Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč To apr 15, 2008 6:05 pm

No, moje izkusnje so iste kot darwinove. Tudi sam nisem videl, da bi se veselo butal. Seveda pa avti ki vozijo tam 365 dni na leto imajo kaksno prasko vec. Meni se tudi ni zdelo bistveno slabse kot Lj. :)
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 To apr 15, 2008 10:10 pm

No pa sm dobu par uporabnih odgovorov. Se vedno vztrajam pri svojem prevozu, tako da najverjetneje grem s svojim avtom in bom tud jst tm enkrat konc avgusta napisu kako sm se mel pa ce je avto prezivel ;)

ce ma se kdo kako mnenje, nej pove...

lep vecer :)
 
eco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 01, 2008 10:57 am

Napisal/-a eco To jun 03, 2008 10:47 pm

Sam sem lani Julija vzel last minute ponudbo 170€+70€(letališke takse)= 240€ na osebo nočitev app za 2 osebi in let iz LJ. Tam sem rental skuter cca 40€ za 4-5 dni - superca.
Tako da če potujeta 2 se mogoče tudi kaj takšnega cenovno splača vzeti, pa še v 1h si na Krfu. :) In piješ Cockto medtem ko gledaš Hvar, Brač, .... :)

Glede cest pa nič posebnega, razen v mestu Krf in okolica je kritično (pravilo močnejšega, prehiteva se po desni, ..... ) Ceste pa so dokaj zavite tak da mi je končno hitrost 75km/h uspelo doseči samo na 3 delih, pa sem prevozil dobrih 300km, tako da je 50ccm več kot dovolj.
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Ne avg 31, 2008 8:05 pm

No kot sem rekel bom sporocu kako se je vse obneslo ....v petek sem prisel nazaj iz krfa (z avtom do benetk, trajekt do krfa in enaka pot nazaj..) Avto je prisel nazaj brez kakrsnekoli praske ali udrtince...za sabo je imel opravljenih vec kot 1500 kilometrov, kar vam da vedet da sem se dosti vozil po krfu. Ko sem prispel na krf in zapeljal na cesto sem se vprasal zakaj sm sou z avtom in si govoru da sm budala :lol: Ampak po parih kilometrov se hitro navadis njihove voznje. Tko bom reku: prevozu sem vec kot tisoc kilometrov na krfu, ceste so nekje res slabse, vendar nc presenetljivega. Italija ma za moje pojme veliko slabse ceste! Grki majo slabo oznacene ceste, prakticno belih crt na cesti ni pa znaki za omejitev so prava redkost na krfu :P

Povem vam samo lahko da ce se bom se kdaj odlocu it na krf( zelo lep otok) bom sigurno sel spet z avtom![/u]
 
SEAT-NITRO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So mar 16, 2013 12:19 pm

GRČIJA-KRF-Z AVTOM

Napisal/-a SEAT-NITRO So mar 16, 2013 6:33 pm

Pozdravljeni..

če je kdo šel v grčijo na otok krf,me zanima vsa izkušnja..kolko pride trajekt iz igomenike do lefimija (krf) za 5 oseb? kolko pride vsa cestnina čez vse države,.kje v makedoniji prespati (ohrid,bitola),kje v srbiji imeti kosilo pa tak naprej..prosim za odgovore hvala
 
SEAT-NITRO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So mar 16, 2013 12:19 pm

POTOVANJE Z AVTOM DO KRFA

Napisal/-a SEAT-NITRO So mar 16, 2013 7:08 pm

Pozdravljeni..

če je kdo šel v grčijo na otok krf,me zanima vsa izkušnja..kolko pride trajekt iz igomenike do lefimija (krf) za 5 oseb? kolko pride vsa cestnina čez vse države,.kje v makedoniji prespati (ohrid,bitola),kje v srbiji imeti kosilo pa tak naprej..prosim za odgovore hvala
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: POTOVANJE Z AVTOM DO KRFA

Napisal/-a hrošč So mar 16, 2013 7:21 pm

Lani za 1. maja, s trajektom dol, z avtom nazaj. Trajekt Igoumenitsa - Krf mesto je prišel v eno smer 40 eur za avto, pa nevem če ne še celo 10 eur na osebo. Za nazaj grede smo kupili karte že takoj ko smo prišli (torej teden vnaprej), v mestu Krf je več ponudnikov, pa smo mislim da za 40 eur komplet avto+osebe prišli skozi. Skratka, da se zdilat. Za Lefkimmi pa ne vem, verjetno so pa cene tam tam.

Lista z izračuni ne bom našel, so pa cestnine skozi Grčijo poceni (EU je častila gradnjo avtocest in je cestnine mogoče za 8 eur od obale do makedonske meje). Cestnina v MKD je prav tako poceni, Srbija isto..najdražja je Hrvaška (cestnine lahko detajlno pogledaš na netu). Bencin je najcenejši v MKD, se splača tam tankat do vrha. Skratka, ob nizki porabi avta stroški poti niso visoki, sploh pa če se deli na 5 delov.

Ne vem a mislite obdelati tudi MKD, ampak Ohrid je zelo s poti. Imaš pa na poti Skopje, se pelješ skozi po avtocesti, no khm, "avtocesti" :)
 
SEAT-NITRO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So mar 16, 2013 12:19 pm

Re: POTOVANJE Z AVTOM DO KRFA

Napisal/-a SEAT-NITRO Ne mar 17, 2013 11:20 am

Pozdravljen..hvala za odgovor..ne MKD ne mislimo obdelati,samo prenočiti.je pa res ja,da je ohrid kar s poti,smo pa lani na ohridu prespali pa ni bilo slabo,je pa res ja,da je s poti..s trajektom pa mislimo iti od igomenike do lefkimija,pa se mi zdi da je nekoliko cenejše kot do mesta krfa,sam se ne spomnim koliko smo dali lani..nas je tudi bilo 5 kom.ja v MKD se splača tankat jap.. Kaj pa v srbiji,kje imeti kosilo..mi smo imeli v đepu tudi ni blo slabo,samo bi še nekje drugje probali.. hvala
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: POTOVANJE Z AVTOM DO KRFA

Napisal/-a marjan novak Ne mar 17, 2013 12:26 pm

Za kosilo v Srbiji je priporočljivo tudi Predejane, nekaj km severno od Đepa. Vse čisto in poceni, pa še ob glavni cesti je.

Cenejša prenočišča od Ohrida so v Bitoli. Tukaj imaš seznam:
http://www.bitolatourist.info/index.php ... 43&lang=en
Priporočam, da se v Bitoli v nočnih urah sprehodiš po glavnem korzu in si privoščiš pivo in kakšno lokalno specialiteto. Hrana in pijača so smešno poceni. Zelenjava še diši po zelenjavi in ne po plastiki, kot tukaj.

Za kaj več me kontaktiraj na ZS.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: GRČIJA-KRF-Z AVTOM

Napisal/-a tristan01 Ne mar 17, 2013 5:53 pm

SEAT-NITRO je napisal/-a:Pozdravljeni..

če je kdo šel v grčijo na otok krf,me zanima vsa izkušnja..kolko pride trajekt iz igomenike do lefimija (krf) za 5 oseb? kolko pride vsa cestnina čez vse države,.kje v makedoniji prespati (ohrid,bitola),kje v srbiji imeti kosilo pa tak naprej..prosim za odgovore hvala


Prvo vprašanje je koliko se ti na takšni poti mudi? Če lahko potuješ zlagoma si vzemi pot po etapah. Predlagam da prvi dan skočiš do Beograda, nato pa spet prespiš nekje v Makedoniji, tretji dan pa čez Albanijo. Če želiš podirati rekorde, pa prvi dan do Makedonije, drugi dan pa na trajekt. Osebno pa bi ti tak podvig odsvetoval. Naredil boš ogromno kilometrov, namesto da vzameš ladjo in se ne obremenjuješ s potjo.

Glede prehrane na Balkanu se ne obremenjuj. Od Beograda dalje je avtocesta v bistvu hitra cesta in na poti imaš v skoraj vsaki vasi kakšno gostilno. Ko si lačen se ustaviš. Če kreneš zgodaj pa boš v Beogradu še pred kosilom. Cene hrane niso visoke - v večini lokalu pa je hrana odlična (beri roštiljada na vse mogoče načine). Cestnina do Beograda je med 30 in 35 EUR (če se prav spomnim od zadnje poti). V Albaniji še nisem bi, tako da ti težko svetujem kaj pametnega. Ceste pa so v Srbiji solidne, poromet dokaj tekoč, vendar se moraš zavedati da potovalne hitrosti niso posebej visoke (dosti čez 100km/h se težko vozi). Trajekt iz Igumenitse na Krf nebi smel biti drag, saj je plovbe le slabe pol ure. Preveri pa kako je z voznim redom...

Nekaj o trajektu na Krf najdeš na spodnjem linku: http://www.mojkrf.info/informacije-o-krfu/trajekt-za-krf

Bencin je na Krfu precej drag. Že pred dvema letoma (ko sem bil nazadnje tam) je bila cena med 1,6 in 1,7EUR/l. Ceste po otoku se dobro urejene in niso preveč prometne - edina izjema je mesto Krf, katerega je bolje obiskati s skuterjem, še posebej v večernih urah ko stari del res zaživi. Predlagam da se stacioniraš nekje na severnem delu otoka, saj je na jugu sam dolgčas. Večina najlepših plaž se skriva na severu. Predlagam, da si vzameš dva ali tri dni in se odpraviš po obali otoka od plaže do plaže (nekatere niti niso označene na turističnih kartah).

Na jugu te čakajo le peščene sipine in dolgočasna ravnina. Le če iščeš neskončno zabavo je pravo mesto Kavos povsem na jugu. Za pomikanje po otoku povsem zadošča skuter (sem bil dvakrat na Krfu in obakrat sem ga prekrižaril s skuterjem) - le na jug se malce bolj vleče. S hrano ne bo težav, saj je dosti fast food-ov kjer je hrana smešno poceni in okusna. Priporočam pa tudi obisk kakšne restavracije, da poskusiš še kakšno lokalno specialiteto.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 17, 2013 6:00 pm

Popravek, cestinana do BG je nekje 20 e, malo manj celo, pa od BG naprej do Niša je kr prava avtocesta ne hitra cesta...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
SEAT-NITRO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So mar 16, 2013 12:19 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a SEAT-NITRO Ne mar 17, 2013 8:22 pm

Hvala za vse odgovore..
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a hrošč Po mar 18, 2013 12:23 pm

Od Niša do Lj smo lani potegnili v enem kosu pa smo rabili slabih 8 ur skupaj z mejami. AVtocesta je ravna, dokaj prazna...;) Od Niša do MKD meje solidna magistrala, promet tekoč. Najslabše ceste v MKD, tisti njihov avtoput Aleksandra Makedonskega je bolj tako tako..luknja pri luknji, vsaj določeni odseki. Ampak nič kritičnega, kar ne bi bili navajeni v Slo na navadnih cestah.
Tako da če se ti ne mudi, je vmes marsikaj za videti. V Nišu smo bli na žalost samo zvečer, prespali, in zgodaj naprej. Je pa lušsno mesto, živahno, poceni, varno.. Skopje je tudi super, drugje smo pa samo šibali mimo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a xxl Če avg 11, 2016 1:59 pm

Bil sem 4x v Grčiji,vedno s letalom.Bil sem tudi na Krfu lansko leto in me spet mika,ker sem dobil ugodno ponudbo domačina,letala pa tudi ne maram.Po otokih si sposodim maxi skuter.Vidim,da eni imate izkušnje z avtom,nobeden ne pove koliki so stroški v eno smer z trajektom iz Benetk (avto+2 osebi brez kabine).Je za motor kaj ceneje?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a limas Pe avg 12, 2016 9:44 am

Trajekti iz Benetk ali Trsta za Igumenico so v glavni sezoni kar dragi, vse podrobnosti pa se uredijo preko spleta. Z malo iznajdljivosti se dobijo karte tudi ceneje od uradnih cenikov. Malo pobrskaj po forumih.
Ceneje in lepše je iti po AC preko Srbije in Makedonije. Prenočišča, hrana in gorivo so zelo poceni. Prespiš v Bitoli (Ohrida se izogni) in nadaljuješ po glavni magistralki proti Grčiji, kjer se takoj na meji priključiš na novo AC, ki te pripelje do Jonskega morja.
To varianto prakticirajo skoraj vsi Slovenci in Srbi namenjeni na Krf, le da Slovenci še prespijo v Bitoli.
AC skozi Srbijo je zgrajena skoraj v celoti (!), manjka le še majhen del čez Grdeličko klisuro. Tam je tudi primerno mesto za počitek in kosilo.(Predejane, alternativa tudi Đep). Ne priporočam izhoda iz AC in lutanja po BG ali Ni zaradi izgube časa, Predejane je tik ob cesti.
AC po Makedoniji je skoraj zastojn, vendar je kakovost "đizas krajs". V kolikor nočeš sesuti podvozja, ti preostane vožnja cik-cak, zaradi izogibanja luknjam. Ker je AC skoraj prazna, ne bo težav, asfalt na prehitevalnem pasu je večinoma v boljšem stanju. Prosim brez grajanja, da zagovarjam kršitev cpp.
Pri nakupu vozovnic na blagajni se da dobiti tudi nižjo ceno, ne pričakuj pa doslednosti, točnosti in čistoče, kot na severu Evrope. Apartma na Krfu dobiš najceneje na samem kraju brez posrednikov. Letos so cene v Grčiji navite, saj izkoriščajo politično stanje v soseščini. Hrana in gorivo se nabavijo v Bitoli. Tržnica je dobra izbira.
Na kratko bi bilo to vse.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a xxl Pe avg 12, 2016 10:22 am

Našel sem neke info o trajektih,pa opcija prek viamichelin pokaže približne stroške.Neke razlike v stroških in času med trajektom in avtom ni,če ne računaš obrabo avta.Celo letalo mislim da pride cca 200 eura,tako,da je vse tu nekje stroškovno,edino časovno je letalo v veliki prednosti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a hippo Pe avg 12, 2016 12:56 pm

Jaz sem bil zdaj že 3x zapored z avtom do Grčije. Sicer na na jonsko stran, ker je malo predaleč ampak na egejsko - Halkidiki.
Izbire je precej, imaš prvi in drugi krak. Če dobiš kakšnega domačina se lahko zdilaš za res ugodno ceno apartmaja.
Drugače pa podobno kot so predhodniki že napisali:
Hrvaša je itak vožnja samo na tempomat, v Srbiji je že malo bolj razgibano. Vsekakor priporočam pot čez Beograd sredi mesta ne pa po obvnoznici, ker še ni narejena in nimaš kaj videt.
Ko si enkrat mimo Beograda pa potem spet tempomat. AC v Srbiji kar dobro rihtajo, tako da ni tako slabo. Najslabše je takoj od HR-SRB meje kakšnih 30 km, tam je obup. Zanimivost: za mejo stoji obcestna tabla (reklama) za McDonalds v Veliki plani. Razdalja: 200 km. :lol:
Po MKD rabiš obilo smučarskih sposobnosti (veleslalom in superG). Bitola je malo s poti, Ohrid pa sploh. Če nimaš neke blazne želje pogledat jezero je brezveze tja zavijat. Cesta iz zahodne smeri do Ohrida (čez Tetovo in Gostivar) je taka katastrofa, da jaz tja s svojim avto ne grem nikdar več. Sploh AC v smeri nazaj (Gostivar-Tetovo) je mission impossible. Luknje tako na prehitevalnem kot voznem pasu. Katastrofa. Pa še zaračunajo ti to. :bonk
No, če gledamo glavno smer čez MKD: Skopje - Gevgelija je zadeva precej zanimiva, sploh ker je v tej smeri del AC predelana stara magistrala (podobno kot Grosuplje-Višnja gora). V nasprotni smeri tam nekje pri Velesu je pa zadeva bolj kaskaderske narave, ker po podvozju iznenada butne, pa ni nič za videt. Sam zabije in to je to. To imaš možnosto izkusit parkrat na razdalji cca 10 km.
V Grčiji je pa že bolj umirjeno. Meni je bilo neverjetno, ko sem se vozil po Solunski obvoznici ob 15.30, ko je bila zelo zasedena (konica). Promet je potekal neverjetno tekoče, pa nihče ni blendal, trobil, mahal z rokami ali kaj podobnega. Tudi kar se same varnosti vožnje tiče nimam nobenih pripomb v Grčiji. Najslabše so obvoznice: LJ, ZG in BG. Sploh BG je adrenalin. :lol:

Na koncu me je dopust prišel precej ceneje kot pri naših sosedih... =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a limas Pe avg 12, 2016 1:10 pm

Pred nekaj dnevi sem bil v Grčiji. Pozna se kriza, saj se je kakovost cestne infrastrukture grozno poslabšala. V zlatih časih ni bilo niti ene luknje, zdaj pa je tudi tam treba slalomirati kot v Makedoniji.
Halkidiki je tradicionalno zapoljnen s srbskimi turisti, je pa čista pravljica ko vidiš mivkaste in peščene plaže. Definitivno je ceneje kot Istra ali Dalmacija. Največja radost pa je za otroke.
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a turbič Pe avg 12, 2016 6:21 pm

Tudi jaz bil že ker nekajkrat v Grčiji in Albaniji z avtom. V Grčiji zaenkrat na Lefkasu in Kefaloniji. Letos pa grem konec avgusta še na Krf. Kar se tiče ladje ne vem povedati kaj dosti. Kar sem gledal nekaj let nazaj se ne splača. Časovno je približno isto cenovno pa je ladja dražja kakor se spomnim.

Kot so napisali že pred menoj glede poti do meje s Srbijo je dolgčas. Cestnina čez Hrvaško cca. 17€. Od meje proti Beogradu vozi kakšnih 30-50km po prehitevalnem pasu. Vsekakor ne it na obvoznico okoli Beograda ker sploh ni avtocesta ampak magistrala. Tam nekje od Aleksinca do Leskovca je tud bolj slaba cesta (beri treba vozit po prehitevalnem). Od Leskovca do Vladičinega Hana je še magistrala (cca. 30km). Naprej je nova avtocesta do meje z Makedonijo. Cestnine po Srbiji 10,5€. Po Makedoniji so pa ceste bolj slabe. To pomeni še malce slabše kot pri nas pa že pri nas je sama luknja. Čez čas se že navadiš, da podvozje neprestano ropota. Tisti ki misli, da je v Makedoniji precej presenečenj sredi ceste naj gre v Albanijo :) Poleg tega v Makedoniji odsvetujem vožnjo ponoči. Na Skopski obvoznici je ob cesti povožen potepuški pes vsake 500m. Cestnine v Makedoniji vsake par km ampak vse skupaj pride ene 5€. Med Gostivarjem in Kičevim gre cesta čez prelaz Straža. Tam je cesta precej ovinkasta in se vzpne precej visoko. Malce je treba biti previden pri štukaturah pri mostovih. Enkrat sem skoraj podvozje pustil na enem mostu. Glede na to, da bo do Krfa malce daleč, da bi to prevozil v enem kosu svetujem prenočitev nekje v Makedoniji. Jaz prenočim vedno v Ohridu. Cene so ugodne pa še malce dogajanja je, če pa ostaneš še kak dan pa si lahko ogledaš še Sveti Naum, ki je za videti, če si že tam. Do Ohrida je cca. 12ur vožnje. Od tu pa naprej do Bitole in na mejni prehod Niki. V Bitoli obvezno natoči gorivo. Po vstopu v Grčijo je še kakšne 60-70km regionalke nato je do Igoumenitse avtocesta s predorom vsake par 100m (dobesedno). Cestnine je okoli 5€. V Iguomenitsi je najcenejši trajekt na Lefkimmi, cena za avto je 26,2€ ter 7,1€ po osebi oziroma 3,5€ za otroke (http://www.lefkimmilines.gr/home/en). Koliko bi pa prišel bencin pa je odvisno od avta in porabe. S kakšnim dizlom te nebi smelo priti več kot 150€ v eno smer. Prednost avta pa je tudi to da nisi omejen z 20kg prtljage in, da si mobilen in ni treba tam nič rentat kar je tudi precejšen strošek, če si malce dlje kot 1 teden.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Lj - Krf (avto , trajekt)

Napisal/-a limas Pe avg 12, 2016 7:06 pm

Za Jonsko morje preko MKD je najhitrejša pot preko Bitole. Ni potrebe po vožnji do Ohrida, razen turističnega oglega. Kot je že bilo omenjeno, je AC proti Tetovu in Gostivarju obupna, skopska obvoznica pa je v fazi čiščenja in obnove zaradi poplav.
Če vas v Ohridu zamika kakšna plavalna avantura, se zapeljite po vzhodni strani do kampa Ljubaništa; prijetna peščena plaža in manjša gneča. Okolica Ohrida niti ni tako prijetna za namakanje.
Do Bitole je najhitrejša povezava AC mimo Velesa, izhod Gradsko (50 km obupnega asfalta), mimo Prilepa. Hostlov in prenočišč v Bt še preveč, priporočam pa večerni sprehod in večerjo na najlepšem in najdaljšem korzu bivše sfrj.
V MKD tankajte na ruskih Luk-oil črpalkah zaradi kakovostnejšega goriva.
V kolikor imate možnost izbire avta, se odločite za tistega z mehkejšim podvozjem ali SUV, dacijo, terenec...
S pretrdim podvozjem boste trpeli tako vi kot vaše podvozje.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost