Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a vuko87 Po apr 14, 2008 9:39 pm

No takole. Ker se poletje ze bliza je ze skrajni cas za rezervacijo in vas prosm za par nasvetov. Destinacija je krf. odlocu sm se da grem prek agencije v hotel ampak z lastnim prevozom, se pravi z avtom bi sel do bentek, se vkrcal na trajekt in do krfa uzival na palubi :) No zdej me pa zanima kako je kej na krfu z cestami, so res vozniki tok slabi kokr ljudje govorijo, me mora dosti skrbeti za avto ko ga pustim ponoci ....???

Ce je ze kdo sel na taksen nacin nej malo pove svoje izkusnje...
Vsako mnenje dobrodoslo...

lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po apr 14, 2008 9:43 pm

A ne vozi trajekt iz trsta?
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
urosr
Novinec
 
Prispevkov: 383
Pridružen: So mar 27, 2004 4:17 pm
Kraj: Šmartno ob Paki

Napisal/-a urosr Po apr 14, 2008 10:01 pm

bolje in cenej je pa še majn skrbi ce si lepo vzames rent a car na krfu, itak je pa za krf zakon skuter 30€ za cel tedn sposoja. in lkahk celga prevozis po dolgem in poces pa za parking ti ni treba skrbet in za tiste njihve ozke ulice. jst sm biu lani in sm si lepo sposodil skuter vozla sma se oba z punco na njem in je blo več kot luštno.
Slika
 
Uporabniški avatar
urosr
Novinec
 
Prispevkov: 383
Pridružen: So mar 27, 2004 4:17 pm
Kraj: Šmartno ob Paki

Napisal/-a urosr Po apr 14, 2008 10:03 pm

aja pa se to svoj avto boš prpelu nazaj poun bušk, čene še kej hujšga 100%
Slika
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Po apr 14, 2008 10:03 pm

to sem se tudi jst spraseval dons k sm prsu domov....sam kokr sm se jst pogovarju z uno iz agencije...je organiziran prevoz z avtobusom do benetk, in ce gres z svojim prevozom se pravi moras tudi priti do bentk al se motm ??

to me matra ze 4 ure doma....morm zjutri iz se enkrat v agencijo da vidm kako je s tem tocno ...


ps: drgac pa vem da je trajekt plul iz trsta...
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Po apr 14, 2008 10:07 pm

urosr je napisal/-a:bolje in cenej je pa še majn skrbi ce si lepo vzames rent a car na krfu, itak je pa za krf zakon skuter 30€ za cel tedn sposoja. in lkahk celga prevozis po dolgem in poces pa za parking ti ni treba skrbet in za tiste njihve ozke ulice. jst sm biu lani in sm si lepo sposodil skuter vozla sma se oba z punco na njem in je blo več kot luštno.


Ma ves kako ...motor mi ne disi kej prevec...pa tud s skuterjem se vozt vec deset kilometorv okol se mi lih neda :) Razmislu sm tudi o najemu avta dol...sam so mi kolegi rekl da bom dobu cist zjahan avto ...matiz, seciento...in take sorte avtov majo...cena pa je okol 35 € dnevno....kar se mi sploh ne splaca...mi je dost cenej do bentk s svojim avtom..pa po krfu se vozt...

aja pa glede busk na avtu ...a je res tok strasno :D
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po apr 14, 2008 10:13 pm

torej ce isces po imenih kot so trajet krf in trst ne bo nic...
moras uporabiti: ferry Trieste (Trst) Corfu (Krf)

http://www.paleologos.gr/greek_ferries.asp#

in ce kliknes Trieste ne dobis linije (oz ni route) z ANEK LINES kateri je za to progo
pac pa moras klikniti Venicie (Benetke) in si tam poglej timinge
http://www.ferries.gr/anek/defaultEN.htm
Zadnjič spremenil MacTron, dne Po apr 14, 2008 10:15 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
urosr
Novinec
 
Prispevkov: 383
Pridružen: So mar 27, 2004 4:17 pm
Kraj: Šmartno ob Paki

Napisal/-a urosr Po apr 14, 2008 10:14 pm

Ja je res tk strasno, vsi parkirajo na dotik, po mestih je pouno enosmernih ulic, ki se jih btw nobeneden ne drzi, pol ves kk se je srecat tam s kom, križišča u mestih so kr križem kražem, parkinga na plažah ni za dobit, ponoč pa vsi nažgani divjajo okol z avti :?, z skuterji mim avtov na parkingih tud kr poka.
avti tut niso vsi tk slabi, mas tud take male džipe cabrije neki suzukiji al neke take jajce, drgac pa vrjami mi ni lepšega kot skuter dol,
jst osebno sm si vzel nekega dinga kitajskega, je mul ful vlke zice 50kubikov in sm naredu z njemu mislim da u 5tih dneh okol 300kilometrov, in niti malo nisem bil utrujen, pa še bencina je šlo k*** kej, pa fajn je skoz tist topel vetrič ko se voziš, prideš na plažo ga pokneš glih kamor ga češ in te boli falus.
Slika
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč Po apr 14, 2008 10:17 pm

Mah, ne pretiravajte no. Sploh ne vozijo tako hudo, kot bi clovek mislil. Sploh pa v primerjavi z vecjimi mesti, Atenami ali Patrasom, tam pa je res kar kriza. Ceste so na otoku dokaj dobre, vsaj glavne, nic slabse od hrvaskih otokov. Pa tudi stranske niso nic posebnega. Mi smo bili s svojim avtom ze dvakrat ali trikrat tam, pa je bilo vse vredu. Tako da brez skrbi.. Do benetk imas pa it Lj okoli 3 ure, moras pa obicajno racunati na guzvo na cestninski pri Mestrah.
 
Uporabniški avatar
urosr
Novinec
 
Prispevkov: 383
Pridružen: So mar 27, 2004 4:17 pm
Kraj: Šmartno ob Paki

Napisal/-a urosr Po apr 14, 2008 10:20 pm

hrošč je napisal/-a:Mah, ne pretiravajte no. Sploh ne vozijo tako hudo, kot bi clovek mislil. Sploh pa v primerjavi z vecjimi mesti, Atenami ali Patrasom, tam pa je res kar kriza. Ceste so na otoku dokaj dobre, vsaj glavne, nic slabse od hrvaskih otokov. Pa tudi stranske niso nic posebnega. Mi smo bili s svojim avtom ze dvakrat ali trikrat tam, pa je bilo vse vredu. Tako da brez skrbi.. Do benetk imas pa it Lj okoli 3 ure, moras pa obicajno racunati na guzvo na cestninski pri Mestrah.


zanimivo, jst nism dobu takiga obcutka, sej zaka pa ne 8) važne so itak lepe plaže in morje, tega je pa dost.
Slika
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Po apr 14, 2008 10:22 pm

hrošč je napisal/-a:Mah, ne pretiravajte no. Sploh ne vozijo tako hudo, kot bi clovek mislil. Sploh pa v primerjavi z vecjimi mesti, Atenami ali Patrasom, tam pa je res kar kriza. Ceste so na otoku dokaj dobre, vsaj glavne, nic slabse od hrvaskih otokov. Pa tudi stranske niso nic posebnega. Mi smo bili s svojim avtom ze dvakrat ali trikrat tam, pa je bilo vse vredu. Tako da brez skrbi.. Do benetk imas pa it Lj okoli 3 ure, moras pa obicajno racunati na guzvo na cestninski pri Mestrah.


Koncno ena pozitivna objava :lol: No ker vidim da si ze biu dol ...me neki zanima- ko avto vkrcas na trajekt, mas pol med voznjo dostop do njega?? Ker kokr sm slisu avta prakticno ne vidis do krfa, tko daje treba stvari iz avta katere bos potreboval med voznjo z trajektom vzeti ven ...
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč Po apr 14, 2008 10:27 pm

Ja nevem, se mi zdi da eni malo pretiravate, kar se tice samega krfa. Za voznjo v ostali grciji ne recem, ko iz navadne dvopasovnice naredijo 4pasovnico in ko taksi dirka 120 na uro skozi opusceno cestninsko postajo, siroko toliko kot so nase.. Na krfu je tudi toliko turistov, da skoraj oni prevladujejo na cestah z rentacari, pa tudi svojimi avtomobili..
Kar se tice dostopnosti..ce se ne motim naj se ne bi smelo, ampak jaz sem sel enkrat vmes do avta, pa tudi drugi so hodili. Ce ne drugega, je odprt dostop na "open deck", kjer so avtodomi, potem pa gres lahko od tam se kam drugam. Naceloma so grki bl na izi :) za vsak slucaj pa nujne stvari vzames, potem pa vidis kaksno je stanje. Ampak vrat ne zaklepajo.. ;)
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Po apr 14, 2008 10:43 pm

sem bil letos septembra v grčiji in na kreti.
In če imaš rad svoj avto, potem jaz nebi dol hodil z njim. Še avto, ki je star manj kot mesec, ima polno buš in je odrsan po vseh vogalih.

Najami dol skuter ali pa enduro yamaho XT, ali pa ATVje (imaš od 50 kubikov do 600) cene so pa dosti nizke
Slika
 
Uporabniški avatar
zazi
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Če sep 15, 2005 2:52 pm
Kraj: inda bushezezz

Napisal/-a zazi Po apr 14, 2008 10:54 pm

šli par let nazaj z avtomobilom (Honda HRV), po celinski grčji, primerjava cest slovenija grčija je k primerjava cest nemčija slovenija; niso tok slabe, sam jst s svojim nikol ne bi šov. Se je splačal it s svojim prevozom, samo mi smo šli po celinski cca 6000km, otok krf je pa mejhn in se ti preprosto ne splača dajt relativno velik denarja za prevoz svojga avtomobila če dobiš tm neko kripo za res minimalen denar, tko da ti odsvetujm da greš s svojim prevozom na krf. Garaža med samim ladiskim prevozom (ANEK LINES, MINOAN LINES) je onemogočena in prepovedana.

Vozniki na krfu so pa zelo zelo pijani angleži - srečno ...
Tigra ... by Opelklinika
 
Uporabniški avatar
urosr
Novinec
 
Prispevkov: 383
Pridružen: So mar 27, 2004 4:17 pm
Kraj: Šmartno ob Paki

Napisal/-a urosr Po apr 14, 2008 10:59 pm

torej nisem sam z takim opažanjem...
Slika
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara To apr 15, 2008 7:47 am

pozdravljen

tut sam sem bil lansko leto na krfu, res je, da med plovbo osebje ne dovoli vstopa v podpalubje oziroma v garažo trajekta, kar se pa tiče prevoza po otoku pa sem si jest sposodil citroena saxoja za sitne pare, sicer je bil gajba, ampak sem dobu lepo opranega in posesanega. Res je tut, da v poletnih mesecih prevladujejo turisti z rent a cari..........sicer pa so domačini kr norci na cesti, sam vseen niso nč kej bl nori kt pa pr nas v sloveniji. Aja zravn v apartmaju sta bla pa še dva slovenca, ki sta pa bila s svojim prevozom in vem, da je tip enkrat potožu, da mu je preklet žal, da je šel s svojim avtom in da ku..c tak dopust, če te skoz skrbi kako je z avtom, ki je po možnosti parkiran kje ob glavni prometnici v centru mesta, ki je pa glih tok šroka, da se srečata en avto in pa en motorist, valda, da si pol živčen in te skrbi za svoj avto, za razliko od tistega, ki vozi najet avto in mu je praktično vseen kaj se z njim dogaja sej je itak dobr zavarovan.................aja še to dostop do prenekaterih plaž je po slabi makadamski poti in ni ga keša, da bi jest vozu svoj avto po takem prahu in luknah, da te skoraj kap................jest osebno nebi šel s svojim, pa čeprav se vozim z štiri leta starim, tut že mal obuškanim avtom, ne vem, ga mam preveč rad in še odplačujem ga...............
lp...........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Landy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe mar 21, 2008 10:11 am

Napisal/-a Landy To apr 15, 2008 9:44 am

urosr je napisal/-a:Ja je res tk strasno, vsi parkirajo na dotik, po mestih je pouno enosmernih ulic, ki se jih btw nobeneden ne drzi, pol ves kk se je srecat tam s kom, križišča u mestih so kr križem kražem, parkinga na plažah ni za dobit, ponoč pa vsi nažgani divjajo okol z avti :?, z skuterji mim avtov na parkingih tud kr poka.
avti tut niso vsi tk slabi, mas tud take male džipe cabrije neki suzukiji al neke take jajce, drgac pa vrjami mi ni lepšega kot skuter dol,
jst osebno sm si vzel nekega dinga kitajskega, je mul ful vlke zice 50kubikov in sm naredu z njemu mislim da u 5tih dneh okol 300kilometrov, in niti malo nisem bil utrujen, pa še bencina je šlo k*** kej, pa fajn je skoz tist topel vetrič ko se voziš, prideš na plažo ga pokneš glih kamor ga češ in te boli falus.


Tudi sam sem bil dol pred 2 letoma in sem si sposodo skuterja in se cel otok pogledal po dolgem in počez. Pa skuter je letel ko nor sma bla z punco gor pa si komot avte prehiteval. Najbolj splača se ti spodaj vzat rent a car in nimaš nobenih skrbi. dobiš za male pare pa še živčen nisi ko se kdo mimo pripela.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= To apr 15, 2008 12:30 pm

Malo off:

http://www.youtube.com/watch?v=tth9krDtxII

Toliko o spremlanju semaforjev v grčiji...
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. To apr 15, 2008 1:20 pm

par let nazaj smo bli s familijo na krfu, prvo leto brez avta, drugo leto s svojim avtom k je biu tkrt relativno nov... ko smo bli prvič, smo rental avto in dobil hyundai atosa,kerga je fotr samo hvalu - dost placa notr, solidno gre,zanesljiv pač to kar pričakuješ.. bli smo dol 7 dni, sposodl smo si ga pa sam ene 3-krat ko smo hotl it na kšne bl oddaljene plaže - komot nas je šlo notr 5... nasledn let smo šli s svojim prevozom pa je res da so mogoče mal večji norci še posebi glede sekanja ovinkov ( pri hotelu je bla ena taka zlo priljubljena točka za sekanje ovinkov, tut javni prevoz ne zaostaja za tako vožnjo) pr nm se je dal tut z busom pridt npr. do centra mesta kej pogledat, ampak če bi zdej jst šou, bi se raj odloču za rent-a car - takorekoč te briga kaj se dogaja z avtom in uživaš brez skrbi kar je tut nekak bistvo dopusta

tkrt se je šlo na krf še iz trsta (zgleda so spremenil) pa je biu isto ANEK LINES, med plovbo nismo smel do avta pridt, pa tut cena prevoza avta je bla kokr se spomnem kr primerljiva z najemom avta dol na Krfu za 3-4 dni, loh ga pa tut za cel teden rentaš če boš šou na kšne oddaljene plaže k jih je kr neki pa dost zaminive so...
 
darwin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1488
Pridružen: Ne avg 10, 2003 2:05 pm

Napisal/-a darwin To apr 15, 2008 3:43 pm

Lani sem bil tudi sam na Krfu; trajekt + lasten avto.
Na začetku sem bil v podobni dilemi glede njihove vožnje in cest, kot ti, zato sem vzel malo starejšega kangooja, za katerega sem rekel, da mi ga ni toliko škoda.
Lahko rečem, da sem se kar malo veselil rahlega 'butanja' na parkingih, ampak sem bil zelo presenečen, da tam tega sploh ni bilo. Dvakrat sem bil jaz tisti, ki sem tistega za sabo odrinil malce nazaj, sicer se pa v vsem času avta ni dotaknil nihče. Vožnja na otoku ni ravno nemška, ampak kaj opazno slabša od Ljubljane pa tudi ni. Ceste so kolikor toliko urejene, tudi tiste neturistične, ki vodijo skozi notranjost otoka. Te so mogoče le malo slabše opremljene s smerokazi. Priporočam, da si vzameš kak dan in se zapelješ po njih, saj se ti lahko odprejo krasni razgledi.
Se mi pa zdi, da bi brez avta tam težko zdržal. Apartma smo si (na kraju samem) najeli v kraju Ipsos, dobili smo sicer lep, velik in zelo lepo urejen apartma po ugodni ceni, ki je bil skoraj dobesedno na plaži, ampak bili smo v vasici, kjer poleg kilometra ozke plaže in nekaj lokalov (na večer se ti sicer zdi, da jih je neskončno mnogo) nima ničesar. Glede na to, da se ležanja na plaži naveličam po zelo maksimalno štirih dneh, ostale dneve rabim početi kaj zanimivejšega. In v tisti vasi brez prevoznega sredstva lahko samo segniješ.

Glede vožnje po Krfu pa lahko dodam še eno anekdotico. Skoraj dva tedna sem se vozil po Krfu in avta ne ni nihče niti dotaknil, kaj šele, da bi bilo kaj resnejšega. Nato sem se iz Benetk peljal proti domu, se pripeljal do Ljubljane, pa naprej proti Šmarni gori in na skoraj edinem semaforju, ki je v Vižmarjah, se mi je v rit zabil domačin. Toliko o nevarnih krfških cestah.

Aja, še to! Iz Benetk sem pa potoval z Minoan lines in med plovbo je bil dostop do avtov onemogočen. Cena vozovnice pa ni bila kaj dosti dražja, kot če bi šli brez avta.

Če bi se še enkrat odločil za isto destinacijo, bi avto zagotovo ponovno vzel s sabo, nastanitev bi si pa našel v kakšnem malo bolj zanimivem kraju. Sidari je eden izmed tistih, ki mi je modra še najbolj potegnil.
Licet volare si in tergo aquilae volat.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov