Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
mirch
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr okt 24, 2007 7:55 pm

Najlepši kraj v vzhodni Sloveniji

Napisal/-a mirch Po jan 14, 2008 7:09 am

Zdravo!



Zanima me kam se splača popeljat kakšno soboto užiwat malo, v kateri kraj?

Kateri kraj je tu na vzhodu najlepši, da ti malo sapo vzame? :) Ter tud turistično zanimiv, da ima jezera, kakšno dobro kafano, restavracijo itd.
;)


Bolje je celo če mi poveste kakšno progo, v enem na kafe, v drugega na sprehod, itd 8)
 
mirch
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr okt 24, 2007 7:55 pm

Napisal/-a mirch Po jan 14, 2008 7:18 am

P.S. Lahko je kraj tudi malo čez mejo :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po jan 14, 2008 6:51 pm

PTuj bo kar zaminiv turisticno. Restravracij in kafan ne manjka.
lp
 
Salieri
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: To nov 04, 2003 9:43 pm
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Salieri Po jan 14, 2008 7:00 pm

Ptuj, Haloze, Jeruzalem (cerkvice, polno lepih vinogradov, dobra gostišča, hotel....)

Se splača iti malo med vikendi poleti-jeseni, ljudje te sigurno potegnejo v vsako drugo klet (v času trgatve), ti bo sigurno vzelo sapo. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Badmike
Novinec
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To jan 30, 2007 7:59 pm
Kraj: Tu pa tam

Napisal/-a Badmike Po jan 14, 2008 7:48 pm

Pa monster_d pozabo si napisat da ma ptuj tudi jezero hehe!
drugače pa prlekija! Meso iz tunke,vino,zaj v tem cajtu koline pa javi če boš šel se da ti malo obrazložim kam in kod! tudi iz katere kleti boš težko ven prišel! ja težko ven pridem iz šeste :P ;)
Make my day
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po jan 14, 2008 8:33 pm

Se strinjam! Ptuj je res lepo mesto, ko sem ga prvič obiskal sem bil zelo, zelo prijetno presenečen!
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po jan 14, 2008 11:12 pm

Badmike je napisal/-a:Pa monster_d pozabo si napisat da ma ptuj tudi jezero hehe!
drugače pa prlekija! Meso iz tunke,vino,zaj v tem cajtu koline pa javi če boš šel se da ti malo obrazložim kam in kod! tudi iz katere kleti boš težko ven prišel! ja težko ven pridem iz šeste :P ;)


Na jezero se splaca it pogledat po maju ko je dovoljena plovnost. Gliserjev in skuterjev ne manjka, ucasih tudi kaksen katamaran :)
Drugace pa stara vinska klet je prav tako zaminiva, pa seveda grad.

Drugace pa tak kot so napisali ostali, prlekija, goricko pa se marsikaj se splaca na tem koncu pogledat, nardis dvodnevno turnejo pa obdelas use.
lp
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek Po jan 14, 2008 11:20 pm

Glede na to, da sem z Lendave, bi ti priporočal, da greš tja pogledat. Hribi, vino, zdravilišče, terme ... vse na enem mestu. Se splača!
 
Kloner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So dec 15, 2007 11:56 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Kloner Po jan 14, 2008 11:21 pm

men se pa zdi, da naš ptuj več ni to kar je bil...preveč ga šopajo s trgovinami..kar mi sploh ni všeč..no pa saj je vsepovsod tak...drugač pa prlekija je tudi lepa...za sprehode ti jo priporočam:)
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po jan 14, 2008 11:28 pm

Kloner je napisal/-a:men se pa zdi, da naš ptuj več ni to kar je bil...preveč ga šopajo s trgovinami..kar mi sploh ni všeč..no pa saj je vsepovsod tak...drugač pa prlekija je tudi lepa...za sprehode ti jo priporočam:)


Bo drzalo, kamorkoli pogledas sami trgovski centri, medtem ko stari del mestnega jedra propada, zalostno.
 
dms
Novinec
 
Prispevkov: 433
Pridružen: So apr 21, 2007 5:59 pm

Napisal/-a dms To jan 15, 2008 1:07 am

baucek je napisal/-a:Glede na to, da sem z Lendave, bi ti priporočal, da greš tja pogledat. Hribi, vino, zdravilišče, terme ... vse na enem mestu. Se splača!


Ali pa gres 3 km naprej,v Lenti in se kopas 5 x ceneje kot v lendavi,tako kot to dela vecina prekmurcev.Lahko si gres pogledat Bukovnisko jezero,ce mas ksne probleme,gres stat na tocke. :lol: Na Gorickem je lepo,ampak glej da mas izpravne bremze na avtu.Jest priporocam,da kamor koli gres vzames kolo s sabo,k iz avta pol stvari nevidis.
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino To jan 15, 2008 9:00 am

Ni najlepšega kraja v vzhodni Sloveniji,ker je vsak po svoje lep.Enako velja za celotno Slovenijo.Vem, butast odgovor. Najboljše da ta vikend začneš na začetku(Pohorje) in potem vikend po vikend nadaljuješ proti Madžarski :D
 
sxdrifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To dec 18, 2007 7:37 pm

Napisal/-a sxdrifter To jan 15, 2008 12:35 pm

Moznost je pa tut mal bol juzno mas pa Podcetrtek, Olimje in ce gres se mal dlje prides v moje konce kjer mas pa Cateske toplice al pa se 20 minut naprej Slijeme pri Zagrebu pa se bi se dal najdet stvari :D
 
mirch
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr okt 24, 2007 7:55 pm

Napisal/-a mirch To jan 15, 2008 9:18 pm

Sem z bližine Ptuja in prlekije...tako da poznam tünko pa vino (njami :lol: )...sem bolj mislil tud kaki izlet z punco...pa da ji lahko kaj pokažem...kr ona se ne bo hotela nalit pa nažret :P ...hehe

Drugač pa Ptuj in Podčetrtek ni slaba ideja...povejte tud kaj je v vašem kraju za videt :D
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek To jan 15, 2008 9:45 pm

Ali pa gres 3 km naprej,v Lenti in se kopas 5 x ceneje kot v lendavi,tako kot to dela vecina prekmurcev.


Bo pa malo več, kot 3 km :P pa to itak nima veze, če se misliš kopat it, se boš itak raje v moravce šel :D
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Sr jan 16, 2008 4:25 pm

Podčetrtek: čokoladnica, Jelenov greben(vzreja jelenov, dobra gostinska ponudba), samostan Olimje(zraven cerkve tut zeliščna lekarna), A-golf(golf in pa tut dobra restavracija), čarovniška hiša(to sicer dvomim da vaju bo zanimal :P ), Terme Olimia(zdej pozimi ni neka huda ponudba za mlade, poleti je boljše), klet Imeno :twisted: , pa skor ziher sem še kej spustil.
Drugače je pa tut Rogaška Slatina pa Rogatec sta tut zanimiva. Toreej sprehodi, kolesarjenje maš dosti poti tu pri nas okoli.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Badmike
Novinec
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To jan 30, 2007 7:59 pm
Kraj: Tu pa tam

Napisal/-a Badmike Sr jan 16, 2008 7:45 pm

Drocky.

Pivovarno Haler si pozabu omenit!
Izvrstno črno pivo. :P
Make my day
 
speedfight
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 675
Pridružen: Po nov 08, 2004 8:02 am

Napisal/-a speedfight Če feb 07, 2008 9:43 pm

Drocky je napisal/-a:Podčetrtek: čokoladnica, Jelenov greben(vzreja jelenov, dobra gostinska ponudba), samostan Olimje(zraven cerkve tut zeliščna lekarna), A-golf(golf in pa tut dobra restavracija), čarovniška hiša(to sicer dvomim da vaju bo zanimal :P ), Terme Olimia(zdej pozimi ni neka huda ponudba za mlade, poleti je boljše), klet Imeno :twisted: , pa skor ziher sem še kej spustil.
Drugače je pa tut Rogaška Slatina pa Rogatec sta tut zanimiva. Toreej sprehodi, kolesarjenje maš dosti poti tu pri nas okoli.



:DDD :clapclap
 
Uporabniški avatar
-=davor=-
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: To feb 15, 2005 10:29 am
Kraj: Ptuj - Slovenske Gorice

Napisal/-a -=davor=- Če feb 07, 2008 11:03 pm

monster_d je napisal/-a:PTuj bo kar zaminiv turisticno. Restravracij in kafan ne manjka.
lp


se strinjam, posebej če imaš srečo ujet pravi sončni zahod v katerem Ptujski grad oživi... prava paša za oči
SlikaSlika
 
lisica
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Po maj 07, 2007 7:42 am
Kraj: pod Jeep-om

Napisal/-a lisica Pe feb 08, 2008 11:33 am

Ptuj se res splača pogledat,pa grad Vurberk npr.,( pred Ptujem)je tud zanimivo.
Ptuj;
Slika

Vurberk;Slika

Lp
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov