in še vedno, seveda službeno pa vam povem vsakokrat, ko grem čez lužo sem navdušen nad vsem kar vidim in doživim.
Pojte malo tisti, ki mislite, da je samo tukaj lepo, ko pa se boste vrnili, boste spremenili mnenja-Morda. :lol:
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin To dec 04, 2007 4:50 pm

adamovc je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Dajte se umirit - debata je ušla iz konteksta. Dejstvo je, da Amerika pobuši, če jo primerjamo s Slovenijo glede naravnih lepot na velikost površine. Tu popušijo skoraj vse države. Vendar tu ne govorimo o velikosti, pač pa o nar. lepotah nasploh (tudi čistoča je glede tega vprašljiva) - vsekakor so ZDA pojem tudi tu. Velikost pač prinaša svoje - kljub ogromnim razdaljam - proti zgoščenosti slovenskih "žepnih" nar. lepot.

Kaj pa širjave oceanov - bo kdo o tem kaj povedal?


o okusih se ne razpravlja!

... zato tudi ni dejstvo, da je Slovenija avtomatično lepša glede na površino, to je pač tvoje mnenje (mogoče tudi moje), ampak je še vedno samo mnenje in nekdo drug ima lahko drugačno.

Če recimo primerjamo Slovenijo s Kalifornijo - ima lepo morje, puščave, visoke gore, jezera, vulkane, velika smučišča, lepa mesta, narodne parke in še kaj in to vse na relativno majhem ozemlju.


Upam, da si to napisal za Kalifornijo, ampak če si, si zelo falil, ker Kalifornija ni mejhna zvezna drzava, ker ima cez 400.000 km2 povrsine. Ce si pa za Slovenijo govoru, je pa sramota, da lastne drzave ne poznas. Ne recem za jezera, morje, gore, ampak puscava in vulkani? Prosim? Mogoce nekoc par miljonov let nazaj, ne pa zdj.

Slovenija ima po en stran to sreco, ceprav je mejhna ima dosti stvari, od gora, morja, tud TNP in še kej. Tega ksna drzava nima, je pa res, da potem pa pride do drugega izraza oz. se izrazi v drugem pogledu, recimo ksne gore ali pa kaj podobnega.

ZDA in Slovenijo je tezko primerjat. Se z Evropo jo je tezko primerjat.
There is no time...
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay To dec 04, 2007 5:10 pm

lepo morje, vulkane pa noro politiko :lol: :lol: poznavalec slovenije ni kaj 8)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To dec 04, 2007 8:00 pm

Ronin je napisal/-a:
adamovc je napisal/-a:Če recimo primerjamo Slovenijo s Kalifornijo - ima lepo morje, puščave, visoke gore, jezera, vulkane, velika smučišča, lepa mesta, narodne parke in še kaj in to vse na relativno majhem ozemlju.


Upam, da si to napisal za Kalifornijo, ampak če si, si zelo falil, ker Kalifornija ni mejhna zvezna drzava, ker ima cez 400.000 km2 povrsine. Ce si pa za Slovenijo govoru, je pa sramota, da lastne drzave ne poznas. Ne recem za jezera, morje, gore, ampak puscava in vulkani? Prosim? Mogoce nekoc par miljonov let nazaj, ne pa zdj.

Slovenija ima po en stran to sreco, ceprav je mejhna ima dosti stvari, od gora, morja, tud TNP in še kej. Tega ksna drzava nima, je pa res, da potem pa pride do drugega izraza oz. se izrazi v drugem pogledu, recimo ksne gore ali pa kaj podobnega.

ZDA in Slovenijo je tezko primerjat. Se z Evropo jo je tezko primerjat.


Zgornje sem seveda napisal za Kalifornijo, prav tako pa se zavedam da je Kalifornija velika država (sem jo večino prevozil z avtom) - kar sem hotel povedati je, da je v večih predelih Kalifornije na majhnem področju, ne veliko večjem od Slovenije, veliko izredno lepih stvari. Npr. na področju, ki ga zajema spodnji zemljevid:
Slika
so recimo naslednje znamenitosti (Golden Gate, Mono Lake, narodni park Yosemite, največja drevesa na svetu:
SlikaSlikaSlikaSlika

poleg tega pa še vinogradi doline Napa z več svetovno znanimi vinskimi kletmi, stara rudarska mesta, svetovno znana smučišča, tudi prizorišča zimske olimpijade 1960, ...
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Sr dec 05, 2007 10:02 am

GerŠ je napisal/-a:Un nek park Yellowstone



Ja pa "un Yellowstone" je tam za 1/2 Slovenije po povrsini...

Alaska je po mojem najlepsi NEOKRNJEN predel, za primer: kje imas v Evropi reko al pa potok tam 100 km (ali pa milj, ce hoces) kjer od izvira do izliva ni nobenega onesnazenja, nobenega naselja v blizini, ceo nobenega prebivalca, ha? Pijes kristalno cisto vodo kjerkoli, edino "onesnazenje" je, ko se kak medved ponecedi noter... :P

LP iz Chicaga!
 
Medion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To nov 20, 2007 4:00 pm

Napisal/-a Medion So dec 08, 2007 2:48 pm

Kot zanimivost: Bled je bil v reviji GQ kako leto nazaj objavljen kot ena izmed top 10 destinacij na svetu
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So dec 08, 2007 3:17 pm

off:
zanimivo je nekaj.. po opazanjih ste RSI-ja ze na zacetku opozorili da ni pravilno
lociral lepote Evrope (Nova Zelandija) torej... ko pa chgotom in adamovc klofata o ZDA je pa vse v
najlepsem redu :idea: dejmo se drzat TOPICA!

presenetljivo mi je v Evropi ...seveda za Slovenijo (katera vsebuje precej)
vsec Avstrija (pod Grossglockner-jem) in se nekatere destinacije
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Ne dec 09, 2007 10:38 am

MacTron je napisal/-a:off:
zanimivo je nekaj.. po opazanjih ste RSI-ja ze na zacetku opozorili da ni pravilno
lociral lepote Evrope (Nova Zelandija) torej... ko pa chgotom in adamovc klofata o ZDA je pa vse v
najlepsem redu :idea: dejmo se drzat TOPICA!

presenetljivo mi je v Evropi ...seveda za Slovenijo (katera vsebuje precej)
vsec Avstrija (pod Grossglockner-jem) in se nekatere destinacije



Ja imas prav... No, pa odprimo se temo "... katera drzava na svetu?"


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Sr dec 12, 2007 11:57 pm

Jaz pa raje šparam na pozna leta bom vsaj takrat imel čas za obisk različnih krajev po svetu.
Kaj naj rečem kot tole, recimo, če bi že zdej okol sveta hodil in spoznal veliko kultur, pokrajine, gore, morja, ljudi, mesta bi nekak občutil kot to, da sem te kraje že spoznal in, da nimam nič kaj novega za spoznat. Afriko videl, Novo zelandijo, Australijo, Azijo, Evropo in Ameriko, če tako gledaš bi to že v mladih letih vse spoznal in videl kraje v živo res je, da bi vsakič, ko bi odpotoval šel po drugi poti. No, če pa teh krajev še dolgo nebom videl, spoznal in jih občutil na svoji koži bom pa nekak komaj čakal tisti dan, da bom odpotoval pa tudi, če bo ta dan oz. leto potovanja čez 40 let, ko bom star 60 let, bom vsaj vedel, da je tam čezi res krasna narava, morja.

Sam vem, da ko grem v Italijo dobim nek drugačen občutek. Tujina je le tujina.

Ne vem, eč me bo kdo zastopu, kar sem napisal, če me je vredu, če ne pa komentar prezrite.

Glede na to, ka sem spraševal čisto jasno tudi sam ne morem odgovoriti, ker sem bil sam v dveh tujih državah to je Italija in Madžarska komaj par 10 km od meje. Madžarska par kilometrov in anzaj v Slovenijo. Absolutno pa so mi po posnetkih všeč, akr nekaj držav (Švica, Avstrija,Norveška).



lp
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
avtomobil
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Če apr 28, 2005 8:40 am

Napisal/-a avtomobil Pe jan 11, 2008 3:06 pm

sLOVEnija. ;)
Avto,moj partner!!!!!!!!
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Napisal/-a snikerson Pe jan 11, 2008 4:26 pm

slovenija, avstrija, češka, grčija, malta (grčija + malta, bi ble še velk lepše, če bi ljudje vedli kje in kaj je koš za smeti)
 
Uporabniški avatar
dinks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po jan 21, 2008 7:28 am

Napisal/-a dinks Pe mar 07, 2008 8:57 am

slovenija! drugače v evropi pa se mi dopade nizozemska al pa avstrija
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost