Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Amerika, Amerika!

Napisal/-a chgotom Če mar 06, 2008 9:56 am

Namerava kdo letos oz. kmalu obiskat ZDA?

Na dan s predlogi, vprasanji, pripombami....



LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco Če mar 06, 2008 11:52 am

nameravam že nameravam, sam uprašanje kdaj se bo to dejansko izvedlo. Ampak planiram na zelo kmalu, dokler je razmerje med evrom in dolarjem še tako ugodno ;) :D
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Če mar 06, 2008 12:43 pm

Bil sem leta 2001 2003 04 06 07 in pa letos grem spet. Grem pa v new jersey za poletne počitnice.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Če mar 06, 2008 12:51 pm

nekoč definitivno!

Ker pa sem tak tip človeka da hočem stvari videt temeljito in si ustvarit neko konkretno sliko bi šel v USA za eno leto. Za zdaj si finančno tega ne morem privoščit, nameravam pa it na izmenjavo (preko fakultete) v Houston tako da... bom vidu no
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Če mar 06, 2008 1:29 pm

BIl do zdej 2x. Prvič NY, Cleveland, Washington
2. Chicago, Seattle, Aljaska in Vancuver

Za tretjič ( upam da drugo leto). Pa Miami, skok čez zaliv v Mehiko obiskat znanko, in pol v Las Vegas. Tko nekak mam v planu. Kaj pa bo bomo pa vidli.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če mar 06, 2008 2:25 pm

27.4. ob 15:55 sem v Denverju in 18.5. ob 14:00 letim nazaj v Evropo. Vmes? Moab, Grand Canyon, Las Vegas, Yellowstone, .....
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Če mar 06, 2008 3:00 pm

adamovc je napisal/-a:27.4. ob 15:55 sem v Denverju in 18.5. ob 14:00 letim nazaj v Evropo. Vmes? Moab, Grand Canyon, Las Vegas, Yellowstone, .....


za katero rent-a-car agencijo si se pa tokrat odločil?
trenutno me najbol moti da če si mlajši od 25let moraš pri rent-a-carju doplačat 25dolarjev na dan, če cel mesec potuješ se kar nabere :?
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če mar 06, 2008 3:42 pm

poglej na www.drivefti.de (katalog imajo tudi Slo turistične agencije, npr. Sonček), imajo ugodne pakete, ki vklučujejo vsa zavarovanja in tudi vožnjo mlajših od 25.
Delajo pa z solidnimi firmami - Alamo, Dollar, National.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom So mar 08, 2008 10:12 pm

adamovc je napisal/-a:27.4. ob 15:55 sem v Denverju in 18.5. ob 14:00 letim nazaj v Evropo. Vmes? Moab, Grand Canyon, Las Vegas, Yellowstone, .....



Za puscavske predele si si izbral najboljsi cas.... potem konec maja postajajo temperature ze neznosne.

Yellowstone: vecina ga je tako zaprtega do 1.maja (kolikor vem), skoz kateri vhod pa bos sel noter? Zahodni ali juzni (Wyoming)? Severni (Montana) mislim da ni odprt mislim zdaj , ko je se zima.....?

Ce te pot zanese kaj proti Chicagu, me PMaj pa gremo na pir in kaksno slovensko recemo...


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po mar 10, 2008 4:47 pm

chgotom je napisal/-a:
adamovc je napisal/-a:27.4. ob 15:55 sem v Denverju in 18.5. ob 14:00 letim nazaj v Evropo. Vmes? Moab, Grand Canyon, Las Vegas, Yellowstone, .....



Za puscavske predele si si izbral najboljsi cas.... potem konec maja postajajo temperature ze neznosne.

Yellowstone: vecina ga je tako zaprtega do 1.maja (kolikor vem), skoz kateri vhod pa bos sel noter? Zahodni ali juzni (Wyoming)? Severni (Montana) mislim da ni odprt mislim zdaj , ko je se zima.....?

Ce te pot zanese kaj proti Chicagu, me PMaj pa gremo na pir in kaksno slovensko recemo...


LP iz Chicaga!


Yellowstone naj bi odprli 11.maja in ga bom zato pustil za konec, prišel pa bom iz juga, spal na zahodu, odšel pa naprej proti vzhodu. Časovno pa je to (poleg jeseni) res edini termin, da prijetno združiš tako puščave na jugu kot visoke predele na severu.

Chicago pa kdaj drugič, pred dvema letoma sem že imel karto za tja, no pa se je potem skoraj istočasno rodila tamala in sem seveda odpovedal.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom To mar 11, 2008 3:27 am

adamovc je napisal/-a:
chgotom je napisal/-a:
adamovc je napisal/-a:27.4. ob 15:55 sem v Denverju in 18.5. ob 14:00 letim nazaj v Evropo. Vmes? Moab, Grand Canyon, Las Vegas, Yellowstone, .....



Za puscavske predele si si izbral najboljsi cas.... potem konec maja postajajo temperature ze neznosne.

Yellowstone: vecina ga je tako zaprtega do 1.maja (kolikor vem), skoz kateri vhod pa bos sel noter? Zahodni ali juzni (Wyoming)? Severni (Montana) mislim da ni odprt mislim zdaj , ko je se zima.....?

Ce te pot zanese kaj proti Chicagu, me PMaj pa gremo na pir in kaksno slovensko recemo...


LP iz Chicaga!


Yellowstone naj bi odprli 11.maja in ga bom zato pustil za konec, prišel pa bom iz juga, spal na zahodu, odšel pa naprej proti vzhodu. Časovno pa je to (poleg jeseni) res edini termin, da prijetno združiš tako puščave na jugu kot visoke predele na severu.

Chicago pa kdaj drugič, pred dvema letoma sem že imel karto za tja, no pa se je potem skoraj istočasno rodila tamala in sem seveda odpovedal.




Ja z juga je boljse, obenem lahko vidis se Grand Teton Park. Vzhodni vstop odsvetujem, ker so se lani delali cesto, takoj ko si placal vstop v park in tam prvih 5-6 milj izmenicno zapirali in odpirali promet v eni koloni. Bili so zastoji tudi po uro in se vec!


Majsko odpiranje velja pac glede na snezne razmere, letos je bila kar ostra zima in se zna malo podaljsat (upaj, da ne...)


Tukej je nekaj slik z mojega lanskega obiska (taken by me...), vstopil sem skozi East Gate.


LP iz Chicaga!
Priponke
P7054483.JPG
P7054378.JPG
P7054197.JPG
IMG_0751.JPG
buffalo.jpg
horses.jpg
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 To mar 11, 2008 8:45 am

ch gotom noro je tm a, a ti žviš tam pa delaš pa use al kok.

kako stran mate pa vi npr. tko k mi avto.net.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To mar 11, 2008 9:33 am

chgotom je napisal/-a:
Ja z juga je boljse, obenem lahko vidis se Grand Teton Park. Vzhodni vstop odsvetujem, ker so se lani delali cesto, takoj ko si placal vstop v park in tam prvih 5-6 milj izmenicno zapirali in odpirali promet v eni koloni. Bili so zastoji tudi po uro in se vec!

Majsko odpiranje velja pac glede na snezne razmere, letos je bila kar ostra zima in se zna malo podaljsat (upaj, da ne...)



Po desetem maju naj bi bile vsaj glavne ceste zagotovo splužene (vsaj tako piše na netu), ker takrat tudi odprejo prve hotele v parku. Plan pa je, da pridem iz juga (skozi Grand Teton Park), nato spimo v West Yellowstonu, potem pa preko vzhodnega vhoda (Cody) proti Južni Dakoti (Devils Tower, Mt. Rushmore, Badlands NP) in od tam nazaj v Denver. Glede na to, da je ta del poti v smeri proti Chicagu si se tam verjetno že vozil, imaš kakšna posebna priporočila?

Lp
Miha
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Sr mar 12, 2008 5:39 am

adamovc je napisal/-a:
chgotom je napisal/-a:
Ja z juga je boljse, obenem lahko vidis se Grand Teton Park. Vzhodni vstop odsvetujem, ker so se lani delali cesto, takoj ko si placal vstop v park in tam prvih 5-6 milj izmenicno zapirali in odpirali promet v eni koloni. Bili so zastoji tudi po uro in se vec!

Majsko odpiranje velja pac glede na snezne razmere, letos je bila kar ostra zima in se zna malo podaljsat (upaj, da ne...)



Po desetem maju naj bi bile vsaj glavne ceste zagotovo splužene (vsaj tako piše na netu), ker takrat tudi odprejo prve hotele v parku. Plan pa je, da pridem iz juga (skozi Grand Teton Park), nato spimo v West Yellowstonu, potem pa preko vzhodnega vhoda (Cody) proti Južni Dakoti (Devils Tower, Mt. Rushmore, Badlands NP) in od tam nazaj v Denver. Glede na to, da je ta del poti v smeri proti Chicagu si se tam verjetno že vozil, imaš kakšna posebna priporočila?

Lp
Miha



Ja, vse prevozil, kar omenjas in to veckrat. Ko bos okoli Mt. Rushmore ne pozabi skoka do bliznjega Sturgis-a. Ce si kaj motorista potem ves, kaj je to...

Zanimiv je ogled tudi sosednjega mesteca Deadwood, znanega iz western nadaljevanje (tu je bila na HBO).

Vzhodno od Rapid Citya, kjer se zacne Badlands je filmsko mestece ob cesti, kejr je bil posnet Kevin Kostnerjev Dances With Wolves, imas celo western vas noter in kup filmskih rekvizitov.

Ko bos sel nazaj iz proti Denverju, pojdi skov Badlands dol na jug do I-80 in potem po I-76 do Denverja.

Pazi na bencin, po Wyomingu, Juzni Dakoti in okolici ni crpalk na vsakem koraku, posebej pa niso odprte ponoci razen v vecjih mestih. Sploh pa se nocnih vozenj po teh puscavah in prerijah raje izogibaj, vidis tako nic pa se kako zverino lahko nabases in je potem joj.



LP iz Chicaga!
Priponke
Image33.jpg
Image6.jpg
Image2.jpg
Image311.jpg
Image316.jpg
Image314.jpg
Zadnjič spremenil chgotom, dne Sr mar 12, 2008 5:47 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom Sr mar 12, 2008 5:41 am

dnovak24 je napisal/-a:ch gotom noro je tm a, a ti žviš tam pa delaš pa use al kok.

kako stran mate pa vi npr. tko k mi avto.net.



Zivim, ja tukaj v ZDA ze tam 15 let... Delam tudi, no to bolj malo (LOL). Imam par svojih firm tukaj, delajo bolj drugi za mene (Americani, nobenega Slovenca).

Seveda imamo "kako stran"... poglej na:


cars.com

autotrader.com

drivechicago.com


LP iz Chicaga!
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Pe mar 14, 2008 2:16 pm

chgotom je napisal/-a:
Ja, vse prevozil, kar omenjas in to veckrat. Ko bos okoli Mt. Rushmore ne pozabi skoka do bliznjega Sturgis-a. Ce si kaj motorista potem ves, kaj je to...

Zanimiv je ogled tudi sosednjega mesteca Deadwood, znanega iz western nadaljevanje (tu je bila na HBO).

Vzhodno od Rapid Citya, kjer se zacne Badlands je filmsko mestece ob cesti, kejr je bil posnet Kevin Kostnerjev Dances With Wolves, imas celo western vas noter in kup filmskih rekvizitov.

Ko bos sel nazaj iz proti Denverju, pojdi skov Badlands dol na jug do I-80 in potem po I-76 do Denverja.

Pazi na bencin, po Wyomingu, Juzni Dakoti in okolici ni crpalk na vsakem koraku, posebej pa niso odprte ponoci razen v vecjih mestih. Sploh pa se nocnih vozenj po teh puscavah in prerijah raje izogibaj, vidis tako nic pa se kako zverino lahko nabases in je potem joj.

LP iz Chicaga!


Hvala za nasvete - veš mogoče, kako se imenuje ta western vas, ker na slikicah izgleda zelo lepo, na googlu pa tudi nisem točno našel. Deadwood že imam v planih kot verjetno mesto za prespat po Devil's toverju in pred Mt. Rushmore, zanima pa me, zakaj je boljše iti po Badlands do Denverja po I-80, ker meni programi vedno priporočajo kot najkrajšo pot I-25?
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Pe mar 14, 2008 5:52 pm

Sanjam o Ameriki samo kaj, ko jo nikoli ne bom obiskal.
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 Pe mar 14, 2008 7:17 pm

Amerika,Amerika zemlja velika, ali metar moga sela Amerika cela.... :) :lol:
 
Uporabniški avatar
Badmike
Novinec
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To jan 30, 2007 7:59 pm
Kraj: Tu pa tam

Napisal/-a Badmike Pe mar 14, 2008 7:33 pm

@chgotom
Rabiš kakega delavca slovenca? Se priporočam da ti ne bo dolgcajt!
Pridem gor in me zaposli! ;)
Make my day
 
Uporabniški avatar
chgotom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Sr mar 14, 2007 6:33 am
Kraj: Chicago, USA

Napisal/-a chgotom So mar 15, 2008 6:08 am

adamovc je napisal/-a:
chgotom je napisal/-a:
Ja, vse prevozil, kar omenjas in to veckrat. Ko bos okoli Mt. Rushmore ne pozabi skoka do bliznjega Sturgis-a. Ce si kaj motorista potem ves, kaj je to...

Zanimiv je ogled tudi sosednjega mesteca Deadwood, znanega iz western nadaljevanje (tu je bila na HBO).

Vzhodno od Rapid Citya, kjer se zacne Badlands je filmsko mestece ob cesti, kejr je bil posnet Kevin Kostnerjev Dances With Wolves, imas celo western vas noter in kup filmskih rekvizitov.

Ko bos sel nazaj iz proti Denverju, pojdi skov Badlands dol na jug do I-80 in potem po I-76 do Denverja.

Pazi na bencin, po Wyomingu, Juzni Dakoti in okolici ni crpalk na vsakem koraku, posebej pa niso odprte ponoci razen v vecjih mestih. Sploh pa se nocnih vozenj po teh puscavah in prerijah raje izogibaj, vidis tako nic pa se kako zverino lahko nabases in je potem joj.

LP iz Chicaga!


Hvala za nasvete - veš mogoče, kako se imenuje ta western vas, ker na slikicah izgleda zelo lepo, na googlu pa tudi nisem točno našel. Deadwood že imam v planih kot verjetno mesto za prespat po Devil's toverju in pred Mt. Rushmore, zanima pa me, zakaj je boljše iti po Badlands do Denverja po I-80, ker meni programi vedno priporočajo kot najkrajšo pot I-25?



Tisto Western mestece se imenuje 1880 TOWN, vec o njem pa na

http://www.1880town.com/

V istem kraju (Murdo, SD) imas tudi zanimiv avtomobilski muzej, vsekakor poglej:

http://pioneerautoshow.com/


Najkrajsa pot? Pa ja ne gres v ZDA da bi "hvatal krivine" in iskal najkrajse poti ampak cimvec videl...? Vsekakor pojdi skoz Badlands dol na jug in potem I-80 / I-76 na zahod do Denverja. Moj nasvet: izogibaj se avtocest, ce zelis res kaj in cimvec videt.


V avgustu grem sem tudi sam in to z motorjem..... Sturgis, Sturgis obvezno vsako leto! Pripete fotke so s poti po Wyoming-u.


LP iz Chicaga!
Priponke
PICT1333_resize.JPG
PICT1325_resize.JPG
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov